Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško
  • »Brzi« je autor ove teme

Datum registracije: 30.06.2003

• Poruku poslati

1

Subota, 06. Decembar 2003

Diskriminacija na nacionalnom nivou

SAOPSTENJE ZA JAVNOST

Odboru za zastitu ljudskih prava Raske Oblasti obratili su se gradjani Novog Pazara koji su diskriminisani na nacionalnoj osnovi u Regionalnoj televiziji Novi Pazar(bivse lokalno predstavnistvo RTS-a). Naime sef tehnike Radio Novog Pazara Hranislav Komatina, sa trideset godina radnog staza, prebacen je na mesto nocnog cuvara.
Na isto mesto rasporedjen je i komercijalista Milovan Savic, sa stazom od dvadeset sest godina. Radnici obezbedjenja Radojica Sendric i Slavoljub Djokovic, koji su po ugovoru o radu u Radio Novom Pazaru radili cetiri odnosno tri godine, jedno vreme i kao realizatori programa, dobili su otkaze. Istovremeno angazovano je oko pedeset radnika bosnjacke nacionalnosti po ugovoru o delu u Regionalnoj televiziji i ni sa jednim nije raskinut radni odnos. Za ovo je odgovoran potpresednik Liste za Sandzak i potpresednik izvrsnog odbora Skupstine Opstine Novi Pazar Bajro Omeragic, koji je ujedno i kandidat za poslanika na izbornoj listi Demokratske Stranke. Direktnu odgovornost snosi zamenik direktora Regionalne televizije Zaim Hadzisalihovic, vlasnik privatnog preduzeca Vrelo, koji posao u javnom preduzecu za informisanje Novi Pazar i sam obavlja po ugovoru o delu. I posle otkaza dvojici Srba, Hadzisalihovic je u Regionalnoj televiziji angazovao nove ljude bosnjacke nacionalnosti.
Regionalna televizija, i pored toga sto bez dozvole koristi dva kanala, krsi ljudska prava, pored ostalih i pravo na objektivno informisanje. Odbor za zastitu ljudskih prava Raske Oblasti osudjujuje ovaj diskriminatorski aktuelnih ljudi Regionalne radio televizije i apeluje na sve nadlezne organe lokalne samouprave da zaustave ovu diskriminaciju na nacionalnoj osnovi. Odbor ce takodje obavestiti sve nadlezne republicke organe o svemu navedenom , kao i o mnogim prethodnim slucajevima diskriminacije sto je dovelo do menjanja etnicke slike u Novom Pazaru na stetu gradjana srpske nacionalnosti.

04.12.2003. godine Odbor za ljudska prava Raske Oblasti

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Pre svega mi jos uvek nije jasno ko sacinjava taj odbor za zastitu ljudskih prava Raske oblasti, koji lansira vrlo cesto neke "senzacionalne" vesti kao na primer ovu u prethodnom prilogu.

Posto ne poznajem osobe pomenute u prethodnom prilogu ne mogu suditi o njima ali cu navesti primer da u mojoj firmi jedan regionalni menadzer od skoro obavlja posao telefoniste a da su neki telefonisti dobili otkaz. Dakle ljudi se vrednuju prema svojim kvalitetima i zavisno od toga dobijaju odgovarajuca zaduzenja u firmi.

Ukoliko neko misli da je ostecen isti ima pravo (u jednoj pravnoj drzavi) da tuzi firmu zbog ucinjene mu nepravde. Buduci da se u ovom gore saopstenju ne navodi da je bilo ko od osoba, koje ovaj odbor smatra ostecenim, podneo tuzbu sudu ostaje mi samo da zakljucim da su sami svesni da njihovi kvaliteti ne zasluzuju bolja radna mesta.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

• Poruku poslati

3

Koliko ja znam ovi ljudi su se sami obratili Odboru i to je njihova licna prica. Malo je neverovatno da neko moze 30 godina da obavlja bez problema neki posao pa odjedanput ispadne da je ta osoba koja je bila Tehnicki urednik odjedanput ima bolje kvalifikacije za posao nocnog cuvara. Ovo je jasna diskriminacija koja se sprovodi nad ovim ljudima samo zato sto su drugacije nacije/veroispovesti.

Takodje ovaj Odbor se jedini oglasio od svih nevladinih organizacija u NP-u i povodom slucaja jednog Bosnjaka koji je ispred poste strajkovao gladju zbog nepravde koja mu je naneta od strane direktora poste Smrkovica koji mu je udelio otkaz. On i njegova zena su se na televiziji javno zahvalili Odboru koji je istupio u njihovo ime i zalozio se da se njihovo pravo na zivot i rad ispostuje. Covek je nakon saopstenja koje je povodom njegovog slucaja objavio Odbor vracen na posao odlukom republickog inspektora za rad.

Cilj Odbora za ljudska prava Raske Oblasti, kao organizacije i jeste da sprecava i oglasava se povodom svakog krsenja gradjanskih i ljudskih prava svih gradjana Raske Oblasti - bez obzira na versku i nacionalnu pripadnost.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

4

Pa i u mom primeru je cudno da jedan regionalni menadzer postane obicni telefonista ali je realno.

Kako ispade taj odbor izgleda stoji ispred pravosudja drzave Srbije i ima mnogo vecu moc presudjivanja o tome da li se radi o nacionalnoj diskriminaciji ili ne-kompetentnosti osobe da obavlja odredjeni posao.

I dalje me zanima ko su ti ljudi u odboru kad je taj isti toliko "mocan", ili je to neka tajna?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

Datum registracije: 24.08.2002

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 07. Decembar 2003

samo radi podsjecanja

postovana gospodo

"Miloseic je u Hagu"

Ako ste mislili da je i dalje moguce pustanjem "buhe" da su Srbi ugrozeni u Sandzaku moguce dobijati pozicije prije sevga materijalne priride, grdno se varate.

U JPI odnosno RTV Novi Pazar zaposleno je vise od 90 radnika i polovina od njih je bilo zaposleno u radiju. Osnivanjem JPI Novi Pazar vecina zaposlenih u radiju nije prihvatala posao u televiziji. Zbog cega to oni najbolje znaju. Uvazena gospoda nisu rekli koliko mjeseci primaju pune licne dohotke, a nista ne rade. Kako ih samo nije sramota. Ovo govorim kao novinar, a prije svega kao covjek koji radi u RTV Novi Pazar.
I sta radi visoki profesionalac, jel se to osjeca mnogo ugrozenim sto mu je dato mjesto portira. Odgovvara mu vise da nista ne radi i da prima platu jel? (Radi pdjecanja samo Radio City u Nisu ima desetak zaposlenih i najslusanije je radio). u radio Novom pazaru bilo je vise od 50 zaposlenih. Ko je njih do zaposljevao? O nacionalnoj strukuturi ne govorim i o tome sta su uvazene kolege sve servirale u o "ono" vrijeme? Po nekim vazecim standardima u svijetu oni bi vec trebali bit lustrirani.
Obmanjivanje ovdasnje javnosti gospodo iz Raskog odbora vise nije moguce. Novinarskim poslom pored "Mirka i Slavka" i njima slicnih bavi se jos poneko. Shvatite da su pocele da vaze univerzalne vrijednosti kada je posao u pitanju. Znas da radis-izvolte, ne znas-zao mi je potrazite drugo radno mjesto.
jos jedna vazna stvar iznijeli ste dezinformaciju da je po ugovoru u JPI NP zaposleno 50 lica. Pazite mozemo da podnesemo krivicnu prijavu. Ovakvim nastupima se ne postize nista.
Da li neko zna da radi u mediju, pogotovo u televiziji vidi se odmah.

"PROSLO JE VREME DA SU U OVOM MEDIJU ZABRANJUJE EMITOVANJE MUZIKE SAFETA ISOVICA I DINE MERLINA, A DA UMJESTO NJIH SLUSAMO BOZIDARA VUCUREVICA, CETNICKOG VOJVODU IZ TREBINJA I BLISKOG SARADNIKA RADOVANA KARADZICA"
HALO!!!!
[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

6

Ponedjeljak, 08. Decembar 2003

Sto se tice mene, neka zaposljavaju koga hoce, samo neka ima zavrsenu skolu za taj posao, i nek' zna sta radi, a ne kad dodje tamo, da vuce za rukav kog stigne, i da pita "sta sad da radim?" Al' opet mu niko ne moze pomoci, jer je oko njega samo jos gomila onih ljudi koji ne znaju sta rade...

Kad se zapali ona fabrika obuce, blizu sela Trnave, jeste l' gledali "nemontirani" snimak Regionalne Radio Televizije? Ono je bila bruka ziva, kako god da se okrene!
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

Datum registracije: 24.08.2002

• Poruku poslati

7

Utorak, 09. Decembar 2003

Muki jesil ti to strucnjak za tv-novinarstvo. Molim te dodji da nas naucis, platicemo. Prihvatamao kritike ali budi spreman da argumentujes za ono sto iznosis. Bez obzira na stil pisanja...

...u stvar sto ti ja ovo govorim? Ovdje je rijec o nekakvoj diskrimanaciji Srba u RTV, pa nam iznesi cinjenice kada je ova stvar u pitanju.

Hvala!
[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

• Poruku poslati

8

Upravo vase ponasanje gospodo sa RTV produbljuje krizu u Raskoj Oblasti. Nakon ovih izbora dolazi neka nova vlast u Srbiji i nemoj da se iznenadite ako vam ta nelegalna RTV koja na logu svoje TV ima neku nepostojecu oblast, tj. poziva na prekrajanje medjunarodno priznatih granica Srbije i Crne Gore - dobije zabranu. Da ste sejali dobro - dobro bi i posejali a ovako sobzirom da samo sejete zlo, mrznju, netrpeljivost, to cete isto i posejati. Odmah nakon smene vlasti u Srbiji vasa nelegalna TV ce izgubiti frekvencije a svi radnici koje ste vi sikanirali na radnom mestu samo zato sto su druge vere ili nacije dobice odgovarajucu moralnu i novcanu satisfakciju. Pa se mozda desi da taj koga si postavio za nocnog cuvara ti bude posle nove godine direktor. A ti odletis na mesto kafe kuvarice. Ja sam protiv ovakvih stvari, protiv revansizama i osvete, zalazem se za miran suzivot i toleranciju, ali sobzirom kakva se politika netrpeljivosti i mrznje, vodi u institucijama koje trenutno kontrolise SDA, mislim da bi pravo resenje za pojedince koji tako rade bilo da dozive sudbinu svojih zrtava. I nadam se da ce doziveti.

Sto se tice vasih smesnih stavova o kompetentnosti, nije valjda da iko ozbiljan moze da pomisli da vise znanja i kvalifikacija poseduje jedan nepismenjak Bajro Omeragic, ili priuceni biznismen Zaim Hadzisalihovic od ljudi koji su skoro svoj citav radni vek proveli radeci na Radiju i Televiziji.

9

Citirano

Orginalno od Brzi
ali sobzirom kakva se politika netrpeljivosti i mrznje, vodi u institucijama koje trenutno kontrolise SDA, mislim da bi pravo resenje za pojedince koji tako rade bilo da dozive sudbinu svojih zrtava. I nadam se da ce doziveti

E jos kad bi rekao to isto (posto MNOGGOOOOOO vise zasluzuju) za SPS i sve njihove funkcionere pa onda da ti kazem da si u pravu, i da si posten. Sad sto neki rede, je pomalo vracanje, a pomalo posledica svega sto je radio SPS.. A neki jos uvek fakat ne umiju da promene strategiju pa nastavljaju sa antispsovskom i kad je sps mrtav. Al zivi sad radikali vidim ja o|... oni bi da biju sve one sto sad psuju spsovce.. Ma sve je to ista bagra..

Nije mu dosta sto je vise od deset god gledao proganjanja da nesto skonta, nego sad jos i prica kako je proganjan on...

Haj nek ste zdravo, uzivajte na dnu i slavite sami sebe..
mogu ja da se potpisem i bolje...

xhaki

Učenik

(10)

• »xhaki« je muško

Datum registracije: 23.11.2003

• Poruku poslati

10

Ja bih da dam jedan prijedlog(ako mozhe?),koji ustvari i nije bash moj,ali mislim da je najpravedniji prijedlog koji mozhe da funkcionira na ovim prostorima i u ovim uvjetima.
A prijedlog glasi da nacionalna zastupljenost u drzhavnim i lokalnim institucijama a pritom mislim i na policiju,sudstvo,zdravstvo i sve ostale institucije,bude proporcionalna postotku tih nacija u sandzachkim sredinama.
Mislim da je ovo fer i da treba da se primeni u SVIM institucijama.Da se nebi ponavljali slichajevi poput onih u tutinskom SUP-u gdje u njemu radi oko 90% Srba a u samom Tutinu zivi oko 2-3% istih,to vazhi i za RTV u N.Pazaru mislim da nebi trebalo da u njoj radi ni vishe ni manje Srba od nekih 13-14% koliko ih zivi u samom Pazaru,i da svi oni koji su doshli za vrijeme SPS-a na osnovu nacoinalne ili partijske pripadnosti treba da budu odmah razrjesheni,uz naravno neki socijalni program.
Eto toliko od mene...za sad...
Ako gdin.Hitri nije razumio napisao bih mu i na srpskom ali nemam cirilichnu tastaturu tako da se u naprijed izvinjavam.

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

• Poruku poslati

11

Utorak, 16. Decembar 2003

Nigde u svetu se zaposleni u nekim institucijama ne zaposljavaju po procentu % ucesca u stanovnistvu vec iskljucivo po sposobnosti i kvalitetima koje poseduju . A i da se postoje taj % princip Bosnjaci prvi bi morali da izgube polozaje koje zauzimaju u vladi Srbije i Crne Gore jer recimo od 6 ministara SCG 2 su Bosnjaci i ako Bosnjaci u Srbiji cine samo 1.83% ukupnog broja stanovnika. U normalnim demokratskim drzavama znaci odlucuje kvalitet a ne ko je vere ili nacije.

Iz tog razloga je sasvim jasno da ni u kom slucaju kvalitet ne moze biti na strani jednog Bajra Omeragica koji je u tu TV usao po partijskoj liniji u odnossu na nekoga ko se time profesionalno bavi citav svoj radni vek.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

12

Citirano

Orginalno od Brzi
Nigde u svetu se zaposleni u nekim institucijama ne zaposljavaju po procentu % ucesca u stanovnistvu vec iskljucivo po sposobnosti i kvalitetima koje poseduju ....
U normalnim demokratskim drzavama znaci odlucuje kvalitet a ne ko je vere ili nacije.

Iz tog razloga je sasvim jasno da ni u kom slucaju kvalitet ne moze biti na strani jednog Bajra Omeragica koji je u tu TV usao po partijskoj liniji u odnossu na nekoga ko se time profesionalno bavi citav svoj radni vek.

Nigde u normalnom demokratskom svetu se ne dešava ni to da se zapošljavanje vrši obrnuto proporcionalno udelu u nacionalnoj strukturi stanovništva, pa eto, imadosmo i taj slučaj ovde kod nas. Kako bi drugačije mogao objasniti da 90 % Tutinskog SUPa čine pripadnici srpskog naroda. Nije valjda da misliš da su toliko sposobniji, ili pak genetski predodređeniji za taj posao? Ja ne mislim tako...
Što se Omeragića tiče....koliko ja znam on nije zapošljen u RTV i ne shvatam po kojoj osnovi porediš njegovu sposobnost za posao koji ne obavlja u TV, sa bilo čime drugim???
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

13

Jedina greska RTV-ea je sto ih odmah posle pada Sloba nisu OTPUSTILI!!!! Pa ako se sjetite kako su samo SLATKO citali vijesti RTS-a!!???To je trebalo sve u Hag!! Ovdje mi neko prica o nashem sadasnjem novinarstvu!? Nisu ovi nashi skolovani kao ovi za LAZHI i DEZINFORMACIJE!!! I ima ih dosta u RTV-eu sigurno vishe od procenta stanovnika!!Da nepominjem javna preduzeca po gradu,PTT,Banke,Bolnicu,FIN.POLICIJU, Trz. Inspekciju, Vojsku,SUD(gdje pored nashih nezaposlenih sudija rade sudije cak izRaske i Kraljeva,i svaki dan im se isplacuje za put KV-NP-KV!!??)...
Da vishe nenabrajam ,MUCHITE,kako Vas nije stid da nesto pomenete!!!!!!!Bruka.....
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

14

Citirano

Orginalno od Sandokan
Nisu ovi nashi skolovani kao ovi za LAZHI i DEZINFORMACIJE!!!

Na osnovu onoga što ja mogu da vidim na RTV... dobro su ispekli zanat. Vrlo je primetno da informativni program nije pošteđen stranačke cenzure.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

15

Srijeda, 17. Decembar 2003

Ne nego ce nam biti JUL u decembru kao do 2000 god.!?
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

16

Srijeda, 17. Decembar 2003

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

Optuziti nekog za laz i dezinformaciju je veeeliki grijeh ako to naravno nije tacno.

A sem toga postoje tri situacije kada musliman moze slagati, i to prije toga Bismillu obavezno pomenuti.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 18. Decembar 2003

Hvala brate sto nam pojasni!!!!

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 18. Decembar 2003

Pozdrav za sve prijatelje foruma...

Brzi, kao po običaju, krene u neke nepripremljene teme, pa onda se priča raspline, i tako u krug, dok se neko ne seti da temu zatvori, no šta da se radi, on je uvaženi član foruma, te ga moramo poštovati, što ne znači, da neću argumentovano demantovati, neke njegove navode, i dati jedan primer, koji doduše nije vezan za Regionalnu televiziju...

Šta bi ti rekao Brzi, kakva je logika da u jednoj novopazarskoj firmi radi zaposleni, sa stalnim mestom boravka u Kragujevcu, te da mu je omogućeno da obavlja svoje radne dužnosti neprekidno tokom 48 radnih sati, u nedelji, a da ostala 5 dana u nedelji bude kod svoje kuće u Kragujevcu...

Zar nije logičnije da se tom radniku nađe odgovarajuće radno mesto u svom gradu, u kom živi, nego da se prvo on maltretira, da se troše sredstva za njegova putovanja do Novog Pazara, itd...

A normalno umesto njega bi se primio, odnosno zaposlio radnik koji živi u NP-u, koji bi mogao u kontinuitetu obavljati svoje radne obaveze...

Šta ti misliš ???

Toliko o diskriminaciji...

Pozdrav

P.S.
Da me pogrešno ne shvatite, lično nemam ništa protiv ovog slučaja, samo mislim da je malo nelogično, no ipak...

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

19

Subota, 20. Decembar 2003

Diskriminacija na nac.nivou 2

Danas se otvara Carina Novi Pazar.Inace za nju su pare dali nasha opstina i NovoPazarci !!
Ipak to sto smo MI dali pare nema veze,nije bitno za zaposlenje u pomenutoj carini vec se tu zaposljava OSAM RASCANA!? Pa dokle......
E to je diskriminacija a ne ova prethodna tema vezana za lokalnu RTV!!

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

20

Nedjelja, 21. Decembar 2003

Postovanje za informaciju. Eto tipicnog primera "nacional-sovinisticke" politike i bolesnog centralizma u Srbiji koji se lomi na ledjima Bosnjaka. Al nemari o|
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

Social bookmarks