Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško
  • »Brzi« je autor ove teme

Datum registracije: 30.06.2003

• Poruku poslati

21

Nedjelja, 21. Decembar 2003

Јао какве глупости какви дупли стандарди. Појединој господи видим смета што неки који живе у Рашкој раде у предузећима у Новом Пазару а истовремено им не смета што 20 пута већи број тих дошљака у последњих 30 година бошњачке националности. Навешћу само податак да су по резултатима пописа из 1961. године Срби чинили преко 50% укупног броја становника у општини Нови Пазар. Од 1961. године до 2002. број становника Новог Пазара српске националности је остао мање више непромењен а број Бошњака се утростручио . Видим да против тих дошљака немате ништа против а против неких који су Срби имате много. Ово је Србија. Држава њених грађана где сваки грађанин има иста права без обзира на територијалну, националну или верску припадност. Лицимерно је то што ви радите, захтевате да будете као мањински народ у Србији једнаки са већинским народом тј Србима а истовремено се залажете за дискриминацију на локалном нивоу. Мислим да ће се сада после парламентарних избора много тога променити и више овакве ствари неће бити могуће и дозвољене.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

22

Mnogo KAKISH brate!!
Za tvoju informaciju: Muslimanima je bilo zabranjeno da se na popisu izjasne kao Muslimani pa su mnogi bili YUgosloveni itd.Nekad je (npr. mom OCU) u licnoj karti pisalo prvo Srbin Islamske vjere pa zatim "Nacionalno neopredeljen"!?
Zato na tim SKROJENIM popisima je imalo Srba vishe (procentualno) nego sto ih u stvari ima!!Jer su nama Muslimanima smanjivali procenat(Vama normalno odmah vishe)!!
Inace NIKADA u povijesti u N.Pazaru Srba u stvarnosti nije imalo vishe od 20-25%!!!!!
Da nepominjem 200.000 protjeranih Sandzaklija (Rankovic itd.) u Tursku i Makedoniju !!!!!
Vash problem je Abortus a ne nash!!! Dakle poradite malo na sexu, bitce vas VISHE!!!!! Mi ti za to nismo krivi.Inace nemam nista protiv Srba(najbolji mi drug Srbin) i njihovog zaposlenja u N.Pazaru ali neka budu nashi iz Pazara jok iz grada koji nas najvishe mrzi na svijetu a od nas ZHIVE I OPSTAJU!!!!!
Pozdrav tebi.....
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

• Poruku poslati

23

Поздрав и теби Сандокан рецимо ми стари пазарци знамо да је град Нови Пазар до те рецимо 1961. године имао око 20.000 становника данас има 55.000 (сам град). Тако да пошто је наше сећање то потврђује као и неведене бројке са пописа . Ти га можеш називати намештеним али тај попис није био намештен јер га је спроводио један комунистички режим тотално ненаклоњен Србима. Видим свима смета што у неким службама раде два три човека из Рашке али никоме не смета што је рецимо председник Суда у Пазару човек из Пријепоља . :D

Углавном удаљавамо се од теме. Тема овог топика је национална дискриминација која се спроводи у тзв регионалној телевизији и молио бих цењене дискутанте да се држе наведене теме

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

24

Što se tiče Raščana koji su zapošljeni u Carini, meni je to ipak logičan korak jer carinska služba u Raški funkcioniše već duže vremena. Dakle, ukoliko se radi o preuzetom kadru, kadru koji je već upoznat sa radom na carini, sasvim je logično da ima tih nekoliko ljudi koji su potrebni i ovde, zbog svog iskustva. Normalno, ukoliko se radi o pripravnicima, onda mislim da bi ljudi iz Pazara ipak trebali imati prednost, jer ne znam ni jedan suprotan slučaj, tj. da ljudi iz Novog Pazara imaju prednost prilikom zapošljavanja u Raški. To je nekako i ekonomski isplativije a i logičnije...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

25

Citirano

Orginalno od Brzi
Углавном удаљавамо се од теме. Тема овог топика је национална дискриминација која се спроводи у тзв регионалној телевизији и молио бих цењене дискутанте да се држе наведене теме

Naziv teme sam pre neki dan promenio, tako da u njoj ima mesta za raspravu o svakom vidu nacionalne diskriminacije.
Promenu sam izvrsio iz razloga sto su se pojavile jos neke teme sa slicnim naslovom ali istom tematikom, koje sam spojio u ovu postojecu.

P.S: Secam se dobro svoje prve uciteljice pokojne Dusanke Golubovic koja nam je jos u prvim razredim skole govorila: "Prilikom pisanja, mozete koristiti slobodno cirilicu ili latinicu ali koristiti istovremeno oba pisma nema smisla i nepravilno je."

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

26

jeli bre brzak sta se foliras ... mislim sad nakon onoga sto vidoh na onom vashem chetnickom forumu kakvi su vam postovi (naravno ukljucujuci i tvoje)ti si naso ovde da pricas o diskriminaciji .... mislim BRUKA... !!!
a i izbor avatara ovde i tamo ... za pohvalu do kraja .... tamo 4s ovde ovaj Playboy znak .... polako stvaram pravu sliku o tebi ....
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

• Poruku poslati

27

Ponedjeljak, 22. Decembar 2003

Рифче и остали цењени дискутанти питам се шта није у реду? Видим смета ти рифче 4С . Само да те обавестим да је 4С грб моје и твоје државе Србије и мог српског народа већ скоро 1000 година. Такође то је и званични грб републике Србије као и државе Србије и Црне Горе. Значи ли то да свако ко користи званична обележја Србије и Црне Горе аутоматски бива проглашен за четника? Не видим зашто би тебе вређала употреба званичних грбова државе у којој живимо за аватаре. Тебе или било кога другог.

Све то можеш проверити на сајтовима www.gov.yu i www.serbia.sr.gov.yu

28

Brzi stvarno nisam hteo da se mesam, ali ne vidim gde te to rifce naziva chetnikom (kako ti to kazes)? On rece da je iz nekih stvari stvorio sliku o tebi, ali ne rece kakvu.. zasto se to ti nadje odmah prozvanim da si chetnik? Moguce da je to pomislio, a moguce i da nije, tako da ne bi trebao da budes toliko brz da donosis zakljucke u njegovo ime. Al da budemo fer to na kraju krajeva nije bitno.. bitno bi bilo samo da se prestane sa diskriminacijom, bez obzira sa cije strane ona poticala. Ali bi se moralo prvo razumeti sta je diskriminacija, a sta je ponasanje koje je samo posledica na dugogodisnju diskriminaciju.
Barem na forumu nemamo diskriminacije, tako da sa pravom i ti, i svako drugi, moze izneti svoje misljenje (naravno u skladu sa pravilima foruma). Na kraju krajeva zbog tih misljenja forum i postoji...
mogu ja da se potpisem i bolje...

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

29

Citirano

Orginalno od Brzi
Рифче и остали цењени дискутанти питам се шта није у реду? Видим смета ти рифче 4С . Само да те обавестим да је 4С грб моје и твоје државе Србије и мог српског народа већ скоро 1000 година. Такође то је и званични грб републике Србије као и државе Србије и Црне Горе.

Neznam dal si ti VERTIKALAN!!
gdje ti je ovaj tvoj avatar zvanicni grb Srbije?!
Gdje ti je PETOKRAKA ?? Ona je josh ZVANICNA!!Barem na grbu,sa zastave ste je hvala bogu skinuli...
I nesmeta nama 4C ,vec izgleda tebi!! Na onaj forum si je stavio a ovde kao fol nisi hteo!!??Zasto??
I jos za tvoju informaciju N.Pazar ima 105.000 st!! Nemoj smanjivat brate !! Bgd nikad nije imao vishe od 1.560.000 st. pa stalno vicu 2.5miliona,a ti ovu nashu jednu stotku hocesh da prepolovish.Inace teritorija grada je diskutabilna(znash li gdje sad stoje table!!??).
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

• Poruku poslati

30

Овде се у потпуности слажем са фингерсброкен. Драго ми је да постоје људи да кажем "са друге стране" чији је циљ идентичан мом, међусобан суживот, поштовање, толеранција. Да би могли да живимо заједно ( а мислим да већина и Срба и Бошњака, без обзира на велики број екстремиста, жели да коегзистира или пронађе начин за међусобни суживот ) ми сви скупа морамо да научимо да поштујемо туђе право да изрази своје мишљење и користи симболе који карактеришу његову верску или националну групу. Такве ствари не треба схватати као провокацију или увреду како то неки схватају данас, већ као демократско право сваког грађанина ове земље да упражњава своје обичаје и користи симболе у складу са својим уверењима. Управо овај и сваки други форум има велику корист за нас , јер ово место је једно од ретких места где можемо да суочимо своја мишљења, сазнамо шта желе и шта мучи наше комшије који су друге националне припадности. Такође овде можемо и да кажемо и шта нас мучи и који су наши проблеми са којима се суочавамо. Због тога мислим да треба неговати слободу говора и допустити свима да изразе своје мишљење, јер свака врста цензуре једноставно продубљује тај јаз који постоји међу нама и утиче истовремено на наше међуљудске и међунационалне односе. Пуно поздрава за тебе и твоје излагање фингерсброкен..

Што се тиче Сандокана да му само одговорим да та петокрака је заостатак комунизма и биће избачена врло брзо и за то се залажу све парламентарне странке али једноставно због битнијих ствари питање грба химне и заставе још није стављено на дневни ред. Колико сам ја информисан већина странака бившег ДОСа подржава двоглавог орла са 4С за грб, црвено плаву белу тробојку без икаквих обележја за заставу и Боже Правде за химну.

Иначе Сандокан ниси информисан што се тиче броја становника у општини Нови Пазар. Прошле године је спроведен попис становништва у целој Србији и том приликом се каже да у општини Нови Пазар живи 85.000 становника од тога 20.000 Срба и 65.000 Бошњака. На нивоу целе Србије је пописано 7.5 милиона становника. Од тог броја Срби чине 6.5 милиона становника. а Бошњака има 136.000 . Не желим ја теби или било коме другоме да било шта одузмем или додам, него ово су ти једноставно званичне и валидне бројке. Све податке можеш наћи такође на интернету на сајту савезног завода за статистику. Иначе ставио сам и на овај форум 4С за мој аватар, проблем је био што нисам знао раније да за то постоји могућност и на овом форуму иначе бих то и раније урадио. И тебе срдачно поздрављам.

xhaki

Učenik

(10)

• »xhaki« je muško

Datum registracije: 23.11.2003

• Poruku poslati

31

Kao prvo,da se zahvalim "Hitrom" jer je ipak uvazio moju sugestiju da se izrazhava na svome jeziku jer je ovako i ispunio svoje pravo a i obogatio ovaj Forum,jer se sad na njemu pishe na vishe jezika.
Moj Hitri,evo ti josh jedan savijet,mozhda cesh i ovaj prihvatiti.Nemoj nam vishe baratati toliko ovim brojkama jer ipak kod tebe vazhi formula da je"3 = 1" dok je kod nas Jedan zaista jedan,i to Najveci tako da ti ja neshto nevjerujem toliko a ni ovi drugi nebi trebali pa chak ni oni koji se ode prave tobosh tolerantni.
Pa vecj kad sam pocheo da dijelim ove savjete,ako mozhe ali smao ako mozhe josh jedan i necju vishe.
Nazovi i ti rifche_golup-a Mudzahidom (i ako je ovo iz moje perspektive totalno neuporjedivo,dok mislim da iz tvoje bash i nije) ako je,barem tako mislish,on tebe nazvao chetnikom,pa da vidimo hocjel' se naljutit, ;) A bash bih i volio da vidim tebe kako bi objasnio "onima tamo" da si se osetio uvredjenim kad te je mozhda neko nazvao pa i indirektno chetnikom jer duboko ali duboko vjerujem da se barem polovina,ako ne i vishe,od "njih" nebi tako osjetila,chak bi se time i ponosila,tako da bi ti mozhda i zabranili pristup tim "vashim" forumima,dok ode mosh da prichash shta hocjesh ipak smo mo ode' demokrate o|
eto toliko pa hajt sat...

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

32

Sellam/vozdra svima

Ponovo 'Hitri' barata nekim netachnim podacima. Evo shta jedan od cijenjenih srpskih arheologa/heraldichara kazhe za nastanak 'krsta s' chetiri "ocila"':

http://www.anarheologija.org/clanci/stevovic/index.php

"Godine 1402. Stefan Lazarević je od vizantijskog regenta Jovana VII dobio titulu despota i po ugledu na vizantijski štit uzeo za grb Srpske Despotovine crveni štit sa srebrnim (belim) krstom i četiri znaka u obliku S, koje se u staroj srpskoj azbuci zvalo slovo, početnim slovom Srbije."

Znachi nije 'iljadu godina kako 'Hitri' veli vec' 601-602. Da je imalo Copyright-a tada, odshteta bi se morala plaititi Bisantinum-u jer je ideja 'maznuta' od njih.

Shto se tiche 'dvoglavog belog orla' opet nije ekskluzivno srpski. Evo shta isti izvor veli:

"Dvoglavi orao se pojavljuje najpre u Mesopotamiji petnaestak vekova pre Hrista, kao dipolni simbol starih religija. Ovakva verovanja su kulminirala u Zaratustrinom učenju da u vasioni dobri bog svetlosti Ahura Mazda ratuje sa bogom mraka Ahrimanom.........

Međutim, u hrišćanskoj teologiji orao je znak Svetog Jovana Bogoslova i predstavlja duhovne visine do kojih se vinuo ovaj pisac Jevanđelja i Apokalipse. Tako se u Vizantiji oko X veka opet pojavio drevni dvoglavi orao, sada kao simbol koji prema Hristovim rečima - "Dajte caru carevo, a Bogu Božje" - opominje na ravnotežu između čovekovih duhovnih i materijalnih potreba."

Ne pobijam da su to nazhalost zvanichni simboli nashe 'domovine' i kao takvi se trebaju gledati. Shto se tiche korishchenja dotichnih kao avatara, boli me choshe, ne smeta mi mada sam siguran da je provokacija. Zna se i da dosta/vechina nas Boshnjaka i muslimana s' Balkana asocira korishecenje ovih simbola kao podsjetnik na dane/nochi kad su dotichni simboli bili u upotrebi kod 'sila mraka' kao ekskluzivni simboli klanja, silovanja, otimachine, bombardovanja, etnichkog chishchenja itd.

Prema tome, nije chudo da nama smetaju a 'Hitrome' je merak shto je 'saznao' da mozhe da i' koristi na ovome forumu i da fura to svoju 'demokratichnost s' ukusom belog luka i rakiju'.

Teshko nama s' ovakvim 'sugradjanima'.

Gyerzelez

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

33

Samo bih skrenuo paznju da ne odlutamo od teme ovog topic-a.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

34

Utorak, 23. Decembar 2003

Zvanicni popis R.Srbije i stvarno stanje u N.Pazaru su potpuno razliciti.Podsetio bih te da cijelo naselje Selakovac(iako placaju vodu,struju,tel.porez) nije upisan!!????? Zasto? Zbog izbora i odbornika da bi se kako tako povecao broj Srpskih odbornika, koji na okolnim brdima dobijaju odbornika za stotinu glasova a u gradu treba par hiljada!!

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

35

Selam alejkum Bošnjakinje i Bošnjaci.

Brzi reci mi koji su to extremisti koje ti navodiš i zašto ih navodiš? Ima li takvih ekstremista u tvojem narodu? Kako se zovu? Treba li ih osuditi? Šta oni propagiraju? Koji su im ciljevi? Hajde malo življe, pričaj malo, nemoj naše navodit.

Pa kad vidimo vašu inicijativu prema vašim ekstremistima, vjeruj mi i mi ćemo se veoma lahko obračunati sa našima. Ali sve dok ima vaših ekstremista bit će i naših.

Iz iskustva mi je poznato da se srpski ekstremisti pretvaraju u demokrate, samo znak recimo neki promijene ili tako nešto i onda traže one medju nama naivne da bi izgradjivali sa njima suživot, ali uz uslov da ovi naši razriješe problem sa ovim extremistima. E kad ovi naši završe sa ovim extremistima, onda odjednom se pokondire, povampire, odnosno pokažu svoje pravo lice, šta su, ali tada je kasno za ove naivne naše.

Zato je zlatno pravilo, da se više ne pada na lijepe riječi ili postove, već na konkretna djela. Hajmo, Brzi napiši nam kokretno nešto o Ratku Mladiću i Radovanu Karadžiću!!! I hajde Brzi reci nam nešto o Aliji Izetbegoviču i o ratu u Bosni. Hajde.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

36

Mislim da je ovde gerilac u pravu kada se radi o brzom (o onom pretvaranju) ali svaka generalizacija se ne moze tako lako iznositi..

Nije tesko primetiti da se brzi iskljucivo javlja u slicnim temama, u kojima KVAZI govori o suzivotu, a u isto vreme prosipa po neku svoju ideju. Govor mu pa i jeste dovoljno uokviren (formalno) da nikog direktno ne provocira, ali kada se uzme u obzir neko ko svasta drugo pise na nekim drugim mestima onda se lako da shvatiti o cemu se radi.
A i njegovim neprestanim pozivanjem na suzivot ustvari hoce da kaze da mi (Bosnjaci) za taj suzivot nismo. Mislim da se nacinom komuniciranja i sa njim samim pokazuje ko jeste a ko nije. I slepom je dovoljno sve da shvati samo kad jednom pogleda pisanja ljudi njegovih shvatanja (i njega samog) na mestu koje oni (sa planom) stvorili su radi toga. Pametnom je lako i bez toga, na osnovu izbora tema doticnog clana, da prosudi da se radi samo o provokatoru, koji pozivanjem na red nered trazi, jer red trazi tamo gde reda ima..
mogu ja da se potpisem i bolje...

xhaki

Učenik

(10)

• »xhaki« je muško

Datum registracije: 23.11.2003

• Poruku poslati

37

Aman,Gerilac dje mu reche da pishe o rahmetli Aliji, o| ,ipak su nam svezha sjecjanja na njega,a ipak znamo shta bi ljudi "napaljenji" poput koleze Hitrog mogli da misle o njemu,a ako on napishe neshto sto ne valja onda bi ja napisao njemu neshto pa bi onda skrenuli sa teme a mislim da nam to nije cilj.
Josh neshto bi zhelio da naglasim po pitanju onog Sandzak ili tzv.Rashka oblast sta je starije, pa mislim da je najstarije ono kako su ga zvali Iliri koji su ipak bili ode prije Slovena tako da ako bi gledali historiju (na koju se Hitri i vecjina Srba tako lahko i chesto poziva) i na to koje stariji ode na ovim prostorima onda bi ja mogo lijepo i lahko da kazhem kolezi Hitrom da ide pod Karpate odakle je i dosho,jer su moji preci(koji nisu bili Uskoci ;) potichu od plemena,od ilirskog plemena Kuchi,koje je bilo podijeljeno na tri konfesije i to na Islam i ove dvije Krshcjanske,tako da veliki dio Boshnjaka Sandzaka,skoro svi Albanci,pa i dobar dio Crnogoraca i Hrvata mogu recji da su ovo njihova "vekovna ognjishta" sa potpunim pravom,ada bi zvuchali ka bivshi RTS :rolleyes:
Znam da je ovo vrijeme nekakog interneta i velika je dostupnost informacija,ali nije zgoreg da ponekad poushamo i nashe stare,moje je iskustvo da su rijetko pogreshivi a procenat vjerodostojnosti im je sigurno vecji nego kod interneta,a oni kazhu slijedecje:
"ha drzho hi pod noge ha vishe glave oni ti isto misle"
shta god to znachilo...

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

38

Pozdrav za sve prijatelje foruma...

Ljudi previše se udaljavate od teme, to je činjenica...

Htedoh da priupitam Brzog, šta bi sa odgovorom na moje pitanje, izgleda da ti Brzi, kad se nađeš zatečen, skrećeš i navodiš razgovor na druge podteme...

Sam si postavio temu o diskriminaciji, pa i o njoj govori, nego su ti nešto argumenti tanki, pa izgleda da izbegavaš odgovore na tu temu...

Hoćeš li da ti navedem još neki primer, kako su Bošnjaci diskriminisani sve ove godine u državnim firmama ???

Pozdrav

P.S.

Baš mi je drago, što tipkaš na ćirilici, to je još jedan znak diskriminacije, o kojoj govoriš... :D

Pozdrav

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

39

Srijeda, 24. Decembar 2003

Citirano

Orginalno od hadzied

Baš mi je drago, što tipkaš na ćirilici, to je još jedan znak diskriminacije, o kojoj govoriš... :D

Ćirilica je , pored latinice jedno od dva ravnopravna pisma u službenoj upotrebi u SiCG, tako da se ne slažem sa ovom konstatacijom da je upotreba iste znak diskriminacije. Znak diskriminacije bi bilo zabrana upotrebe bilo kog od ta dva pisma.

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

40

Srijeda, 24. Decembar 2003

Ja sam razumeo da je HadziEd ovu recenicu napisao u ironicnom smislu (zbog onog smajlija koji se kezi na kraju) tako da je poruka upravo onakva kako je Sans to napisao u poslednjoj recenici.

Social bookmarks