Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško
  • »Nihad« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 25. Mart 2013

Djesavanja u Bosnjackoj demokratskoj zajednici

Svjedoci smo aktuelnih zbivanja u BDZ-u, stranci koja je nastala prije godinu dana uz punu podrsku Islamske zajednice i Muftije Zukorlica.

Citajuci vijesti objavljene na dole navedenim internet adresama, ne mogu da se otmem utisku da se ovakav scenario vec vise puta do sad ponavljao. Muftija Muamer ef. Zukorlic nam pohvali nekoga, pa saradjuje sa njim i na kraju ga proglasi neprijateljem. U slucaju predsjednika BDZ-a, Muftija je prosle godine isao tako daleko da je na predizbornim skupovima javno garantovao za Emira Elfica. Na jednom od tih skupova u dijaspori sam licno bio prisutan. I sta se sad djesava? Ne valja ni on. Lista bliskih saradnika Muftije koji su vremenom proglaseni, najblaze receno, "nepodobnim za dobrobit naroda" je sad vec predugacka. O cemu je ovdje rijec?
Kako je vase misljenje na ovu temu?

U startu se licno ogradjujem od bilo kakvih spekulacija po ovom pitanju. Iznosim samo zapazanje do koga je bilo ko drugi mogao doci prateci djesavanja u Sandzaku u zadnjih 10 godina.

ELFIĆ: Pritisci IZ u Srbiji
Pretnje i ucene rukovostva Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru
„Otrgao“ se muftijinoj kontroli?
Elfić ostaje bez predsedničke funkcije
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

2

Pitanje je samo, zelis li da cujes istinu ili ono sto odgovara tvojim usima i usima onih koji slijepo podrzavaju Zukorlica,
Vec deset godina unazad Muamer Zukorlic ZLOUPOTREBLJAVA ahmediju na najbezobrazniji nacin.
Evo i poslednjeg dogadjaja: smijenio je direktora TV Jedinstvo Serifa Marukica i postavio za VD direktora Mirsada Fijuljanina, poznatijeg na ovom forumu kao WOW.

Nisam se mislio vise ikad javljat na ovaj forum, ali mi nesto govori da je najzad i urednik ovog foruma progledao i to me raduje.

Juce sam cuo na jednom dersu recenicu: dva vuka ne mogu napraviti toliki rsum i stetu koliko moze jedan pohlepan i ambiciozan vodja!
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

paulus

Početnik

(10)

• »paulus« je muško

Datum registracije: 06.03.2003

• Poruku poslati

3

Pokusajte da se setite na desetine clanova foruma koji su postepeno napustali ovaj forum,cesto zbog nemogucnosti da izloze svoje stavove, ili mogucnosti ali onda uz orkestriran napad pojedinih clanova koji su bili privilegovani. I to , najvise zbog problematike vezane za Zukorlica, Nebitno dal su nastupali iz stranckih, nestranackih, ostrascenih pozicija, ljudi su jos davno pokusavali da ukazu na tu crtu licnosti Zukorlica,( na verovanje u nepogresivost delovanja, postupaka, koriscenja ljudi poput krpa, nebitno da li su biznismeni intelektualci i s-prosto receno staljinisticke metodel) koja se nekada samo blago ukazivala a sad se toliko jasno ocrtala da ne moze ni da se sakrije Niko nije hteo da udje u sustinu razdora u zajednici ljudi koje je prestavljala jedna institucija, da pokusa da da odgovor. sve se pretvorilo ili u panicno vristanje o ugrozenosti ili u obracun druge strane sa Zukorlicem po cenu sta kosta da kosta.
Za to vreme na ovom forumu, a ovaj mali delic virtuelne stvarnosti ocrtava mozda dobro i stvarnu sliku u zivotu, iskrsli su likovi za koje je i slepcu bilo jasno da ovde pisu samo iz odredjenih interesa, da ovo pretvore u jos jedan propagandni delic u slagalici, da potpiruju, raspiruju, odrzavaju sve u tenziji.. .dve ovce im ne biste dali da cuvaju i sl, a sad ..gde su oni? posao je dobrano zavrsen?
ne, nije, nego nema kampanje, a javice se, registrovace se.. u trci za nekim malim polozajcicem
stranacki vojnici, niste svesni kolko gresite, a zivot prolazi ;)

sloboda

Učenik

(57)

Datum registracije: 14.05.2012

• Poruku poslati

4

... licnosti Zukorlica .... s-prosto receno staljinisticke metode

i sl, a sad ..gde su oni? posao je dobrano zavrsen?
ne, nije, nego nema kampanje, a javice se, registrovace se.. u trci za nekim malim polozajcicem
stranacki vojnici, niste svesni kolko gresite, a zivot prolazi ;)

Evo nas tu smo na braniku grada :)

Muftija je kao brz auto na autoputu nemogu svi taj tempo izdrzat ... lakse je plivat niz vodu nego uz vodu.
Lakse je uzet pare i uzivat nego se borit za Autonomiju protiv srpkog rezima - da ti prave probleme ... da ti salju zandarmeriju u dvoristu.

Zato cenim Muftiju ... nema nijedan od tih nasih takozvanih intelektualaca koji smiju otic u Beograd il RS na TV i javno im se suprostavit ...
ne samo suprostavit nego svaki put izaci kao pobjednik.

Ti nasi intelektualci cute kad Dodik i drugi prijete (lako je vama sa Rasimom) al kad Muftija otvori BANU il neku drugu instituciju onda se bune ... ujedaju sami sebe ... tako su skolovani.

Evo citam na ovoj suljovoj stranici dole "Zukorlic kao Asad" ... gdje su ti logori po Sandzaku ... bombe i pucnjava?
2006 kad je bio sukob izmedju Sulja i Rasima bacali su bombe i pucalo se ... to je bilo kao kod Asada.

http://www.sandzakinfo.net
This Account Has Been Suspended

Kad se pisu takve gluposti nije ni cudo sto Allah dz. salje kaznu i zatvara stranicu.

A ovo sa Elficom ... osjecam se kao u vrticu gdje se djeca ljute ako im uzmes igracku misleci da je njihova.
Svako zna da je Elfica niko nije znao niti bi ga glasao ... nego samo radi hatara Muftije.
I opet je samo 20% glasova dobio dok je Muftiju oko 50% Bosnjaka u Sandzaku glasalo.
Neko mora da odgovara za Hadiju Skrijelj ... bivsi sekretar BDZ koju je on postavio ... i koja je izdala stranku dogovorom.

Ne brinite vi za Muftiju ... 2007 kad su svi mislili gotov je izasao je jos jaci ... sto ga vise napadaju on je sve popularniji.
U dijaspori nema poreza i ucjena za posao, nema rezimskih medija da peru mozak ... moze se slobodno razmisljat.
Ajd nek odu Suljo Rasim Zilkic il Elfic u dijasporu nek organizuju jedan skup da vide koliko su popularni :)
Dodik: "Ja bih lako u Bosni da imam Rasima"
http://www.youtube.com/watch?v=bVN8er6j0…player_embedded

Ugljanin: "Ja i Ljajić smo jedna politička opcija"
http://www.youtube.com/watch?v=9ma7Nf6MtG4

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

5

Zukorlićev šurak pao u nemilost
"Naoružani upali u TV Jedinstvo"

Mislim da bi cijenjeni Muftija trebao da izda jedno javno saopstenje i stavi tacku na razne spekulacije. On je za Emira Elfica javno garantovao svojim autoritetom te bi sad bilo logicno da, takodje javno, narodu kaze u cemu je problem i objasni zasto njegov dojucerasnji sticenik ne uziva vise Muftijinu blagonaslonost.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

sloboda

Učenik

(57)

• Poruku poslati

6

Utorak, 26. Mart 2013

Mislim da bi cijenjeni Muftija trebao da izda jedno javno saopstenje ....

BDZ: Hedija Škrijelj zbog nemoralnog čina isključena iz stranke i da vrati mandat
Šaćirović: ‘Hedija Škrijelj je prevarila glasače BDZ-a’
http://sandzakpress.net/bdz-iskljucuje-i…nemoralnog-cina

Sto se nije Emir Elfic oko ove prevare oglasio? On je bio predsjednik stranke?
Dogovorio se sa Rasimom oko ovog? I tako sjedu u istoj sobi svaki dan ...

Arap džamija - Predavanje - Muftija Muamer ef. Zukorlić (22.03.2013)
http://www.youtube.com/watch?feature=pla…d&v=Tx4ar0GjGfk

• »Chechenac« je muško

Datum registracije: 30.10.2003

• Poruku poslati

7

Utorak, 26. Mart 2013

Najbitnije u svemu ovome je ostati čovjek. Uzvišeni Allah je propisao mnoge propise koji uređuju odnose među ljudima, što ukazuje na bitnost tog aspekta života. Od tih propisa je i odnos ljudi kada se raskinu neki ugovor, bilo da je to bračni, ortački ili neki drugi. To se isto može primijeniti i na ovu situaciju, ako su se ljudi razišli pa nije smak svijeta, raziđite se na dostojanstven način i nastavite dalje, uz međusobno poštovanje. Međutim, nažalost, balkanski mentalitet se još nije uzdigao na taj nivo poimanja stvari. Uzvišeni Allah kaže o razvodu braka:

"Kada pustite žene, onda ih, prije nego što ispune
njima propisano vrijeme za čekanje, ili na lijep način zadržite ili ih
velikodušno otpremite." (2:231.)

"I dok traje vrijeme
određeno za čekanje, vi ih ili na lijep način zadržite ili se velikodušno od njih
konačno rastavite

" (65:2.)

Nažalost kada čovjek pogleda komentare ispod vijesti koje govore na ovu i slične teme, zgadi mu se život. Teško onima koji olahko komentarišu, i teško onima koji olahko osuđuju. Doista će insan biti pitan za svaku svoju riječ pred Allahom, pa nek se svako dobro spremi. A tu treba obratiti pažnju na jedno imansko pravilo: što je čovjek većeg imana i iskreniji - to više sumnja u svoju iskrenost i više se boji da je možda pogriješio, a što je čovjek manjeg imana i bliži licemjerstvu - toliko više je siguran u svoju iskrenost i manje se boji da je pogriješio. Zato su pripadnici prvih generacija muslimana govorili: najsigurniji da nije munafik je upravo munafik, dok iskreni najviše sumnja na sebe da je munafik.

Najbolje je javno ne otvarati ovakve teme, jer će one mnoge povući u grijeh. Ako neko iskreno želi da sazna o čemu se stvarno radi, potražit će informacije što je bliže samom izvoru događanja i od što je moguće više svjedoka s obje strane. Od osnovnih islamskih pravila i uslova za donošenje zaključaka jeste: saslušanje obje strane i njihovih argumenata (a ne samo tvrdnji), i to u slučaju da nas se uopšte tiče nečiji unutrašnji problem. Međutim, danas svi više gledaju u tuđu avliju nego u svoju.

Podsjetimo se nekih Allahovih smjernica po pitanju međuljudskih odnosa:

"

Vjernici su samo braća, zato pomirite vaša dva
brata i bojte se Allaha, da bi vam se
milost ukazal. O vjernici, neka se muškarci jedni rugima ne rugaju, možda su oni bolji
od njih, a ni
žene drugim ženama, možda su one bolje od njih. I ne kudite jedni druge i
ne zovite
jedni druge ružnim nadimcima! O, kako je ružno da se vjernici spominju
podrugljivim
nadimcima! A oni koji se na pokaju - sami sebi čine nepravdu.

O vjernici, klonite se
mnogih sumljičenja, neka sumljičenja su, zaista, grijeh. I ne uhodite jedni druge i
ne ogovarajte jedni druge! Zar bi nekome od vas bilo drago da jede meso umrloga brata
svoga, - a vama je to odvratno -, zato se bojte Allaha, Allah, zaista, prima pokajanje i
samilostan je.

" (el-Hudžurat, 10-12.)

Dakle ljudi, čuvajte svoje jezike jer će ti jezici sutra na Sudnjem danu svjedočiti protiv vas.
Kaže Allahov Poslanik a.s.:"Gotovo da je došlo vrijeme u kojem će na vas navaliti razni narodi, kao što divljač navali na svoju žrtvu (cinjiu)." A ashabi upitaše: "Hoće li nas u to vrijeme biti malo, o Allahov Poslaniče?" Poslanik a.s. odgovori: "Ne, u to vrijeme će vas biti puno, ali ćete biti kao pjena na vodi. Allah će isčupati strah iz srca vaših neprijatelja, a u vaša srca će ubaciti vehen". Rekose: " A šta je to vehen, o Allahov poslaniče? Reče: "Ljubav prema dunjaluku i strah od smrti!".

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

8

Srijeda, 27. Mart 2013

Svjedoci smo ...... I sta se sad djesava? ........ O cemu je ovdje rijec? .....

Svjedoci jesmo - al i prije bjesmo
no to nam mnogo ne otvori oči

al to nam više ne načulji uši

al nemušt i dalje ostade nam jezik

Šta se dešava - nije ništa novo
ko proguta mnogo - uspjeće i ovo.

Opet se radi o nekom pokušaju puča...
i jopet izdaja,,,, i po gradu tuča

I svi su krivi sem jedan nije
i sve u svemu .... isto ko prije

"Dokle o Džone Hohohonde?
a Džon Hohohond se mršti ,
kao da iz zemlje izvlači čelične sonde....
i nikad ne kaže ni dovde...., ni donde...!!
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »sans« (27. Mart 2013, 18:56)

sloboda

Učenik

(57)

• Poruku poslati

9

Srijeda, 27. Mart 2013

Alija, radijAllahu anhu je rekao:
"Ako želiš da vidiš gdje se nalaze najbolji među muslimanima, onda pogledaj u kojem pravcu lete strijele nevjernika."

Zukorlića u Švedskoj čekao snajper?
Mondo pre 6 dana
Novi magazin: Zukorlić na meti snajperiste u Švedskoj
U zgradi koja se nalazi u blizini džamije u Malmeu u vreme posete Muamera Zukorlića pronađen snajper.

Ni muslimani neće muftiju Zukorlića za baba
Večernje novosti pre 7 dana

TV1: KO JE ĐAVOLJI MUFTIJA ZUKORLIĆ
pre 21 dan

Pobuna imama protiv muftije Zukorlića
Danas pre 8 sati

Pobuna imama protiv muftije Zukorlića
Telegraf pre 23 sata Izvor lista Danas, koji je želeo da bude anoniman zbog straha za ličnu i bezbednost svoje porodice ...

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

10

Petak, 29. Mart 2013

"Ko izađe iz ove kuće, samo će sebi naškoditi"

sloboda

Učenik

(57)

• Poruku poslati

11

Nedjelja, 31. Mart 2013

Dokaz medijska hajke protiv Muftije Zukorlića

Svi zajedno Sandžak zove (BDZ Himna)

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

12

Petak, 05. April 2013

Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

13

Subota, 06. April 2013

Frakcije unutar BDZ saopštenjima zbunjuju javnost

sloboda

Učenik

(57)

• Poruku poslati

14

Subota, 06. April 2013

Autor: S. Novosel

Kad sam video ko je autor ovog teksta ... nisam mogao dalje pročitat :)
Jel ovo ona Slađana Novosel što se obrukala sa tekstom da su 80% Imama IZ u Srbiji protiv Muftije ali se boje da se oglase :D

--- Novi Pazar - Podela Bošnjačke demokratske zajednice (BDZ) završena je stvar. ---

Pa da podjelili su se 35 odbornika BDZ je protiv Elfica, a 2 za njega ... ali nebi me začudilo da Srbi priznaju ovu grupu od 2 odbornika kao legitimnu.

BDZ Jahje Fehratovica

BDZ Emira Elfica

Isto su radili sa BNV, IZ i Univerzitetom ... stara taktika podijeli pa vladaj.

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »sloboda« (06. April 2013, 23:07)

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Slične teme

Social bookmarks