Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

1

Subota, 01. Mart 2008

dm proizvodi

U nasem gradu,a i sirom Srbije su se pojavile dm radnje,koje pored standardnih brendova kozmetike i hemije ima i svoje proizvode,pa me interesuje ako neko iz dijaspore zna i koristi ove proizvode,kakvi su ti proizvodi,tj da li su kvalitetni i da li se koriste i u Nemackoj(i u statku Evrope) u nekom vecem obimu?

Kod nas je sve veca prodaja s obzirom da su njihovi proizvodi jeftiniji od ovih tzv "poznatijih", pa da li su nesto slabijeg kvaliteta pa se distribuiraju na Balkan kao pogodno odrediste ili ne?
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

2

Subota, 01. Mart 2008

To sto su vlastiti proizvodi DM ne mora da znaci da nisu kvalitetni. Na razliku od ostalih brendova oni ne moraju da daju novac za propagaciju produkta, imaju svoju marku i svoje mesto na trzistu. Takodje ne moraju da ulazu novac na design proizvoda, iz toga razloga su jeftiniji nego ostali proizvodi. Ima raznih radnji koje imaju svoje vlastite produkte, napr. prehrabena roba, ovaj trend je u danasnjem vremenu veoma omiljen. Konkurencija je danas prevelika i zato puno proizvodjaca pristaje da proizovde produkte za ostale radnje, sa tim da ne moraju da se brinu za reklamu i design.

Sto se mene licno tice, nemam problem da kupim ovakve proizvode, ispunjavaju sve uslove kao ostali proizvodi.
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

3

Subota, 01. Mart 2008

selam alejkum

kvalitet mnogih produkata se ne moze proceniti po ceni.
ako je ta marka dm-a balea onda mogu iz iskustva preporuciti. Ne samo iz svoga. Uporedjivala sam sa skupim markama, i videla da mnogi produkti imaju identicne sastojke. zasto bih onda placala skuplje? :) ne pada mi napamet :)

a ni generalno se ne moze reci da su skuplje stvari bolje.
Naprimer marke nekih cokoladica su relativno skupe, ali ih narod kupuje jer su ipak to marke. A kad bi te firme prodavale te cokoladie jeftinije mogle bi dosta vise prodavati. Ali nije sigurno da li se isplati, jer ako cena ostane visoka, ipak na jendoj cokoladici vise zarade. Ali zato ima jos jedna mogucnost da se to resi :) oni pakuju za jeftine prodavnice kao sto je Aldi iste cokoladice pod drugim imenom. Tako oni koji nisu mogli kupovati te cokoladice, kupuju ih sad. Oni koji su spremni bili kupovati za vise novca, kupuju i dalje ali pod tim "skupim" imenom. I ta firma uspeva zaradjivati na puno siroj masi. A kvalitet je isti, zapravo produkt je potpuno isti samo sto je pakovanje drugacije :) sigurna sam da ova metoda nije ogranicena na cokoladice :D

selam alejkum
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

4

Utorak, 18. Mart 2008

Citirano

Orginalno od Tashke
pa me interesuje ako neko iz dijaspore zna i koristi ove proizvode,kakvi su ti proizvodi,tj da li su kvalitetni i da li se koriste i u Nemackoj(i u statku Evrope) u nekom vecem obimu?

Sellam Tashke,
ovi iz evrope se ne javljaju, evo sto ja znam.. moja tetka koja zivi u Nemackoj stalno donosi proizvode dm-a, i ne samo zato sto su jeftiniji od dugih nego i zato sto su kvalitetni. Recimo vitaminske sumece tablete,magnezijum,calcijum, koje ona donosi, 10 puta su kvalitetniji od onih nasih '..Vita..'(zaboravila sam kako se zovu). A kreme i higijenske stvari su isto tako ok. Imaju dobre papirne i plsticne kese ,za poklone, koje kod nas nigde na drugom mestu nisam mogla naci :)

Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

5

Utorak, 18. Mart 2008

Sto se tice tih sumecih tableta cisto sumnjam da je razlika u kvalitetu toliko velika jer kalcijum je ipak - kalcijum. A razlika u ceni nije zanemarljiva. Poz :)
Sit Hungry Doesn't Believe

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

6

Srijeda, 19. Mart 2008

Ti si doktor, sigurno je da bolje znas.. Ja sam to zakljucila po aromi, po mehuricima,ostrom ukusu i naravno dejsvu ;) u istoj casi i istoj kolicini vode izmedju jedne i druge tablete ima razlike, sigruno ne toliko koliko sam rekla ali dosta dovoljno da se primeti dok se pije
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

7

Srijeda, 19. Mart 2008

Citirano

Orginalno od @ngi3
Ti si doktor, sigurno je da bolje znas.. Ja sam to zakljucila po aromi, po mehuricima,ostrom ukusu i naravno dejsvu ;) u istoj casi i istoj kolicini vode izmedju jedne i druge tablete ima razlike, sigruno ne toliko koliko sam rekla ali dosta dovoljno da se primeti dok se pije

Sala nije placebo efekat :)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

8

Srijeda, 19. Mart 2008

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
Sala nije placebo efekat :)

Iste sekunde kada sam procitao post od @ngi3 palo mi je na pamet ovo sto si napisao :)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

9

Srijeda, 19. Mart 2008

Zaboravih da odgovorim Tashketu.

DM proizvodi su u dojclandu vrlo popularni, ja naprimer koristim gel za brijanje od DM-a i primetio sam da mi bolje prija za kozu od recimo wilkonsona il gilleta ...

Kontrole za takve proizvode su u nemackoj vrlo ostre, tako da je mogucnost vrlo mala da dm izbaci neke za zdravlje stetne proizvode na trzistu.

I jos nesto da napomenem, vlasnik kompanije dm je poznat ko vrlo dobar sef koji ceni i postuje svoje radnike, neznam kako je dole kod nas u te dm radnje, ovde su radni uslovi u dm radnjama puno puno bolji za razliku od drugih slicnih radnji, imaju recimo ubedljivo bolju satnicu, radno vreme je humano i sl ... jos jedan razlog kupovat njihove prozvode.

Sto se tice razlike u cenama, Dinna_ je sve rekla.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

10

Srijeda, 19. Mart 2008

Citirano

Orginalno od PaZaRaC

Kontrole za takve proizvode su u nemackoj vrlo ostre, tako da je mogucnost vrlo mala da dm izbaci neke za zdravlje stetne proizvode na trzistu.

I jos nesto da napomenem, vlasnik kompanije dm je poznat ko vrlo dobar sef koji ceni i postuje svoje radnike, neznam kako je dole kod nas u te dm radnje, ovde su radni uslovi u dm radnjama puno puno bolji za razliku od drugih slicnih radnji, imaju recimo ubedljivo bolju satnicu, radno vreme je humano i sl ... jos jedan razlog kupovat njihove prozvode.

U Srbiji je slogan dm firme 'Tu me cene, tu kupujem'. Iskreno nisam očekivao da će mi ova tema biti interesantna, ali kako vidim, sledeća moja kupovina će biti baš u dm-u. :]

Inače, kad je u Pazaru otvoren dm, neko je provalio da je to otvorila Dragana Mirković :) i da je to njena firma! o|

Nadam se da je kontrola proizvoda u Srbiji bar upola dobra kao u Nemačkoj.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

11

Srijeda, 19. Mart 2008

@ngi3 & Pazarac

Hvala na odgovorima,to sam upravo i hteo da znam,da li su dm proizvodi cenjeni i u zemlji porekla ili su namenjeni za drugorazredno trziste,tj nas.

I ja mislim da su im shumece tablete bolje(a i jeftinije su) jer sam probao i ostale i primecuje se razlika u korist dm-ovih(po meni).

Sto se odnosa prema radnicima tice,mislim da je potpuno isti kao i tamo a najvise mi se svidja sto su im radnje klimatizovane i izuzetno ciste,kao da ulazite na hirusko odelenje :D
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Social bookmarks