Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen
  • »Babbha« je autor ove teme

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 27. Maj 2003

DOGADJAJ KOJI JE SPOMINJAN!

Grupa gradjana iz ulica: Cire Ratkovica, Dubrovacka, Rifata Burddzvica...

Obracamo se Skupstini opstine Novi Pazar, SUP-u Novi Pazar, kao i svim lokalnim medijima i cjelokupnoj javnosti ovoga grada

PETICIJOM

Kojom zahtijevamo da se hitno zatvore lokali "Fratello" i "Ana" u ulici Cire Ratkovica, pored raskrsnice sa Dubrovackom i ulicom Rifata Burdzovica (Novi put). Radi se u stvari o striptiz barovima i klasicnim javnim kucama.

Obrazlozenje:

Od kako su poceli sa radom pomenuti lokali, prije vise od godinu dana, mi gradjani ovih i okolnih ulica nemamo mira. Zene koje prodaju svoje tijelo u pomenutim lokalima i koje, uzgred da kazemo, nisu iz Novog Pazara, svakodnevno izlaze nage na ulicu, tusiraju se pored ulice, grle se i ljube s musterijama i nabacuju se kako odraslim tako i maloletnicima koji tuda prolaze.

Vlasnici pomenutih lokala imaju sobe, na spratu lokala "Fratelo", u koje se ulazi iz ulice Rifata Burdzovica, i oni koji plate uslugu ovih prostitutki prolaze sa njima iz lokala ulicom Cire Ratkovic, kroz raskrsnicu i ulicom Rifata Burdzovica odlaze u iste, tako da se prostitucija ovdje odvija kroz cijelo naselje i na ocigled svih gradjana, mladih i odraslih, i ljudi i zena i djece. Musterije takodje odvode prostitutke svojim automobilima van grada. Svi gradjani su svjedoci gore pomenutih radnji!
Muzika, vrisci, galama i buka od automobila nerijetko odjekuju do kasno u noc. Osim sto remete javni red i mir, ove javne kuce negativno uticu na vaspitanje djece naselja Selakovac, jer, kao sto je poznato, ovo naselje nema svoju osnovnu skolu tako da djeca svakog dana prolaze pored ovih lokala na putu do skole i nazad. Ta djeca su svakodnevno izlozena napadnim nemoralnim reklamiranjem zena koje ovdje prodaju svoje tijelo. Da li je nekoga briga za vaspitanje ove djece? Da li se iko brine za posljedice koje nastaju iz prostitucije i koje unistavaju nas grad?
Takodje nije rijetka pojava da bosovi i radnici ovih lokala reklamiraju svoje radnice setajuci se sa njima Dubrovackom ulicom, izazivajuci jos veci gnev gradjana. Napominjemo da se u blizini barova nalaze prodavnice tako da su gradjani koji stanuju u blizini primorani svaki dan prolaziti pored njih kada kupuju osnovne zivotne namirnice. Gnusanje i zaprepascenje se moze vidjeti i na licima svih ljudi koji dolaze u Novi Pazar iz pravca Sjenice jer put vodi pored ovih lokala. Stidimo se sto se u nasem komsiluku nalazi jedna takva "prljava jazbina".
Ponasanje radnica i onih koji vode ove lokale iz dana u dan sve je gore. Njihova raskalasnost je kulminirala u srijedu 21. maja 2003. g. kada je doslo do obracuna ispred pomenutih lokala a na sred ulice Cire Ratkovica. Tom prilikom je, na ocigled komsija i prolaznika, ispaljeno vise od 30 metaka iz nekoliko pistolja. U unakrsnoj vatri nasli su se Adela i Adnan Koca, maloletni kcerka i sin Esada Koce, koji su se igrali u svojoj avliji kad su meci poceli da lete pored njihovih glava, a u opasnosti od zalutalih metaka bili su svi cije su kuce u komsiluku ili su bili u prolazu. Izrazavamo nase cudjenje i zaljenje sto, nakon takvog dogadjaja, barovima nije zabranjen rad. Zar treba neko da pogine da bi stvari shvatili ozbiljno? Koja to institucija njima dozvoljava rad?
Ovom peticijom zahtjevamo od svih nadleznih organa i institucija da u sto kracem roku zatvore ove javne kuce. U suprotnom cemo blokirati ovaj putni pravac, a ako i to ne pomogne upotrijebiti i druge mjere.

Obzirom da je strpljenje gradjana na izmaku, ubijedjeni smo da je zatvaranje ovih lokala jedini nacin da se izbjegnu ozbiljnije posljedice koje mogu uslijediti ukoliko javne kuce nastave sa radom.

Novi Pazar
23.05.2003.

U potpisu
mjestani Selakovca i Luga

(tekst sam preneo u potpunosti bez korekcija a dobijen je iz izvora bliskih redakciji) :]
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

2

Srijeda, 28. Maj 2003

Zaista ne znam sta da kazem na sve ovo. Nekako sam zivela u zabludi da je kod nas u Pazaru sve to nekako daleko, da smo "sigurni" i ove crne strane "civilizacije" postedjeni....

Jako mi je zao sto je moje verovanje bila samo zabluda. Zao mi je dece, i ostalih neduznih gradjana koji su, ni krivi ni duzni, izlozeni ovakvom nacinu maltretiranja.
Nadam se da ce ovakve ustanove biti zatvorene sto je pre moguce i da se slicne nikada vise ne otvore !

P.S. Mozemo li mi bilo sta da preduzmemo kako bismo doprineli zatvaranju ovakvih objekata?

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »pustinjar« je muško

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

3

Srijeda, 28. Maj 2003

selam (mir)
sad Cemo da vidimo kako ce to nasa draga vlast da sredi
AKO BOG DA INSALLAH
:O

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen
  • »Babbha« je autor ove teme

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

4

Srijeda, 28. Maj 2003

Kako cujem....

.. oba lokala su zatvorena i postignut je "nekakav kompromis"... rekoh, kako cujem, ne govorim da je to istina... ako budem imao zvanicnih objava javicu....
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

5

Srijeda, 28. Maj 2003

Selam alejkum Boshnjaci. To je gnusno kako se ponashaju odredjeni da ih tako nazovem ljudi i djevojke koji su vlasnici tih lokala ili u njima rade. Gledao sam to na Regionalnoj TV i mogu samo rechi da sam stvarno pravo ljut bio na njihovo ponashanje. Zamislite narod chitav tu se okupio a one ni pet para shto se je toliki narod podigo i josh psuju poshtenim i uglednim gradjanima medju kojima je bilo i Hadzdzija. I josh se koriste rechenicama tipa, hoche da prave Dzamahiriju ovdje. Zamislite, one skoro gole na ulici i nude se prolaznicima, i onda drsko josh kao da je narod kriv i neshto poludio. Ovu akciju gradjana treba chvrsto podrzati jer je uvijek prvi sluchaj veoma vazan. Samo ako se bude uporan, a ja mislim da je narod u Selakovcu veoma chvrst po tom pitanju, to che se odatle otjerati ako Bog da (Inshallah). Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 29. Maj 2003

IZMESSTAJU SE "FRATELO" I "ANA"
NOVI PAZAR ( Sanapress )

Problem prostitucije izveo je gradjane Novog Pazara na ulice. "Blic" je u visse navrata donosio cclanke o ovom problemu koji je kulminirao izlaskom gradjana naselja Selakovac na ulice i blikadaom saobrachaja u ulici Chire Ratkovicha.

"Mi smo blokadom saobrachaja hteli da trazzimo od nadlezznih da se divlje javne kuche koje su smesstene u lokalnima "Fratelo" i "Ana" izmeste. Sada je postignut dogovor da vlasnici lokala uskrate gostoprimstvo navodnim ugostiteljima i da sa njima raskinu zakup. Izborili smo se protiv ovog problema jer je bio nesnosan", rekao je za Sanapress Mirsad Fijuljanin, jedan od uccesnika protesta.

On tvrdi da zbivanja oko "Fratela" i "Ane" jesu bila ruglo grada i primer nemorala. "Occigledno je ssta se tu radilo. Devojke su izlazile nekoliko puta skroz gole na ulicu, bukvalno gole, a stalno u kupachim gachama. Zaustavljale su maloletnike, nabacivale se priolaznicima, fatale su pred ocima dece, zzena i prolaznika. Svi znaju da smo bili prinudjeni da uvecce slussamo vriske, a prossle nedelje je tu dosslo do obraccuna u kome je ispaljeno 40 metaka i to pored dvoje maloletne dece", rekao je Fijuljanin.

Aleksandra Perich je izjavila da je ona gazdarica "Ane" i da nije recc o javnoj kuchi, kao i da su konobarice pristojno obuccene. "Narod je poludeo. Ja i konobarice smo obuccene kao i sve devojke. Mene ovde psuju i izmissljaju da se ovde odvija prostitucija", rekla je Pericheva.

Gradjani navode da je ona samo nominalno vlasnica "Ane" i da je svastika Safeta Cucaka zvanog Sajo Italijan "koji vodi ceo ovaj posao".

Cucak je uccestvovao u prosslonedeljnoj pucnjavi, a za Sanapress je rekao da je dosslo do dogovora.

"Mi smo se dogovorili da se sve zavrssi ljudski i mirnim putem i lokal "Ana" che biti izmessten", izjavio je Sajo Italijan.

Ervin Dzankovich je izjavio da "javne kuche ometaju noraman zzivot gradjana", a Hivzo Kolich isticce da se "mora suzbiti nemoral koji se odvija pred occima dece i prolaznika".

Izvrssni odbor SO nalozzio je svim inspekcijskim sluzzbama da izvrsse kontrolu rada ovih lokala i da se angazzuju na spreccavanju prostitucije.

Naccelnik SUP-a Suad Bulich je, zamoljen da prokomentarisse postojanje problem prostitucije u Novom Pazaru, rekao da che na konferenciji za sstampu dati objassnjenje. (kraj / Eng. / EHL)
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Social bookmarks