Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

401

Petak, 10. Mart 2006

Na jucerasnji dan 2003 godine ubijen je tadasnji premijer Srbije Zoran Djindjic.
Djesavanja koja su nakon toga zahvatila ovu drzavu i nas kraj sa njom su nam dobro poznata.

Koliko je stete nanijeto ovoj zemlji pokazat ce historija.
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

402

Petak, 10. Mart 2006

Malo si poranio,Djindjic je ubijen 12-og marta.U nedelju ce 3 godine od ubistva.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

403

Nedjelja, 12. Mart 2006

Na danasnji dan pre 3 godine ubijen je prvi,demokratski izabran,premijer Srbije,Dr Zoran Djindjic.
Djindjic je ubijen ispred zgrade Vlade Srbije.
Za sve one koji zele da saznaju vise,sada,posle 3 godine,neka posete b92.
http://www.b92.net/specijal/atentat/godina_treca/
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • Treca godina.jpg
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

• Poruku poslati

404

Nedjelja, 12. Mart 2006

Citirano

Orginalno od Tashke
Malo si poranio,Djindjic je ubijen 12-og marta.U nedelju ce 3 godine od ubistva.

Istina poranio sam, da vijest nebi pala u senku, zbog smrti Slobodana Milosevica ;)

Salim se, ali imam osjecaj, da Srbija vise zali za haskim optuzenikom nego za prvim demokratskim premijerom.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

405

Nedjelja, 12. Mart 2006

Zivot Zorana Djindjica

Život
Zoran Đinđić rođen je 1. avgusta 1950. godine u Bosanskom Šamcu. Studije filozofije je započeo u Beogradu, ali je bio uhapšen i osuđen na godinu dana zatvora, zajedno sa grupom studenata iz Zagreba i Ljubljane, koji su se suprotstavljali autoritarnom režimu.

Po završetku studija, u zemlji nije mogao da dobije posao, pa je otišao u Nemačku, gde je doktorirao na Univerzitetu u Konstanci, a u Jugoslaviju se vraća tek posle 12 godina i pada Berlinskog zida.

U Demokratskoj stranci bio je od 1989. godine, kao jedan od njenih osnivača i njen najuticajniji predsednik. Posle pobede opozicije na lokalnim izborima 1997. i nakon sukoba sa Miloševićevim režimom, postao je prvi gradonačelnik Beograda, koji nije bio član Komunističke partije.

Tokom 2000. godine bio je glavni strateg i organizator kampanje opozicije, koja se, 5.oktobra, završila odlaskom Miloševića s vlasti. U januaru 2001. godine postao je prvi srpski premijer koji iza sebe nema komunističku prošlost.

Đinđić je napisao knjige "Subjektivnost i nasilje", "Jesen dijalektike", "Jugoslavija kao nedovršena država". Bio je glavni i odgovorni urednik časopisa "Theoria", glasila Filozofskog društva Srbije. Zajedno sa Dunjom Melčić preveo je kapitalno delo nemačkog filozofa Edmunda Huserla "Kriza evropskih nauka".

Američki nedeljnik Tajm u septembru 1999. godine uvrstio je Đinđića među 14 vodećih evropskih političara trećeg milenijuma. Dobitnik je ugledne nemačke nagrade "Bambi" za 2000. u oblasti politike.

Dobitnik je nagrade Fondacije "Polak" u 2002. godini za doprinos razvoju demokratije u Srbiji. Nagrada se dodeljuje svake godine za doprinos sprovođenju demokratskih i ekonomskih reformi u Centralnoj i Istočnoj Evropi. Nagrada mu je uručena u Pragu u avgustu 2002.

Posthumno ga je nagradila Fondacija za međunarodno razumevanje i ljudska prava Univerziteta "Fridrih Šiler" u Jeni, 2004. godine.

Na drugu godišnjicu smrti, 12. marta 2005. predsednik Srbije i Crne Gore Svetozar Marović posthumno je odlikovao Zorana Đinđića Ordenom Nemanje prvog stepena.

Sa suprugom Ružicom, koja je pravnik, ima dvoje dece.
  • Zoran Djindjic.jpg

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

406

Petak, 24. Mart 2006

Beograd -- Na današnji dan pre sedam godina Severnoatlanska alijansa počela je bombardovanje Jugoslavije, koje je trajalo 78 dana.

Vazdušni napadi počeli su oko 19.30, a tadašnja vlast, na čelu sa Slobodanom Miloševićem, proglasila je ratno stanje. Bombardovanje je završeno 9. juna potpisivanjem Kumanovskog sporazuma i usvajanjem Rezolucije 1244 Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija.

U bombardovanju su teško oštećeni infrastruktura, privredni objekti, škole, zdravstvene ustanove, medijske kuće, spomenici kulture. Prema različitim procenama, poginulo je između 1.200 i 2.500 ljudi.

Sedma godišnjica obeležena je u Nišu polaganjem venaca na spomen obeležje žrtvama bombardovanja. Vence su na spomenik i spomen kapelu ispred niške tvrđave položili gradonačelnik Niša i predstavnici grada i gradskih opština, kao i predstavnici udruženja boraca i porodica žrtava. Za 78 dana rata Niš je bio 55 puta bombardovan, a na taj grad je bačeno više od 300 projektila i 16 kontejnera sa više od tri hiljade kasetnih bombi. Tokom bombardovanja u Nišu je poginulo 55 vojnika, policajaca i civila.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

407

Četvrtak, 04. Maj 2006

Na danasnji dan 1980. godine umro je drug Tito.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

408

Četvrtak, 25. Maj 2006

Na danasnji dan '95.godine u eksploziji granate na centralnom trgu u Tuzli poginula je 71.osoba a 108.ranjeno.

1892. rodjen je bivsi predsjednik Jugoslavije Josip Broz Tito.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

409

Četvrtak, 25. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Altuna

1892. rodjen je bivsi predsjednik Jugoslavije Josip Broz Tito.

Jeste - ali ne 25. već 07. maja
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

410

Srijeda, 07. Juni 2006

Na danasnji dan 7 juna 1993,NAJVECI kosarkas YU je poginio.
Drazen Petrovic.
  • Drazen.jpg

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

411

Srijeda, 21. Februar 2007

Na danasnji dan...

Pre 10 godina Zoran Djindjic je postao prvi demokratski gradonacelnik Beograda,posle 88 dana protesta po ulicama zbog nepriznavanja rezultata lokalnih izbora od strane Sps-a.

U skupstini grada je obelezena ova godisnjica a postavljena je i izlozba Zoranovih licnih stvari i beleski.

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko
  • »Pravnica« je zabranjen

Datum registracije: 17.03.2005

• Poruku poslati

412

Srijeda, 21. Februar 2007

Danas, dana 21.2. (davne) 1974 donet je novi ustav SFRJ, po kojem je zemlja bila ustrojena i pravno regulisanja sve do amandmana kad je Milosevic ukinuo autonomiju Kosovu i prakticno izazvao rat!
Kasnije su se republike pre svih slovenija koja je casno i posteno drzala do ovog ustava odvojila od krnje Jugoslavije. Hvatska je sledila... zatim i Bosna.

Moja crna gora ;) je to kao poslednja ucinjela :D

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

413

Ponedjeljak, 12. Mart 2007

Na danasnji dan...

Pre tačno četiri godine u dvorištu Vlade Srbije ubijen je premijer Srbije Zoran Đinđić.

Na sledecoj adresi mozete procitati interesantne tekstove o Zoranu.
http://blog.b92.net/

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

414

Ponedjeljak, 12. Mart 2007

Na danasnji dan (12.03.) Srbija je stala...
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

415

Subota, 17. Mart 2007

Da ne zaboravimo !

17. marta 2004.godine, nakon nereda na Kosovu u kojima je unisteno oko 800 kuća, kao i 35 pravoslavnih crkava i manastira, u večernjim satima su u Beogradu i Nišu zapaljene džamije, a u Novom Sadu su demolirana stakla sedišta Islamske zajednice.
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

416

Petak, 06. April 2007

SELAM

Prije 15. godina pocela opsada grada Sarajeva X( , i trajala punih 1425 dana, ubijeno 11000 X( , ljudi,1601 dijete X( X( , ranjeno 50000. u prosjeku dnevno padalo 372 X( . granate. U jednom danu zabiljezeno 3777 X( . granata.
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

Datum registracije: 29.11.2006

• Poruku poslati

417

Utorak, 29. Maj 2007

Na danasnji dan....

Na danasnji dan je tacno prije 554 god. od strane Osmanske vojske osvojen Istanbul.

http://www.dijaspora.org/index.php?optio…d=520&Itemid=47
Neda nana svog Sultana

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

418

Ponedjeljak, 25. Juni 2007

Na danasnji dan prije 16 godina Slovenija je postala samostalna drzava.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

• Poruku poslati

419

Utorak, 11. Mart 2008

Sutra se navrsava 5 godina od ubistva prvog demokratskog premijera Srbije Zorana Djindjica. Danas je valjda svakom jasno, koliko je bio u pravu sa svojim ocenama o Srbiji.

Ako sada Srbija stane, da bi se ponovo pokrenula proci ce 10 godina.

Zoran Djindjic, 21.03.2002

ja sam

Početnik

(10)

Datum registracije: 21.01.2008

• Poruku poslati

420

Srijeda, 12. Mart 2008

Gledam veceras tv,sve je u znaku 5-godisnjice ubistva gospodina Zorana Djindjica.Proslo je 5 godina.Zao mi je tog coveka,a jos vise nas sto smo izgubili takvog vodju.Pametan,nesebican pun ideja i zivota.Cemu zloba ljudi,hoce novca,zar to nije cilj svake pakosti na ovom svetu?!Zao mi je njegove porodice,i razumem ih zasto.Kako godine prolaze nedostatak je samo veci,sasvim suprotno zaboravu!Da mu da Allah(BOG)dzenet,raj,...
Ovako se mjesaju utvare i zivot,pa nema ni cistog zivota ni cistog sjecanja.
Mesa Selimovic

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks