Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

41

Ponedjeljak, 12. Januar 2009

Hiljade Afganistanaca se prijavilo za odlazak u Gazu

U četvrtak se više od hiljadu Afganistanaca prijavilo da želi da ide da se bori protiv Izraela. Mnogi od njih optužuju Ameriku koja ima oko 30,000 vojnika u Afganistanu, da pomaže židovsku državu. Veliki broj mladića je nahrlio u Kabulski mesdžid Milad ul - Nebl da se prijavi za borbu protiv Izraela. "Više od hiljadu hrabrih Afganistanaca se svojim potpisima prijavilo za borbu protiv Izraela u Gazi" - kaže Habibullah Asam, imam mesdžida koji organizuje regrutaciju.

"Nekoliko stotina Afganistanaca, uključujući doktore i učitelje, se takođe prijavilo da da svoju krv i pomogne napaćenom narodu Palestine" - kaže Imam. "Postupak Izraela prema nedužnim muslimanima Gaze je barbarsko i nehumano djelo koje naveliko pomaže Amerika" - kaže Asam, dodajući da se blizu 10.000 ljudi širom Afganistana dobrovoljno prijavalo da se bore u Gazi.

Jedan Afganistanac u mesdžidu kaže da se borio u Čećeniji 1990. "Imam vojno iskustvo i uradiću sve što mogu da odem u Gazu i ispalim bar jedan metak na Izraelićane" - kaže Muhammed Ajas. "Bit će mi čast da poginem pored moje braće muslimana braneći njihovu čast i ponos."

13. dan izraelskih oparacija protiv Hamasa u Gazi je izazvao proteste Afganistanaca. "Nevjernici ubijaju svaki dan muslimane, a Amerika kaže da se Izrael samo brani" - kaže ljutito Muhammed Ekrem, vlasnik jedne radnje."Ako ne mognemo otići u Gazu, onda treba da se osvetimo izraelskim pomoćnicima u našoj zemlji, kao što Talibani rade."

Izvor: http://english.islamweb.net/

Ahmed

Učenik

(10)

Datum registracije: 26.07.2006

• Poruku poslati

42

39 doktora i 11 kamiona medicinske pomoci je u nedelju uslo u pojas Gaze.
Last year, the US allocated $23 million to help train Egyptian officials to stop smuggling and Egypt claimed to have spent as much as $30 m. in foreign military aid it receives from the US in purchasing advanced tunnel-detection equipment.

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

43

11.jan.2009.

22:10 - Izraelski avion je bombardovao i razorio jednu kliniku koju vodi Bliskoistočno vijeće crkava. Avion je najprije ispalio jednu raketu upozorenja na kliniku, nakon čega su osoblje i pacijenti evakusiani, tako da niko nije povrijeđen u napadu.

- El-Džezira je pokazala snimke mnogo civila koji su pretrpjeli velike opekotine od bijelog fosfora, kojeg je izraelska vojska koristila uprkos međunarodnoj zabrani korištenja ovog oružja u naseljenim mjestima.

---------------------------------------------------------------------------------------

21:30 - Delegacija Evropskog parlamenta ušla u Gazu.
---------------------------
izvor: islambosna.ba

Da Allah s.v.t nagradi brachu iz Avganistana i da im podari svako dobro na dunjaluku i na Ahiretu. Allah im dao Rahmet!

Ahmed

Učenik

(10)

• Poruku poslati

44

Egipat je dozvolio da jos 61 doktor udje u pojas Gaze preko prelaza Raffah.Citao sam intervju sa jednim doktorom iz Grcke, koji moli egipatske vlasti da mu dozvole da udje u Gazu na sopstvenu odgovornost,jer je njihov izgovor bio da nije bezbedan put do bolnica.
Izvestac Aljazeere iz Gaze kaze da ce narednih 48 sati biti odlucujuce.

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

45

Venecuela proterala ambasadora Izraela

Vlada Venecuele je sinoć proterala izraelskog ambasadora u Karakasu u znak protesta zbog izraelske ofanzive u pojasu Gaze i kao izraz solidarnosti sa palestinskim narodom, saopštilo je ministarstvo spoljnih poslova. "Venecuela je odlučila da protera ambasadora Izraela" Šloma Koena "i deo osoblja ambasade Izraela, potvrđujući svoju privrženost miru i zahtevajući poštovanje međunarodnog prava", navodi se u saopštenju ministarstva. Venecuelanski predsednik Ugo Čavez nazvao je ranije danas izraelsku ofanzivu palestinskim "holokaustom" i poručio da bi predsednicima Izraela i SAD trebalo suditi na međunarodnom sudu.

(http://www.dw-world.de/dw/function/0,,82…3927861,00.html)
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

• Poruku poslati

46

Citirano

Orginalno od Ahmed
Izvestac Aljazeere iz Gaze kaze da ce narednih 48 sati biti odlucujuce.

na šta je mislio?
na bolničke rezerve,ili šta?

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

47

svakako da su naredni sati odlucijuci ko pokazatelj kolike su rezerve hamasa u ljudstvu i tehnici
-cionisiti su po zamisli njihove komande neprekidno drzale hamas "budnim" ,tako sto su neprekidno gadjali polozaje,ubacivali manje diverzantske jedinice i na taj nacin,po njihovim rijecima pokusali da izmore hamas.
-sada smatraju da je hamas iscrpljen neprekidnim borbama,pokusajima da odrzi snabdevanje svojih porodica,brige o zaklonu za svoju porodicu i sebe, problematika koju borac hamasa mora da resi u 24h,a da pri tome malo i odmori.
dakle,cionisti ubacuju svoje rezerve i krecu verovatno u operaciju "nadji i unisti"
-problem hamasa i stanovnika Gaze je to sto su OSTALI SAMI,zatvoreni od strane Egipta,nazalost...
jer u ratu je dozvoljen DOTUR hrane ,a naravno i oruzja onima koji se brane a da se pri tome ne prekrsi nijedna medjunarodna konvencija koja ne vazi kad se tice cionista-
-taj pasivni stav egipatske vlade je prosto neverovatan
-gledao sam danas Mubaraka kako se na nekim pregovorima smeje,i zavaljen u stolicu izgleda nekako spokojan.
-jedan dotur protivtenkovskog oruzja bi na neki nacin zaustavio prodor- ocit primer kako se to radi pokazao je hezbolah sa iranskim i ruskim sistemima, kada je anulirao prednost oklopa cionista i suocio ih sa mnogo izvesnijom smrcu i rusenjem mita o nepobedivosti koji su napravili u toku prethodnih ratova.
ali to ostaje san,jer jedva da i minimum hrane udje u pojas gaze
-uz Allahovu milost,i ovo ce proci,mnogi od njih zaradice dzenet svojom nepravednom smrcu,patnjom..i nakon svega oni ce nastaviti da se bore na tom parcetu zemlje sa onima koji zele da ih nema...koji mrze muslimane
a arapskim rezimima ostaje sramota,i ponizenje na ovom svijetu, a na onom..Allah zna

ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Ahmed

Učenik

(10)

• Poruku poslati

48

Na razresenje vojne situacije je mislio.

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

• Poruku poslati

49

ma neće njih Allah ostavit,samo treba prosto bit strpljiv,to je to.ali lako je nama da to kažemo.Da Allah ponizi nasilnike i svrgne kafire i tagute sa vlasti u tzv. islamskim zemljama.samo takozvanim...nastaviće se ovo još...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

50

Kako javljaju Grcki mediji, danas je sa jednog Grckog pristanista krenuo amercki brod sa 300-kontejnera municije za izrael.

pentagon nije to demantovao, vec je potvrdio informaciju.I pomenuli su nekakve " kvazi " dogovore koji su potpisani 1990 godine, kako je amerika obevazna snabdevat izrael sa municijom.
" Bilen alemlere rahmettir "

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

• Poruku poslati

51

Trgovina kroz tunele će opstati

ovome bi samo dodao još:
Ismail Hanija se je na televiziji obratio stanovnicima Gaze: Gaza neće biti slomljena - naša pobjeda nad cionistima je blizu! Druge vođe Hamasa su također danas objavili da je pobjeda bliža nego ikad.

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

52

12.jan.2009. Gaza

01:05 - Hiljade izraelskih rezervista ušli u Pojas Gaze.

07:50 (17 dan okupacije) Velike bitke su se sinoć vodile u naseljima Ez-Zejtun i Et-Tuffah u Gazi. Palestinski otpor se herojski suprotstavio brojnim napadima neprijatelja. Izraelski neprijatelj je pokušao kopnenim snagama napredovati preko Džebalije, ali bezuspješno.

- Stalni napadi izraelskih kopnenih snaga i avijacije se nastavljaju i u jutarnjim satima današnjeg dana.

- Jučer je u Gazi bilo 33 poginulih, što u ovih 17 dana ukupno iznosi 888 žrtava.

- Što se tiče ranjenih, broje se samo oni koji imaju znatne posljedice. Njihov broj je trenutno 4080 ranjenika, od kojih je 400 u veoma teškom stanju.

- Izraelske novine prenose izjave nekih vladinih zvaničnika koji su rekli da će operacija izraelske vojske (genocid) biti uskoro privedena kraju, jer je Izrael postigao i više nego je mislio da može postići u ovoj ofanzivi (genocidu). (Pogledajte žrtve i srušene objekte... očito da jeste. op. autora)

- U Kairu se vode intenzivne pripreme za vanredni samit arapskih zemalja o Gazi. (Da nije rano za tako nešto, jer, ima još Palestinaca koji su ostali živi u Gazi?? - Sramota.)

- Palestinske zdravstvene organizacije pozvale su svjetske ekspertske timove da dođu u Gazu i da se uvjere da izraelske okupacione snage koriste zabranjeno oružje, koje rezultira toliko jake opekotine da dolazi čak do kostiju, zatim otrovne gasove koji predstavljaju ogromne probleme za disajne organe.

13:25 - Broj poginulih Palestinaca je dostigao 905, a oko 4100 je ranjeno. Vjerovatno će Izraelci izjaviti da je "misija obavljena" kada se ciftra poginulih zaokruži na 1000.
- Nešto pomoći je stiglo jednoipomilionskom stanovništvu Gaze. Izrael je otvorio granicu za ulaz 105 kamiona pomoci na Kerim Salom prijelazu i za ulaz 62 kamiona pomoći na prijelazu Kari. Također su odobrili Mubaraku da i on dozvoli ulazak 61 arapskog ljekara u Gazu.
- Nastavljaju se ulične borbe na sjeveru Gaza Cityja.

20:20 - Ismail Hanija se je na televiziji obratio stanovnicima Gaze: Gaza neće biti slomljena - naša pobjeda nad cionistima je blizu! Druge vođe Hamasa su također danas objavili da je pobjeda bliža nego ikad.

- Izrael je suspendovao arapske stranke na slijedećim parlamentarnim izborima. Što ti je jedina bliskoistočna demokratija!?
- Nekoliko egipatskih ambulanti je ušlo u Gazu da preuzme jedan broj ranjenih.

- Svoju mentorsku ulogu nad politikom SAD-a a posebno nad posljednjim predsjedničkim biserom Georgom W Bushom, danas je u Ashkelonu javnosti prezentirao Ehud Olmert. Naime, svima je poznato da je na tekstu posljednje rezolucije UN-a protiv izraelskog genocida nad narodom Gaze radila i Condoleeza Rice. Ona je i rezoluciju pohvalila i pozvala sve članice Savjeta bezbjednosti da je usvoje. Na opće iznenađenje, pri glasanju - kada su svi poslušno glasali ZA- Condoleeza je ostala suzdržana. Nije glasala za rezoluciju koju je predlozila. Ehud Olmert danas objašnjava i zašto:

Nazvao sam (Bijelu kuću) i rekao: dajte mi predsjednika Busha! Oni su pokušali a zatim su mi odgovorili: on je trenutno usred držanja predavanja u Philadelphiji. Rekao sam: ne interesuje me, hoću da pričam sa njim sada! On je sišao sa podija i uzeo telefon. Rekao sam mu da SAD ne može glasati za ovu rezoluciju. On je odmah nazvao državnu tajnicu, Condoleezu Rice, i naložio joj da ne glasa za rezoluciju. Ona je ostala sasvim zaprepaštena.

21:10 - Izrael nastavlja svoju misiju; tenkovi i dalje obavljaju svoju prljavu zadaću, a okupator je pojačao svoje snage sa novim rezervistima. Sve ukazuje na nove, jače ofanzive. U bitkama u posljednih par sati, broj žrtava se povećao na najmanje 917.

Ahmed

Učenik

(10)

• Poruku poslati

53

Utorak, 13. Januar 2009

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

• Poruku poslati

54

Utorak, 13. Januar 2009

21:10 - Izrael nastavlja svoju misiju; tenkovi i dalje obavljaju svoju prljavu zadaću, a okupator je pojačao svoje snage sa novim rezervistima. Sve ukazuje na nove, jače ofanzive. U bitkama u posljednih par sati, broj žrtava se povećao na najmanje 917.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
20:20 - Ismail Hanija se je na televiziji obratio stanovnicima Gaze: Gaza neće biti slomljena - naša pobjeda nad cionistima je blizu! Druge vođe Hamasa su također danas objavili da je pobjeda bliža nego ikad.

- Izrael je suspendovao arapske stranke na slijedećim parlamentarnim izborima. Što ti je jedina bliskoistočna demokratija!?
- Nekoliko egipatskih ambulanti je ušlo u Gazu da preuzme jedan broj ranjenih.

- Svoju mentorsku ulogu nad politikom SAD-a a posebno nad posljednjim predsjedničkim biserom Georgom W Bushom, danas je u Ashkelonu javnosti prezentirao Ehud Olmert. Naime, svima je poznato da je na tekstu posljednje rezolucije UN-a protiv izraelskog genocida nad narodom Gaze radila i Condoleeza Rice. Ona je i rezoluciju pohvalila i pozvala sve članice Savjeta bezbjednosti da je usvoje. Na opće iznenađenje, pri glasanju - kada su svi poslušno glasali ZA- Condoleeza je ostala suzdržana. Nije glasala za rezoluciju koju je predlozila. Ehud Olmert danas objašnjava i zašto:

Nazvao sam (Bijelu kuću) i rekao: dajte mi predsjednika Busha! Oni su pokušali a zatim su mi odgovorili: on je trenutno usred držanja predavanja u Philadelphiji. Rekao sam: ne interesuje me, hoću da pričam sa njim sada! On je sišao sa podija i uzeo telefon. Rekao sam mu da SAD ne može glasati za ovu rezoluciju. On je odmah nazvao državnu tajnicu, Condoleezu Rice, i naložio joj da ne glasa za rezoluciju. Ona je ostala sasvim zaprepaštena.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13:25 - Broj poginulih Palestinaca je dostigao 905, a oko 4100 je ranjeno. Vjerovatno će Izraelci izjaviti da je "misija obavljena" kada se ciftra poginulih zaokruži na 1000.
- Nešto pomoći je stiglo jednoipomilionskom stanovništvu Gaze. Izrael je otvorio granicu za ulaz 105 kamiona pomoci na Kerim Salom prijelazu i za ulaz 62 kamiona pomoći na prijelazu Kari. Također su odobrili Mubaraku da i on dozvoli ulazak 61 arapskog ljekara u Gazu.
- Nastavljaju se ulične borbe na sjeveru Gaza Cityja.

07:50 (17 dan okupacije) Velike bitke su se sinoć vodile u naseljima Ez-Zejtun i Et-Tuffah u Gazi. Palestinski otpor se herojski suprotstavio brojnim napadima neprijatelja. Izraelski neprijatelj je pokušao kopnenim snagama napredovati preko Džebalije, ali bezuspješno.

- Stalni napadi izraelskih kopnenih snaga i avijacije se nastavljaju i u jutarnjim satima današnjeg dana.

- Jučer je u Gazi bilo 33 poginulih, što u ovih 17 dana ukupno iznosi 888 žrtava.

- Što se tiče ranjenih, broje se samo oni koji imaju znatne posljedice. Njihov broj je trenutno 4080 ranjenika, od kojih je 400 u veoma teškom stanju.

- Izraelske novine prenose izjave nekih vladinih zvaničnika koji su rekli da će operacija izraelske vojske (genocid) biti uskoro privedena kraju, jer je Izrael postigao i više nego je mislio da može postići u ovoj ofanzivi (genocidu). (Pogledajte žrtve i srušene objekte... očito da jeste. op. autora)

- U Kairu se vode intenzivne pripreme za vanredni samit arapskih zemalja o Gazi. (Da nije rano za tako nešto, jer, ima još Palestinaca koji su ostali živi u Gazi?? - Sramota.)

- Palestinske zdravstvene organizacije pozvale su svjetske ekspertske timove da dođu u Gazu i da se uvjere da izraelske okupacione snage koriste zabranjeno oružje, koje rezultira toliko jake opekotine da dolazi čak do kostiju, zatim otrovne gasove koji predstavljaju ogromne probleme za disajne organe.

izvor: islambosna.ba

Allahu Moj, Ti uistinu primash dove i nedozvoli da vishe gledamo nashu brachu kako pate od strane kjafira, Allahu Moj, Zaista nemamo drugo rjeshenje ukoliko nam se Ti ne odazovesh.
Ja Rabbi Ti si nam obechao ako Te zamolimo Ti chesh nam se odazvati, Ja Rabbi uslishaj nam dovu i neka to bude shto brzhe, Allahu Moj Ti najbolje znash zbog chega se ovo sve deshava, moja nemoch je ono shto u meni budi samo srdzbu i ljutnju zbog cionista shto rade nashoj brachi, pa pomozi nam i uslishaj nam dovu kako bi bili zajedno s' nashom brachom u osechanjma a InshAllah i u Dzennetu Tvojom voljom i odredjenjem...

Neka je Slavljen Allah s.v.t i neka je Salaavat i Selaam na poslanika Muhammeda s.a.v.s!!!!
Ja Rabbi Ti uistinu jedino mozhesh pomochi nashoj brachi, pa pomogni Im!!!

HamasNP

Učenik

(10)

• »HamasNP« je muško
  • »HamasNP« je autor ove teme

Datum registracije: 08.01.2009

• Poruku poslati

55

Utorak, 13. Januar 2009

Esselamu alejkum braco.

Gledam Al-Jazeera online i cuju se eksplozije zajedno sa ezanom sabahskim. ;(

Kaze voditelj: Sada je vrijeme sabaha i mnogo arapa je budno. Ovaj jezivi zvuk ezana i bombi ce ostaviti tezak utisak na njih... Ovaj zvuk sto se sad cuje, ezan i eksplozije...

Tako mi Allaha jeziviji i tezi zvuk nisam nikad cuo. Imam utisak kao da se dzamije zale i pozivaju ummet. Allahu Ekber odjekuje dok pucaju cafirske bombe. Tesko nama, tesko cijelom ummetu sto ovo gleda i nista ne radi.

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

• Poruku poslati

56

Utorak, 13. Januar 2009

HamasNP: ... ;(

HamasNP

Učenik

(10)

• »HamasNP« je muško
  • »HamasNP« je autor ove teme

Datum registracije: 08.01.2009

• Poruku poslati

57

Utorak, 13. Januar 2009

HamasNP je dodao/la ovu sliku:
  • dok se cuju ezani.JPG

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

• Poruku poslati

58

Utorak, 13. Januar 2009

Neka Allah dz.sh nagradi ovog chovjeka Georgia Galloway-a, ljepshe je prichao neg i jedan Shejh ili onaj koji je protiv cionista, Allah dz.sh da ga nagradi i uputi i prihvati ISLAM!!!!

George Galloway - Skup podrške Palestini, London
VIDEO, podska Palestini u Londonu!! Pogledajte!

Ovo je nevidjeno, da ovaj chovjek koji nije u Islamu da pricha ovako lijepo, realno i jednostavno!!!
Pogledajte i uvjerite se bracho!!!

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

59

Utorak, 13. Januar 2009

Svaka mu cast, gledo sam i nisam mogao da verujem. Covek je rekao i ono sto je veoma mali broj muslimana rekao. Svaka mu cast, da ga Allah dz.s. nagradi za ovo!
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

kelam

Početnik

(10)

• »kelam« je muško

Datum registracije: 16.03.2008

• Poruku poslati

60

Utorak, 13. Januar 2009

selam

Postovana braco i sestre

Gaza do ovog vremena 18:14 h broji 971 Sehida i 4418 povrijedjenih Gazija.

Molim dragoga Allaha dz,s da im olaksa ;(

;( ;( ;(

Social bookmarks