Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško
  • »hadzied« je autor ove teme

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 15. Juni 2004

DRUŠTVO ZA POMOĆ MENTALNO NEDOVOLJNO RAZVIJENIM LICIMA NA PODRUČJU NP

[SIZE=3]"MI ŽELIMO DA ŽIVIMO SA VAMA, A NE PORED VAS" [/SIZE]

Ovo je slogan društva za pomoć nedovoljno mentalno razvijenim licima na teritoriji Novog Pazara, koje je osnovano 1981. godine i prestavlja dobrovoljnu, nestranačku i humanitarnu organizaciju, čiji su ciljevi okupljanje mentalno nedovoljno nerazvijenih lica, njihovih roditelja, stručnjaka koji se bave brigom o ovim licima, humanista, prijatelja, radi pružanja organizovane pomoći i zaštite ovim licima i članovima njihovih porodica...

Pomoć mnrl ( mentalno nedovoljno razvijena lica )svih uzrasta i kategorija mentalne retardacije u ostvarivanju zakonskih prava, rešavanju socijalne problematike, edukaciji i radu sa roditeljima, školovanje i radnom osposobljavanju...

Integracija ovih lica u društvenu zajednicu...

Ukupan broj ovakvih lica na teritoriji opštine iznosi oko 840, od kojih je 227 dece do 18 godina, i 386 lica starijih od 18 godina... Za oko 227-ro dece se neznaju tačni podaci...

U društvu stalno učestvuju gospodin Tahir Delić, sekretar društva, gospođica Nezrina halilović, defektolog, gospodja Sabaheta koca, administrator društva...

Ovo društvo je izvelo i trenutno je na realizaciji nekoliko važnih projekata, od kojih su najznačajnije radionice za ovu kategoriju lica, kojima se želi postići njihovo osposobljavanje za samostalni život, veoma zanimljiva igraonica za decu i roditelje i tome slično...

I na kraju da završim sa jednim citatom:

"Humanost nije obaveza. To je ljubav, to je snaga koja doprinosi čovekovoj sreći!"

Uz pozdrav i želje za njihopv još uspešniji rad, želeo bih da čujem vaše mišljenje o ovom udruženju, neke pozitivne ili eventualne negativne kritike...

Pozdrav

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

2

Srijeda, 16. Juni 2004

Postojanje jedne ovakve organizacije zasluzuje samo rijechi hvale i podrske! Humanost treba da bude jedna od najvecih vrlina svakog coveka, a ljudi koji ucestvuju u radu ove organziacije su je pokazali na najbolji moguci nacin. Nama kojima je Bog darovao zdravlje treba da je prioritetni cilj pruziti pomoc ljudima koji su sticenice u naslovu pomenutog Drustva. Svako od nas bi prema svojim mogucnostima trebao dati doprinos i satisfakciju, bilo materijalnu, moralnu ili bilo koju drugu.
Sit Hungry Doesn't Believe

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

3

Srijeda, 16. Juni 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Ja bih samo ovdje naveo da prava humanost proistice iz Bogobojaznosti. Tako da je ipak najveca vrlina kod covjeka, tj. trebala bi biti Bogobojaznost. Kada se to ima onda se sve ostalo ima. Kada se to nema onda se nista drugo nema. Eto da se ne ode u neki tip humanosti tipa Humanizam i Renesansa.

U svakom slucaju ovakve organizacije su odlicne stvari, tako i treba brinuti o ljudima koji su eto u takvim pozicijama. Velika je stvar bolesnog insana pomoci. Velika stvar.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

4

Srijeda, 05. Januar 2005

Povodom obelezavanja novogodisnjih praznika, Udruzenje za pomoc mentalno nedovoljno razvijenih lica na teritoriji opstine Novi Pazar, obezbedilo je preko 120 poklon paketica svojim korisnicima...

Svih 120 paketica u vrednosti preko 50000 dinara sponzorisani su dobrovoljnim prilozima svesnih novopazarskih privrednika, angazmanom aktivista ovog udruzenja...

Ova akcija nije prva a ni poslednja u nizu akcija kojima se angazmanom gospodina Tahira Delica i njegovih saradnika, zeli bar nekako omoguciti laksi i ispunjeniji zivot ovim licima...

Ostaje pitanje, da li i mi treba da mislimo na ova lica, ili treba da ih ostavimo na margini naseg svakodnevnog zivljenja ???

Pozdrav

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

5

Srijeda, 05. Januar 2005

Citirano

Orginalno od hadzied
Ostaje pitanje, da li i mi treba da mislimo na ova lica, ili treba da ih ostavimo na margini naseg svakodnevnog zivljenja ???

MIslim da bi na ovo pitanje odgovor sasvim suvisan bio... da nema ovog crvenog teksta dole...
moram reci da bi najveca pomoc,poklon i dar za mentalno nedovoljno razvijene bila "akceptancija sugradjana".
Srce me je jednom zabolelo kad sam vidio kako se "raja po carsiji" ismejava (ili se "ponasa") prema tim nesrecnim slucajevima... kao da to nisu ziva ljudska bica,kao da oni nemaju dushu i srce ako su mentalno malo hendikepirani ;(
pored te moje zapaznje ovo gore navedeno pitanje i ima nekog smisla...

A da tako humanitarno drustvo postoji me veoma raduje. Na kakav nacin moze neko "sa strane" da pruzi pomoc tom humanitarnom drustvu?
Ako ima neko broj ziroracuna pri ruci?Ili se mora licno otici kod njih?

• »ALIJA-KLADNICA« je muško

Datum registracije: 17.09.2004

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 06. Januar 2005

Zaista ko poseti Drustvo za mentalno nedovoljno razvijena lica,i vidi radionicu gde rade ta lica,onda zaista nema komentara.Gospodin Tahir Delic ucionio je dosta za ovo drustvo,ali njima treba jos tako da donacije i projekti ovde igraju glavnu ulogu.

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

7

Ovo je zaista lijepo. U nasim krajevima postoji jedan cudan stav prema mentalno nerazvijenim osobama i svi smo ponekad bili svjedoci ovog sto je sismis napisao. Porodice u kojim zive takve osobe cesto ih kriju tako da se izrazim ili bolje receno ih stede od poruge mentalnih bolesnika normalnog izgleda. Vazno je dakle promijenit ovu atmosferu stida i uliti ljudima povjerenje i nadu da nisu ostavljeni sami. Osim ove psihicke dimenzije, takve osobe iziskuju takodje stalnu paznju sto zaista iziskuje prilicna materijalna sredstva. Nemam priliku da posjetim udruzenja trenutno ali u svakom slucaju spreman sam za pomoc. Bilo bi korisno da se objavi njihova adresa i racun.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

8

Citirano

Orginalno od muhadzer
Bilo bi korisno da se objavi njihova adresa i racun.

To nije problem, moram samo da odem do Tahira Delica i zamolim ga za ovu informaciju, nadam se da ce stvarno biti potencijalnih donatora...

A Nastojacu da u skorije vreme postujem nekoliko slika na forumu radionica koje funkcionisu za ova lica u okviru Udruzenja...

Nadam se i dalje postovima podrske kako bi bar mi odavde na neki nacin dali podrsku ovim ljudima koji se bave ovim problemom, a prvenstveno i licima kojima je ova pomoc najpotrebnija...

P.S.

Ocekujem PM vase podrske...

Pozdrav

ZVRK

Početnik

(10)

• »ZVRK« je žensko

Datum registracije: 22.06.2004

• Poruku poslati

9

Raditi sa hendikepiranom decom

(o) Iznenadjena sam pokretanjem ove teme jer vec par godina radim u skoli za hendikepirenu decu. Sve sto ste upisali ili videli je u mom srcu jos intenzivnije jer sa njima provodim jako puno vremena i niko ne moze da zapise ono sto se oseti kada ti se to dete nasmeje ili pokusa da te pomiluje.
U skoli u kojoj radim postoje i umno poremecena deca koja u najlepsem trenutku igre burno reaguju i sve ono sto si do tada uradio pada u vodu.
:) Ta deca ne traze mnogo...samo da ih prihvatis takvu kakva jesu i da im pruzis sansu da ti se priblize...od trenutka kada se vise ne osete izolovanim i kada osete da ih neko voli otvore svoje srce koje je vece neko veliko.
Puno srece u daljem radu i neka svako pomisli da niko ne zeli bolestan da se rodi...Dajmo im ljubavi da zive dalje...
ZVRK je dodao/la ovu sliku:
  • yellow.jpg
Ko se poslednji smeje ne kapira u cemu je stos...

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

10

Ponedjeljak, 10. Januar 2005

Za sve zainteresovane i potencijalne donatore ovom Društvu, njihov dinarski žiroračun otvoren je kod Delta Banke Novi Pazar :

[SIZE=2]Udruženje za pomoć Mentalno nedovoljno razvijenim licima ( MNRL ), br 160-18474-41, Delta Banka Novi Pazar [/SIZE]

Pozdrav

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

11

Ponedjeljak, 15. Decembar 2008

Drustvo za pomoc Mentalno Nedovoljno Razvijenih Osoba u Novom Pazaru je pokrenulo veliku akciju izgradnje regionalnog centra za dnevni boravak ovih lica.

Oni su trenutno u neadekvatnim prostorijama u ul Sabana Koce,jer su prostorije male jer centar posecuje vise od 200 osoba,pre svega dece,u pratnji roditelja.

Novi prostor za njih je poceo da se gradi,uradjeni su temelji i stubovi,sada se skupljaju sredstva za nastavak gradnje sledece godine.

U toku je akcija u saradnji sa Telekom-om gde mozete poslati sms na broj 1017 (za mreze 064; 065; 066 ) a novac mozete uplatiti i u AIK banci .

Njihov slogan je

Mi zelimo da zivimo sa Vama a ne pored Vas

Osim dnevnog boravka ovih lica,ono sto je zaista lepo je to sto roditelji dovode decu koja nisu ometena u razvoju,dakle normalnu decu da se druze sa njima i da ih od malena nauce kako da se ophode prema deci koja boluju od Danuovog sindroma,Autizma i mnogih drugih sindroma.

Pozivam vas da pomognete koliko ste u mogucnosti,ali i da posetite ovo drustvo sa svojom decom,ili sami i posetite korisnike ovog centra.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

12

Utorak, 30. Decembar 2008

Juce je u Hotelu Vrbak,u organizaciji Drustva za Mentalno Nedovoljno Razvijena Lica,odrzana podela poklon paketica za polaznike ove ustanove uz prigodan muzicki program i priredbu koju su pripremili polaznici kao i sama podela poklona.
Manifetsaciji su prisustvovali celnici grada na celu sa gradonacelnikom Mirsadom Djerlekom,koji je u obracanju obecao pomoc izgradnji centra za dnevni boravak lica ometenih u razvoju,kao i dugogodisnji prijatelj i pomagac drustva Sadik Ugljanin i mnogi drugi.

Organizacija je prosla odlicno,posebno su deca,zbog koje je sve bilo i organizovano,bila radosna,igrala su,pevala i druzila se sa ostalom mnogobrojnom decom skoro 3 sata.

Nazalost,nekoliko desetina njih nije doslo,uglavnom zbog toga sto ne zele da nihova deca kao takva budu snimana pa je ostalo nekoliko desetina nepodeljenih poklona.

Mozda se primetili plakate po gradu,na znacajnijim mestima,pa jos jednom da vas pozovem da posaljete sms na broj 1017(064 065 066 mreze) i pomognete izgradnju centra za dnevni boravak lica ometenih u razvoju.

Bice i slika i video klipova uskoro sa ove manifestacije...

Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Social bookmarks