Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Hatab

Početnik

(10)

• »Hatab« je muško
  • »Hatab« je autor ove teme

Datum registracije: 04.08.2005

• Poruku poslati

1

Srijeda, 05. Oktobar 2005

DS napušta Skupštinu Srbije?

Ovo je tema koja bas zasluzuje da bude prokomentarisana,sta vi mislite o ovome
Pitate da li se bojim smrti. Ne, jer svako od nas će jedng dana umrijeti, svi mi čekamo svoj posljednji dan u životu. Ništa se neće promjeniti, svejedno umrli od granate ispaljene iz 'Apača' ili od raka. Ja sam najbolji Apač."

SPAWN

Zlatna sredina

(10)

• »SPAWN« je muško

Datum registracije: 26.04.2005

• Poruku poslati

2

E vala srecan im put!!!
Nista bolji od DSS nisu!
Halo Bing? Kako brat?

Hatab

Početnik

(10)

• »Hatab« je muško

• Poruku poslati

3

Selamalejkuum sto se licno tice mene moj stav je takav da su oni sve jedan cetnici a razlikuju se u tom sto jedan kaze kolji da rugi kolju,mala ili nikakva razlika je u onom koji bombarduje neduzan narod po selima,gradovima i onom koji ga isprati u hag kao narodnog heroja pritom im kupuje automobile i stanove.Mnogo su isti u ovoj vladi a bogami i drzavi ostali su samo koljaci i navijaci nego tema je aktuelna pa reko red je koja rijec da se kaze
Pitate da li se bojim smrti. Ne, jer svako od nas će jedng dana umrijeti, svi mi čekamo svoj posljednji dan u životu. Ništa se neće promjeniti, svejedno umrli od granate ispaljene iz 'Apača' ili od raka. Ja sam najbolji Apač."

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

4

Čekamo tebe da ti prvo nešto napišeš na ovu temu, tj. tvoj komentar, jer je više nego očigledno da imaš nešto spremno. Svako tvoje otvaranje teme me podsjeća na ribarsko razapinjanje kanavece i čekanje da se neka riba upeca. :)

Hajde se malo uključi u vjerske teme, bujrum, pošto imaš tu zastavu crnu.

Dakle, šta ti misliš po ovom pitanju DS-a?
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

5

Citirano

Orginalno od Hatab
Selamalejkuum sto se licno tice mene moj stav je takav da su oni sve jedan cetnici ...

Vidis, ti imas kao avatar tu zastavu koja valjda svjedoci da si sljedbenik Muhammeda a.s. i obozavalac Jednog Jedinog Boga. E sad problem je sto neko dodje i procita ovo u cemu ti onako na djuture sve proglasi cetnicima a znamo da to ne moze biti. Ne zato sto su Srbi u pitanju vec zato sto ne postoji skupina u kojoj su svi isti. I jos ce neko pomisliti da si za tu genaralizaciju inspiraciju nasao upravo u toj zastavi. I to mi smeta. Smeta mi kao muslimanu pa mi smeta kao moderatoru.

Juce jedan nazva jednog Bosnjaka pascetom a odmah poslije svim Bosnjacima cestita Ramazan. Sa koje sofre li se on hrani?

Znajte da pogan jezik ne pripada cistom srcu niti cistom razumu!
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

6

E juce nam je Hatab isto mubarekliso Ramazan uz sliku Hashima Tacija o| ?( , on bez fotke ne moze. Red je da i ovu temu zacini nekom fotografijom.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

7

Citirano

Orginalno od Hatab
Ovo je tema koja bas zasluzuje da bude prokomentarisana,sta vi mislite o ovome

Mislim da je hatab pri otvaranju teme ispustio kljucnu stvar,a to je:zbog cega Ds napusta skupstinu??
Samo da kazem da im to nije palo s neba vec su odlucili da se povuku iz Skupstine sve dok skupstina ne bude htela da na dnevni red stavi predlog o poverenju vladi a to traze zbog toga sto im Administrativni odbor skupstine Srbije nije vratio dva mandata koja su osvojen na njihovoj listi(Bajrov i Esadov)a koji ima pripadaju iz dva razloga:
Prvi,jer je u sluzbenom glasniku Srbije objavljeno da su Bajro i Esad postali zamenici ministara a po zakonu automatski prestaju biti poslanici i drugi
jer su presli u poziciju,odn.u vladu.
Ds je takodje najavio da ce se na tu odluku zaliti i Vrhovnom sudu Srbije i medjunarodnom sudu u Strazburu.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Hatab

Početnik

(10)

• »Hatab« je muško

• Poruku poslati

8

Selamalejkum braco draga ovde je evidentan problem pojedinaca koji iz njima znanih razloga nemaju ni malo mesta za medjubratsku ljubav,toleranciju i mogunost slusanja tudjih misljenja i stavova.Ja eto mislim da ovakvi forumi i sluze da bi se prokomntarisale dnevne aktualne teme kako u politici tako i ostalim segmentima naseg zivota.Savet za pojedince ili nek naviknu usi i oci na nesto sto nebi zeleli da cuju i vide ili nek se sele neznam ti gde vec tamo gde ce im bit sve po njihovoj volji.Sto se zastave tice pa to je sehadet valjda je to i tvoja zastava a ne samo moja,sto se tice hasima tacija ako ste pratili moje komentare mnogo volim one koji se imetcima svojim i zivotima svojim bore za sacuvanje vere i svog naroda a on doista jeste jedan od njih.Ramazan jeste mesec sabura,pomaganja,oprastanja,solidarnosti ili bi trbalo takav da bude za sve muslimane a vidimo bogami da nisu bas svi takvi a ja molim allaha svt da nas sve uputi i zblizi jedne drugima.Nego brate obracam se tebi koji rukovodis ovim forumom kako dozvoljavas da neki iskompleksirani tipovi lijece svoju bolest pa iz svojeg net kafea pljuju po svemu sto im nije drago bar bi trebo povesti racuna u ovom mesecu.Sto se tice cetnika stojim iza svake moje rijeci da ti ne govorim koliko ljudi u ovoj srbiji smatra da je ratko mladic najveci srpski heroj cak i buduci ministar ODBRANE ponosi se sa cinjenicom da je licni ratkov prijatelj(eto ko bi da nas brani)a ds je obijasnila zbog cega napusta a mi cemo malo to da prokomentarisemo :P

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

9

Hatab, postoje stvari koje su izvan konteksta, koje su provokativne, koje su uvredljive, koje izazivaju na svadju a ne na konstruktivan dijalog, cemu ovaj forum tezi.

Ukoliko tvoji postovi sadrze ovakve elemente (a vidimo da sadrze) onda preostaje jedno od dvoje: Da popravis svoje postove i pokusas da budes od onih koji vode racuna o redu ili da ostavis sve kako jeste i da nastavis istim stopama da ides. U tom slucaju ce se za red pobrinuti uredjivacka ekipa ovog foruma.

Fino si zapoceo temu i tako i nastavi. I skloni fotografiju koja nema nikakve veze sa temom.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

10

DS napušta Skupštinu Srbije?

Hocel ko pisat sta povodom ovoga??? ?(

Hatab

Početnik

(10)

• »Hatab« je muško

• Poruku poslati

11

Selamalejkum ja kao i svaka slobodna osoba na ovom svijetu imam pravo ili bar mislim da imam na slobodu izrazavanja i misljenja pa kao takav i aktivno ucestvujem na ovom forumu.Jedino tako hocu i mogu da budem aktivan clan pomenutog i ako nemogu takav bitisat nezelim ni ucestvovat,mene necete banovat a ja se ko cigance pojavljivat sa raznim nikovima a istim vokabularom.Hteo sam da se prokomentarise zbog cega izlazi iz republicke skupstine jedna koliko toliko demokratska opcija i ko ce snositi odgovornost ako se desi u srbiji sta se desiti mora.Kontradiktorne izjave i pravljenje budalama sire mase negde mogu lagano proc a bogami negde to ko sto vidimo nemoze.U jednom delu zemlje mozete hladno pricati kako je jedna opcija najbolja a druga cetnicka pa isti izgovori samo obrnuto da su oni losi dobri a dobri ustvari losi,u drugom delu zemlje nece da vam oproste da ste usli uz njihovu pomoc u politicki zivot srbije pa zbog toga izlaze iz rep skupstine odricuci se blagodeti tog zanimanja.Negde mogu kontradiktornosti ili laze lahko proci a negde bogami ne

-Beograd - Predsednik Opštine Novi Pazar Sulejman Ugljanin optužio je juče ministra policije Srbije Dragana Jočića i ministra za ljudska i manjinska prava SCG Rasima Ljajića da koriste lokalnu, novopazarsku policiju u političke svrhe, a ministra za lokalnu samoupravu Zorana Lončara da je "svojim postupcima ohrabrivao predstavnike opštinske skupštine u njihovim nezakonitim radnjama"
- Očigledno neko iz Beograda ima cilj da izazove nerede u Novom Pazaru i da zaustavi pozitivne političke procese i razvoj grada - rekao je Ugljanin na konferenciji za novinare u beogradskom Medija centru povodom, kako je rekao, nezakonitog postavljenja direktora sedam javnih preduzeća u Novom Pazaru

-"Ova Vlada ucinila je za ovaj nerazvijeni kraj vise nego predhodne vlade u 50 godina"rekao je Ugljanin i posebno pohvalio odnos Vlade Srbije prema manjinama

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

12

Citirano

Orginalno od Hatab
-Beograd - Predsednik Opštine Novi Pazar Sulejman Ugljanin optužio je juče ministra policije Srbije Dragana Jočića i ministra za ljudska i manjinska prava SCG Rasima Ljajića da koriste lokalnu, novopazarsku policiju u političke svrhe, a ministra za lokalnu samoupravu Zorana Lončara da je "svojim postupcima ohrabrivao predstavnike opštinske skupštine u njihovim nezakonitim radnjama"

Zar se nije Sulejman Ugljanin u (cini mi se) junu sastao sa Jočićem i Ilićem i tom prilikom isfalio Jočića? Haj sto je njemu lako da mijenja svoje stavove, samo ako ima priliku da ućari neki poen. o| o| o|

Hatab

Početnik

(10)

• »Hatab« je muško

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 06. Oktobar 2005

Selamalejkum gledam slusam i nemogu da poverujem dokle je dosla ili bolje da kazem dokle ce doc nasa ionako niska svijest,pa zar smo mi oni muslimani koji razgovaraju sa bratom muslimanom koji mu zele sta i sebi zele od cijih je jezika miran komsija brat.Ako se samo osmelite da kazete nesto sto se kosi za misljenjem politickog oponenta rizikujete da budete izblaceni na najgori moguci nacin ni vi ni vasa porodica necete biti postedjeni kleveta od kojih vam se dize kosa na glavi.Kazem i kazacu da ove kontradiktornosti svakom normalnom coveku prave pometnju u glavi i prosto imate obavezu da pitate vase celnike koje ovde lud ili vi ili mi,vi da pomislite dacemo poverovat ili mi da vam verujemo.Tema mislim daje prava jer demokratska stranka izlazi iz parlamenta jer nece da se pomiri i budu oskocna daska pojedincima u daljem "snalazenju"ako neko sve trpi neko nece.Samo jos da uzgred upitam sta mislite ako sutra dodje do dogovora izmedju sda i sdp i vasi celnici vam narede da sdp ustvari i nije tako los stace tada biti???

SPAWN

Zlatna sredina

(10)

• »SPAWN« je muško

Datum registracije: 26.04.2005

• Poruku poslati

14

Ada Hatabe,stani malo brate...
Sto se tice ovog islaska DS,biceti pojeo vuk magarca.
Oni pricaju kako ce se vratit u skupstinu ako se bude izglasavalo nepoverenje vladi,a za to ti treba oko 120 i kusur poslanika.Oni znaju da ka sedeli ka nesedeli,oni te poslanike ne mogu da nadju.Do izbora moze doc samo ako referendum bude donet, a to kako cujem bice na prolece.
A sami su krivi.Usli su u koaliciju sa Listom za Sandzak bez ikakvog sklopljenog pisanog ugovora,nego na rec i eto im sad!
Halo Bing? Kako brat?

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

15

Merhaba momćadi, kako ide. Vidim razbiste se po ovoj temi. :)) Šta god vi ovdje izvodili, salta, sklekove, trbušnjake, huškali, potpaljivali, ovijem zastavama musljimanskim mahalji po cijo dan, džaba je, kod onih koji su za Dr. Sulejmana Ugljanina biće onako kako Dr. Sulejman Ugljanin kaže, jer to je Lider i tačka. Ako kaže da se treba praviti koalicija i sa SDP, nema problema, tako će biti, zašto? zato što naš Lider tako kaže.

A vi nemojte da vam to smeta, nemojte da vas to iritira, frustrira, itd. Vi samo budite veseli, pomažite muslimanima, a ne odmažite im, volite muslimane, a ne mrzite ih i budite ustrajni na tome, trpite muslimane ma kakvi oni bili i Allah dž.š. će vidjeti vaš trud.

Pa zar vi mislite da se dobro može uraditi samo preko leđa nekog brata muslimana. Ako jedan propadne drugi ne može da ispliva, ha? dok jednome ne smrkne, drugom ne može da svane, ha? Jel to ta logika?

A što se tiče DS-a, još jednom ću reću da sam ja lično glasao i glasaću za jednog dobrog muslimana Dr. Sulejmana Ugljanina, a ne nikako za Borisa Tadića ili nekog drugog. To znači, dao sam povjerenje Dr. Sulejmanu Ugljaninu da za mene vodi politiku, u njega ne sumnjam, vjerujem mu i tu je kraj priče.

Potrudite se da kada svoju priču ispričate i pročita je ko hoće da je pročita ne budete histerični ako ne dobije na značaju onoliko koliko ste vi mislili da će ljude to zanimati što vi pišete. Jer ta histerija može da dovede do te tačke čovjeka da je u stanju da posrne na brata muslimana, da potegne oružje, da izazove incident, ne bili skrenuo pažnju na sebe i na ono što govori, tj. piše.

Dakle, laganica samo, svijet izmijeniti ne možete, brinite se za budući svijet šta ćete ponijeti, kakvi ćete pred Boga izić i to je to. A hoće li Boga dati da neki hair preko vas pređe ili ne, u to vi ne možete ući, jer svakako insan ne može znati šta je hair, a šta šer.

Root-e, vakat ti je ja mislim da malo se o sebi pobrineš, da se prisabereš, da se malo središ.

SPAWN, Lista za Sandžak nije uopšte izigrala DS, jer i sam dogovor oko poslaničkih mjesta dvojice kandidata LZS-a je bio takav da oni budu u Vladi autonomni i da autonomno djeluju, nezavisno od odlučivanja ostalih poslanika poslaničkog kluba DS-a.

Dakle, stvari su jasne, ko je glasao za Listu za Sandžak glasao je, a ko je glasao za DS onda je glasao za DS i to je to. DS se čak hirovito ponaša zato što ime je teško da ipak u potpunosti priznaju autonomnost dvojice poslanika LZS i samim tim se ponašaju nefer. A onda se hvataju za jedan formalizam, a to je ovaj previd zakona o poslaničkim mjestima. Iako su u startu pristali na takav dogovor sa LZS ipak im je krivo kada se ta autonomnost uživo dešava. Eto to je to.

Na kraju krajeva nije ni bitno šta će raditi, ovaj ili onaj, za mene je bitno šta radi Dr. Sulejman Ugljanin i to podržavam. Meni niti je lider Tadić, niti Koštunica, niti ovaj niti onaj, meni je Lider Dr. Sulejman Ugljanin i time je jasno sve. Hvala.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

16

Citirano

Orginalno od SPAWN

A sami su krivi.Usli su u koaliciju sa Listom za Sandzak bez ikakvog sklopljenog pisanog ugovora,nego na rec i eto im sad!

Moze li da se unaprijed sklopljenim pisanim ugovorom sprijeci nesto sto Zakon predvidja kao mogucnost? Mislim, da li je DS zaista mogla da se na bilo koji nacin zastiti od ovoga.

Citirano

Orginalno od Spain
onda se hvataju za jedan formalizam, a to je ovaj previd zakona o poslaničkim mjestima

Pa nije formalizam. A ako je previd onda je Zakon sa previdom ali je ipak Zakon. O Kostunici sam ranije slusao da je svakakav ali jedno mu se nije moglo ostporiti - da je legalista. Poslije ovoga pitanje je koliko je stvarno legalista.

Spaine, tvoj stav je jasan. Nekome je taj stav nakaradan a nekome ispravan ali niko ti ne moze ospiriti da imas pravo na njega. Po istom nacelu, ti vjerovatno ne bi nista imao protiv da Sulejman Ugljanin udje u koaliciju sa radikalima u Novom Pazaru, ako to smatra korisnim za Bosnjake?

Hatab

Početnik

(10)

• »Hatab« je muško

• Poruku poslati

17

Selamalejkum draga braco ja ako nisu neki premetili zarad aktivnijg rada ovog foruma i dajem svoje komentare na aktivnije teme u svim sverama ovog zivota.Stavljam akcenat na licemerstvo koje neko naziva politickom mudroscu i jos kazem da taj transfer za nekog je izdaja a za nekog bogami patriotski cin.Ja igrom slucaja vec duze vreme sam u i oko politike i nagledo sam se licemerstva za 10zivota bi mi bilo dosta,nasluso sam se izjava koje nebi ni pijan izjavio.Nerijetko se desavalo da covek izjavi nesto pa sutra promijeni misljenje sto i nije mnogo cudno ali je najcudnije to sto te ubedjuje da bas to on nije reko ili nije tako mislio :O Posebno su se takve nebuloze mogu cuti za vreme predizborne kampanje,sta se desavalo u i oko nje ja licno nemam reci kako da to prokomentarisem.Seticu se samo hicaje jednog od celnika koalicije za?ziv insan isprica da je jedna majka povela dijete da uzme sveske koje je njihova rivalska stranka dijela kao poklon taj malisan uze svesku i gle cuda na nju napisa sda tad se jedan od aktivista iste razljuti i ote te sveske od malog clana koalicije o| Jos neko izvali na mitingu da se desi nesto zanimljivo, dodje jedna zena i taman uze paket prehrambenih artikala kad je jedan njen komsija prepozna da je bila na mitingu koalicije za? pa joj ljutito ote iz ruke sta je namerila da ponese kuci :O Verovatno za pojedince ovo nista ne znaci ali za normalan svijet itekako znaci.Ako je tema huskanje daj i malo o tome da kazemo,onaj ko hoce da se seti moze se prisetiti izjava kao sto su"njega policija cuva ali vise nece moci"ili na skupu u ribaricu jedan mladi jurisnik rece"hocemo osvetu"ili nekoliko sati posle onoga sta se desilo na paricama"od danas vise nece imat niko da nam se suprostavi"....Sta ove izjave za tebe neznace verovatno nista a jabih da posavetujem pojedince koji guraju bracu u skub.Ako im toliko suparnicka strana smeta sto neuzmu licno pistolje i urade to nasta druge huskaju i ne guraju pistolje deci u ruke da im ona krce put ka daljem vladanju i skupljanju imetka,skupih automobila,udobnih fotelja i cega vec.Jos nesto ako neki zele terat inat samnom nisam im sagovornik njihov je problem sto su dozvolili da neko drugi misli umesto njih nije moj,nemojte nazivat huskce one koji hoce da misle na to nemate pravo

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

18

Da li je formalizam ili nije to sve sad zavisi od našeg ličnog gledanja na stvari. Ako čovjek dovoljno brzo stvari posmatra onda može jasno uvidjeti da je njima svakako bilo krivo što se dvojica poslanika LZS-a odlučuju za taj korak, jer su bili radi da Vlada Koštuničina padne. Dakle, previd Koštunice i poslanika LZS-a koji su napravili je samo dovoljan povod za akciju, tj. aktivnost DS-a kakav ona kasnije i sprovodi, a ustvari se radi o nezadovoljstvu.

Svoje nezadovoljstvo nisu krili ni prije nego se je i desilo ovo zvanično istupanje dvojice poslanika LZS-a, prilikom izglasavanja nekih zakona, a protiv kojih su glasali poslanici DS-a, a dvojica poslanika LZS-a glasali za. Dakle, dvojica poslanika LZS su samo upražnjvali svoju autonomnost koja im je u dogovoru data. To je počelo da ipak nervira DS i oni su jedva čekali ovaj trenutak previda zakona da bi jurnula.

Time pokazuju da ipak nisu dovoljno stabilni.

Naravno da bih podržao i koaliciju sa Srpskim Radikalima ako bi je napravio Dr. Sulejman Ugljanin. Zbog toga meni nikad ni nije bio argument protiv opozicije "SZS, SDP" to što su sa radikalima, već su uvijek moj adut protiv njih bili oni sami kao ličnosti. Ovdje mislim na Lidere, a članova, odbornika, itd., ima raznih kalibara i tamo i ovamo.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

19

Pa jasna je stvar da je DS nezadovoljan :). Ali, politika i jeste umijece moguceg. Zato se ne slazem da su formalisti. Jednostavno, ponasaju se kao i DSS. Oni (DSS) su vidjeli svoju sansu a DS trazi svoju. DSS vidi sansu u Bajru i Esku, DS u kakvom-takvom Zakonu.

A to da su Esko i Bajro samostalni je relativna stvar. Samostalni su bili da odluce u koji poslanicki klub ce da se uclane ali sa stavljanjem potpisa na DSS-ovu ponudu oni su svoju samostalnost sto se tice odluka u Skupstini a koju su ranije poklonili DS sada poklonili DSS-u. Njihova samostalnost je sada samo promijenila patrona. To sto su im ranije odluke bile nasuprot zelja DS-a se moze protumaciti kao priprema za transfer.

A za ovo oko Sulejmana i eventualne koalicije sa radikalaima je principijelno i moram ovako javno da te pohvalim :) . Imas bozu od mene kad dodjem drugi put. Samo, moras da se javis a jok da se izmaknes u stranu, kao prosli put :D .

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

20

Citirano

Orginalno od ed
Pa jasna je stvar da je DS nezadovoljan :). Ali, politika i jeste umijece moguceg. Zato se ne slazem da su formalisti. Jednostavno, ponasaju se kao i DSS. Oni (DSS) su vidjeli svoju sansu a DS trazi svoju. DSS vidi sansu u Bajru i Esku, DS u kakvom-takvom Zakonu.

A to da su Esko i Bajro samostalni je relativna stvar. Samostalni su bili da odluce u koji poslanicki klub ce da se uclane ali sa stavljanjem potpisa na DSS-ovu ponudu oni su svoju samostalnost sto se tice odluka u Skupstini a koju su ranije poklonili DS sada poklonili DSS-u. Njihova samostalnost je sada samo promijenila patrona . To sto su im ranije odluke bile nasuprot zelja DS-a se moze protumaciti kao priprema za transfer.

A zašto ti u svemu ovome ne bi gledao n aovu dvojicu naših poslanika kao na treću stranu u svemu ovome, koja također pokušava da iz čitave utakmice izvuče najbolji rezultat. Da što više golova postigne i skupi poena za sebe.

Kada kažem "za sebe" mislim na ono šta predstavljaju ili predstavlja svaki od njih. Pa ako neki političar uđe u vladu a predstavlja svoje lične interese onda će izboriti se za sebe i svoje interese, a ako neki političar se bori da uđe u vladu i predstavlja svoj narod a ne svoj lični interes onda će također gledati da što bolji potez povuče.

Dakle, razlika je samo u tome ko koliko u politici predstavlja sebe, a koliko narod, odnosno, ko koliko se bori za sebe, a koliko za narod.

Trenutno ne vidim nijednog političara trenutno da se više bori za narod od Dr. Sulejmana Ugljanina. Ovi ostali se bore samo za lične neke uspjehe i satisfakcije. To je stvar povjerenjea.

A moram ti reći Ed-e da se i dalje nisi oslobodio ovog tvojeg načina govora i pisanja, koji se meni ne sviđa, a to se oslikava u izrazima koje koristiš, koje sam podebljao gore u citatu.

Social bookmarks