Niste prijavljeni

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 06. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od Spain
A zašto ti u svemu ovome ne bi gledao n aovu dvojicu naših poslanika kao na treću stranu u svemu ovome ...

Pa oni jesu treca strana i predstavnici bilo koje partije su strana sami po sebi. Medjutim, oni su u koaliciji a svaka koalicija znaci ustupke. Ulaskom Eska i Bajra u koaliciju sa Kostunicom oni su izgubili na samostalnosti (koju nisu ni imali u potpunosti). Doduse, izgubio je donekle i Kostunica. Opet, gubitak samostalnosti ne znaci da ne mogu gurati svoje ideje i da nesto od toga nece ni proci. Ja nikada nisam tvrdio da je ovaj transfer los. Ja se slazem sa tobom. Ako se radi o ljudima kojima je dobrobit naroda na prvom mjestu onda je sve O.K. A ako nije onda ti dzaba da sve i bude po zakonu, tu hajira nema. E sad opet da se vratim na samostalnost. Da bi bio potpuno samostalan moras biti dovoljno jak pa da sam udjes u parlament, bez da te tamo ugura DS ili DSS. A u svakoj koaliciji ima neki 'gigo' koji je glavni ili najglavniji. E taj 'gigo' mu dodje kao neki patron ostalima.

p.s. A sta, bozu ne pijes!? :)
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

22

Selam

Sjecam se dobro dok je Muftija sandzacki komunicirao sa Djindjicem, da su mu braca iz koalicije spocitavali veleizdaju, kad su kao zakasnjeli za vozom potpisali koaliciju sa DS licno sam cestitao Semku na dobrom izboru( od dva zla izaberi manje)
da bi danas branili stjalista onih koji zaista ni sa demokratijom ni sa zakonom nemaju nista zajednicko.
Ovo je zaista prevrsilo svaku mjeru, ali je to nama svojstveno "dok voljem voljem, kad ne voljem onda k....."
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

23

Spain, ti se ubi da opravdas postupke politicara. A oni napunise svoje dzepove. Haj da ne diramo ovoga puta tvog lidera, ali sta ces reci za Bajra? Kakav ti je on kvalitet? Jeli namazdzija? Jeli lazov? Jeli pun mrznje? Poznajes li ga ti uopste?
Sve ovo sto ti pricas, jeste samo lijepa prica da zamaze oci ljudima. Uporedi to sto pricas sa ponasanjem Saja, Pashe i slicnih njima bice ti jasno. Uporedi to sto pricas sa ponasanjem Bajra i slicnih njemu u predizbornim kampanjama i opet ce ti bit jasno. Pogledaj ponasanje sda-ovaca na mitinzima i opet ce ti bit jasno. Licemjerstvo pravo! Nista drugo.
Jos uzeo da prica o nekim argumentima koje ne koristi ali ipak koristi. Pa ne postoji jedna stvar na ovom dunjaluku koje se mogla iskoristit a da je sda-ovci nisu iskoristili protiv svakoga ko nije sa njima.

Spain, evo ti predlog za potpis: Who are you going to believe, me or your own eyes? (Gruco) :D

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

24

Citirano

Orginalno od ed

Moze li da se unaprijed sklopljenim pisanim ugovorom sprijeci nesto sto Zakon predvidja kao mogucnost? Mislim, da li je DS zaista mogla da se na bilo koji nacin zastiti od ovoga.

Moze ed-e,Poslanici DSS-a su potpisali ugovore u kojima pise:Ukoliko poslanik izadje iz Dss-a,automatski poslanicki mandat zadrzava stranka koja ga je postavila za poslanika,odn.na cijoj je listi bio.
Neznam da li se secas,ali radikali su(u nadi da ce to biti dovoljni)poveli svoja 84 poslanika u crkvu kako bi se pred Bogom zakleli da nece prelaziti u drugu stranku,mislim da je bila neka crkva u Zemunu,mada ocigledno,nije bilo dovoljno jer je jedan resao kod Karica pa je sad i Karicev PSS parlamentarna stranka iako nije ucestvovala na parlamentarnim izborima!
Meni licno mislim da nije stvar da li su oni povredil zakon ili ne i imaju li zakonski pravo da urade to sto su uradili(mislim na Bajra i Esada),ali nikako da svarim one slike Tadica i pored slike "Allahu ekber",a sad predjes kod Kostunice koji je potpuno izgubio kompas i koji je pre izabrao da pravi vladu sa Socijalistima nego sa Demokratama.lepo je Djindjic rekao:"Nije on(Kostunica)dosao na vlast,MI smo ga doneli!!!!
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

25

Citirano

Orginalno od Tashke
...ali nikako da svarim one slike Tadica i pored slike "Allahu ekber",a sad predjes kod Kostunice koji je potpuno izgubio kompas i koji je pre izabrao da pravi vladu sa Socijalistima nego sa Demokratama.lepo je Djindjic rekao:"Nije on(Kostunica)dosao na vlast,MI smo ga doneli!!!!

Taman tako! Nije mi jasno kako imaju obraza da pricaju posle onih predizbornih Suljo-Boris-Tekbir parola! xx( xx( xx(

Hatab

Početnik

(10)

• »Hatab« je muško
  • »Hatab« je autor ove teme

Datum registracije: 04.08.2005

• Poruku poslati

26

Selamalejkum braco draga tuzno je to sto je zakon o nardonim poslanicima ostao nedorecen pa se vise nezna ko je ustvari vlasnik mandata,tako lihvari i raznorazni mesetari mogu pcelinjim letom da skacu iz stranke u stranku naravno koja vise nudi.Koliko je moralno ako se secamo zakona o poslanicima pa samim tim malim narodima nisu davali gotovo nikakve sanse da udju u republicki parlament, jedini nacin je bio taj da se pridruze jednoj vecoj stranci i tako dobiju neki mandat.Tako i bese koalicija udje na listu ds samo jos sto tu listu nije nosio doktor jer njegovo ime tad u srbiji nije bas bilo pohvalno,seticemo se borisove pobede i sta se te ili tih noci o njemu pisalo i govorili ama sve same ode i pohvale.Ta dva poslanika duze vreme bili su deo opzicije a bogami i pozicije i nakraju kad se ovoj vladi vidi kraj i iz broda koji tone svi iskacu samo politicki miseve odlucise da uzmu svoj mrvice.Mozda ako je za nekog malo za nekog je dosta samo se pogledi i zelje razlikuju,pa sad vi ramislite koje ovde upravu a ko ne?moralno li je da te jedna stranka postavi ulozi u tebe a ti nemalo zatim neko ti pruzi u momentu nesto viseg cara odes.Ljudska gramzivost donosi pogresne odluke koje uvijek uzmu svoj danak
Pitate da li se bojim smrti. Ne, jer svako od nas će jedng dana umrijeti, svi mi čekamo svoj posljednji dan u životu. Ništa se neće promjeniti, svejedno umrli od granate ispaljene iz 'Apača' ili od raka. Ja sam najbolji Apač."

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

27

Petak, 07. Oktobar 2005

Hatab: Tako je!!! Uraaaaaa!!!! (o) (o) (o) HATAB!!! HATAB!!! HATAB!!! (o) (o) (o) SVI ZA HATABOOOM!!!

Root, Tashke: Imam osjećaj kao da piše pokojni Đinđić 8o Možda je još živ? Ako ne on onda je živa njegova filozofija i učenici njegovi. (o)

Ed-e: Nažalost ne pijem bozu, ali zaista ne pijem bozu, a sem toga još uvijek se nisi centriro, tj. postavio na tačku neutralnosti, još uvijek ti viri pristrasnost. :)
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

SPAWN

Zlatna sredina

(10)

• »SPAWN« je muško

Datum registracije: 26.04.2005

• Poruku poslati

28

Petak, 07. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od Spain
Hatab: Tako je!!! Uraaaaaa!!!! (o) (o) (o) HATAB!!! HATAB!!! HATAB!!! (o) (o) (o) SVI ZA HATABOOOM!!!

Root, Tashke: Imam osjećaj kao da piše pokojni Đinđić 8o Možda je još živ? Ako ne on onda je živa njegova filozofija i učenici njegovi. (o)
Ed-e: Nažalost ne pijem bozu, ali zaista ne pijem bozu, a sem toga još uvijek se nisi centriro, tj. postavio na tačku neutralnosti, još uvijek ti viri pristrasnost. :)

A sta si to filozofsko pronaso u njihovim postovima?
Rekli su istinu...
Halo Bing? Kako brat?

Hatab

Početnik

(10)

• »Hatab« je muško

• Poruku poslati

29

Petak, 07. Oktobar 2005

Selamalejkum braco draga da malo rezimiramo sve ovo o cemu smo pisali proteklih dana

-Glavni odbor Demokratske stranke odlučio je da republički poslanici do daljeg ne učestvuju u radu parlamenta u znak protesta zbog odbijanja Administrativnog odbora da oduzme mandate dvojici poslanika sa njihove liste koji su odlučili da ubuduće podržavaju Vladu Srbije.
(samo da se kaze da je predsednik tog odbora podpresednik radikalne strnke tomislav nikolic)
A ovo je izjavio povodom izlaska ds- iz skupstine
srbije onaj za kojeg se nedavno reklo da je"kandidat sa jasno izrazenom orijentacijom"

-Brutalno oduzimanje poslaničkih mandata sa ciljem održanja gole vlasti je najgora zloupotreba moći u parlamentu koja može da se desi jednoj zemlji. U ovoj zemlji jednom za svagda mora da se prestane sa tim.»

Nista nam ne ostaje nego da sedimo i gledamo dalji sled dogadja daj boze da se napokon nesto desi od cega cemo i mi kakav hair imat
Pitate da li se bojim smrti. Ne, jer svako od nas će jedng dana umrijeti, svi mi čekamo svoj posljednji dan u životu. Ništa se neće promjeniti, svejedno umrli od granate ispaljene iz 'Apača' ili od raka. Ja sam najbolji Apač."

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

30

Petak, 07. Oktobar 2005

Ne radi se ovdje o otimačini mandata DS-a, jer to uopšte nisu mandati DS-a, već Liste za Sandžak, takav je barem dogovor bio.

Zašto DS, sada priča drugu priču, a ti Hatabe namjerno je forsiraš, ne znam.

Dakle, DS ima svoje razloge i namjere, iz kojih koristi sve što može, pa trako i ovo. Po njihovom je to otimanje mandata.

Opet dolazimo do onoga suštinskog pitanja. Kome vjeruješ njegovu politiku furaš i podržavaš.

Hatabe, za čiju si ti politiku? ili si ti samo protiv nečije politike? Ima li nečija politika za koju si? To bi bilo konstruktivnije. Da pričaš o toj partiji, o njihovim ciljevima, da je predstvaljaš, reklamiraš, a ne da na sve načine gledaš da napadaš i kompromituješ i to nikoga drgog samo SDA i Dr. Sulejmana Ugljanina.

Ne valja ti to, ali ti imaš slobodnu volju, pa kako hoćeš.

Hatab

Početnik

(10)

• »Hatab« je muško

• Poruku poslati

31

Petak, 07. Oktobar 2005

Selamalejkum braco draga e bas u tome je moj i vas problem ta sloboda govora,ja za razilku od vas nisam zaposljen nigde gde moram da igram kako gazda svira.Niti sam"nezavisan"novinar ni radnik opstinskih organa koji su pod ingerencijom koalicije za?imam izvor finansija koji mi garantuje hleb nezavisno od politickih struktura pa kao takav mogu slobodno da prokomentarisem poteze danasnjih politicara bez da strahujem od moguceg otkaza.Kazem ti ja moj brate ovo sto se radi danas donosi pozitivne pojene kome?pa onima koji ce imati stotine hiljda dinara plate razne beneficije i naravno sta se doviju a da znaju to su nam pokazali,opstrukcije i donosenje pogresnih koraka kome ce da naude?Rasimu nebih reko da mu se moze mnogo naudit,fetku takodje i da nenabrajam sve te negativnosti osecamo upravo mi obicni gradjani.Dzaba se trudite braco da osudite ovakve komentare i da sve ove poteze vasih ljubimaca opravdavate po svaku cenu, situacija je kristalno jasna da cak i ko nece mora videt

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

32

Subota, 08. Oktobar 2005

Sta napisati poslije ovog komentara gore. Nista. Sasvim je jasan ovaj Hatabov komentar. Covjek se gubi i pokazuje da jednostavno on po svaku cijenu mora napadati i okrivljivati muslimane, u ovom slucaju Liste za Sandzak. On ima zastavu samo onako istaknutu a u svojem ponasanju i govoru te zastave, odnosno onoga sto ta zastava predstavlja skoro da i nema toga. On ne vidi te ljude kao muslimane, to je ocigledno u njegovom pisanju. Posmatra ih kao neke tamo ljude, politicare, a zaboravlja da se radi o muslimanima. Pokusava na neki pausalan nacin da nesto kao pokrene, digne prasinu, zamuti situaciju, jednostavno oratorstvo. Dakle samo dizi galamu nesto vazda galami, negdje ce se vec zakacit, neko ce se vec nadovezat, a to je bitno, to je cilj.

A dijalog? A ne, to ne odgovara. A kakvu ces poziciju imati o Hatabe, ako se kojim slucajem napravi koalicija SDA i SDP, tj. ako se pomire? Bice ti neygodna pozicija. Ne samo tebi. nego svakom onom koji na stvari ne gleda islamski, tj. koji islam formalno shvataju, kao skup nekih obiljezja i radnji koje se obavljaju u odredjeno vrijeme, kao sto su zastave, namaz, itd. A u zivotu i praksi nista.

Ne valja to opet kazem, treba se porazmisliti, jer za sve sto cinimo odgovorni smo i odgovarat cemo pred Bogom. Bolje da svedemo racune prije nego nam racun ne bude sabran na Sudnjem danu. Bolje krenuti u popravljanje prije nego bude kasno.

Kako pomoci muslimana pitanje je? A ne kako lincovati muslimana, kako unistiti muslimana, kako optuziti muslimana, kako u dzehennem strpati muslimana, itd. Dakle, tesko je biti onaj koji ce da prasta i trpi muslimane takvim kakvi su i da moli Allaha dz.s. da im grijehe oprosti, da ih kritikuje sa ciljem da se poprave i da, ako su krenuli put dzehennema i losih radnji, krenu ka dzennetu i putem dobrih djela. Pa kad vidimo da muslimani srljaju da budemo tuzni, a ne veseli i da likujemo. A kada vidimo da se musliman popravlja, budi mu se svijest o Bogu da smo veseli i radosni, a ne da nam je krivo sto se popravlja, itd.

Kada budemo takvi onda cemo rjesavati medjumuslimanske odnose i nositi se s njima upravo onako kako je to Poslanik a.s. cinio.

Oslobodimo se mrznje! Ako to ne uradimo propali smo. Ne moze se sa mrznjom u dzennet. Ne valja to nije dobro.

Ako kritikujes nekog muslimana za neki haram, a to cinis iz mrznje onda ti cinis vecega harama nego on, bolje onda nemoj kritikovat. Nisi se sredio. Samo gore cinis.

A znaces da si od tih tako sto ces pogledati u sebe i vidjeti da li ti je zelja u toj kritici da se musliman popravi ili ti je cilj da ga raskrinkas i unistis i da taj isti musliman propadne i na kraju u dzehennem zavrsi.

To je glavni problem. Razmisli Hatabe dok nije kasno.

Hatab

Početnik

(10)

• »Hatab« je muško

• Poruku poslati

33

Subota, 08. Oktobar 2005

Selamalejkum hajd uzecu ovaj komentar kao nesto kranje dobronamerno ali necu prihvatit ovaj slog rijeci koji mi je nekako isti a i u mnogome me podseca na rts u najjace milosevicevo doba.Setimo se kada je glavni adut kojim su se isti koristili teorija zavere,urotljivost svijeta,veleizdajstvo....
Posavetovo bih vas bratski ta prica nepije vodu i povedite malo racuna oko toga, ta je fraza toliko otrcana da ju je bedno i gledati a ne sluziti se sa njom.Kazem i ponavljam jesam protiv poteza te tvoje koalicije po cenu da budem kolabracionist,saradnik udbe,stranih sila,mracne koalicije i cega ti vec a za to moguce pomirenje koliko se secam to je bilo moje pitanje kako bi se ti oseco kojeg su ubedjivali da je ta mracna koalicija najednom prosvijetlila.
No ipak se nadam da biste ti se ti i tvoja bratija lako privikli na tu atmosfersku promenu jer i nije vam prvina da vam celnici jedno ujutru drugo popodne a nesto sasvim trece uvece narede a vi samo klimnete glavom i kazete amin.
To sto ti kazes da ja mrzim nisam primetio ali ako ti ove moje stavove smatras kao mrznju ok mrzim te ljude,reko sam samo da su zloupotrebili svoje polozaje(krali)a ko koga huska to se videlo svih ovih godina nemoramo ni ti nija dalje pojasnjavat jer brate ovaj narod ima mozak ako nisi primetio.
Jos bi samo da te upitam sta mislis ovi nasi politicari koga predstavlaju?ako se uzme u obzir za 50 %ljudi uopste i nije izaslo na glasanje,od ostatka kad oduzmemo predizborne i izborne maloverzacije pa od svega todobijes 20 i kusur%glasaca a svi ostali nekih tridestak.Matematicki to izadje negde 15-16% pa kao takve ovo mislim na sve redom(politicare)nek se zasrame ako imaju scim i nek ne govore o tome kako su predstavnici naroda

Social bookmarks