Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

81

Četvrtak, 16. Septembar 2004

Najjasni dokaz izgubljenosti vladajuce stranke u svojim frazama i floskulama predstavlja primer zapocete izgradnje dvorane na rekreacionom centru.
Kada se setim kako se samo glasovito najvljivao pocetak izgradnje i kako su se neki dali na objasnjenja njene nuznosti velicajuci,predimenzionirano, njenu potrebu za nas grad. Da bi samo dve godine kasnije a ko bi drugi bolje,uverljivije od nih samih pokazao da nam nije preko potreban time sto jos tegle njenu realizaciju.Znajuci za hramljive slicne projekte iz proslosti namece se samo pitanje koliko je jos vremena(godina) potrebno da se privede dvorana njenoj nameni.Kada ce se okoncati radovi ´koji nisu smeli biti zapocinjani jer pocinju sa kriminalnim cinom uzurpiranja zemljista namenjenom odmaralistu. Pored svega gore napisanog navise me nervira cinjenica da je ovde interes pojedinaca ili grupe nadvladala stavnoviste vecine da izgradnja nije bila potrebna.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

np_SUAD

Početnik

(10)

• »np_SUAD« je muško

Datum registracije: 12.09.2004

• Poruku poslati

82

Petak, 17. Septembar 2004

mislim da nam ova hala i ne treba i ova jedna nam je dovoljna.sto neko rece ni nju ne mozemo da napunimo sem ramazanom.I nesto sto je najgore mislim da je te pare trebalo ulozit u prece stvari..Jer je moje misljenje da ce ova hala biti zavrssena nikad a mozda ni tad.

e sellamu alejkum
KAD VRIJEME UCINI SVOJE.....

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

83

Hala sportova na rekracionom ima jednu veliku rupu koju su zataskali reketasi iz SDA. Za halu treba parking!!! Taj parking je bio u planu ali suljova kuca je pokvarila planove i nikla na planiranom parkingu! Ma nema veze bre mogu sportisti da dodju sa autobusom do ispred hotela pa onda torbe u sake i zagrevanje do hale. Hahahahhaha

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

84

Najblje bi bilo ono sto ima onija metala da se to razbatali il turi blize bazenu i sluzi ka tobogan, il zimi more ka fujaljka, bolje sad jel jos nije kasno, jer to ce tako ostat godinama, zardjat i bit sam ruglo.
malo za promenu

• »ALIJA-KLADNICA« je muško

Datum registracije: 17.09.2004

• Poruku poslati

85

Srijeda, 22. Septembar 2004

DA ZAMAZU OCI

Ova nova sportska hala koja je bila jedno vrijeme zaboravljena,a onda pred izbore se taj davno zaboravljeni projekat aktivira isti slucaj i sa luzanskim mostom.Tako nam lijepo oci zamazase ali nazalost ni to im nije pomoglo da promijene misljenje kod biraca i da birace ubede da bar nesto KAO rade,jer ova opstinska vlast radila je i pravila samo pred neke izbore. :] :] :] :] :] :] :] :] :]

86

Srijeda, 22. Septembar 2004

Gore neko spomenu parking.. Taj detalj se dobro uklapa o mojim konstatacijama vezanim za centar.. Prije svega, sto je slucaj sa sakim projektom, mora se utvrditi ekonomska, kao i tehnicka, a Bogami i organizaciona, opravdanost izgradnje. Sve to spojeno i plus znacaj i sva korist potencijalna od hale se uporedi sa troskovima i gubitcima pa se skonta isplatil se i valja... A to nisu samo novcani proracuni.. Ovaj detalj o parkingu narusava kako novcanu dobit tako i onu koja sa sobom nosi dobro funkcionisanje objekta... Parking je problem cak i onoj postojecoj al koliko toliko se moze parkirati.. Svako pametan poucen tim iskustvom bi se prvo pobrinuo da postoji valjan parking. Ako misle na parking ispred hotela (da ga koriste posetioci eventualnih manifestacija) onda svi znate da je to isto sto i nista jer taj je parking ionako uvijek prepun.. A parking je problem inace i na svakoj vec postojecoj lokaciji te ako nema mesta za nekakakv namenski uz halu onda parkinga jednostavno i nemaaaa.. A to je veliki minus bez obzria ko halu gradio. Floskule ovo popraviti nece niti ce zatvarane oci pred losim stvarima uciniti da iste nestanu.. Ma u cije ime mi oci da zatvaramo stvari bit bolje nece ako ih mi boljim ne napravimo.. Al kako to po demokratiji biva ne moze se optuzivati onaj ko vlada vec uvek onaj koji bira.. Glasali smo gledajmo.. ako nam se svidja glasajmo za isto ponovo.. Sve je to deo nase odgovornosti.. Jedna od mana, ona osnovna, te demokratije jeste da 500 neukih imaju jacu moc izbora nad malobrojnijim ucenim... Ja jedino mogu da prebacim teret na ove ucene sto se malo bolje ne potrude da uticu na ove prve.. Jer ako neko drugi to moze zasto to ne bi mogli i oni.

Pomesano malo sa nekim stvarima za druge neke teme al samo sam hteo da kazem da, valjala nam sad hala il ne valjala, svi dobijamo ono sto zasluzujemo.. pa se stoga preupitajmo sta to, svakog dana, radimo da nesto sto valja dobijemo..
mogu ja da se potpisem i bolje...

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

87

Petak, 08. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od ALIJA-KLADNICA
Ova nova sportska hala koja je bila jedno vrijeme zaboravljena,a onda pred izbore se taj davno zaboravljeni projekat aktivira isti slucaj i sa luzanskim mostom.Tako nam lijepo oci zamazase ali nazalost ni to im nije pomoglo da promijene misljenje kod biraca i da birace ubede da bar nesto KAO rade,jer ova opstinska vlast radila je i pravila samo pred neke izbore. :] :] :] :] :] :] :] :] :]

Dobro,dobro, al hajde Ti sad nama kazhi poshto stranka gosp.ministra ima vlast nad bolnicom odnosno cijelim med.centrom SHTA JE GOSP.KASIM URADIO (pa makar i da zamazhe ochi)na cijeloj teritoriji svoje vlasti(osim shto je milovao neke med.sestre)!????
Shta ,molim te?????
Prethodnik(komunjara Lichina) je pokrao novi Blok(prodaja placeva u zatvorenoj koverti???!!!),zapocheo ga i NIKO ga nedovrshi!!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

• »carsijaner« je zabranjen

Datum registracije: 25.09.2004

• Poruku poslati

88

Petak, 08. Oktobar 2004

Citirano

DA ZAMAZU OCI

Ova nova sportska hala koja je bila jedno vrijeme zaboravljena,a onda pred izbore se taj davno zaboravljeni projekat aktivira isti slucaj i sa luzanskim mostom.Tako nam lijepo oci zamazase ali nazalost ni to im nije pomoglo da promijene misljenje kod biraca i da birace ubede da bar nesto KAO rade,jer ova opstinska vlast radila je i pravila samo pred neke izbore.

[SIZE=4]ADA U MISIJU RUPU!! [/SIZE] [SIZE=4]KLADNICE[/SIZE]

Arhitetkinja

Zlatna sredina

(10)

• »Arhitetkinja« je žensko
  • »Arhitetkinja« je zabranjen

Datum registracije: 22.09.2004

• Poruku poslati

89

Petak, 08. Oktobar 2004

Gledano iz perspektive arhitekta dvoran je impozantna. Gde se god baci pogled na konstrukciju vidi se da smo dospeli do granica mogucnosti aktuelne tehnike.Plan dvorane je na sveskom nivou Izgradnja drvenog raspon sa ogromnim razmenama ko sto je ova "nasa" dvorana je veliki izazov i u razvijenim zemljama.

Da me niko ne svati pogresno nije mi namera i nepada mi napamet da stitim vlas koja je zapocela izgradju sta vise misljena sam da je ovo NEKAPITALNA INVESTICIJA i samim tim isto sto i vecina ovde na forumu protiv ovog projekta.

Morala sam ovo gore pisati sto jes jest :D

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

90

Petak, 08. Oktobar 2004

Pa sta sad da radimo ako je vecina protiv ovog ... ? Ko i u svakom vidu politickog djelovanja, postoji pozicija i OPOZICIJA ... pa ti vidi dje ces se smjestit ...

P.S.na e mail cu ti poslat plan rusenja ove strane koja je u poziciji ... nadam se da cemo ti se svidjeti ... :)) :)) :)) :)) :)) :))

Ree(f)lax
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

analiza

Početnik

(10)

• »analiza« je muško

• Poruku poslati

91

Petak, 08. Oktobar 2004

Sportska hala!??

Naravno da je potrebna ovom gradu jedna velika, multifunkcionalna, prava hala, a licno mislim da je sajamska mnogo potrebnija od sportske!
Gradnja ove hale je pocela pred izbore i onako iz daleka gledajuci, do sada je ulozeno svega 10% sredstava potrebnih za njenu izgradnju!
A i ako kao grad, imamo najmanje zelenih povrshina u zemlji (mozda i u svetu) Lokalna Samouprava pocinje gradnju na tom malom, jedinom parcetu zelenila koje nam je preostalo!
Svi se ponashaju kao da su bez mozga!

A ako je ova hala delo urbanistickih strucnjaka (licno mislim da nije) onda teshko nama!
Kao prvo sto se mora obezbediti modernoj hali je dobar pristup, znaci da se nalazi na raskrscu frekventhnih puteva a nasa je u slepoj ulici?
Zatim parking za veliki broj automobila (otprilike treba obezbediti 5 puta manje mesta za parking od mesta za sedenje) znaci u ovom slucaju oko 500 parking mesta a nema niti jedno!

I da postoji pravna drzava i bilo kakva gradjanska inicijativa, onaj ko je dao dozvolu za gradnju ovog objekta morao bi krivicno da odgovara!
Novopazarski rekreativni centaj je josh jedina oaza, gde su nam deca sigurna od auto-manijaka koji haraju po gradu, gde mogu da zgaze i vide travu, dobro sad drveca nema bash puno ali shta je tu je!
Zar ce i to da unishte!!

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

92

Petak, 08. Oktobar 2004

Ti mora da si prirodno glup ili shta vech!!??
Pa parking se pravi zadnji a gdje che bit i kako che ga napravit to je njihov problem.
Mozhda si chuo ili video (npr. u bgd. ili u SA) postoji parking(montazhni )na spratove a mozhda naprave i podzemni (ko zna) .Sve je moguche pa mozhda bude i METRO,nije ni to iskljucheno.......
he he he he .....
Da bi oni da zavrshe Halu,pa chemo poslije trazhiti mjesto za tvoj JEEP!!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

93

Petak, 08. Oktobar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Znas kad bi ta hala (tetka) valjala, kada bi ovi sto je prave javno najavili da ce u sklopu hale biti napravljen specijalan parking za Dzipa jednog lijepog BG tabli. :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

94

Subota, 09. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od Gerilac
Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Znas kad bi ta hala (tetka) valjala, kada bi ovi sto je prave javno najavili da ce u sklopu hale biti napravljen specijalan parking za Dzipa jednog lijepog BG tabli. :)

Allahimanet.

Esselamu alejkum

Treba dosta mjesta za jedan džip. Bolje taj prostor iskoristit za jednu skromnu kolibu, eto koliko da ima četiri zida i plafon, taman za skromnog lidera.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

95

Ponedjeljak, 18. Oktobar 2004

Ovol'ka diskusija bez ilustracije!
DjordjeRd je dodao/la ovu sliku:
  • Hala1.jpg
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Arhitetkinja

Zlatna sredina

(10)

• »Arhitetkinja« je žensko
  • »Arhitetkinja« je zabranjen

• Poruku poslati

96

Izgleda mi cudno iz ove perspektive. Ne dolazi do izrazaja njena puna lepota tj. veliki krovni raspon.

Masallah!!! Dobro su napredovali u poslenje vreme. Neka samo nastave tako dalje! Insahllah bice uskoro gotova.
Nadam se da su svesni koliko su obavili posla i da nece zastati jer prava bi steta bila kad bi se projekat zapustio a ulozen novac propao.

Napred Napredak :D ? Dali zna neko???? Dali uopste gradi gradjeviska firma Napredak ovu halu ?

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

97

Sandokan aha hoce napravice jok METRO nego to ima da bidne ka ono u New York ada sem tako.Nasmija me lijepo :D mogli bi da ture parkinge gore ono dje su sceli jaz da zatrpaju pa i od toga nebi nista kazu nema para. Nema para da se zatrpa jaz a bice para za neki parking i to onako a la vise spratova keke nije nego.Ova vlast je sahi no comment al ovi sto je brane slijepo su pravo :))
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

98

Mnogo ste pesimisticni po pitanju ove hale. Ne brinite nista, zavrsice se do sledecih izbora, insallah...
Kad bi svi davali doprinos na licnom, ko sto smo tu da kritikujemo na opstem, gde bi nam kraj bio...

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

99

Citirano

Orginalno od Arhitetkinja
Izgleda mi cudno iz ove perspektive. Ne dolazi do izrazaja njena puna lepota tj. veliki krovni raspon.

Masallah!!! Dobro su napredovali u poslenje vreme. Neka samo nastave tako dalje! Insahllah bice uskoro gotova.
Nadam se da su svesni koliko su obavili posla i da nece zastati jer prava bi steta bila kad bi se projekat zapustio a ulozen novac propao.

Napred Napredak :D ? Dali zna neko???? Dali uopste gradi gradjeviska firma Napredak ovu halu ?

Cini mi se da se N.Pazarska gradjevinska firma ranije zvala "Razvitak" (osim ako se to zadnju godinu nije promijenilo), a da je "Napredak" bilo opstinsko komunalno preduzece

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

100

Utorak, 19. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od björn
Sandokan aha hoce napravice jok METRO nego to ima da bidne ka ono u New York ada sem tako.Nasmija me lijepo :D mogli bi da ture parkinge gore ono dje su sceli jaz da zatrpaju pa i od toga nebi nista kazu nema para. Nema para da se zatrpa jaz a bice para za neki parking i to onako a la vise spratova keke nije nego.Ova vlast je sahi no comment al ovi sto je brane slijepo su pravo :))

Bjorn, prvo da te pozdravim, kao jednog od starijih članova foruma, čije postove sa merakom čitam, ali sada bih ti ukazao na nekoliko stvari, koje meni kako reče Sans, jednom prilikom bodu oči :

elem, ne mogu da se otmem utisku da ili namerno ( što je verovatnije ) ili nenamerno praviš ovakve pravopisne greške pri tipkanju, da je blaga reč sramota, da se jedan ovako sročen ( da ne kažem naškraban ) post nadje na forumu...
Druga stvar koja mi nije jasna je ta da ti kao pripadnik sandžačke dijaspore ovako gledaš na stvari, i da ti toliko smetaju kakvi-takvi pokušaji da se nešto uradi u ovom gradu...
Treća stvar je ta da me iznenadjuje ( mada ukoliko nisi tu ), pa me i ne čudi koliko slabo poznaješ prilike u gradu, elem, što se tiče jaza, mnoge vlasti pre ove su imale prioritet da očiste jaz, da nemam pojma šta od njega naprava ( a ja sam imao vikendicu pored jaza, duži niz godina, pa znam ), niti jednoj nije to pošlo za rukom, jer problem nije u vlastima...
I na kraju bih rekao samo još to da nije bitno šta će da urade, samo neka urade, jer svaka promena je nešto bolje, nego trenutno stanje...
A nasledjeno se teško popravlja, kada ti neko ostavi prazne ruke, a mi govorimo o investicijama koje su dosta velike...
No ima dana i vremena za naredni mandat ovoj lokalnoj samoupravi da ispuni svoja obećanja, sačekajmo da vidimo šta će uraditi, pa čemo onda kritikovati, ukoliko stvarno ništa ne uradi, a ne kao do sada da zatvorimo oči i govorimo, ovi nisu ništa uradili, a ne vidimo ono ispred nas...

Tako moj prijatelju Bjorn, pozdravljam te i nadam se da ćeš nas udostojiti lepšim postovima, da možemo pročitati ono što si hteo reći, jer si i u svojem karikiranju preterao...

Pozdrav

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks