Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

pazarka

Početnik

(10)

• »pazarka« je zabranjen
  • »pazarka« je autor ove teme

Datum registracije: 04.10.2002

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 26. Januar 2004

e-commerce

[SIZE=2] Pazi ovo!!! U Maleziji sam i radim kao Inzenjer Automatike, i na jednom projektu upoznam coveka koji je bio generalni menadzer konglomerata i dao ostavku radi drugog, unosnijeg, posla sa vise prihoda. O cemu se radi? Prodaja turistickih paketa 7dana svake godine, za 30 godina..a destinacije se mogu izabrati, ponudjeno je oko 100 zemalja i oko 4000 odmaralista kategorije od 5-6 zvezdica...znaci kupovinom ovog paketa koji kosta $5,600 postajete vlasnik odmora od po nedelju dana, svake godine za 30 godina; moze se povesti maximalno 5 gostiju, ako ne koristite odmor jedne godine mozete ga prebaciti na sledecu, i maximalno se mogu akumulirati 3 godine, pa se sastave te 3 sedmice za odmor ..moze se cak i rentati odmaraliste koje ste rezervisali za tu godinu ako odlucite da ne idete, a mozete cak i pokloniti odmor svojim najblizim; cak je i nasledno za tih 30godina. Povoljnost je sto se moze placati na rate, prva rata $800, pa svaka sledeca po $400 svakog meseca za godinu dana..tek kada se isplati postanete vlasnik i clan.

E sad najinteresantniji deo: ako sam ja vlasnik jednog paketa odmora dodeli mi se bankovni racun i ako preporucim ljude, za to mi se placa...i to po $400 komisije za svaka 2 isplacena paketa. E sad tu ima poseban sistem, koji kad se razradi exponencijalno raste, tako da sto vise ljudi preporucite vise novca zaradite. Upoznala sam ljude koji zaradjuju po $20,000 nedeljno!! Neverovatno ali istinito...upoznala sam ljude inzenjere, ekonomiste, pravnike koji su se samo ovom posvetili...najbolja je stvar sto je ovaj posao internacionalan jer se zasniva na e-commerce-u...i nakon izvesnog vremena preraste u sistem koji vi vise i ne mozete ni kontrolisati jer je otisao globalno...pa na primer mojim prijateljima rastu grane na Novom Zelandu, Australiji, u Indiji, Kini i sirom sveta.. to znaci da nakon par godina truda vas mali biznis preraste u masinu za novac...koja radi za vas. Da li je moguce? JESTE!!! Ja sam vec postala clan, i polako prepporucujem ljude, i samo da vam kazem, chekovi vam dodju na vrata!
[/SIZE]
[SIZE=1]
EtErNaL DiSrUpTeR..8)
[/SIZE]

2

Citirano

Orginalno od pazarka
[SIZE=2]

...pa na primer mojim prijateljima rastu grane na Novom Zelandu, Australiji, u Indiji, Kini i sirom sveta.. to znaci da nakon par godina truda vas mali biznis preraste u masinu za novac...koja radi za vas. Da li je moguce? JESTE!!! Ja sam vec postala clan, i polako prepporucujem ljude, i samo da vam kazem, chekovi vam dodju na vrata!

Upoznala sam ljude koji zaradjuju po $20,000 nedeljno!!

[/SIZE]

Hej pazarka, nas inzenjeru Automatike u Maleziji halal ti bilo! :D
Ja procitah ovo pa mi pade nesto na pamet, posto si vec clan ne da vidi kako proturi koji zilu il kakvu manju grancicu do NP-a da se malo i tamo zazeleni to drvece ;)

Jes nepristojno, al' kolika ti je plata ka' pocetnickom clanu? :) :D
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

3

Koliko mogah da procenim je to cisti 'Multilevelmarketing',zar ne?
Radio sam nekad davno u tom marketingu (životna osiguranja)...oko 3 godine i ako zvuci lako,i ako sve povezano sa time prosto sjaji moram reci da to nije za svakoga već samo za osobe sa jasnim ciljevima ispred očiju...al' nećemo sad o tome.
Kakvi su uslovi za 'DOBITAK' tog posla,osim toga da se mora profitirati od te navedene 30 godišnje ponude?
Ta ponuda sama,taj takozvani 'sharing',mi je isto poznat.Ali samo onako površinski.
Imam li ja mogućnost da ostanem i 3x7 dana u istoj godini ili samo jednom?

I zašto nema Link?Ko stoji iza svega toga?
Imam ja još pitanja... :)

Ahh da,sve ovo me sad podseti na herbalife,amway i naravno naš stari dobri zepter..ove dve prve firme pripadaju prema najvećim na svetu,bar što se tog multilevelmarketinga tiče.

Hvala i poz.

pazarka

Početnik

(10)

• »pazarka« je zabranjen

• Poruku poslati

4

za Pink

@pink:
nema tu plate...vec su u pitanju komisije..novac zaradjen na osnovu prodatih paketa..tako da nakon isplate 2 paketa od strane ljudi koje si ti preporucila, zaradis $400...onda ti ljudi preporuce novim musterijama i oni svaki (koje si ti preporucila) zarade po $400...a ti zaradis $800. Ima puno detalja tu o kojima bi se trebalo podrobno ispricati ali ne na forumu...pa ako si zainteresovana mozemo se naci na msn-u..a eto mene u Pazaru u cetvrtak, pa ako si i ti u gradu mozemo izaci na kafu i ispricat se lijepo :D

@sismis:
Razlika od drugih MLM planova I ovog plana je u tome sto imas pravo da preporucis proizvod samo dvema musterijama..ali zato mozes ici u dubinu neograniceno..znaci ne postoje granice dubine.. to je takozvani binarni system. A posto nema granica u dubini znaci da sa novim musterijama novac raste exponencijalno. Uslov da se pocnu zarade je normalno da postanes clan; clan se postaje kupovinom pomenutog turistickog paketa koji je izvanredan I malo je reci povoljan. Uslov za dobitak posla je kupovina paketa ili uplata prve rate za paket I nista vise. Na taj nacin dobijas svoj bankovni racun I mogucnost razvitka sopstvene grane biznisa, a ja verujem da ti vec znas kako to ide. Ima puno detalja, kao sto sam spomenula u odgovoru za Pink…pa se mozemo o svemu ispricati kad stignem u Pazar.

Sto se tice putovanja..radi se o konceptu razmene odmora..kupovinom ovog turistickog paketa, kupujes vlasnistvo 7dana godisnje odmora u jednom od 4000 odmaralista “gold crown” clase..u bilo kojoj od oko 100 zemalja. Spomenula sam da ako se tih 7dana ne iskoristi u toku godine moze se preneti na sledecu; a maximalno se mogu preneti 3 sedmice..to znaci 3 godine se pauziraju, pa se zajedno sa 4-tom koriste…I dobijes citav mesec odmora. Ili koristis normalno svake godine. To je clanstvo tipa “Platinum”, postoji I “Gold” clanstvo koje kosta $3,200 I koje se vredi isto za 30 godina ali se koristi svake druge godine, I najjeftinije je “Discovery” clanstvo koje kosta $800 I vredi samo dve godine…znaci po 7dana svake godine. Mozes postati clan bilo koje od ovih vrsta clanstava I razviti svoju granu, to je izbor kupca. Razlika je u tome sto kada postanes vlasnik “platinum” clanstva dobijas 5 TOC (tracking center” nazovimo ih biznis centrima ), znaci svaki od tih 5 centara ce zaradjivati u isto vreme…razvijati grane na 2 strane pa na 4, pa 8, pa 16 itd..

Jeste, ima puno slicnosti sa Amway..al ja Amway-u kazem “no way” haha…zasto? Sigurno znas koliko truda treba uloziti samo za promociju njihovih sampona, vitamina, I ostalih sitnisa…a u ovom slucaju se prodaje pravo primamljiv proizvod…nadam se da se slazes sa mnom. Ima puno, puno mogucnosti zarada, velike su komisije…a detaljnije mozemo kasnije.
;)

linkovi:

1. http://www.goldquest.com
firma o kojoj govorim zove se QVI Ltd (Quest Vacation International Ltd) i deo je svetski poznate firme Gold Quest International Ltd ;

2. http://www.rci.com
na ovom linku ces saznati vise o turistickom paketu o kojem govorim.

[SIZE=1]
EtErNaL DiSrUpTeR..8)
[/SIZE]

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

5

@ pazarka

ja bih voljela da detaljnije popricam sa tobom oko ovoga. Nije mi bas sve jasno ali mi deluje zanimljivo jer poznajem pomalo taj nacin poslovanja i znam da se u takvim mrezama moze i zaraditi. Mozemo se naci na msnu-u a ako si ti u Pazaru mozemo se i vidjeti
Puno selama pa mi javi nakako
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

6

Citirano

Orginalno od pazarka
@pink:

...pa ako si zainteresovana mozemo se naci na msn-u..a eto mene u Pazaru u cetvrtak, pa ako si i ti u gradu mozemo izaci na kafu i ispricat se lijepo :D

MSN? :D Nesto nisam redovna tamo u poslednje vreme. ;(
Ada blagos hvala ti na brzom odgovoru, ali me nemoj sad pravit tuznom :(...zelim ti srecan let (put) do Novog Pazara i prijatan boravak kuci. Zainteresovana jesam al' samo za kafu jes da je ne pijem, no se nadam da mogu narucit sok :) .

Ovo mi sad uzlice na posao onog mladica sto proslog leta u beloj kosulji, sivom sakou i crvenom kravatom oko vrata ( na > 35°C ?!!! ) prezentirase KIRBY mome babu i majci ( hmm...dal se bas tako zvase ono cudo od usisivaca :rolleyes: ....ako pogresih ispravite me :) )

Citirano

Orginalno od pazarka
nema tu plate...

Ihhh...onda ovo prazna prica? o| :D

Selam za tebe u dalekoj Maleziji :)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

7

posto imam nekolko poznanika koji su takodje mislili da ovakvim putem mogu da se obogatu hteo bi samo da upozorim sve clanove foruma da dobro razmisle pre nego sto stupe u ovaj "biznis".

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

• Poruku poslati

8

Da,i ja sam rekao da to nije za svakoga.
Mnogi imaju osecaj da ce se obogatiti samo ako se upisu,mada svakodnevnica puno puno drugacije izgleda...

A sta su izgubili ti tvoji poznavaoci tako opasno da se sad ovde bez konkretnih obrazlozenja upozorivat moramo? To bile neke misteriozne firme,a?

Ja sam pregledao postavljene linkove...ne zvuci lose...

Ahh da,i ja idem u petak za Pazar...posle skoro 4 godine...i meni ce trebat neko za kaficu jer dole veoma malo osoba poznajem... :)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

9

Ne vidim da sam igde pomenuo da su ista izgubili, ali ako tako kazes onda mogu samo rec da su izgubili suvise vremena baveci se sa necim sto im ni fening doprinelo nije...

Firme su bas bile serijozne, imali kancelarije u skupljem delu frankfurta, radnici, "lopovi" vozili svi solidna auta, ne ono preterano vec pravo bizninmenski :)
uglavnok jos nikad nisam cuo da se neka "normalna" osoba obogatila ovim putem, obogate se oni koji sede na vrhu ove organizacije i koji kasiraju proviziju za svaki podpisan ugovor...

al ko zna, mozda je ovo nesto ekstra, dabogda svi milijarderi postali sto se mene tice :)

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

• Poruku poslati

10

Utorak, 27. Januar 2004

:)

To sa gubljenjem vremena je tacno.Mada ne zbog koncepcije marketinga vec zbog svega i svacega sta se u svetu sa istim marketingom prodaje.Sapuni,serpe,aloevera-produkti...

Ja imam dobra iskustva,mogu reci da je MLM moj celi zivot izmenio...i ako danas nikakve veze sa tim nemam,mi redovno kapne po koja franka od starih ugovora,mogu svakom preporuciti da pokusa...

A ima svasta,u nemackoj sam bio na seminar gde si morao da investiras 6000 DM i da dovedes tri osobe koje isto 6000 investiraju i isto moraju po tri osobe dovesti...to je vec onaj takozvani snowbalsystem i od toga bezite...cuvajte se visokih investicija i velikih obecanja.

A cudi me da je na ovom forumu interes za taj marketing tako mali,zar taj sistem nije prosiren 'dole' kod nas?

pazarka

Početnik

(10)

• »pazarka« je zabranjen

• Poruku poslati

11

Utorak, 27. Januar 2004

@Manager

Bicu u Pazaru u cetvrtak…pa cu ti se javiti da se vidimo I o svemu ispricamo.

@pink

Hvala ti na iskrenim zeljama..sutra, ako Bog da krecem na put. To za kafu, ili sok., dogovorile bi se mi nekako ;). A za platu se ja ne bih sekirala, ima para, a pare se ne moraju nazivati platom da bi ih zaradjivali…bitno je das u posteno I halal zaradjene I isplacene na vreme ;). U ovom se slucaju radi o “commissions” komisijama..a eto opet su pare. Uglavnom nije prazna prica.

@sismis

Srecan ti put! Pa se nadam da cemo imati prilike da se ispricamo u vezi ovog posla…Znam da je nas narod skeptican u vezi poslova koji su ovako “ne-konvencionalnog” vida, al’ se ipak nadam da ce otvoriti oci I da cu imati prilike da pomazuci sebi pomognem I svom narodu uz ovaj posao. Zarade su velike, normalno uz trud na pocetku, a kao sto ti kazes kasnije system radi za tebe. Ako bilo kog interesuje vise nek se javi ovde prvo postom ili privatnom porukom, pa se mozemo sresti u Pazaru.

@PaZaRaC

Hvala za upozorenja, shvatam das u dobronamerna. Znam dobro o kakvom sistemu ti pricas, ali veruj mi nije isto. Nije ovo piramidalna sema, I ne bogate se samo oni na vrhu, struktura je drugacija I po mom misljenju FER.
[SIZE=1]
EtErNaL DiSrUpTeR..8)
[/SIZE]

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

12

Utorak, 27. Januar 2004

Citirano

Orginalno od pazarka
A za platu se ja ne bih sekirala, ima para, a pare se ne moraju nazivati platom da bi ih zaradjivali…bitno je das u posteno I halal zaradjene I isplacene na vreme ;). U ovom se slucaju radi o “commissions” komisijama..a eto opet su pare. Uglavnom nije prazna prica.

sestro, bate, nema nista od toga, kazes nije piramidalna sema, no sta ja?
dje to ima 30 godina za 5000$, pa nemo bit dijete.
Ovo je cista PREVARA, i molio bi administratora da izbrise sve ove postove jel nikakve veze nemaju sa e-comercom
Kazes, tvoji prijatelji, direktori inzinjeri, advokati i ko zna jos sta, napustili su svoj posao da bi se posvetili ovome, pa kako to, sto su napustali kad jedino treba da dovedu dve osobe (ni jednu vise kako ti rece, jel je binarni sistem, ha ha ha). Sto su futani onda napustali, mogli su i da rade i da se bogate.
Sigurno je to sve lepo organizovano, jel iza toga stoje velike prevarantske grupe, to je u evropi vec provaljeno pa eto dosli su do malezije, cuvaj te se toga stvarno, jako je opasno.
Kao i sve piramidalne strukture, to radi super do jednog momenta, dok se vodje ne pokupe sa parama i nestanu.
Gledaj, dje je tu logika, ti das 5600$, za 30 odmora, prvo ko ti garantuje to, pa ni najvece osiguvarajuce kompanije ne bi ti to garantovali, a kamoli neka prevarantska firma.
oni su sigurno sve smislili, pa mozda prve godine i odes, al ko to sve placa
5600$, a od toga tebi rece 400 odma, a onom ispod tebe jos toliko, pa vodji jos 1000 i sve se to lijepo podeli izmedju te tvoje kkao rece eksponencijalne strukture, i fino svima lijepo, a dje su ta odmaralista, ko ce to da plati, he he he
sestro ko sto ti reko bezi od toga i ne preporucuj ga nikom vise (znam da ti nije lako, ulozila si pare pa bi sad da ih izvuces, al ne mo ode, vo su fini ljudi, grehota ti je)
A ti kazes halal, dje to ima, Allah ti je ostavio da radis a jok da varas ljude, mozda ces ti i izvic te pare, a kolko ce ljudi ostat bez tih 5600$.
Eto, pa sad ti vidi, sigurno ces rec da nisam u pravu i da je sve sigurno, pa naravo, kazem ti to su profesionalci i tako su napravili da ti u to verujes 100%, inace ne bi to ni radilo.
Sve je to lijepo dok se piramida ne srusi, a posle kuku
I jos jednom bi molio Admina da ovo izbrise odavde, jel nema niikake veze sa Biznisom, vec je cista prevara, a mi nismo prevaranti.
malo za promenu

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

• Poruku poslati

13

Utorak, 27. Januar 2004

Hadalj,usao si u temu sa previse presudica i vredjas osobu koju ni najmanje ne poznajes.Nije fino.

Sistem kao sistem nije prevara,vec kompleksni sastav jednog nacina poslovanja.Komisija se posle drugog kolena drasticno smanjuje ali zato se sire strukture.Bar je tako u 'normalnom' MLM.
Da nije piramida,jeste...i to sa koje strane da pogledas.Ali zar organigram bilo koje kompanije ne izgleda kao piramida?

A nije ni vazno...svakom svoje...

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

14

Utorak, 27. Januar 2004

@ hadalj

Nije lijepo to od tebe da joj se obracas na taj nacin, ona ima dobre namjere ne kaze nista lose.

Nije tacno ni to da se u ovkvim poslovima ne moze zaradilti dobar novac, ali ne moze svako uspijeti u takvim poslovima. Ja licno poznajem ljude koji su u slicnim poslovima zaradili puno puno
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

15

Utorak, 27. Januar 2004

Citirano

Orginalno od šišmiš
Bar je tako u 'normalnom' MLM.
Da nije piramida,jeste...i to sa koje strane da pogledas.Ali zar organigram bilo koje kompanije ne izgleda kao piramida?

problem je sto ovo nije normalan MLM, a dokaz ti je i to sto nema nikakvog proizvoda, ti paket aranzmani na 30 godina to ti je samo da ti zamaskira oci, a ako mislis da nije ti sam izvedi racunicu i vidi dal je moguce.
a to dal je piramida il nije, vazno je samo zato sto se ova rusi. Posle odredjenog vremena kad novac naraste na kriticnu masu, piramida se rusi i promoteri nestaju. Ja ti ovo pricam iz onoga sto sam video i cuo, i svi takvi primeri bili su cista prevara. Naravno moje misljenje ne mora nista da ti znaci, al smeta mi to sto se promovise preko ovog foruma, i sve mi to lici na prljava posla.
Sto se tice toga dal poznajem osobu il ne nije toliko ni bitno, ja ne sudim nju vec taj njen biznis, i moze se desiti da je ona u zabludi i da iz dobrih namera zeli da nam prestavi nesto sto zapravo nije ono sta ona misli.
Ovo je moje licno misljenje, i nadam se da moze nekom pomoc jer posle se mozes kajat jer si zeleo da lako zaradis nova.
Ono kod nas je bila Dafina, i sve je to lepo zvucalo, ljudi su verovali, i bilo je puno ovakvih koji bi se zivotom zakleli da sve to radi i da su samo komissije i posten nacin da zaradis novac. Mnogi su poverovali pa sad placu, i sta da ti kazem, da sam tad znao da nije to dobro dal bi trebao da cutim il jano da kazem i upozorim.
vi kako hocete, a ja sam i dalje pri tome da se ovo izbrise jer mu stvarno nije mesto ovde.
malo za promenu

16

Utorak, 27. Januar 2004

Citirano

Orginalno od hadalj

A ti kazes halal, dje to ima, Allah ti je ostavio da radis a jok da varas ljude, mozda ces ti i izvic te pare, a kolko ce ljudi ostat bez tih 5600$.

Eto, pa sad ti vidi, sigurno ces rec da nisam u pravu i da je sve sigurno, pa naravo, kazem ti to su profesionalci i tako su napravili da ti u to verujes 100%, inace ne bi to ni radilo.

Potpuno sam hadalj-evog misljenja od prve do poslednje reci! Ja i ogovorih na temu onako neozbiljno i na salu jer ne shvatih da pazarka misli ozbiljno ono sto je napisla.Kad ono da vidis... 8o ...ona hoce i druge da ubedi u to? ;(

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

17

Utorak, 27. Januar 2004

Ada i ja sam vala takvog misljenja,nego sto me vise rastuzi je to sto mislim da znam ko je pazarka i znam da je veoma pametna devojka al` ne mogu da verujem da je tako naivna.
Pa dje ima to,ada nema to tako, a i nije ti to halal,Allah je ostavio ljudima da rade a ne da se bogate na prevarama,sta vise ja mislim da je pazarka vernica i bas me ovo iznenadi,naravno nemoj se uvredit al` ti onako dobronamerno kazem ostav se toga,pametna si i radi to za sta si noci provodila uceci.
Ja sam uvek bila skeptik za ta velika obecanja i te piramide,tako moja snaha ubi se sa oriflejmom i sve joj jos malo pa jos malo poena treba da bi kao ostavrila neku platu.
Mozda daju oni ta neka letovanja al` na nekim udaljenim mestima a nije ti ukljucena ni karta pa ti npr. do Novog Zelanda moras jos jedno dve hiljade dolara dat za kartu...
Pazi koju igru igras.

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• »angel undercover« je žensko

Datum registracije: 30.08.2003

• Poruku poslati

18

Utorak, 27. Januar 2004

Ja sam prisustvovala jednoj takvoj prezentaciji, samo Allah dao pa sam ja skrta i ne dam svoje tesko zaradjene pare tek tako :) a kako je sve laufalo....

Dobila sam poziv od prijateljice jer me ona stvarno 'voli', ruku na srce zazvucalo mi je odmah sumnjivo, ali sam bila radoznala i otisla tamo i ako nisam znala uopce o cemu se radi. Sama prezentacija je protekla fenomenalno, sve odradjeno uz ogromnu dozu humora i bez ijedne fule.. lagani uvod... dok ti na krajau ne kazu sta je, a kad ti kazumislis da si idiot ako ne prihvatis ono sto ti nude. Toliku manipulaciju masama nisam u zivotu vidjela. (mislim da je to uvezeno iz amerike, iz najrasirenijih sekti i kultova, samo sto su iste cake ovi ovdje primijenili na ono sto njima odgovara, a ne na religiju).
Nevjerovatno. To se jednostavno ne moze opisati, to treba covjek dozivjeti. Ili kad bi smo proveli tri sata oci u oci i ja se maximalno potrudila da svu svoju moc artikulisanja i elokvenciju stavim u pogon onda bih mozda docarala smao djelic te prevare.

Dakle, nafuraju te da mozes zaraditi tako brzo, lahko i sigurno kao sto su oni, a svi su uspjesni. Onda puste te uspjesne da pricaju, pa jos to lijepo potkrijepe brojkama, tako da na kraju kad ti serviraju da potpises to primis kao nesto najlogicnije na svijetu, a ako kazes i rijec protiv rizikujes da te okarakterisu kao luzera.

Rijec je o tipicnoj piramidi. Uvedes dvoje i dobijes po milju za njih, tad postajes asistent i onda imas 500 km od onih koje dovedu oni koje si ti doveo, pa onda 250... u sustini, dovedes tri nove osobe i vec si se za mjesec dana izvadio i oni rade za tebe. Za 7 osoba koje si uveo, godisnje mozes imati 100 hiljada, i to osobe koje su ti prijatelji, kao ta se sansa pruza samo jednom u zivotu.
Piramida, ja sam na vrhu, moram uvesti 10 ljudi i svako od njih drugih 10 itd...
10
100
1000
10000
za deset milijardi ljudi to je deset nivoa, na zadnjem nivou, kad se iscrpe moguci novi regrutovani, je 90% ljudi, znaci da oni gube pet milja koje su ulozili, a pare nasli tako sto su posudili i sve ulozili u tu priliku da zarade. 10% koji su na vrhu zaradjuju. Istina je da mozes zaraditi, ali samo ako piramida ne pukne ranije, a kad pukne skontaces da si zavalio prijatelje, rodbinu jer nema stvarnih proizvoda i vrijednosti, ide po zakonu materije i energije njihov zbir je konstantan i moze porasti energija samo na ustrb materije. Isto tako za ove pare, sve sto zarade oni sa vrha je uzeto od onih sa dna koji su dali pare, a nisu mogli naci zrtve da povrate svoj ulog.
Zesci haram.

love

p.s. presisala sam i fingersa u duljini posta :D
I am a woman above everything else

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

19

Srijeda, 28. Januar 2004

Pre nego popijete onu kaficu obavezno pročitajte i ovo
sans je dodao/la ovu sliku:
  • novac.jpg
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

• Poruku poslati

20

Srijeda, 28. Januar 2004

Tema zatvorena

Sans, odlican ti je link koji si naveo i nadam se da ce mnogima pojasniti ovaj sistem "poslovanja".

Tema se zatvara i ujedno skrecemo paznju da su reklame, lancana pisma kao i piramidalne sheme nepozeljni na ovom Forumu.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Social bookmarks