Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško
  • »hadalj« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 31. Oktobar 2004

eBay

interesuje me imal ko iskustava sa eBay, trazi nesto da kupim i ima neverovatno jeftinih stvari, kako sad to ide, jel sigurno?
malo za promenu

ale

Učenik

(10)

• »ale« je muško

Datum registracije: 11.01.2004

• Poruku poslati

2

ca va bekime

ja sam dve tri stvari gledao da kupim na e-bay, pa sam hi posle uzeo na "ricardo".
al mi drug sto samnom radi nonstop kupuje preko e-bay.
vazno je samo pre nego nesto uzmes da procitas sta su drugi ljudi kupili kod tog sto prodaje i kako su ga ocenili.
ja bi ti preporucio da se dogovoris da kad ti sa postom stigne kuci da tek platis kad dobijes a ne da prvo saljes pare.
ako prodavac ima dobre Reference od drugih Musterija onda mozes slobodno kupit jer i E-Bay osigurava stvari sto se kod njih kupuju.

ako je u pitanju technika i hi-fi onda nebih kupovao upotrebljene jedino ako ti prodavac moze osigurati da mu mozes vratiti stvar ako ne radi kao sto treba ili da ima garanciju makar tri meseca.
ali stvarno je po mom misljenju dobra stvar,"e-bay" jer mozes naci nove stvari sto su sigurno 20-40% jeftinije nego u prodavnici(mislim nove stvari ;) ).
LIFE IS TOO SHORT, ENJOY ;)

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

3

Od mene, eBay dobija najvecu mogucu preporuku ! Ne znam da li ti tamo mozes da koristi PayPal (www.paypal.com - pazi sa jednim "L" ;) ) - tu ostavi boroj svoje kreditne kartice i onda prodavac ne vidi tvoju kreditnu uopste, vec samo PayPal racun. Takodje, oni garantuju do 500 $ da vracaju pare, ako imas bilo kakvih problema sa prodavcem.

Jos jedan savet - probaj da kupujes od prodavaca koji imaju najmanje par stotina pozitivnih replies.

Kupio sam najmanje tridesetak stvari, i nikakvih problema nisam imao (osecam da cu sledeci put imati, cisto zato sto napisah ovo 8) )
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 01. Novembar 2004

eBay = prava stvar

eBay je zakon. eBay je za prodaju ono sto je google za pretragu.

Mali saveti:
- Ako dajes ponudu (bid-ujes) uradi to u zadnjih 10 minuta aukcije
- Bid-uj onoliko koliko si spreman da platis i ne idi ni centa preko toga.
- Aukcije koje se zavrsavaju vikendima su obicno povoljnije. Ovo zato sto vecina ljudi koji koriste eBay rade to sa posla, tako da ako se aukcija zavrsava vikendom imas vece sanse da tvoj bid bude prihvacen.
- Koristi paypal kad god mozes.
- Ako kupujes tehniku ili bilo sta skuplje, zahtevaj da licno vidis proizvod pre nego sto bid-ujes.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

5

Evo ovog mog malog iskustva od juce

Prvo skonta da treba da bidujem u poslednjem trenutku, i da ne treba da ono upisujem najvecu ponudu i on sam da biduje za mene jer tako samo podizem cenu. evo kupih jedan aparat Sony DCS-52 za 147 eura, momak je u parizu i rece da se vidim licno te cu mu dat pare i on meni apartat, tako da ne moze mislim nista bit.
Malopre mi ode za 30 sec dobra ponuda, hm tera se sa jednim zadnjih 5 min i on pobedi za pola santima, brzi bi, steta al eto ucim se i to.

Videcemo kako ce bit dalje, imo sam par greski, aukcira za nesto sto nisam ni hteo, te se uplasi da cu morat da ga kupim, al srecom u poslednja 2 sahata neko podize cenu te mi laknu. Ima zanimljivih stvari sam treba bit oprezan i brz.
malo za promenu

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

6

Kad ja kupujem na ebay onda uvek uporedim cenu u normalni online shop, posle odem na ebay i ubacim maksimalnu cenu koju sam spreman da platim, tako posle ebay automatski u moje ime biduje sve dok ne postigne onu cifru koju sam ja na pocetku ubacio...mislim da je tako najsigurnije ...

P.S ovu rec bidovat prvi put da cujem :))

Citirano

- Aukcije koje se zavrsavaju vikendima su obicno povoljnije. Ovo zato sto vecina ljudi koji koriste eBay rade to sa posla, tako da ako se aukcija zavrsava vikendom imas vece sanse da tvoj bid bude prihvacen.

A ja sam bas imo iskustva da je weekendom teze nesto jeftino zgrabit.

Inace na Ebay ima bas sve da se kupi, pre godinu dana su se nudile 5 devojaka za jednu noc :D + gajba piva, nije pisalo za sta su se devojke tacno nudile , uglavnom su otisle za nekolko hiljada Evra, kupio ih je jedan studenat managementa koji je nakon toga nekolko desetina hiljada evra zaradio prodavajuci ovu pricu novinama i televiziji :))

Ima i drugih zanimljivih stvarcica, kao naprimer, a New Folder :))

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?View…ssPageName=WDVW

ale

Učenik

(10)

• »ale« je muško

Datum registracije: 11.01.2004

• Poruku poslati

7

e bay

kao sto neko rece Chonbey :pAYPAL je stvarno super. Imas sigurnost i nemoras se brinuti za racune.
ale je dodao/la ovu sliku:
  • paypal.gif
LIFE IS TOO SHORT, ENJOY ;)

• »|Cypress_Hill|« je muško

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

8

Prijatelj mi je kupio Porshe preko eBay i dovezli su mu auto na kucna vrata na njegovo. Sa autom su mu dosli papiri da nikad nije udaran, kradjen, koliko prethodnih vlasnika i jos mnogo toga. Mnogo bolje iskustvo nego kada kupujes vozilo kod auto dilera.
[SIZE=3]California Love [/SIZE]

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

9

Petak, 12. Novembar 2004

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayIS…6&category=6303
eBay chini chuda
Vlade Divac prodaje svog Navigatora.
Odoh ja da anonsiram ovo moje auta sa zardjalim branjikom :))

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

10

Ponedjeljak, 22. Novembar 2004

Mozda ce nekog u nasoj zemlji obradovati ova mogucnost kupovine preko neta, a za sve zainteresovane evo i adrese http://www.e-ducan.com/static.aspx?pageID=1
Ja nadjoh nesto za sebe ali ne bih da spominjem cenu. :rolleyes:
Pazi koju igru igras.

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

11

Citirano

Orginalno od hadalj

imo sam par greski, aukcira za nesto sto nisam ni hteo, te se uplasi da cu morat da ga kupim, al srecom u poslednja 2 sahata neko podize cenu te mi laknu.

pa sto nudis futane za ono sto ti ne treba ili ti onako merak ko na pijaci... :D
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

12

ada vala pravo da ti reknem malo mi bi i merak, ono ka da se sigras

malo za promenu

Social bookmarks