Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško
  • »SaNdZak« je autor ove teme

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 19. August 2003

EGLENI RAME I SALKE

Ramo: Es-selamu alejkum, Salko
Salko: Ve alejkimu selam, Ramo
Ramo: Dje si, Salko, sta si se tolko scipio?
Salko: Suti, ahbabu, ovaj dunjaluk mi je prekipio!
Ramo: Sta ti je, brate, sta se to desilo i sta je bilo,
pa te tolko rastuzilo i okahrilo?
Salko: E moj Ramo, da znas samo,
sta se desava ovdje, tu i tamo
Jauknuo bi i uzdahnuo od neke muke
Jel bi ti se ukocile i noge i ruke
I poceo bi se znojiti od silne bruke.
Ramo: Znam da na dunjaluku svasta ima,
al sta ti sada, eto bas ne stima?
Salko: Kakva je, Ramo, sad u kaumu klima,
Pitanje je dal li sada ista kod nas stima?
Eto, otkako mjesec juli i avgust nastade
Gotovo sve u Bosni golo i golisavo postade.
Nijesam ti, brate mogo zamislit ni izbliza
Kolki je u nasemu narodu fukaraluk i kriza.
Ramo: Asicare je besjeda ostala stara,
koja nikada i nikome ne odgovara
a to je da narod nejma ni posla ni para.
Salko: Ama, nije to, moja kuko stara,
nije belaj sto narod nejma ni posla ni para
nego je veci belaj sto za moral nejma dara.
Ramo: Aferim, ahbabu, s tim se, bezbeli slazem i ja
I ocekujem povecanje plata i penzija,
kad ono: gle, gluposti i velkog cuda,
samo se osjeca povecanje nmorala i sunda!
Salko: E moj Ramo, o tome bi mogla besjeda biti veoma duga,
nego, reci ti meni, otkud ti na glavi ta cvoruga?
Da nije, mozda toja hanuma Fata,
kako ti ono nije povecana plata,
zalupila pred tvojim nosom vrata,
jal da te nije gurnula sa sprata
jal da te nije, mozda nahujana bila,
pa je njena cuvena oklagija proradila?
Ramo: E, vala Salko, tako mi dragog Boga,
nista se nije desilo od svega toga!
Salko: Pa oklen, onda ta cvoruga na glavi?
Ramo: Evo, ispricat cu ti sebeb pravi:
Idem ti ja onom nasom glavnom dzadom,
za jednom zenom plaho mladom,
i nijesam znao je li ta zena,
bila gola, golisava jal obucena!
Imala je ona haljinu, ne more insan da laze,
ali kada ide, butun noga joj se ukaze,
a ona se sva zavodnicki vrti i krece,
da se butun kaum za njom, asicare, okrece!
A ja da ne bih vise grijesio,
i da bi se te zene nekako rijesio,
zazmirim i okrenem glavu u stranu,
i bum... glavom udarim u auto, moj jaranu!
Salko: Aha…sada znam sebep pravi,
otkuda ti ta velka cvoruga na glavi,
a znas li sta me jos tolko gnjavi?
To sto svi u mome komsiluku,
iznose svoj fukaraluk i svoju muku,
a svi do ijednog jednako besjede i zbore,
kako svakog odmora idu na more,
ako ne more covjek, onda zena jal kcerka ide,
jerbo moraju ih kakvi turisti da vide
da i nase muslimanke imadu sta da pokazu,
i tako, asicare, svoj nemoral da da dokazu!
Ramo: Mene samo cudi sto i od dobrijeh muslimana,
na more ide i hanuma i kcerka i nana,
pa skinu odjecu sa svijeh strana,
kako bi bile dostupne za svakog insana,
pa zar ovaj insan nije poput hajvana?
Salko: Nemoj tako, Ramo, nije…nije,
tako se reci nesto ne smije,
nego se mora kazat, da je mlogi insan,
posto gori nego li i sami hajvan!
Ramo: Ama, kako to more bit, kako?
Salko: Skontat ces ti to lako, bezbeli lahko,
A I svako onaj ko nije u ocima slijep,
vidi da je Allah hajvanima dao rep,
i nek eno pogledaju namah, smjesta,
da hajvani repovima prekrivaju stidna mjesta,
a insanu Allah dao odjecu,
da u njoj hodaju i da se krecu,
a i da je na svoja stidna mjesta mecu,
a mlogi insan sa sebe sve to skino
pa gore nego hajvan blehno, zino!
Ramo: E aferim, Salko, to si egleniso fino!
Nego, hitim, dok se jos ko nije skino!

Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško
  • »SaNdZak« je autor ove teme

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 10. Juni 2004

SLIKE NAMAZANIH IRACKIH ZARVORENIKA OD IZMETA
ASICARE SU NOVA KOZMETIKA DEMOKRATSKOG SVIJETA!!!

Ramo: Es-selamu alejkum, Salko
Salko: Ve alejkumu selam, Ramo
Ramo: Ve la havle... kakvo ti je to, ahbabu lice, k’o da su ga iskljuvale ptice grabljivice?!
Salko: Ama, suti, Ramo, ne podmeci mi i ti kuku, nemoj mi i ti jos pristajat’ na muku!
Ramo: Sta li je okahrilo mog Salku, jarana, i s sta lu mu je toliko zadalo rana?
Salko: Suti, bolan, pritisce me belaj sa svih strana, jerbo je ovo tuhav vakat, sto bi rekla moja nana, ne meres otvorit’ onu haber jal’ suterli-kutiju, a da se nemah neki belaji iz nje ne zacuju.
Ramo: Belcim si gled’o one jadne iracke zatvorenike, i one njihove americke i britanske krvnike, kako poput najvecih zvjeri i hajvana, muce nemocnog i nevinoh irackog insana?!
Salko: Eto, bas zbog tih americkih i britanskih hajvana, ja nemogu da spavam punih deset dana, i sreca je sto mi nije ziva rahmetli nana, ona bi, kakva je tugljiva i zalovita bila, namah se za dekiku onesvjestila i ubandzacila!
Ramo: Da sam umro i da mi je edzel dos’o prije mjesec dana, ne bi, asicare, znao kolko cafir mrzi muslimana, jer kont’o sam da cafiri i pored svoga dzahilijjeta, imaju u sebi makar i jednu zehru inasanijjeta, al’ kad sam gled’o na televiziji onaj iracki zatvor, tek sam skont’o kakav je cafir muslimanu zlotvor!
Salko: I zato, Ramo, nemoj da mi vise eglenises o demokratiji, o zapadau i njihovoj, k’o djoja, demokratskoj partiji, kad dobro znas da je i maericki kongres, znao za ovo zatvorsko mucenje i ovaj stres, i , bezbeli, na ovo ih nije uhvatio nikakv bijes, pa je, asicare, pomislilo ovo demokratsko smece, da se istina o ovom nikad saznat nece!
Ramo: Jah...kako ovi cafirima sve ide od ruke, cak na nemocne zatvorenike pustaju svoje cuke, koji im raskrvave i glavu, i noge i ruke, kad ovo skontam, spopadne me strah i muka, pa zar je demokratija u rukama busitelja, sarova i cuka?! I nek’ znas dok je u svijetu ovakvijeh krvolocnih hajvana, nejma napacenim mazlumima uskoro boljijeh dana!!!
Salko: Uh... i ono sto je najgore, najoglavnije i najazadnije, oni su prisiljavali zatvorenike da vrse bludne radnje, i kako ne bi kad je tih zlotvora prava slika, jerbo je najveca bludnica – njihova politika, pa ove demokratske politike koje bludnice, zele taj blud prenijeti i na zatvore iracke, al zaboravlja demokratski bludnik u glavu da stavi: ako je za njega blud – vrlina, za muslimane je haram pravi!!!
Ramo: Vidjel’ ti Allaha ti, one ogavne televizijske slike, koje prikazuju americke i britanske vojnike, kao izmetom mazu neduzne iracke zatvorenike?!
Salko: Nemoj, Ramo, da te to plaho muci i cudi, jerbo ono sto ti Amerikanac i Britanac nudi, to je onaj prljavi, ogavni i smrdljivi izmet: nova kozmetika sto je nudi demokratski svijet! I kakva se vodi politika u danasnjem svijetu: sve to, asicare, mores naci u onom izmetu!
Ramo: E, upravo, taj zatvosrski ogavni izmet, predstavlja ovaj danasnji demokrtaski svijet: okolo se nacifra, nasminka i namirise, a unutra od smrada ne mere da se dise!
Salko: Aferim, tacno je to, Ramo, ahbabu i brate, vidis ih kako se namirisu i stave kravate, obuku ispeglana odjela, i crna i bijela, a neznaju oprat’ straznji dio svoga tijela, pa iz zavisti i mrznje sto se muslimani peru, u zatvoru im, onda, izmetom odrede mjeru, i pred ocima butum danasnjega svijeta, dokazu kako je to: civilizacija izmeta!!!
Ramo: Zato je, brate, jedina civilizacija – blago nama, ona koja izranja iz cistoce vjere islama, koja sve necisti, poganluke i izmete slama, i sve ono cemu je sebep cafirska tama, i nek’ se, ankon svega, uvjeri butum svijet: ko covjecanstvu nudi cistotu a ko – izmet!!!
Salko: Reci cu ti, Ramo, s ponosom da je prava sreca, sto ne pripadam demokratiji izmeta i smeca, nego pravdi islama, punoj cistoce i cvijeca, i ljudima koji krvare i pate, al’ su - insani, a ne poganima i dzelatima, koji su – hajvani!
Ramo: Znaj, Salko, da je jedan dan cistoce i insanluka, bolji od stotinu godina poganluka i hajvanluka!
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

Social bookmarks