Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

21

Subota, 17. Februar 2007

Mobilkom početkom juna počinje da radi u Srbiji

Treći operater mobilne telefonije u Srbiji, austrijski "Mobilkom" počeće da radi početkom juna, potvrdio je u Barseloni predsednik uprave te kompanije Boris Nemšić.

On je novinarima na Svetskom kongresu 3GSM kazao da je do sada zaposleno 100 od planiranih 300 radnika, da je izvesno da će koristiti broj 061, kao i da će od Republičke agencije za telekomunikaciju verovatno tražiti i pozivni broj 060. "Mobilkom Austrija" dobio je 1. decembra prošle godine licencu za mobilnu telefoniju u Srbiji, za koju je platio 320 miliona i jedan evro, a čelnici kompanije najavili su ulaganje dodatnih 250 miliona evra u izgradnju mreže.

Nemšić je kazao da "Molbikom" u Srbiji neće pokušavati da preuzme korisnike "Telekoma Srbije" i "Telenora", jer na srpskom tržištu ima prostora za sva tri operatera mobilne telefonije. On je naveo da će "Mobilkom" izvršiti sve obaveze preuzete ugovorom o dodeli licence, istakao da sve pripreme teku po planu i izrazio zadovoljstvo kvalitetom izabranih radnika.

Izvor: Beta
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

22

Subota, 17. Mart 2007

a sta je sa evropskom unijom
valja li to sta(mislim,hoce li bit bolje ako nam se propoji 8) )

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

23

Ponedjeljak, 21. Maj 2007

Citirano

Orginalno od nevidljivi
a sta je sa evropskom unijom
valja li to sta(mislim,hoce li bit bolje ako nam se propoji 8) )

Mislis ako nas EU propoji? :D

[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

• Poruku poslati

24

Utorak, 22. Maj 2007

oh
izvinite,molim vas,ali mislio sam to sto sam rekao,da se oni nama pripoje,a o razlozima bih trebao pisati u temi "svetska ekonomija",nego sad trenutno nemam vremena(razmisljam hocul imat para da isplatim kiriju i ostale racune...ali ne brinite se,ja sam taj koji ce da vodi svetsku ekonomiju u svetu :] na svetski nacin..hmm..da)

• »karatista« je muško

Datum registracije: 21.05.2007

• Poruku poslati

25

Srijeda, 23. Maj 2007

tesko da ce da nas pripoje... 8o
ic ni san dzi,joko geri keage joko geri kekomi

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

• Poruku poslati

26

Nedjelja, 13. Januar 2008

nesto sam razmisljo(hvala hvala ma desilo se :D )

ako srbija kompletno ovako mislim sa kosovom i sve to uleti u EU ekonomija ce se poboljsat bice manji psihicki pritisak na sve ljude manje glupih poteza i na kraju to pitanje moze ostat i nereseno sto se mene tice ionako nece bit granica a kad se ima para ljudi ce razmisljat gde ce na godisnji i tako neke lepse stvari u zivotu
ta borba za teritoriju izlazi iz mode :D a i nema smisla vise dosadilo je i bogu i narodu

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

• Poruku poslati

27

Četvrtak, 28. Februar 2008

pitao me jedn drug zasto se u zadnje vreme ne "proseravam" pa evo da mu ispunim zelju :D
i molim moderatore da mi ovo ne brisu jer je od velikog znacaja za buducnost srbije kao i postovi pre ovog(ukoliko do sad to niste primetili -znam znam tesko se primecuje-cio zivot imam posla sa takvim ljudima :D )

e ovako
ja sam u jednom od mojih postova(koji je nakon kraceg vremena izbrisan-ali sam siguran da su ga procitali oni kojima je bio namenjen) pomenuo odmaraliste u ulcinju i rekao da je TO GLAVNI PRIORITET-a ne nesto drugo ili trece(dok sam ovde svidja mi se i nesto na kopaoniku).posto ja ovo sad ne pisem iz ulcinja,zakljucio sam da od toga nije bilo nista (imam genijalnu moc zakljucivanja-ovakve na prste da prebrojis).sad ako cemo posteno,mozda ja tamo nikad ni ne odem.ali ne radi se o tome,vec o necemu vaznijem.

mislim da je vlada napravila nekoliko pogresnih koraka za buducnost srbije(nemoj posle ja da sam kriv-jer mene niko nista nije pitao).
da bih izbegao da se i dalje uzimaju stvari od mene i koriste za neka svoja licna ubedjenja (i ostale mentalne bolesti)moram da promenim taktiku.
vise nece biti predloga i takozvanih mojih misljenja,vec ce bit ISTI KRITERIJUM,ko i za sve ostale,pa ko voli(i PREPOZNA)-nek izvoli.

nece vise niko osetit miris moje prde samo na lepe oci-potrebno je mnogo vise od toga :D

i nek izbegava vlada da prica o svetskom poretku i sigurnosti sveta,jer niko u nasoj vladi (pa ni u vladi rusije)nije kompetentan da to sagleda realno(posledica NEulaganja u mlade potencijale).

hvala na paznji
voli vas vash predsednik sveta,duhovni vodja sveta,leader of the new world order,ovo-ono i ne znam vise ni sam sta sam :D -gospodin prdivoje prdivojevich

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

• Poruku poslati

28

Četvrtak, 05. Februar 2009

mislio sam da mogu da pomognem
zeleo sam da pomognem
nisam imao uslova

odoh da vladam svijetom :D

cao

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

29

Ponedjeljak, 01. Juni 2009

[SIZE=2]Slobodna trgovina Srbije i Turske od 2010.[/SIZE]
Autor: Beta | 01.06.2009. - 18:02
Slobodna trgovina Srbije i Turske od 2010.

Srbija i Turska potpisale su danas u Istanbulu Sporazum o slobodnoj trgovini, koji će početi da se primenjuje od 1. januara 2010. godine, saopštilo je Ministarstvo ekonomije Srbije.

Sporazum je potpisan na Ekonomskom samitu u Istanbulu, a primenjivaće se po modelu asimetrične liberalizacije trgovine, u korist srpske strane.
"Sporazum znači šansu za naše izvoznike, koji će već od januara sledeće godine moći da izvoze robu bez carine u Tursku, na jedno veliko tržište od 75 miliona stanovnika", rekao je ministar ekonomije Srbije Mlađan Dinkić nakon potpisivanja Sporazuma.
Liberalizacija sa strane Srbije biće fazna do 2015. godine i odvijaće se u tri etape.
"Prilikom pregovora sa turskom stranom, posebno smo zaštitili poljoprivredu, sektor tekstilne industrije i crnu i obojenu metalurgiju, tako da će tu biti zadržane više stope za uvoz tih proizvoda iz Turske", kazao je Dinkić i naveo da Srbija dobija mogućnost da odmah izvozi svoju robu bez carine za sve industrijske proizvode.
Državni sekretar spoljne trgovine Turske Zafir Čalajan i Dinkić ocenili su da će primena Sporazuma stvoriti uslove za povećanje ukupnog obima međusobne trgovinske razmene, posebno srpskog izvoza robe i da će doprineti većem angažovanju turskih investitora u srpsku privredu. O mogućnostima investiranja u Srbiju, Dinkić je razgovarao na sastanku i sa članovima udruženja Deik koje okuplja predstavnike blizu 600 turskih kompanija.

Srdačno bih preporučio zainteresovanim za saradnju sa firmama iz Turske da se obrate osoblju agencije SITA (SERBIA INTERNATIONAL TRADE ASSOCIATION), jer je ona jedini zvanični zastupnik za TUSKON u Srbiji. više o TUSKON-u možete naći na sajtu SITA udruženja.

http://www.sita.rs

Social bookmarks