Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

limited

Početnik

(10)

• »limited« je autor ove teme

Datum registracije: 28.10.2005

• Poruku poslati

1

Srijeda, 21. Decembar 2005

Emisija "Jednostavan zivot"

Prosle nedelje se emitovala emisija "Jednostavan zivot" na RTS-u sa Anom i Marijanom kao glavnim akterima.
S obzirom da je snimana u Pazaru, zanima me da li je ko mozda gledao na tv-u ili od onih koji su u Pazaru, mozda i licno prisustvovao i imao prilike da prati snimanje te emisije letos, pa bi imao neki komentar ....
Hvala ....

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 22. Decembar 2005

Ako imas konkretna pitanja, o onome sta te zanima, znas sta ces..... :D limited, daj ih ovamo. Ja sam bas u to vreme snimanja te epizode bio na odmoru u NP a i kasnije sam odgledao emisiju na Video, sestra odavno nije bila u NP pa snima sve o NP-u sa TV-a, danas se vracam kuci kad ona kaze imam nesto za mene, prepoznala me na snimku :-) pa hoce da mi pokaze.

Iako sam ih ranije poznavao sa TV nisam im pridavo mnogo znacaj, ne znam zasto, secam se kad sam im registrovao u NP objasnio drugovima i dao has pazarski kratak komentar vezan za te dve beogradjanke kako se samo "hadaljaju". :-)

Ali...

Ono sto je meni bilo interesantno, gledajuci emisiju, jest da su te dve devojke pre dolaska i na pocetku svog boravka u NP bile pune predrasuda o zabradjenim muslimankama da bi kasnije kroz dijalog sa jednom pazarkom i nakon nekog vremena svatile sustinu onog sto je pokusala ta dotican pazarka da im kroz pitanje i odgovore objasni. Veoma brzo su skontale pravu stvar i odklonile sebi te ranije negativne predstave koje su imale o njima, i ne samo to, dolazeci same u kontakt sa njima, prilikom setanja kroz grad, priznala je jedna od ovde dve devojke, neznam vise koja, ali to nije ni vazno, da joj se upravo te sa maramom na glavi najvise dopadaju i ostavljaju im najbolji utisak. Po mojoj proceni to nisu one tek tako rekle zato sto misle da tako nesto trebaju reci na TV radi demonstriranja tolerantnosti ili racunajuci da ce nama biti drago tako nesto cuti od njih sto bi bilo nama dokaz nekog njihovog respekta prema nasim obicajima vec sam sigurna da su one to rekle bez imalo sumlje unutar njih.

Ali tebe ce, limited, siguran sam, najvise zanimati kako one gledaju uobste na NP kao grad. Verovatno te i nece nimalo zacuditi, od beogradjanki koje samo sebe "zarezuju", kad kazu da im ljudi u NP izgledaju jako depresivanim jer nama je dobro poznato da bas ti iz glavnog grada od njohove zvucnosti "mi smo beogradjani" lako zaboravljaju na ostale i cesto se sudjuju da nas omalovaze. Pozdrav ovom prilikom za moju strinu :)
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Kod_Hasiba

Početnik

(10)

• »Kod_Hasiba« je muško

Datum registracije: 09.11.2005

• Poruku poslati

3

Petak, 23. Decembar 2005

Citirano

Orginalno od Abfangjäger

Po mojoj proceni to nisu one tek tako rekle zato sto misle da tako nesto trebaju reci na TV radi demonstriranja tolerantnosti ili racunajuci da ce nama biti drago tako nesto cuti od njih sto bi bilo nama dokaz nekog njihovog respekta prema nasim obicajima vec sam sigurna da su one to rekle bez imalo sumlje unutar njih.

Mislim da nisi u pravu nema tu ničeg "unutar njih", jer već u sledećoj epizodi ima da sevaju dupeta i noge kod dve dotične gospođice kao da nikad pokrivenu ženu nisu ni videle.
One nisu imale pojma gde dolaze, nikada do na televiziji nisu imale priliku da vide zabrađenu ženu i pokušavale su da shvate šta je to što neku devojku natera da se u 21 veku sakrije od pogleda drugih kad one terevenče svaku noć po Beogradu.
I verujem da su tu njihovu dilemu konačno razvejale gomile muškaraca po Pazaru koje besomučno bulje i dobacuju u bilo šta žensko što se usudi da se malo slobodnije obuče.
Ja nikada neću zaboraviti scenu kad su se kod nas na bazenu svojevremeno pojavilo jedno 15 Mađarica iz folklora koji je gostovao u Pazaru.
Ljudi moji, ne bih da vam sve prepričavam šta se tad dogodilo na bazenu. Prvo se ceo bazen okupio oko njih, pa su onda počeli ko lastu, ko salto s mećkice, pa onda dobacivanja, pa malo opscenih gestova i radnji itd itd...
NJima devojkama je postalo neprijatno, dohvatila je kako koja peškir i tutanj. Da su ostale još koji dan verujem da bi se i pokrile.

limited

Početnik

(10)

• Poruku poslati

4

Petak, 23. Decembar 2005

Ono sto sam imala prilike da pogledam za sada, tu jednu epizodu, ostavila mi je poprilicno negativan utisak, pa sam zato i pokrenula ovu temu.
Ono sto me je sokiralo je to kada je jedna od njih pitala da li se za mantije koristi SVINJSKO(?!) xx( meso.
Sto se tice toga, a i sto se tice zabradjivanja, mislim da to treba da zna svako iz opste kulture, :( bez obzira odakle je i koje je veroispovesti, ali ocigledno je da njihova obrazovanost i inteligencija na znatno nizem nivou.
A najjace je bilo u istoj epizodi kada je jedna od njih dve, mislim Marijana posle pola sata price sa zenom oko zabradjivanja, iznenadjeno upitala : 'A vi ste islamske veroispovesti?!" o|

Kod_Hasiba

Početnik

(10)

• »Kod_Hasiba« je muško

• Poruku poslati

5

Petak, 23. Decembar 2005

Citirano

Orginalno od limited
Ono sto me je sokiralo je to kada je jedna od njih pitala da li se za mantije koristi SVINJSKO(?!) xx( meso.

:D I mene je to nasmejalo, ali ne budi stroga.
U pitanju jeste nedostatak poznavanja opšte kulture, ali mislim da one, kao što rekoh, nisu imale pojma gde dolaze.
Ja sam imao prilike da ubeđujem neke naše ljude iz Pazara da Jevreji takođe ne jedu svinjsko meso, što su oni, po logici - oni su neprijatelji muslimana pa samim tim mora i krme da jedu, mislili da nije istina.
Pošto svinjetina nije svuda prokazana, verujem da Marijana ili koja već nije mislila nista loše. Bar je meni tako delovalo :)

limited

Početnik

(10)

• Poruku poslati

6

Petak, 23. Decembar 2005

Citirano

Orginalno od Kod_Hasiba

Citirano

Orginalno od limited

:D I mene je to nasmejalo, ali ne budi stroga.
U pitanju jeste nedostatak poznavanja opšte kulture, ali mislim da one, kao što rekoh, nisu imale pojma gde dolaze.
Ja sam imao prilike da ubeđujem neke naše ljude iz Pazara da Jevreji takođe ne jedu svinjsko meso, što su oni, po logici - oni su neprijatelji muslimana pa samim tim mora i krme da jedu, mislili da nije istina.
Pošto svinjetina nije svuda prokazana, verujem da Marijana ili koja već nije mislila nista loše. :)

Ali nisu otisle na drugi kraj sveta, pa da ne znaju sta ih ocekuje, vec je to ista zemlja, samo drugi grad.
A i logicno je da se bar malo informisu ako vec ne znaju.
Mozda za mantije nije mislila nista lose, ali je ako si gledao kad se oglasio hodza, ona prokomentarisala:"Sta mumla ovaj?" i pocela da ga s podsmehom oponasa. ima ona pravo na svoje misljenej i stav, ali ako je vec tako, pa taj deo je bolje da su isekli iz emisije, a ne da ga bas ubace...
Nije li to malo zajedljivo? Ispravi me ako gresim..

Kod_Hasiba

Početnik

(10)

• »Kod_Hasiba« je muško

• Poruku poslati

7

Petak, 23. Decembar 2005

Citirano

Ali nisu otisle na drugi kraj sveta, pa da ne znaju sta ih ocekuje, vec je to ista zemlja, samo drugi grad.

To se apsolutno slažem i mene nerviraju komentari ljudi iz Srbije koji su obično "joj ovi Šiptari svi pričaju srpski, čak i medjusobno" ili "šta peva ovaj sa džamije"...Kao da smo 5000 km daleko.
Postoji jedna totalna nezainteresovanost i verujem da se o islamu više saznaje preko iranskih, iračkih, afganistanskih muslimana nego onih koji mozda i žive najbližem komšiluku.
To je verovatno jer vekovima se ne može izaći iz klišea o izdaji hrišćanstva i poturicama, tako da tu "svoju sramotu" jednostavno ignorišu.
Druga stvar je ta što otvoreno o islamu pričaju samo ljudi koji su previše posvećeni religiji, a sve čemu si previše posvećen liči na fanatizam koji plaši. Meni je recimo bilo super što ona devojka instruktorka fitnessa ili tako nešto, modernog izgleda i pogleda priča o islamu.
Mislim da je ta poruka bitna jer nije isto kad priča takve osobe na koju smo navikli da vidimo i koja je nam je slična , nego da je pričala neka skroz pokrivena žena.

Raspričah se ja, da ne izgubim poentu.
Ipak mislim i dalje da nije bilo zlonamernosti. To je isto ko kad bi tebe da se kod nekog slučajno zatekneš na ručku, dočekalo pečeno prase (al sam se ja naklatio tom prasetu).
Verovatno da ne bi mogla da kontrolišeš neku reakciju makar čuđenja al to ne znači da bi bila zlonamerna prema domaćinima.
(Sve analogijekoje ostavljaju utisak moje zlonamernosti, koje iz prethodne rečenice neki mogu da uspostave unapred odbijam, jer samo samo želeo da oslikam situaciju u kojoj se neko nađe kad mu se dogodi nešto na šta nije navikao ili su ga učili da to ne valja)

P.S. Režija je svakako omanula jer u konačnoj montaži, zbog dobre volje to trebalo da ispadne. Šta da ti kažem kad se režiser potpisuje ko Zli :)

meryma

Učenik

(10)

• »meryma« je žensko

Datum registracije: 24.01.2005

• Poruku poslati

8

Petak, 23. Decembar 2005

Eh,vidoste li ono? Ovde najpre moram da navedem stvari koje mi se nisu dopale,i koje mi(mozda bez razloga)deluju kao da se chine namerno.
Prvo,i ono sto mi se najmanje dopalo, a to je u prosloj emisiji bilo,kad se one vec smeste u kucu prodice koja ih je primila,i kad se naravno cuje ezan,ja mislim da je ucilo za aksham,a Marijana tad nalazi da se moli Bogu i krsti. Gledala sam i prosli ciklus ove emisije,gde su dve mlade dame boravile na selu pa ni jedno vece ja ne vodoh da se one mole,do sad. A l haj to nego je toliko ruzno delovalo kad u pozadini uchi ezan,a ona se na krevetu uz to krsti vishe puta.
Drugo, sto me jako iritira je to shto su im pokrivene zene toliko interesantne! Hajde,razumem ne vidjaju toliko chesto onako odevene zhene,ali da pitaju(i sto je jos gore da se to ne iseche nego se regularno pusti u emisiju)imaju li one dechka pre nego sto se udaju, i mogu li da nose mini-suknje,to stvarno ne razumem.
Trece,me nerira nas "sugradjanin" koga one srecu u autobusu,na putu do Pazara,gde ga pitaju gde je ulica Shabana Koche(posto se,jelte on predstavio curama da je iz Pazara),on nema pojma i kaze da su ih sigurno zeznuli,kao..da njemu ta ulica nije poznata. A ne znaju da dechko vidja N.P.jedino utorkom,pa kako bi i znao...
Posebnu kritiku bih da uputim dechku iz zlatare,koji im poklanja prsten!E,zamislite vi to....Dal zbog reklame,dal da bude kavaljer...glavno da je on njima odmah dao prsten na poklon...uzas!
Jedino sto mi se dopada,je to kako nas grad izgleda kroz njihove kamere! To me odushevljava! Da ne znam da se ono snimalo u Pazaru, nekad, neke ulice, ne bih mogla da prepoznam...Pohvala njihovim kamermanima jedino za to.
A ono sto se tiche svinjetine u mantijama, to samo govori o tome koliko njih dve pojma nemaju o zivotu,a toliko su kao proshle...Ko da su se obrele na Africhki kontinenat;)
Sve u svemu, sve sama potcenjivanja, prezir,podsmevanja!
Zivotna shansa je poput shibice-samo se jednom moze iskoristiti.Pa ti gledaj kako ces da zapalish....

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

9

Petak, 23. Decembar 2005

Misljenja sam da ste se vas dve, limited i meryma, izglubile u detaljima ;) emisije. Naravno da imate prvo za sve sto ste iznele i meni se dopadaju vasi argumenti. Ali ima ovde jedna stvar. Ocito prenegrebljujete vaznu cinjenicu da je emisija zabavnog karaktera pa da se zato one tako ponasaju, u suprotnom, da pokazuju ustogoljenost nebi bile interesantne kako sto su sad. Posebno se osvrcuci ovde na Marijanu, smatram da je ona dostigla vrhunac u umetnosti da od obicnih, svakodnevih stvari napravi nesto veliko, meni se cini da ovde samo jos S.... L... :D 8) moze poci za rukom da napravi slicno interesatne uvrnute stvari. :)

Sto se tice tih mantija :D ,znate vec, nista se ne jede tako vruce kao sto se pece,onda, ni taj sadrzaj reci tog komentar vezano za te mantije ne treba uzimati spremno, da one na taj nacin zele da provociraju.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

10

Subota, 24. Decembar 2005

Gledao sam i ja jednu emisiju i meni se čini da su bile zadovoljavajuće korektne. Moglo se tu nekih stvari iseć, ali sve u svemu nisam primetio neko namjerno omalovažavanje.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

nnenyy

Početnik

(10)

Datum registracije: 14.12.2005

• Poruku poslati

11

Subota, 24. Decembar 2005

One u nashem gradu....

Zar vi stvarno mislite da one nikad pre nisu videle pokrivenu, zenu ili devojku...Aman, znaju oni nashe obichaje sve al bash, bash sve. Ono su sve bile fore, kao traze dve mantije, a svi oni su bar po par puta u zivotu jeli mantije, cevape, donere, ma sve... Ali one su tu da bi bile zanimljive, i shto je glavno jako im dobro to ide od ruke, otkachene su 600, nama jeste chudno onakvo ponashanje, ali meni su one totalno cool... A shto se tiche lika iz >Argentum< - kuca srebra, to mi je brat od tetke, i to je sve bio dogovor pre nego joj je poklonio prsten, sve je ono unapred smisljena emisija... Tako da se sve to radi da bi bilo shto interesantnije, shto i jeste...
[SIZE=3]...Ipak znaj da tuzna pesma na sto nachina svetom putuje, stara slika nasheg vremena josh uvek tuguje, a kishna jutra opet pochinju, opet sam otishla, smejem se a suze naviru KURVA sudbina... [/SIZE]

Social bookmarks