Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Ahmed

Učenik

(10)

Datum registracije: 26.07.2006

• Poruku poslati

61

Nedjelja, 25. Januar 2009

[SIZE=2]Die Brüder aus Sandcak [/SIZE]

Von Jens Jörg Rieck

Im Cruisergewicht, der zweithöchsten Klasse des Berufsboxens, standen mit Marco Huck und Enad Licina am Samstag (24.01.2009) in Riesa zwei Kämpfer im Ring, deren Wurzeln im ehemaligen Jugoslawien liegen. Das Sensationelle daran: Beide kommen aus demselben Ort, sind in der Region Sandcak zusammen aufgewachsen, doch dann trennten sich ihre Wege für viele Jahre.
Marco Huck zeigte sich am Samstag schlagfertig.

Marco Huck verbrachte seine Jugend in Bielefeld, erkämpfte schon mit 18 den Titel des Kickbox-Weltmeisters. Enad Licina war dagegen der weitaus erfolgreichere Amateurboxer und fand als Sparringspartner für Henry Maske schließlich seinen Weg zum Sauerland-Team. In der erdgas-Arena sorgten beide mit K.o.-Erfolgen der klarsten aller möglichen Entscheidungen - dafür, dass ihre erfolgreiche Entwicklung im Limit bis 90,7 Kilogramm nun zu weiteren Titelkämpfen führt.
Niemals ein Kampf Huck vs. Licina
Enad Licina kommt bald zu einem WM-
Ausscheidungskampf.

Marco Huck wird demnächst gegen Firat Arslan seinen Gürtel als Europameister pflichtverteidigen. Für Enad Licina läuft es bei der IBF auf einen Ausscheidungskampf um die Weltmeisterschaft zu. Nur Eines wird es bei den Brüdern aus Sandcak nie geben: Uns das wäre dann eine Parallele zu den echten Boxbrüdern Wladimir und Vitali Klitschko: Sie wollen nie gegeneinander kämpfen. Dieses Agreement wurde lange vor ihrem Siegeszug durch die Hallen des Kontinents getroffen. In einer kleinen vergessenen Ecke am Rande Europas.

Stand: 25.01.2009, 00:30 Uhr

BRACA IZ SANDZAKA

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

62

Snimke mogu tek sutra da stavim na netu, ovde kuci mi je slab uUpload tako da bi satima trajalo dok bi oba snimka prebacio, zbog toga cu to sutra iz firme firiknut online.

Sorry.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

63

Snimak poslednje runde sa ovog meca.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

64

Svaka im cast, uz Adema ponos i dika naseg spora.

Enadu svaka cast, da se posle nokauta u prvoj rundi vrati, protiv onakvog borca, Herrera je jedan od retkih sadasnjih boksera za koje sam cuo i koje sam gledao. Svaka mu cast, stvarno je raznovrstan bokser, odusevio me je.

Muamer je cinimi se drugaciji, on je vise borac nego bokser. Gledao sam i njegov mec. On se pola meca sa onim rvao u ringu, ali je onaj aperkat, bio za 10. Momak jos oseca posledice onog knockout.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

65

Nazvao sam danas Enada da mu cestitam i prenesem utiske sa ove strane TV-ekrana. Njegov glas je jasno govorio koliko je iscrpljen poslije onakve borbe. Zaista surov sport.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Ahmed

Učenik

(10)

• Poruku poslati

66

"Enad je zaista pokazao veliko srce veceras,"rekao je menadzer Wilfred Saurland."Njegov povratak je bio impresivan." Trener Manfred Wolke veruje da jos ima prostora za napredak "Enad se nije pridrzavao dogovorene taktike veceras,nije trebao da ulazi u razmenu udaraca,vec da drzi Herreru na distanci,on je veoma inteligentan,ali je veceras previse zeleo pobedu.A onda je pokazao svoju najvecu snagu: da pod pritiskom ostane miran i preokrene situaciju."

http://www.eastsideboxing.com/news.php?p=18544&more=1

zudo

Učenik

(10)

• »zudo« je muško

Datum registracije: 26.09.2007

• Poruku poslati

67

Ponedjeljak, 26. Januar 2009

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
Snimke mogu tek sutra da stavim na netu, ovde kuci mi je slab uUpload tako da bi satima trajalo dok bi oba snimka prebacio, zbog toga cu to sutra iz firme firiknut online.

Sorry.

Hocel bit to danas ,cisto da znamo.

Ahmed

Učenik

(10)

• Poruku poslati

68

Subota, 13. Juni 2009

Max Schmeling Halle, Prenzlauer Berg, Berlin, Germany
27.juna boksuje Enad Licina,protivnik jos nepoznat.

Ahmed

Učenik

(10)

• Poruku poslati

69

Ponedjeljak, 29. Juni 2009

Enad Licina - Ignacio Esparza (117:111, 116:112 i 117:111) pobjeda Licine jednoglasnom odlukom sudija.

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

70

Ponedjeljak, 29. Juni 2009

Neka ga Allah dz.s. nagradi i neka mu da snage da vazda pobjedjuje.
Takvi ljudi su nasi pravi ambasadori.
Svaka njegova pobjeda je i pobjeda sviju nas!
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

xxxxxx

Početnik

(10)

• »xxxxxx« je muško

Datum registracije: 22.11.2008

• Poruku poslati

71

Subota, 17. Oktobar 2009

Steta...Enad je nocas Izgubio...evo link : http://www.sandzak-sport.com/index.php?o…ask=view&id=824

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

72

Nedjelja, 18. Oktobar 2009

Ja ne znam, gledao sam ceo mec i nista mi nije jasno. Nikada nisam video da neko izgubi, a da neko dobije titulu bez modrice, bez posekotine bez masnice... Ubedjen sam da nisu cista posla, ako neko zna nesto, nek javi?
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

73

ono je užas od nameštenog meča.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

74

Ma vi ste pravi strucnjaci.

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

75

Citirano

Ma vi ste pravi strucnjaci.

Jes da se ne razumijem u boks toliko ko ovaj strucnjak iz Frankfurta (Pazarac), ali meni je izgledao totalno ne zainteresovan i bez volje...

Rece jedan od komentatora (Pazarskih) sinoc da je Enad u finansijskoj krizi... Ko zna sta je bilo...

Ahmed

Učenik

(10)

• Poruku poslati

76

Nije rekao da je Enad u finansijskoj krizi,nego da finansijski ne prolazi najbolje s obzirom na protivnike protiv kojih boksuje.
Hernandez je juniorski svetski prvak, i kad jos nije tvoj dan dolazi poraz.Ne razumem komentare da je mec namesten.

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

77

Citirano

Nije rekao da je Enad u finansijskoj krizi,nego da finansijski ne prolazi najbolje s obzirom na protivnike protiv kojih boksuje.

Dobro Ahmede. Prihvatam gresku ako kazes da je rekao u tom kontekstu... :O

• »Mandelbrot« je muško

Datum registracije: 04.05.2009

• Poruku poslati

78

Verovatno prodat mec. Enad je los glumac.
A ovaj jabandzija, ocigledno, ne boji se ni dana, ni noci, ni sela, ni muhtara, ni vlasti, ni zvijeri. Mora da je ili krupan junak ili sitna pamet.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

79

Ko je pratio mec na njemackoj televiziji imao je prilike da osim tv-komentatora poslusa i komentar Henrija Maskea kojem je Enad bio sparing-partner prije dvije godine. Obojica su primjetili da Enad fizicki nije spreman i da period izmedju dva meca nije najbolje iskoristio. Poslije osvojene titule je neozbiljno pristupio pripremama za njenu odbranu. TV-komentator cak rece da je imao predug odmor u Sandzaku. Enad je dobar bokser, mislim da je bolji od ovog Hernandeza ali je fizicka spremnost bila jasno na strani Kubanca. U kratkom intervjuu nakon meca Enad je optuzio svog menadzera da mu je od samog pocetka nalazio teske protivnike. Njemu je 29 godina. Znanja sigurno ima, da li ce imati i snage da se povrati, ostaje da se vidi.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

80

Ponedjeljak, 19. Oktobar 2009

Citirano

Orginalno od Ahmed
Hernandez je juniorski svetski prvak, i kad jos nije tvoj dan dolazi poraz.Ne razumem komentare da je mec namesten.

Takav je nas narod, cim ne ide po volji odma se sire neke spekulacije i lazi, citav svet protiv nas !

Ed je rekao u cemu je stvar, Enad jednostavno fizicki nije bio u formi u kojoj je trebo da bude protiv ovakvog protivnika, a i Enada ne razumem zbog cega optuzuje svog menedzera, ako hoce da nesto veliko osvoji onda nebi trebala da bude tema protiv koga boksuje.

Enada sam davno licno na kratko upoznao, zato nije fer da pocnem sad da mu analiziram karakter, ali cini mi se da je za razliku od Muamera prilicno "tezak" i demotivisan tip kad ne ide kako treba, hodi mu ga znadi.

Social bookmarks