Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

BOŠNJO

Početnik

(10)

• »BOŠNJO« je autor ove teme

Datum registracije: 11.12.2010

• Poruku poslati

1

Subota, 19. Februar 2011

Etnička slika Bosne i Hercegovine DANAS

da pogledaš kartu u VELIKOM FORMATU
ovdje
Klikni

PREVIEW
[/quote]

procjena demografskih kretanja u regionu, konkretno za BH je da će već 2028.godine biti 66% Bošnjaka u BH
čitaj

dok će npr. u samoj Srbiji, kažu prognoze, "nestati" Srba za nekih 500 godina
čitaj
POSJETITE najbolji forum o historiji Bosne
http://bosniainfocentar.phpbb3now.com/index.php

Asko

Zlatna sredina

(26)

• »Asko« je muško

Datum registracije: 05.01.2011

• Poruku poslati

2

Subota, 19. Februar 2011

Citirano

Orginalno od BOŠNJO
Etnička slika Bosne i Hercegovine DANAS

Autor -LAZAR ILIC-

A sto nam se odma ne predstavi ''BOSNJO''... :))

BOŠNJO

Početnik

(10)

• Poruku poslati

3

Subota, 19. Februar 2011

nisam ja TAJ
čovjek je uradio kartu na Jackovom forumu (mislim da nema nikog ko nije čuo za Jacka) a ja sam samo prenijeo na ovaj forum
karta je urađena po jackovim instrukcijama o podacima sa biračkih mjesta, a ovaj Ilić je samo crtao kartu(valjda je jack nesposoban)

Asko

Zlatna sredina

(26)

• »Asko« je muško

• Poruku poslati

4

Subota, 19. Februar 2011

Opsrosti, ali ja ti srpskim demografima i kartografima ne verujem nista.

BOŠNJO

Početnik

(10)

• Poruku poslati

5

Subota, 19. Februar 2011

Jack nije srbin !!
čudno mi da nisi čuo za njega, izbjeglica iz Kozarca u SAD, ima svoj forum dugo i bori se za Bošnjaštvo i Bosnu putem interneta
evo njegov forum, prijavi se pa vidi,
http://bosnahistorija.16.forumer.com/ind…1f2c523469a4713
dobro vlada podacima iz demografije, ima neke kanale kojima dobija podatke sa biračkih spiskova i to mu je bila osnova da napravi ovu kartu koju je samo crtao neki srbin za njega sa njegovog foruma
kad se prijaviš čitaj više o tome na ovoj temi na tom forumu
http://bosnahistorija.16.forumer.com/vie…er=asc&start=30

Jack

Početnik

(10)

• »Jack« je muško

Datum registracije: 19.02.2011

• Poruku poslati

6

Subota, 19. Februar 2011

Oprostite na agresivnoj retorici doticnog forumasa ''Bosnje''.Naime, on pise na 55 poznatih i nepoznatih foruma danas.Njegov gazda boluje od paranoje, pa se upisuje kao ''Vjack'' na tom njegovom forumu, i odatle pljuje po meni.Zasto?Ne znam.Sem, sto se covjek bori na 55 raznih foruma, i pise na 100 tinjak facebook grupa.Poznati Bosnjo, inace strasan historicar s wikipedije, je ovdje dosao da plagijarizira moje radove i moje mape, tematiku.Iako covjek i nema neko osnovno obrazovanje, ali to nije vazno

Mozete slobodno doci na forum, i vidite za sebe.Sto se tice ove mape.Ta mapa, kao i knjige od historijskog atlasa Bih do raznoraznih knjiga je plod i produkt mog zalaganja, jer ja nemam vremena da se borim na ''50 tak frontova'' kao neki.Mapu sam istina radio jer mi je jedan Srbin pomogao.Doticna osoba je radila neke mape prije profesionalno, a ovo je samo karta katastarske podjele Bosne iz 1962 godine.I uradjena je nazalost u 99% tacnom slucaju.

buco

Učenik

(10)

• »buco« je muško

Datum registracije: 06.07.2008

• Poruku poslati

7

Subota, 19. Februar 2011

Bošnjo i demografija, dva svijeta suprotna. Ko je još čuo da se demografska karta pravi na osnovu biračkih spiskova, koja glupost, nešto neviđeno. Ko i malo logiči razmišlja, zna da je to nemoguće, odnosno to su trikovi glupaka (nemojte mi zamjerit, ali oni samo to razumiju).

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

8

Subota, 19. Februar 2011

moze se nesto orijentaciono odrediti na ovakav nacin
za potpun uvid u cijelu sliku potrebno je sprovesti popis stanovnistva-sto se mene tice najbolje je taj popis ipak sprovesti 2021 god.
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• »na-braniku-grada« je muško

Datum registracije: 25.08.2008

• Poruku poslati

9

Nedjelja, 20. Februar 2011

Citirano

Orginalno od buco
Bošnjo i demografija, dva svijeta suprotna. Ko je još čuo da se demografska karta pravi na osnovu biračkih spiskova, koja glupost, nešto neviđeno. Ko i malo logiči razmišlja, zna da je to nemoguće, odnosno to su trikovi glupaka (nemojte mi zamjerit, ali oni samo to razumiju).

Ovo je nerealna procjena.
Po ovoj karti ispada da srba ima preko 2 000 000, a ustvari nema ih ni milion ipo.
Daj Boze da ce taj popis biti ispavan da se konacno uvjerimo oko tih famoznih cifara.
Samo se nadam da nece jos mrtva pokoljenja popisat.

Sto se tice hrvata po ovoj karti ispada kao i njih da ima milionce :D, a ustvari pitanje je da li prelaze 450 000 kako ne-zvanicna istrazivanja kazu.

Sad, ako bosnjaka-muslimana ima 2 000 000(a pretpostavlja se da ih ima), javljaju mi se odredjene nejasnoce sa ovom kartom :rolleyes:

Nazalost, i dan danas ima pojedinih po meni bolesnih ljudi, koji su ocito nezadovoljni pa bi taj svoj bijes i frustraciju da zalijece eto bas na ovaj nacin.
Pazar je dio zivota mog on ce biti sampion!

BOŠNJO

Početnik

(10)

• Poruku poslati

10

Nedjelja, 20. Februar 2011

karta nema veze sa brojnošću, oni jednostavno sa manjim brojem ljudi obuhvataju više teritorije, kao kad bi u jednom jednom srpskom selu od 100 stanovnika napravio soliter sa 200 Bošnjaka, mi bi bili većinski, ali džaba kad smo u soliteru, a oni drže zemlju....dakle mi držimo gradove oni sela, i to vuče porijeklo od turskog vremena(pogledati kartu popisa 1879. na posljednjem linku dole) jer su Bošnjaci živjeli kao gradska gospoda po gradovima a hriščani kao raja po selima....nije to teško skontat

karta jeste tačna, jer je slična "rasprostranjenost" Bošnjaka bila i po popisu 1991.god, evo karte koju niko ne može osporiti jer je rađena od državnog zavoda za statistiku Hrvatske

klikni

kao i zvanična karta statističkog zavoda BH 1992.godine
klikni

takav rapored stanovništva u BH vuče korijene još do prvog popisa 1879.godine, dakle slična zastupljenost naroda po pojedinim regijama je bila i tada

pogledaj ovdje

BOŠNJO

Početnik

(10)

• Poruku poslati

11

Ponedjeljak, 21. Februar 2011

sljedeća karta pokazuje uporedno stanje Bošnjaka 1991. i DANAS gdje se jasno vidi kako su etnički očišćeni vjekovni prostori Bošnjaka, naročito Podrinje, gjde su nekad bili većinski, a sada su gotovo NESTALI

link za kartu

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• »na-braniku-grada« je muško

Datum registracije: 25.08.2008

• Poruku poslati

12

Subota, 26. Februar 2011

krajnje intrigantan text

http://www.pescanik.net/content/view/2600/156/

ps Po meni realna konstatacija

"Za razliku od prošlog vijeka, XXI vijek stavlja Bošnjake u potpuno drugačiju poziciju. Bošnjaci su sada u međunarodno priznatoj državi BiH ključni faktor za opstanak BiH, za čiji opstanak su zaslužni, jer su Srbi i Hrvati išli na ’’cijepanje’’ koje nije uspjelo. Danas Bošnjaci čine između 53 i 55% stanovništva BiH (po zadnjim demografskim procjenama) i nastanjeni su na (za opstanak BiH) ključnim geopolitičkim područjima u BiH."

ps2 procitajte cio tekst, nije na odmet ;)
Pazar je dio zivota mog on ce biti sampion!

Asko

Zlatna sredina

(26)

• »Asko« je muško

• Poruku poslati

13

Subota, 26. Februar 2011

Federacija 2003-2008

Dok god se budemo drzali Islama i cuvali nasu tradiciju nema da brinemo za natalitet.

Jos kad bi nas narod iz Sandzaka naseljavao i druge gradove (Mostar, Brcko...) a ne samo Sarajevo, dobro bi bilo.

BOŠNJO

Početnik

(10)

• Poruku poslati

14

Nedjelja, 27. Februar 2011

Citirano

Orginalno od Asko
Federacija 2003-2008

jednostavniji prikaz nataliteta Bošnjaka
2003-2008
klikni
ali je bitan natalitet i demografsko kretanje druga dva naroda u BH
katastrofa
Hrvata
i demografska katastrofa srba

kao i sama demografska katastrofa Srba u Srbiji gdje će do 2.100 godine postati nacionalna manjina u samoj Srbiji
klikni

a sada
"Bosna i stanovništvo kroz popise prije prvog svjetskog rata (1879-1910-1931) sa posebnim osvrtom na stanje Bošnjaka muslimana"
klikni

Social bookmarks