Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

121

Subota, 21. Juni 2008

Sto se Hrvata tice,ipak mi je drago sto su ispali,jer,jad gledate emisije o EP-u,komentare i utakmice na HRT-u,neodoljivo podsecaju na................................nebeski narod II...no oni za imaju buducnost u mladim igracima poput Modrica,Rakitica,Corluke,Da Silve,Petrica....
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

lotus

Početnik

(10)

• »lotus« je muško

Datum registracije: 22.05.2008

• Poruku poslati

122

Subota, 21. Juni 2008

Web stranicu Ministarstva vanjskih Hrvatske poslova hakirali Turci!
U večernjim satima petka, dok se igrala utakmica Hrvatska-Turska, turski su hakeri upali na sajt Ministarstva vanjskih poslova i europskih integracija. Izmijenili su sadržaj naslovnice pa je oko 21 sat na adresi www.mvpei.hr osvanula turska zastava, ispod nje je na crnoj podlozi crvenim slovima napisano nekoliko rečenica u kojima zahvaljuju članovima svoje "ekipe" iz Turske i Saudijske Arabije. Radilo se o četvrtom ili petom pokušaju turskih hakera u zadnjih nekoliko dana, a ovaj večeras je bio prvi uspješan. Sajt iza ponoći nije radio.

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

123

Subota, 21. Juni 2008

Citirano

Inače, mislim da sudac, ni glavni, ni četvrti ništa nisu krivi.
Kriv je jedino Alah koji očito gura Turke najdalje što može.
Ne bih se iznenadio da budu i prvaci.

Citirano

Turci su u 121 minutu uputili 1 udarac u okvir vrata, a onda frajer zabije iz ničega onakvu golčinu Angry
To je zabio Alah, a ne ovaj Semih ili kak se već zove

citati sa hrvatskih foruma...ima josh milion slichnih...
pitam se chija je ovo da'wa? :D :D :D

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

124

Subota, 21. Juni 2008

Pa gdi si ti Simke ;)

Malo statistike (posle zavrsenih produzetaka) :

Hrvatska Turska

13 šutevi ukupno 8
6 šutevi u okvir gola 2
20 faulovi 23
7 korneri 4
2 šutevi na gol iz slobodnih udaraca 2
0 penali 0
5 ofsajdi 1
0 autogolovi 0
0 žuti kartoni 4
0 crveni kartoni 0
50% posed lopte (%) 50%
38 posed lopte (minuta) 37

La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

125

Subota, 21. Juni 2008

Holandija-Rusija 1:3

Nemam Komentara!!!
" Bilen alemlere rahmettir "

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

126

Subota, 21. Juni 2008

ala nameshtaju da ovi ljeshevi osvoje... c c c

shto reche hari, `no comment`... ovo je grehota za fudbal, grehota za veliko takmichenje kao shto je Evropsko prvenstvo...

vidish, nema vishe fudbala, niti drazhi... novac i politika rade svoj deo posla...
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

127

Nedjelja, 22. Juni 2008

@Johhny, jesi li ti uopste gledao utakmicu Rusija-Holandija? Rusi su ih oduvali sa terena i sasvim zasluzeno su prosli dalje! Svaka cast Holandjanima na utakmicama u grupi, ali nocas se nisu ni culi ni videli na terenu. Rusi su odigrali odlicno i prava sreca za Holandjane je sto su uopste dosli do produzetaka. Jos kada se uzme u obzir sudijska greska kod nedosudjenog penala za Ruse i nekoliko promasaja Rusa, Holandjani mogu biti zadovoljni i krajnjim rezultatom.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

128

Nedjelja, 22. Juni 2008

haj Johnny pa ti osim muzike ne poznajes ni sport...sta je to sa tobom covece?? :D Ovo veceras je bila klasicna demonstracija sile!!!Javni fudbalski cas,ne Holandjanima,vec celom svetu!!!!BRAVO ZA RUSIJU!ZBORNAJA KOMANDA!!!
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

129

Nedjelja, 22. Juni 2008

Prvo Tashke da ne tipujute na finale Turska-Rusija. POsto tako tipujemo ja i moj babo. Turska je najjaca.
Sto smo pevali sinoc 'ebacemo Nemce.

A Rusija ubija. Svaka im cast. To sto si ti johnny navijo za Holandiju to je druga stvar. Bili su bolji. Zasluzili su da jos pre produzetaka pobede.Ali ovako su dali jos 2 gola, pa je mozda tako postenije.

A sta bi sa Turskom johnny?
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

130

Nedjelja, 22. Juni 2008

Citirano

Inace je ovo prvenstvo ispunilo sva ocekivanja po pitanju kvaliteta i uzbudljivosti utakmica. Cinjenica da je sinocni mec tek drugi u 26 utakmica koji je odigran bez golova u regularnom dovoljno govori.

Za mene ovo prvenstvo i nije bas ispunilo sva ocekivanja, osim jednog iznenadjenja, a to jest Turska a mozda i Rusija

Ako podjemo od Francuske pa sve do Holandije....

Ako jedna rijec moze opisati ovo prvenstvo (dosad), to bi bilo; IZNENADJENJE.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

131

Nedjelja, 22. Juni 2008

Ovo takmicenje je ekstra kvalitetno. Imate toliko izjednacenih reprezentacija. Tako dobrih. Vidite da svako moze da pobedi, svako moze da iznenadi, pozitvino ili negativno.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

132

Nedjelja, 22. Juni 2008

Citirano

Ovo takmicenje je ekstra kvalitetno. Imate toliko izjednacenih reprezentacija. Tako dobrih. Vidite da svako moze da pobedi, svako moze da iznenadi, pozitvino ili negativno.

Vidis, ja smatram da kad ekipe igraju u iznenadi.....da je to vise slabost turnira i ekipa nego bilo kakva ekstra kvalitetnost. Ako ekipe variraju iz igre u igru, to je znak slabosti a ne kvaliteta. Jer dobri timovi su uvijek konsistentni u njihovoj igri i pobedama. Konsistentnost igre i pobeda je kljuc osvajanja titula..... ;)

Eh sad, pogledaj ekipe koje su osvojile grupe; Portugal i Hrvatska (uz to bih mogli dodati i Holandiju, koja je pobedila Francusku i Italiju). Sve ekipe su izgubile u sledecoj rundi....gde je tu konsistentnost u igri i pobedama???

Ostalo nam je da vidimo sta ce biti sa Spanijom....

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

133

Nedjelja, 22. Juni 2008

Citirano

Orginalno od Jahja
Prvo Tashke da ne tipujute na finale Turska-Rusija.

Ne tipujemo na ovaj par.

Kao sto sam i rekao,prema pisanju Turskih medija,izgleda da ce i Nihat Kahveci propustiti duel sa Nemackom jer ce zbog povrede pauzirati cak 6 nedelja.
U naredna 2 dana ce se znati vise,a ako neko zna vise neka javi,tj napise u kakvom je stanju Nihat,da li ce ipak moci da zaigra u sredu.

Sto se vecerasnje utakmice tice,Van Basten je najveci krivac ovog poraza zbog ocajne taktike i izbora pojedinih igraca,kao i promene istih gde je vec nakon 60 min izvrsio sve 3 izmene.
Pokusao je da se kao nadmudruje sa Hidinkom...Nije Rusija igrala toliko doro koliko je Holandija igrala lose,ali to svakako ne umanjuje pobdu Rusije.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

134

Nedjelja, 22. Juni 2008

Evo kako je to sinoc izgledalo u Kölnu.
I sandzacka dijaspora slavi pobjede Turske, zajedno sa preko 30.000 brace Turaka ;) (o) (o)
Jaeger je dodao/la ovu sliku:
  • 21062008189(2).JPG
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Datum registracije: 24.04.2008

• Poruku poslati

135

Nedjelja, 22. Juni 2008

OVO SMO JA I MOJI JARANI TURCI

http://de.youtube.com/watch?v=hHJLrFqSBgY
[SIZE=3]"I neka sad cuju svi 20 godina od kad smo slobodni,ni drzava ni dusmani toliko godina nas nisu slomili"[/SIZE]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

136

Nedjelja, 22. Juni 2008

Citirano

Orginalno od Ibn Masud
Vidis, ja smatram da kad ekipe igraju u iznenadi.....da je to vise slabost turnira i ekipa nego bilo kakva ekstra kvalitetnost. Ako ekipe variraju iz igre u igru, to je znak slabosti a ne kvaliteta. Jer dobri timovi su uvijek konsistentni u njihovoj igri i pobedama. Konsistentnost igre i pobeda je kljuc osvajanja titula..... ;)

Eh sad, pogledaj ekipe koje su osvojile grupe; Portugal i Hrvatska (uz to bih mogli dodati i Holandiju, koja je pobedila Francusku i Italiju). Sve ekipe su izgubile u sledecoj rundi....gde je tu konsistentnost u igri i pobedama???

Ne slazem se sa tobom. Meni to da sve ekipe koje pobede u grupi savladaju protivnike u cetvrtfinalu nije odraz kvaliteta turnira, vec to bi to taj turnir ucinilo monotonim. Ovako ni u jednoj utakmici nemamo izrazitog favorita, pa to utakmice cini mnogo zanimljivijim. Na ovom turniru je veliki broj kvalitetnih reprezentacija koje mogu da savladaju sve ostale reprezentacije i to je ono sto daje kvalitet ovom turniru. Posebno mi se svidelo sto je bilo pregrst dobrih utakmica sto je na ovakvim turnirima retkost, jer se uglavnom igra na rezultat pri cemu se izgubi kvalitet igre. Ovde to nije slucaj.

NeO

Početnik

(10)

• »NeO« je muško

Datum registracije: 22.03.2008

• Poruku poslati

137

Nedjelja, 22. Juni 2008

Hiroshima '45
Chernobil '86
WINDOWS '98

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

138

Nedjelja, 22. Juni 2008

mozhe li neko da mi objasni da li se kartoni brishu prije polufinala,hoce li moci da igraju dakle Tuncay i Arda?
chuo sam neshto,ne znam je li prije polufinala ili ako se plasiraju u finale ne broji se,tj ne broji se karton dobijen u polufinalu?
voleo bih da objasni neko...

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

139

Nedjelja, 22. Juni 2008

Citirano

Ne slazem se sa tobom. Meni to da sve ekipe koje pobede u grupi savladaju protivnike u cetvrtfinalu nije odraz kvaliteta turnira, vec to bi to taj turnir ucinilo monotonim. Ovako ni u jednoj utakmici nemamo izrazitog favorita, pa to utakmice cini mnogo zanimljivijim. Na ovom turniru je veliki broj kvalitetnih reprezentacija koje mogu da savladaju sve ostale reprezentacije i to je ono sto daje kvalitet ovom turniru. Posebno mi se svidelo sto je bilo pregrst dobrih utakmica sto je na ovakvim turnirima retkost, jer se uglavnom igra na rezultat pri cemu se izgubi kvalitet igre. Ovde to nije slucaj.

Ipak se ne slazem sa tobom. Mislim da mijesas zanimljivost sa kvalitetom. Slazem se da su utakmice zanimljive, ali to ne znaci da su ekipe kvalitetne. Zanimljivost ne implicira kvalitetnost, ili obrnuto (kvalitetnost ne implicira zanimljivost). Sto znaci, da ako su utakmice zanimljive ne znaci da su ekipe kvalitetne, a to jest; mozemo imati jedno bez drugog. Mislim da si me pogresno shvatio kad kazes "da sve ekipe koje pobede u grupi savladaju protivnike u cetvrtfinalu." Ne smatram da sve ekipe koje savladaju grupe automatski moraju pobediti u cetvrtfinalu, jer svi znamo da je lopta okrugla i da ima kvalitetnih ekipa, koji su drugoplasirani a bolji su od nekih prvoplasiranih. Medjutim, sta ne ocekujem jeste da 3 prvoplasirane ekipe jednostavno tako lako izgube u cetvrtfinalu (napr; Holandija). Od 4 grupe, ocekujem bar minimalno da se 2 prvoplasirane ekipe kvalifikuju u polufinale, uzimajuci u obzir kako su Portugalci, Hrvati i Holandjani (a mozda i Spanija?) igrali u svojoj grupi. Meni je cudno da ekipe koje su tako lagano prosle svoje grupe, tako jednostavno izgube u cetvrtfinale. Holandija je najbolji primer, oni su jednostavno razbili Italijane i Francuze i vecina su pomislili da je Holandija jaka ekipa i da imaju velike sanse osvojiti ovo prvenstvo, medjutim, videli smo sta se desilo protiv Rusije.

Naravno, ovo za vas moze da znaci da su se prosecne ekipe (kao sto su Turska i Rusija) poboljsale i imaju kvalitetne ekipe. Ali ja ipak smatram da nije stvar u tome sto su se one poboljsale (i ako ima toga malo), nego je stvar u tome da su ove jace ekipe (kao sto su Francuska, Holandija, Italija, Nemacka, Portugal, a mozda i Spanija?) oslabile. Ako pogledamo ove jace ekipe koje sam naveo primeticemo kako su one slabe na ovom prvenstvu.....od Francuske, pa sve do Holandije (ukljucujuci Nemacku i Italiju).

Kad govorim o kvalitetnom prvenstvu i ekipama onda ocekujem 2-3 izrazita favorita, koji su konsistentni u svojoj igri i pobedama. Dakle, ocekujem da manje-vise dominiraju prvenstvom i igraju kvalitetan fudbal kao prvaci. Ne ocekujem da kao Holandija (jedan od favorita) lagano savlada grupu (Francuze u Italijane) i jednostavno izgube od Rusa 3-1! Ako ekipe variraju iz igre u igru, to je veliki znak slabosti a ne kvalitetnost ekipa. Naravno, iznenadjenja i varijacije mogu biti jako zanimljive u fudbalu, medjutim, to uopste ne dokazuje bilo kakvu kvalitetnost. Kvalitetnost ekipa se primeti u konsistenost i pouzdanost iz igre u igri, a ne u iznenadjenju da li ce mozda dati 3 gola ili primiti 5 golova!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

140

Nedjelja, 22. Juni 2008

Citirano

Orginalno od Ibn Masud
Ipak se ne slazem sa tobom. Mislim da mijesas zanimljivost sa kvalitetom. Slazem se da su utakmice zanimljive, ali to ne znaci da su ekipe kvalitetne. Zanimljivost ne implicira kvalitetnost, ili obrnuto (kvalitetnost ne implicira zanimljivost). Sto znaci, da ako su utakmice zanimljive ne znaci da su ekipe kvalitetne, a to jest; mozemo imati jedno bez drugog.

Mozes li da mi citiras tacan deo gde sam rekao da su utakmice kvalitetne zbog toga sto su zanimljive? Ja sam rekao u utakmicama nema izrazitih favorita sto utakmice cini zanimljivima, a da postoji veliki broj kvalitetnih ekipa koje su odigrale puno dobrih utakmica sto ceo turnir cini kvalitetnim. Dakle, prvo pazljivo procitaj ono sto sam napisao, pa onda odgovaraj na to, a ne na ono sto mislis da sam napisao.

Citirano

Orginalno od Ibn Masud
Mislim da si me pogresno shvatio kad kazes "da sve ekipe koje pobede u grupi savladaju protivnike u cetvrtfinalu." Ne smatram da sve ekipe koje savladaju grupe automatski moraju pobediti u cetvrtfinalu, jer svi znamo da je lopta okrugla i da ima kvalitetnih ekipa, koji su drugoplasirani a bolji su od nekih prvoplasiranih. Medjutim, sta ne ocekujem jeste da 3 prvoplasirane ekipe jednostavno tako lako izgube u cetvrtfinalu (napr; Holandija). Od 4 grupe, ocekujem bar minimalno da se 2 prvoplasirane ekipe kvalifikuju u polufinale, uzimajuci u obzir kako su Portugalci, Hrvati i Holandjani (a mozda i Spanija?) igrali u svojoj grupi. Meni je cudno da ekipe koje su tako lagano prosle svoje grupe, tako jednostavno izgube u cetvrtfinale. Holandija je najbolji primer, oni su jednostavno razbili Italijane i Francuze i vecina su pomislili da je Holandija jaka ekipa i da imaju velike sanse osvojiti ovo prvenstvo, medjutim, videli smo sta se desilo protiv Rusije.

Naravno, ovo za vas moze da znaci da su se prosecne ekipe (kao sto su Turska i Rusija) poboljsale i imaju kvalitetne ekipe. Ali ja ipak smatram da nije stvar u tome sto su se one poboljsale (i ako ima toga malo), nego je stvar u tome da su ove jace ekipe (kao sto su Francuska, Holandija, Italija, Nemacka, Portugal, a mozda i Spanija?) oslabile. Ako pogledamo ove jace ekipe koje sam naveo primeticemo kako su one slabe na ovom prvenstvu.....od Francuske, pa sve do Holandije (ukljucujuci Nemacku i Italiju).

Kad govorim o kvalitetnom prvenstvu i ekipama onda ocekujem 2-3 izrazita favorita, koji su konsistentni u svojoj igri i pobedama. Dakle, ocekujem da manje-vise dominiraju prvenstvom i igraju kvalitetan fudbal kao prvaci. Ne ocekujem da kao Holandija (jedan od favorita) lagano savlada grupu (Francuze u Italijane) i jednostavno izgube od Rusa 3-1! Ako ekipe variraju iz igre u igru, to je veliki znak slabosti a ne kvalitetnost ekipa. Naravno, iznenadjenja i varijacije mogu biti jako zanimljive u fudbalu, medjutim, to uopste ne dokazuje bilo kakvu kvalitetnost. Kvalitetnost ekipa se primeti u konsistenost i pouzdanost iz igre u igri, a ne u iznenadjenju da li ce mozda dati 3 gola ili primiti 5 golova!

Prije svega sve tri reprezentacije koje su izgubile cetvrtfinale (Portugal, Hrvatska i Holandija) nisu lako izgubile te utakmice, vec posle izuzetno dobre igre njihovih protivnika, a to se posebno odnosi na Nemacku i Rusiju. Nijedna od ove tri reprezentacije koje su izgubile nisu igrale lose, naprotiv. Ali su se nasle ekipe koje su u tom trenutku bile spremije i to je bilo to.

Meni se cini da ja i ti imamo totalno razlicito shvatanje kvaliteta turnira. Po tebi je, koliko sam shvatio, turnir kvalitetan ukoliko na njemu postoje 2-3 reprezentacije koje ce od pocetka do kraja odvaliti sve svoje protivnike. Dok ja smatram da je kvalitet turnira u tome da postoji veci broj kvalitetnih i podjednako kvalitenih reprezentacija koje ce biti ravnopravne u svojim duelima i da ni jednu reprezentaciju ne mozemo da otpisemo prije utakmice. Jer, da li bi mogli da nazovemo kvalitetan turnir na kome bi ucestovavli Holandija, Italija, Nemacka, Farska Ostrva, Malta, Kazahastan, Jermenija, Gruzija itd... samo zbog toga sto ce prve tri repezentacije da imaju kontinuitet u pobjedama zbog toga sto su ostale reprezentacije mnogo slabije? To sto Holandija, Francuska, Italija i ostali favoriti, suprotno tvom ocekivanju, ne dobijaju sve utakmice ne cini evropsko prvenstvo nekvalitetnim, naprotiv.

Social bookmarks