Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

141

Ponedjeljak, 23. Juni 2008

Evo veceras Spanija pobedi Italiju... Interesantno svi su rekli da ce pobediti Italija :)
Produzetci, pa penali i Spanija ponese pobedu :)
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

142

Italija-Spanija 0:0 (4:2) penali

Dosta tvrda utakmica sa terenskom jalovom inicijativom Spanaca,uzdrzanim napadima,pogotovu kako se blizio kraj utakmice,odn produzetaka.
Obe selekcije su imale prilicno dobre sanse za postizanje gola ali lopta nije htela u mrezu a i golmani su bili na visini zadatka.

Penali su bili lutrija,bolje su ih izveli Spanci i u polufinalu ce se ponovo sastati sa Rusijom,kao i u grupi gde su ih dobili sa 4:1

Italija osakacena neigranjem od starta Kanavara,a veceras i Pirla i Gatuza nije mogla vise.Akvilani i Perota nisu bili na visini zadatka,a Donadoni je pravio pogresne izmene,neznam sta je samo hteo sa uvodjenjem Del Pjera poslednjih 5 minuta drugog produzetka.
Takodje,indisponiranog Tonija je drzao svih 90 min u sve 4 utakmice a on nebi ni u narednih 10 utakmica dao gol,nije ga htelo.
Imao je mladog Borijela na klupi koji je bio njabolji strelac Kalca u minuloj sezoni i morao mu je pruziti sansu...

Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Tufan

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

143

@Tashke
po tebi bre nijedan trener nema pojma. Ni Van Basten, ni Bilic, ni Donadoni, ni Domenek...Svi treneri postadose neki ljevaci bez znanja :]

A vjerovatno svaki ovaj trener je imao razloge zasto je postupao tako, kako je postupao.
SDA 1990

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

144

Uh, za mene je prvenstvo zavrseno, samo da ljige na vreme ispadnu, sve ostalo mi je sve jedno :D

RoyDin

Učenik

(10)

• »RoyDin« je muško

Datum registracije: 22.04.2008

• Poruku poslati

145

Turska (o) (o) (o) :))
Svaka moć u svijetu počinje kao moralna čvrstina.
Svaki poraz počinje kao moralno zakazivanje.

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

146

Citirano

Orginalno od Tufan
@Tashke
po tebi bre nijedan trener nema pojma. Ni Van Basten, ni Bilic, ni Donadoni, ni Domenek...Svi treneri postadose neki ljevaci bez znanja :]

u pravu je tashke oko ovih trenera. najvazhnija stvar na evropskom prvenstvu je dobar trener, dok su ovi koje je nabrojao, ne tako iskusni (osim mozhda domeneka, koji sastavlja tim, gledajuchi u horoskop i kashike i viljushke (Djazira)) shto ne znachi da mogu da postanu dobri treneri. dok sa druge strane imash Fatiha Terima jedan iskusniji trener na turniru, aragones isto tako, gus hidink... sve su ovo treneri koji valjaju, koji znaju kako se vodi velika bitka...ipak su ovi ostali poklekli pred pritiskom iskusnih...

zato se i j slazhem sa tashketom oko ovog gore, ne more se govorit o nekom da je dobar trener na osnovu 3-4 utakmice...bilich, van basten...
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

sanelah

Učenik

(10)

• »sanelah« je žensko

Datum registracije: 29.04.2008

• Poruku poslati

147

TURKIYE!!!!!!!!BRAVO MAJSTORI-oni ce sviju pobediti1!!!!!!!
Bravo Roy Din uz tebe sam! (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) Sellam_____Sanella!_______Sarajevo!!!!!!!!!!
vozdrica ;)

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

148

Citirano

Mozes li da mi citiras tacan deo gde sam rekao da su utakmice kvalitetne zbog toga sto su zanimljive? Ja sam rekao u utakmicama nema izrazitih favorita sto utakmice cini zanimljivima, a da postoji veliki broj kvalitetnih ekipa koje su odigrale puno dobrih utakmica sto ceo turnir cini kvalitetnim. Dakle, prvo pazljivo procitaj ono sto sam napisao, pa onda odgovaraj na to, a ne na ono sto mislis da sam napisao.

“Ovako ni u jednoj utakmici nemamo izrazitog favorita, pa to utakmice cini mnogo zanimljivijim. Na ovom turniru je veliki broj kvalitetnih reprezentacija koje mogu da savladaju sve ostale reprezentacije i to je ono sto daje kvalitet ovom turniru.”

Uzimajuci u obzir ovaj gornji citat, mislio sam da si hteo reci da ‘ako nemamo izrazitog favorita,’ da to cini utakmice mnogo zanimljivijim=kvalitetnijim. A drugi razlog bi bio sto “je veliki broj kvalitetnijih reprezentacija koje mogu da savladaju sve ostale reprezentacije” I to ustvari cini ovaj turnir kvalitetnijim.

Ako smatras da sam pogresno shvatio vas prvi razlog, onda OK, prihvatam ispravku.

Ali ipak ocekujem adekvatan odgovor sa vase strane o tome, sta cini jednu ekipu I jedno prvenstvo kvalitetnim? Jeli to samo zbog toga sto jedna ekipa moze savladati svaku drugu, kao sto vi pretpostavljate? Da li to ustvari govori o kvalitetnost prvenstva ili je to vec slabost? Da li to znaci da su se prosecne ekipe pojacale, ili su ove vece ekipe (koje sam vec nabrojo) slabe? Ili vec smatrate da ako je postignuto dosta golova, da je to ustvari kvalitetno prvenstvo? Ili vec smatras da ako Holandija igra dobro prve 3 utakmice (u grupi) a cetvrtfinalu izgube kao protiv Rusije, da li je to ustvari sto su Holandjani losi ili dobri, a Rusi mnogo bolji? Ili sta vec?

Kao sto sam vec napomenuo, kad gledam kvalitetnost jednog prvenstva ja gledam kvalitetnost ekipe. Medjutim, ako pogledamo kvalitetnost bilo koje ekipe na ovom prvenstvu ne mislim da mozemo ukazati prstom I reci za bilo koju ekipu, “aha ova ekipa stvarno poseduje sve kvalitete da bi osvojili titulu prvenstva,” a vec smo videli kako su Nemci (polufinalisti) vulnerabilni I suplji protiv Hrvata, I ako su dobro igrali protiv Portugalaca. Jedino su Spanci pokazali da imaju kvalitetne igrace I ekipu da osvoje prvenstvo (jer mislim da je Spanska sredina stvarno jaka), a mozda i Turci (sa malo srece).

Citirano

Prije svega sve tri reprezentacije koje su izgubile cetvrtfinale (Portugal, Hrvatska i Holandija) nisu lako izgubile te utakmice, vec posle izuzetno dobre igre njihovih protivnika, a to se posebno odnosi na Nemacku i Rusiju. Nijedna od ove tri reprezentacije koje su izgubile nisu igrale lose, naprotiv.

Pa mislim da su relativno lako izgubili ako uporedimo koliko su dobro igrali u grupama. I zar vam nije malo cudno da su sve 3 prvoplasirane ekipe izgubile u cetvrtfinale? I ne mislim da su izgubili zbog toga sto su njihovi protivnici (Turska, Nemacka, Rusija) toliko dobro igrali koliko su ovi (Portugal, Hrvatska, Holandija) igrali lose. Eh sad, uporedi njihove igre u grupama I uporedi ih u cetvrtfinale I videces koja je razlika…. To je ono sto ja govorim da ne postoji konsistentnost I pouzdanost iz igre u igri. Zbog toga I nije slucajno sto su sve 3 ekipe izgubile u cetvrtfinale…. Ovo isto vazi I za individualne igrace… Napr; uporedi igru van Bronckhorst-a protiv Italije I Francuske sa igrom protiv Rusije. Gde je tu konsistentnost I pouzdanost iz igre u igri?

Citirano

Ali su se nasle ekipe koje su u tom trenutku bile spremije i to je bilo to.

Aha, znaci to je ono sto ja govorim; ekipe variraju iz igre u igre, nepostoji konsistentnost I pouzdanost iz igre u igri. Sve je neocekivano….jedan dan mozes zabiti 3 gola, a drugi dan mozes primiti 5 golova. I gde je tu konsistentnost, pouzdanost I kvalitet jedne ekipe iz igre u igri? I vi ovo smatrate da je kvalitetnost ekipa I prvenstva? Kvalitetne ekipe ne pobedjuju sa (4-1) (3-0) (1-0), a drugi dan izgube sa (3-1) na prvenstvu….

Naravno, ovde se postavlja I pitanje; ako ekipe variraju iz jednog trenutka u drugi, kako cemo onda spoznati koja je upravo najbolja I najkvalitetnija ekipa koja zasluzuje da osvoji prvenstvo? Ili cemo sve reducirati na tome da se sve bazira na relativnost ekipe iz jednog trenutka u drugi? Ili sta vec?

Citirano

Meni se cini da ja i ti imamo totalno razlicito shvatanje kvaliteta turnira. Po tebi je, koliko sam shvatio, turnir kvalitetan ukoliko na njemu postoje 2-3 reprezentacije koje ce od pocetka do kraja odvaliti sve svoje protivnike. Dok ja smatram da je kvalitet turnira u tome da postoji veci broj kvalitetnih i podjednako kvalitenih reprezentacija koje ce biti ravnopravne u svojim duelima i da ni jednu reprezentaciju ne mozemo da otpisemo prije utakmice.

Prvo pazljivo procitaj ono sto sam napisao, pa onda odgovaraj na to, a ne na ono sto mislis da sam napisao. :D

Nisam tvrdio da postoje 2-3 reprezentacije koje ce od pocetka do kraja odvaliti sve svoje protivnike. Tvrdio sam da ce manje-vise dominirati; a to jest; da ce biti konsistentni I pouzdani iz igre u igri. To ne znaci da ce apsolutno pobedjivati sa 4-0 ili 5-0 I da ce ’odvaliti’ svoje protivnike, nego da ce uvek naci put ka pobedi, jer dobre I kvalitetne ekipe znaju kako doci do pobede.

S druge strane, cak smatram da nije potrebno uvijek pobedjivati I igrati uvijek u najboljoj formi, jer uvijek postoje prepreke, ali je poenta u tome da kvalitetne I jake ekipe prevazidju prepreke. Napr; kad je Francuska igrala nereseno sa Rumunijom ocekivo sam da ce Francuska u naredne dvije utakmice vratiti sa pobednickim mentalitetom, ali…..

Jedna ekipa koja je preokrenula igru iz prve utakmice u konsistentnost I pouzdanost jeste Rusija (a mozda I Nemci I Turci), i ako su izgubili od Spanije 4-1. I ne mislim da ovaj poraz (4-1 protiv Spanije) izrazuje losu igru protiv Spanije. Najveci problem Rusije protiv Spanije jeste sto su igrali otvoreno I Spanija je to iskoristila preko David Vilje. Medjutim, ako pogledamo sanse koje su Rusi stvorili, mislim da su Rusi stvorili mnogo vise sansi I pravili problem Spanskoj odbrani nego bilo koja druga ekipa protiv Spanaca….

Citirano

Jer, da li bi mogli da nazovemo kvalitetan turnir na kome bi ucestovavli Holandija, Italija, Nemacka, Farska Ostrva, Malta, Kazahastan, Jermenija, Gruzija itd... samo zbog toga sto ce prve tri repezentacije da imaju kontinuitet u pobjedama zbog toga sto su ostale reprezentacije mnogo slabije? To sto Holandija, Francuska, Italija i ostali favoriti, suprotno tvom ocekivanju, ne dobijaju sve utakmice ne cini evropsko prvenstvo nekvalitetnim, naprotiv.

Prvo pazljivo procitaj ono sto sam napisao, pa onda odgovaraj na to, a ne na ono sto mislis da sam napisao. :D

Nisam tvrdio da imamo 2-3 apsolutno jake ekipe koje ce ‘odvaliti’ sve svoje protivnike od Malte pa sve do Gruzije, niti sam mislio uporediti lose ekipe (kao sto su Gruzija, Malta, Kazahstan) sa Holandijom, Francuskom, Italijom I ostalim favoritima. Niti sam smatrao da moraju biti izraziti favoriti prije turnira, I jednostavno pregaze ostale ekipe. Govorio sam o ekipama koje su vec NA turnirima da imamo 2-3 izrazite ekipe (manje-vise) koje ce pokazati svoju kvalitetnost sa konsistentnom I pouzdanom igrom, I koje ce manje-vise (sto implicira relativnost a ne apsolutnost) dominirati turnirom. To ne iskljucuje da to budu ekipe kao sto su Hrvatska, Turska, Rusija, Poljska…..Ako si primetio nigde nisam reko da imamo apsolutne favorite koji ce odvaliti svakog protivnika sa 4-0 ili 5-0 ili da imamo Nemacku protiv Malte I da to bude masakar sa 8-0. Pazljivo procitaj ono sto sam napisao, jer inace sam vrlo pazljiv koje rijeci upotrebljavam.

(Ok...ne bih vise da komentarisem na ovu temu, sve do kraja prvenstva) :)

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

149

Onoj Turskoj pvredjena, ili ne mogu da igraju zbog kartona 10 igraca.Pitanje je da li ce ih imati 11 da izadju na teren. Izgleda da se i FAtih Terim povredio :)) :)) :)) .

Losa situacija 500.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

150

skrpiche se nekako:D

ako izadju sa manjak igracha, onda che naterat nemce da izbace nekog :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

151

Utorak, 24. Juni 2008

johnny sad moras da navijas i da budes optimistican sto se Turske tice. Kada u ovim siguricama nisi bio siguran , sada moras , Turska prolazi. Moras da budes optimistican. Mozda i Fatih Terim zaigra. :)) :))

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

152

Utorak, 24. Juni 2008

i dalje imam isti stav.

tako je izgleda i najbolje za Tursku;)

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

153

Utorak, 24. Juni 2008

Ali moras. Ovo je do sada Turska bila favorit. Sada nije, sada joj i ti trebas. Ima samo 13igraca. Ljudi ja idalje verujem da oni mogu da prodju. Stvarno sam optimista. Ali samo ponekad.

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

154

Srijeda, 25. Juni 2008

brat je tu...;)

Bog zna da sam u mislima sa Turcima na terenu;)

RoyDin

Učenik

(10)

• »RoyDin« je muško

Datum registracije: 22.04.2008

• Poruku poslati

155

Srijeda, 25. Juni 2008

Napred Turska... (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)
Svaka moć u svijetu počinje kao moralna čvrstina.
Svaki poraz počinje kao moralno zakazivanje.

sanelah

Učenik

(10)

• »sanelah« je žensko

Datum registracije: 29.04.2008

• Poruku poslati

156

Srijeda, 25. Juni 2008

SAMO TURCI NAPRIJED AKOBOGDA!!!!! (o) (o) (o) (o) (o)
vozdrica ;)

Erbakan

Učenik

(0)

Datum registracije: 20.12.2002

• Poruku poslati

157

Srijeda, 25. Juni 2008

Nemacka 3:2Turska
Turska se dostojanstveno oprasta sa EP. Nema razloga za tugovanjem. Kada se uzme u obzir da su bolje igrali od svaba i to sa drugom postavom onda je to uspjeh za turke. Nemacki igraci svjesni svoje slabe igre tako su se i radovali , vjestacki.
Sve je ovo samo igra! Nema tog muftije koji je vrijedan Vasih zivaca

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

158

Srijeda, 25. Juni 2008

Jedina stvar koju mrzim kod fudbala je kad ekipa koja ubedljivo bolje igra ipak izgubi utakmicu :(

Joj ko ce ih sutra trpet o|

Erbakan

Učenik

(0)

Datum registracije: 20.12.2002

• Poruku poslati

159

Srijeda, 25. Juni 2008

Ja sutra uzeo slobodan dan :D
Sve je ovo samo igra! Nema tog muftije koji je vrijedan Vasih zivaca

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

160

Srijeda, 25. Juni 2008

Jos jedna odlicna utakmica. Turci bolji, ali bez srece i zbog toga se vracaju kuci. Moram priznat da nisam ocekivao ovako dobar mec, pogotovu sto su Turci igrali sa gotovo drugim timom, ali na moje zadovoljstvo prevario sam se u proceni.
Sutra takodje ocekujem odlican mec i nadam se pobedi Rusije.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Social bookmarks