Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

41

Četvrtak, 29. Mart 2007

Citirano

Orginalno od Ibn Masud
.ono mi je vise izgledalo grijeska golmana, sto ja u nekom smislu smatram kontra.

Stavrano me sve vise i vise iznenadjujes sa tvojim "poimanjem"nekih situacija u fudbalu.Slobodan udarac izvodi igrac,ispred njega zivi zid,golman ceka taj udarac,igrac se zaleti i da gol i ti to smatras kontrom. :klanja:

Elem,Turska je sinoc nepotrebno zakomplikovala situaciju Bosni,em je ostavila u zivot ovim rezultatom Norvezane,em i oni nisu uspeli da sa 6 bodova izbiju sami na prvo mesto i tako omoguce kalkulisanje u poslednjim mecevima.
Videcemo sta ce bit'

Otali rezultati manje vise ocekivani...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

42

Četvrtak, 29. Mart 2007

Dobro je da su Italijani pobedili Skote.Omiljena nacija pobedila jednu od najodbojnih..Ada cim oni nose suknje bilo da su muskarci,bilo zene,od njih ljeba nema ;)

Srbija ce tesko i do baraza u ovoj grupi,al videcemo sta ce bit'.Imaju jos teskih gostovanja.Igrac utakmice "Krasic"..

Ostale meceve nisam gled'o,tako da pojma nemam.Video sam da su Turci i Norvezani remizirali,sto nije bas pogodno za Bosnu,al sad Turska dolazi u Sarajevo,pa nek kroje sami svoju sudbinu .Zanimljiva neka grupica..;)

Izdvojicu jos ocekivanu pobedu Engleske,kojoj uvek zelim sve najgore u svim mecevima koje igra,i Spanije,prema kojoj gajim slicna osecanja..

I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

43

Četvrtak, 29. Mart 2007

Citirano

Slobodan udarac izvodi igrac,ispred njega zivi zid,golman ceka taj udarac,igrac se zaleti i da gol i ti to smatras kontrom.

Pogledaj kako je akcija zapocela i takodje grijesku golmana...to je za mene neka vrsta kontre. Kontra ne mora samo znaciti ako neki tim izgubi loptu ili napravi grijesku na sredini terena i odma primi gol. Kontra ima opsirnije znacenje. Eh...sad pogledaj polozaj golmana kad je primio gol i polozaj zivog zida.

Citirano

Elem,Turska je sinoc nepotrebno zakomplikovala situaciju Bosni,em je ostavila u zivot ovim rezultatom Norvezane,em i oni nisu uspeli da sa 6 bodova izbiju sami na prvo mesto i tako omoguce kalkulisanje u poslednjim mecevima.

E...Tashke...reko ja vama da ne izbacujete Norvesku iz igre. Turska ih jedva pobedi kod kuce.

Citirano

Stavrano me sve vise i vise iznenadjujes sa tvojim "poimanjem"nekih situacija u fudbalu

A to sto te iznenadjujem u fudbalu...hajo bi kad dodjem u Pazar da se nadjemo na rekracioni da ti pokazem koji dribling i dam koji gol kroz noge. :)) :D 8)

A budi siguran da bi rahat mogo za Pazar da igram. 8)

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

• Poruku poslati

44

Četvrtak, 29. Mart 2007

Slazem se Ronnie, za Krasica. Igracina.
Tosic je npr bio ocajan, sramota je mene bilo koliko se covek kliz'o :)
Bitno je da je Italija pobedila.
Mora se odgledat' Bih - Turska u Sarajevu :)
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

45

Četvrtak, 29. Mart 2007

Citirano

Orginalno od Ibn Masud
Pogledaj kako je akcija zapocela i takodje grijesku golmana...to je za mene neka vrsta kontre. Kontra ne mora samo znaciti ako neki tim izgubi loptu ili napravi grijesku na sredini terena i odma primi gol. Kontra ima opsirnije znacenje. Eh...sad pogledaj polozaj golmana kad je primio gol i polozaj zivog zida.

To jeste kontra ali gol nije dat iz kontre,a sta je prethodilo golu je nevazno u ovom slucaju.Pa jel Bosna kriva sto je njihov golman (po tebi)stajao lose i lose postavio zivi zid??

Citirano

Orginalno od Ibn Masud
E...Tashke...reko ja vama da ne izbacujete Norvesku iz igre. Turska ih jedva pobedi kod kuce.

Bogati ne pricaj napamet.Turska nije igrala kuci vec u Nemackoj pred praznim tribinama ,i nije pobedila vec je bilo 2:2

Citirano

Orginalno od Ibn Masud
A to sto te iznenadjujem u fudbalu...hajo bi kad dodjem u Pazar da se nadjemo na rekracioni da ti pokazem koji dribling i dam koji gol kroz noge. :)) :D 8)

Masud-e,ja za razliku od tebe ne pricam napamet.Ja nemam pojma ni ko si ni kako igras fudbal,niti sam to komentarisao,niti me ti iznenadjujes u fudbalu,vec sam govorio o tvom "poimanju" fudbala.
(poimanje fudbala = shvatanje fudbala)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

46

Četvrtak, 29. Mart 2007

Citirano

To jeste kontra ali gol nije dat iz kontre,a sta je prethodilo golu je nevazno u ovom slucaju.Pa jel Bosna kriva sto je njihov golman (po tebi)stajao lose i lose postavio zivi zid??

Da nije bilo kontre...nebi doslo do slobodnog udarca...sto znaci nebi bilo gola. Razmisli malo. ;)

Citirano

Bogati ne pricaj napamet.Turska nije igrala kuci vec u Nemackoj pred praznim tribinama ,i nije pobedila vec je bilo 2:2

Da. Mislio sam reci nereseno i znam da je bilo 2-2 (grijeska u tipkanju), hvala na ispravci. A igranjem u Nemackoj pred praznim tribinima se isto vazi kao kod kuce...zar nisu oni domacini u ovoj utakmici? Ispravi me opet ako grijesim. ?(

Citirano

Masud-e,ja za razliku od tebe ne pricam napamet.Ja nemam pojma ni ko si ni kako igras fudbal,niti sam to komentarisao,niti me ti iznenadjujes u fudbalu,vec sam govorio o tvom "poimanju" fudbala.

Pa mislio sam da ces shvatiti vise kao salu nego za ozbiljno...steta. o| Veruj mi...nemam nameru da te upoznam niti me zanima ko si i sta si. 8)

A za moje poimanje fudbala? Izvini sto nisam kao ti i nemam tvoje 'poimanje' fudbala....samo me nemoj ubit, allahati....jer vidim da si ljut i opasan. :)) o|

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

47

Četvrtak, 29. Mart 2007

Ma nek je i BiH jednom pobijedila pa makar :))

Bakljada je bila odlicna :klanja: Istina nisu igraci krivi..ali NS pod hitno poslati na dugogodisnji izlet na sto udaljeniju planetu hehehe

Izgleda da je BiH ako ni u cemu barem u sportu krenulo..prvo dobi Bosna - Hamburg u rukometu popodne , pa navecer BiH dobi Norvezane a onda i mladi dobise Svicarce u prijateljskoj.

Boze samo podrzi da ovako i nastave :]
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

• Poruku poslati

48

Petak, 30. Mart 2007

Ne moze nikako da se racuna da je gol iz kontre kad je postignut iz slobodnjaka,bez obzira na to kakva je akcija prethidila tom slobodnjaku.
Ibn Masud-e,ako se posle kontre dosudi penal,jel gol iz penala iz kontre?
Razmisli ti malo..;)
DA MOGU...

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

49

Subota, 31. Mart 2007

Citirano

Ne moze nikako da se racuna da je gol iz kontre kad je postignut iz slobodnjaka,bez obzira na to kakva je akcija prethidila tom slobodnjaku.

Gledas utakmicu i golove vrlo ograniceno. Kad se gol posmatra/analizira uvek se gleda sta je prouzrokovalo primanjem gola? Nije samo vazno zavrsetak (slobodan udarac...penal) nego vec sta je prouzrokovalo i kako je akcija prethodila primanjem gola. U slucaju penala...uvek se gleda kako je doslo do penala i kako je penal napravljen. Ovo je osnovno. Posmatraj malo utakmicu kao da si trener. ;)

Citajuci neke vase komentare i 'poimanje' fudbala na ovom forumu...ne iznenadjuje me sto je FK Novi Pazar slab i bori se za opstanak u ligu. :))

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

• Poruku poslati

50

Subota, 31. Mart 2007

Heh..gledas siroko na fudbal,al se vidi da ga ne poznajes.Podsecas me ja na jednog moj druga koji za aut blizu sesnaesterca kaze "Super,skraceni korner"..:)
U svoje poznavanje fudbala ne sumnjam,a i u tvojim recima ima logike.Ako gledamo sta je prethodilo kontri,pa sta je prethodilo onome sto je prethodilo kontri,onda je svaki gol primljen odmah po polasku tima sa centra ;)|Fudbal nije retrospektivan,ako je penal onda je penal,ako je slobodnjak,onda je slobodnjak.Njima se prekida kontra ..
Sve u svemu,dobro je da imas neko svoj misljenje,cenim!! ;) Mozda si i u pravu..
Pozdrav!!
DA MOGU...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

51

Petak, 01. Juni 2007

U subotu se nastavljaju kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u fudbalu koje se sledeće godine održava u Austriji i Švajcarskoj.
Grupa A
14:00h Kazahstan - Jermenija
18:00h Azerbejdžan - Poljska
18:15h Finska - Srbija
20:45h Belgija - Portugalija
Tabela: Poljska 16 bodova, Portugal, Srbija i Finska 11, Belgija 7, Kazahstan 5, Azerbejdžan 4, Jermenija 1

Grupa B
20:00h Litvanija - Gruzija
20:45h Farska Ostrva - Italija
21:00h Francuska - Ukrajina
Tabela: Ukrajina. Škotska i Francuska 12 bodova, Italija 10, Gruzija 6, Litvanija 4, Farska Ostrva 0

Grupa C
20:00h Bosna i Hercegovina - Turska

20:05h Norveška - Malta
20:30h grčka - Mađarska
Tabela: Turska 13 bodova, Grčka 12, Bosna i Hercegovina i Norveška 7, Mađarska 6, Malta 4, Moldavija 2

Grupa D
16:00h Vels - Češka
19:00h Nemačka - San Marino
Tabela: Nemačka, Češka i Republika Irska 13 bodova, Slovačka 9, Vels 6, Kipar 4, San Marino 0

Grupa E
17:00h Rusija - Andora
19:30h Makedonija - Izrael
20:30h Estonija - Hrvatska
Tabela: Hrvatska 13 bodova, Izrael, Rusija i Engleska 11, Makedonija 7, Estonija i Andora 0

Grupa F
18:00h Island - Lihtenštajn
20:00h Danska - Švedska
20:30h Letonija - Španija
Tabela: Severna Irska 13 bodova, Švedska 12, Španija 9, Danska 7, Letonija, Lihtenštajn i Island 3

Grupa G
20:00h Belorusija - Bugarska
20:30h Albanija - Luksemburg
20:45h Slovenija - Rumunija
Tabela: Holandija 14, Rumunija 11, Bugarska 9, Belorusija 7, Slovenija 4, Albanija 3, Luksemburg 0

Bosniaco

Zlatna sredina

(10)

• »Bosniaco« je muško

Datum registracije: 30.12.2003

• Poruku poslati

52

Petak, 01. Juni 2007

Kvalifikacije

Finska - Srbija 1:0

Bosna - Turska 1:0

NAPRIJED BOSNO! HVala na dolasku bratska turska nacijo!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

53

Subota, 02. Juni 2007

Bosna - Turska 3:2 Neznam koliko ce ova pobeda znaciti Bosni jer je Grcka pobedila sa 2:0 Madjarsku.

Belgija-Portugal 1:2

Nemacka - San Marino 6:0

F.Ostrva-Italija 1:2 (oba gola za Italiju je dao Pippo Inzaghi)

Rusija-Andora 4:0

Estonia-Hrvatska 0:1

Norveska-Malta 4:0

Wels-Ceska 0:0

Francuska-Ukrajina 2:0 ,(5 min pre kraja)golove dali Riberi i Anjelka.

Finska-Srbija 0:2

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

54

Subota, 02. Juni 2007

Francuska 2:0 Ukrajina. Strelci Riberi i Anelka. (o) (o) (o) Kako je Anelka poceo da igra za Francusku nesto sve vise i vise navijam za Francusku a uz to ako jos dodam Riberija. (o) (o) (o) Cisto sumnjam da ce Anelka ostat u Bolton slijedece sezone...

Bosna 3:2 Turska. (o) (o) (o)

Samo ne znam koliko ce ova pobjeda znaciti za Bosnu (cisto sumnjam da ce se kvalifikovat)...ali ce sigurno napriviti tezi poso Turcima protiv Grka.

Finska 0:2 Srbija. Srbija ima OK tim...samo je Finska mnogo los tim.

harunh

Zlatna sredina

(10)

• »harunh« je autor ove teme

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

55

Nedjelja, 03. Juni 2007

Selam

Nocas je bila noc za moju dusu.
Nebitno je apsolutno sta Bosni znaci ova pobjeda, kada je ciklus u pitanju bitno je da se vratio pobjednicki duh, i da se moze igrati bez svih nazovi zvijezda fudbala, za drzavu igraju oni koji je vole i na terenu ginu kao sto su to nocas uradili momci Fuada Muzurovica.

Sto se francuske tice veceras je u reprezentaciji francuske igralo cetiri muslimana i svi su obiljezili pocetak utakmice Fatihom, kamere su snimile Anelku i Nasrija, a briljirali su jos i Rberi i Abidal.
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

56

Nedjelja, 03. Juni 2007

Citirano

i svi su obiljezili pocetak utakmice Fatihom

Otkud znas da je bila Sura Fatiha? :D

SPAWN

Zlatna sredina

(10)

• »SPAWN« je muško

Datum registracije: 26.04.2005

• Poruku poslati

57

Nedjelja, 03. Juni 2007

Bez obzira na sve rezultate,mislim da je dogadjaj veceri prekid u Danskoj... Navijac je uleteo na teren,nezadovoljan odlukom sudije(sudija je bio Herbert Fandel,sudio finale u Atini),i napao ga! Inace,sudija je sudio penal za Svedjane minut pre kraja tekme pri rezultatu 3-3!

Ocekuje se da ce Uefa ostro kaznit Dance!
Halo Bing? Kako brat?

harunh

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

58

Nedjelja, 03. Juni 2007

Citirano

Orginalno od Ibn Masud

Citirano

i svi su obiljezili pocetak utakmice Fatihom

Otkud znas da je bila Sura Fatiha? :D

Dobro pitanje. :D
Bitno je da su ruke bile pôdignute u znak ucenja dove, a znam da je Riberi ranije na tv-u govorio da uvijek pocinje sa Fatihom. :klanja:
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

59

Nedjelja, 03. Juni 2007

Citirano

Nebitno je apsolutno sta Bosni znaci ova pobjeda, kada je ciklus u pitanju bitno je da se vratio pobjednicki duh, i da se moze igrati bez svih nazovi zvijezda fudbala, za drzavu igraju oni koji je vole i na terenu ginu kao sto su to nocas uradili momci Fuada Muzurovica.

Sve dok se ne kvalifikuju...sve je to manje-vise relativno.

Citirano

Bitno je da su ruke bile pôdignute u znak ucenja dove, a znam da je Riberi ranije na tv-u govorio da uvijek pocinje sa Fatihom.

:klanja: :klanja: :klanja:

Sad definitivno navijam za Francusku. Mislim da imaju velike sanse slijedece god. da osvoje Evropsko.

Mislim da trebaju da maknu onog Anrija. Ono je klupski igrac. Nikad nesto nije bio dobar za Francusku.

harunh

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

60

Nedjelja, 03. Juni 2007

Selam

A sto bolan, pa znas da je i on prihvatio Islam, a zamisli jos njega i Kerima Benzamu u timu, ja mastam da zaigraju sva sestorica zajedno.

http://www.youtube.com/watch?v=n7mFejqFFAg&mode=user&search=

Social bookmarks