Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

1

Subota, 24. Maj 2003

EVROVIZIJA

Da li jos neko od vas prati ovo "muzicko nadmetanje" ?

moja zapazanja:
1) Austria :cool komicar ;)
2) Bosnia & Herzegovina : Mia nije bila losa (12 poena od Turske :):) )
3) France: super pesma, super glas
3) Russia: t.A.T.u.... sta da kazem ? :D
4) Belgium: Ubedljivo najlepsa izvodjacica, mada mi je i pesmica bila simpaticna ( moj favorit !)

Vasa zapazanja?
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

2

Nedjelja, 25. Maj 2003

SUPER!!!

Kaum zu glauben 8o Turska je pobedila :D:D:D:D:D 8)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 26. Maj 2003

Ovo je jedno naprosto fantastično takmičenje!

U muzičkom univerzumu u kome obitavaju bića koja se bave ovom lakom zabavom se baš ništa nije dogodilo već 16 godina(!?!), još odkad je Johny Logan otpevao "Hold me now", te šarene, evrovizijske 1987. godine... On je makar bio i ostao "one hit man", za razliku od njegovih kolega koji su uglavnom "zero hit somebody".

Neverovatna količina bezukusa i političkog lobiranja na jednom mestu. Najtužnije je što se to ljudima mnogo dopada...

Oprosti pink, ništa lično...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

• »LaViCa|ljuta« je žensko

Datum registracije: 26.05.2003

• Poruku poslati

4

England ?

:D A sta je sa England ? o| e bog him do zdravlje
hihih
A posto sam nova da vam se prvo pozdravim :)

5

@ DjordjeRd:

Citirano

Oprosti pink, ništa lično...

Oprosteno ti je :)

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

6

I ovo kao i ranija nadmetanja za najbolju evropsku pesmu, iscekivao sam sa mnogo zelje, da na jednom mestu cujem i vidim spoj lepote i kvaliteta! Ovog prvog bilo je na pretek ako se uzmu u obzir sve one koreografije kao i interpretatorke! Medjutim, kvalitet je ovog puta, cini mi se, bio u drugom planu! Bilo je dosta klishea iz kojeg je jedino iskocila Belgija sa onom zanimljivom (ali samo toliko) pesmicom! Slozio bih se sa Djordjem da su lobiji ucinili svoje, tako ta se naprosto moglo pretpostaviti ko ce od koga dobiti poene! Prije svega mislim na trgovinu na relaciji Grcka-Kipar, Svedska-Norveska, Turska-BiH, Letonija-Estonija...

No, sve u svemu ipak mislim da je Turska zasluzeno pobedila, mada mi je zao sto simpaticna Francuskinja (Alzirka) nije imala vise poena, jer je licno ta pesma bila moj favorit! Naravno iz cele price u startu sam iskljucio Rusiju i Spaniju koje su bile favoriti na svim kladionicama, tako da sam pesme rangirao od trece pozicije na dole! No, Rusija je bila treca, a Spanija cini mi peta ili sesta! Ruska pesmica je bila takodje dobra ali mi je drago da nije pobedila zbog one dve ludace!

Sto se jos nekih zemalja tice, licno me je razocarala Grcka (ocekivao sam mnogo bolji nastup), Austrijska pesma je bila smesna (a jos smesniji je plasman), Norveska je takodje imala zanimljivu pesmu ali ne i za Evroviziju, i naravno bas mi je drago da je povlascena Velika Britanija ostala bez poena! Pesma im je bila ocajna...

Zao mi jei sto Tose Proeski nije mogao da ucestvuje (istina pevao bi za Makedoniju), jer bi sa pesmom "Cija si" , siguran sam, bio medju prvih pet!

Eto, ostaje nam da sacekamo jos godinu dana do Eurosong-a 2004. u Turskoj kada cemo, nadam se, i mi posle duze vremena uci u konkurenciju...

Sit Hungry Doesn't Believe

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

7

Srijeda, 28. Maj 2003

Sajt..

Evo ovaj sajt ako nekog interesuje neshto o pobednickoj pesmi, njonoj pevacici (Audio i video snimak), a mozete tu naci i ostale izvodjace www.eurovision.tv/public/participants/23311.html

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 23. Februar 2004

Posle dvanaest godina i Extra Nene, nasa zemlja ce ponovo ucestvovati na takmicenju za najbolju pesmu Evrope, koje se maja ove godine odrzava u Turskoj. Na izboru za naseg predstavnika preksinoc je u centru "Sava", ubedljivo i ocekivano, pobedio Zeljko Joksimovic sa pesmom "Lane moje". Pokazalo se jos jednom da su on i Leontina dobitna kombinacija za takmicenja festivalskog tipa, jer je Zeljkova pesma slozicete se bila za klasu ispred ostalih. Ostaje mu da se jos malo uigra, dotera nastup, uvezba jedan refren na engleskom i saceka Istanbul 2004.

dosadasnji nasi predstavnici: (u zagradi je plasman)

1961. Ljiljana Petrović - Neke davne zvezde /8./
1962. Lola Novaković - Ne pali svetlo u sumrak /4./
1963. Vice Vukov - Brodovi /11./
1964. Sabahudin Kurt - Život je sklopio krug /13./
1965. Vice Vukov - Čežnja /12./
1966. Berta Ambrož - Brez besed /7./
1967. Lado Leskovar - Vse rože sveta /9./
1968. Dubrovački trubaduri - Jedan dan /8./
1969. 4M - Pozdrav svijetu /13./
1970. Eva Sršen - Pridi dala ti bom cvet /11./
1971. Krunoslav Slabinac - Tvoj dječak je tužan /14./
1972. Tereza - Muzika i ti /9./
1973. Zdravko Čolić - Gori vatra /15./
1974. Korni grupa - Generacija 42 /12./
1975. Pepel in kri - Den ljubezni /13./
1976. Ambasadori - Ne mogu skriti svoju bol /18./
1981. Seid Memić Vajta - Leila /15./
1982. Aska - Halo, halo /14./
1983. Daniel - Džuli /4./
1984. Vlada i Izolda - Ćao amore /18./
1986. Doris Dragović - Željo moja /11./
1987. Novi fosili - Ja sam za ples /4./
1988. Srebrna krila - Mangup /6./
1989. Riva - Rock me [prva i jedina pobeda] /1./
1990. Tajči - Hajde da ludujemo /7./
1991. Bebi dol - Brazil /21./
1992. Extra Nena - Ljubim te pesmama /13./

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

9

Znači, Željko Joksimović ...

Evo i zvaničnog Evrovizijskog sajta Merhaba Istanbul
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

10

Citirano

Orginalno od sans
Znači, Željko Joksimović ...

ja sam lichno navijao za NEGATIVE!zaista ivana ima fascinantan glas i oni su svi mladi momci a ivana jeeeeeeeeeeeee :rolleyes: imam sve njihove albume,omiljena su mi rock grupa i stvarno su good ali zheljko X( X( X( X( X( X(

11

Znaci Zeljko Joksimovic?
Bas me zanima dokle ce dogurati :) Nadam se dalje od Extra Nene onda ?( ...

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

12

Utorak, 24. Februar 2004

Citirano

Orginalno od And_U_Price

1984. Vlada i Izolda - Ćao amore /18./

Moram da kažem šta mislim o Evroviziji, a nema boljeg načina od ovog: ovaj gore šit od pesme je pobedio i u Evropi zaslužio osamnaesto mesto. U Jugi je tužan ostao nezaboravan trio. Slađana, Dado i Princeza...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

13

Utorak, 24. Februar 2004

@Djordje_Rd: Cini mi se da mnogo volis taj duet (ili trio kako ti rece). :) Ali ne rece nista o Zeljkovoj pesmici.

@pink: Pri cistoj svesti i zdravoj pameti danas 24. 02. 2004. izjavljujem da ce Zeljkova pesma (uz par korekcija) 100% proci kvalifikacije, 90% biti medju prvih 10 i 75% medju prvih pet u Turskoj!!! ;)

@simke_np: Ivana je bila dobra kao i Boris Rezak, ali je Zeljkova pesma ipak evrovizijskija... :P

14

Utorak, 24. Februar 2004

Kad sam bio mali super mi je bila evrovizija.. posebno mi je bio zanimljiv deo glasanja.. pesme obicno nisam ni slusao :D. Poslednjih par godina pesme sa evrovizije mogu samo da okitim epitetom koji je gore negde djordje vec upotrebio.. naravno postoje izuztci ali sa punim pravom generalizujem. With all due respect aviceno, pesma ne treba da bude evrovizijska vec kvalitetna. Ne znam sadasnje kompozicije, ali znam da su prethodnih godina tim takmicenjem izvodjene uzasne pesme. U redu ako je to trend, ali definitivno to nije takmicenje za najbolju pesmu.. to je nesto trece.. (o evroviziji uopste pricam).
mogu ja da se potpisem i bolje...

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

15

Utorak, 24. Februar 2004

@fingers: Jasna mi je tvoja primedba i slazem se da je u poslednje vreme najveci gubitnik publika i da je kvalitet pao, ali dobro si rekao da je to trend. Ne pad kvaliteta, vec u smislu da se forsiraju neki novi zanrovi koji su na prelazu izmedju klasicnih, i pesme sa etno motivima. To jednostavno danas prolazi a ako je to nekvalitetno onda se to odnosi na muzicku produkciju uopste. U moru tog novog ipak se izdvajaju neke stvari koje zavredjuju paznju, a pesma koja ce nas predstavljati na Eurosongu je jedna od tih. Ne znam da li si cuo pesmu. Meni se jako dopada...

Pozdrav

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

16

Utorak, 24. Februar 2004

ovde se moze poslusati ova zeljkova pesma,meni se bas svidja... :)

17

Četvrtak, 26. Februar 2004

ovo pozdravljam

Dok je Vlado Georgiev nastupao na festivalu „Beovizija“, na bini, oko njega, prolazile su devojke noseći transparente na kojima je pisalo: „Ko krade autorska prava?“, „Dokle šund i kič?“, „Šta je sa piraterijom?“, „Traže se kompozitori!“, „Traži se dobra pesma!“, „Šta je sa kulturom?“

- To je revolt na stanje u našoj kulturi muzici i usmeren je ka državi, koja bi, napokon, morala da se pozabavi time. Takođe, to je i reakcija na kvalitet pesama koje su se pojavile na festivalima „Beovizija“ i „Evrovizija“, ali nije upućeno organizatorima već, opet, državi i autorima - objasnio nam je Peđa Stojnić, menadžer Vlade Georgieva.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 26. Februar 2004

Ja sam ZA da ova pesma pobedi, ubeila me je (o)
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

19

Subota, 06. Mart 2004

pricam vam ja.. zipa ovo sad

LANE MOJE IZ RESAVSKE ŠKOLE!

Svima koji žele da čuju kako zvuči pesma Alihana Semedova preporučujemo da pogledaju emisiju "Svet plus" koja će se premijerno emitovati u subotu, 6. marta, u 21 čas na TV "Politici", a reprizno na TV "Politici" i lokalnim i regionalnim stanicama širom Srbije, CG i BiH sutradan, u nedelju, u 12 časova.

Željko Joksimović putuje na "Eurosong" sa pesmom "Sen gelmez oldun" (prevod sa turskog "Ti nisi došao") azerbejdžanskog instrumentaliste Alihana Semedova?!

Nema ni dve nedelje da smo saznali da će Srbiju i Crnu Goru nakon dvanaestgodišnje pauze na "Eurosongu" predstavljati Željko Joksimović pesmom "Lane moje" za koju je napisao muziku i aranžman, dok je tekst delo Leontine Vukomanović. Ukus žirija i gledalaca se ovoga puta poklopio, a Joksimović je imao i zanimljiv scenski nastup odeven u kreaciju Verice Rakočević. Moglo bi se reći da je sve bilo idilično, a kompletna nacija je Joksimovića doživela kao nacionalnog junaka koji će toj Evropi pokazati da i mi imamo muziku, pevače i autore koji vrede. Međutim, radost nije bila dugog veka jer su se posle samo nekoliko dana beogradskim muzičkim krugovima raširile glasine o tome da je ova pobeda nameštena. Ova priča, doduše, nije zaživela jer je "Lane moje" za vrlo kratko vreme osvojilo slušalačku publiku. Nakon toga počele su da kolaju glasine o tome da je pesma "My bambi" plagijat... Pomalo neverovatno, s obzirom na činjenicu da će upravo tu pesmu čuti gotovo cela Evropa.

DOBRA STVAR, ALI POZNATA

Ipak, poznato je da su naši izvođači i "autori" u poslednjih desetak godina bez pardona "pozajmljivali" i obrađivali turske i grčke pesme i da to i dalje rade bez obzira na tužbe kojima prete oštećeni autori i njihova muzička udruženja. Šta da se radi kada je resavska škola našim muzičarima u krvi. Ni u novije vreme naši "autori" se ne odriču starih navika, a dokaz za to je skandalozno otkriće do kojeg je došao "Svet". Naime, na kompilaciji "Buda bar V" - reč je o duplom CD iz 1993. - na prvom disku, pod rednim brojem trinaest, nalazi se pesma "Sen gelmez oldun", inače autorsko delo azerbejdžanskog instrumentaliste Alihana Semedova. Izdvajamo je zato što neodoljivo podseća na najnoviji Joksimovićev hit i to baš na onaj koji "putuje" na "Evroviziju". Oni koji su čuli ovu pesmu šokirani su (pre)velikom sličnošću sa "Lanetom", a da zlo bude veće, Semedov je poznati virtouz na balabanu, turskoj izvornoj fruli!

Postavlja se pitanje da li nakon dvanaestogodišnje pauze treba da rizikujemo da nas deportuju iz Istanbula jer smo sa ukradenom pesmom pokušali da izađemo na evropsku muzičku scenu?!

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

20

Ponedjeljak, 08. Mart 2004

Sramota, prava sramota za nas, da posle toliko godina, izađemo pred evropski auditorijum sa falš pesmom...

A u Maksoviziji, se taj isti Željko Joksimović kleo da je on komponovao pesmu, da je sve original, ovo je nečuveno...

Koliko je bilo sve dobro izorganizovano, i gotovo namešteno da baš on pobedi, a to se dalo i primetiti prema reakcijama drugih takmičara, osećao sam da tu nešto nije kako treba...

A i čim je Marina Tucaković, učestvovala u tome, ni malo me ne čudi, da je do toga došlo, ipak sve ono što se sada forsira na našoj estradi, u većoj ili manjoj meri dokazuje ove za sada predpostavke...

Ne sumnjam, i ako imalo sličnosti bude sa tom pesmom azerbejdžanca, diskvalifikovaće Željka Joksimovića, i dalje ide pesma koja je osvojila drugo mesto...

Pozdrav

Social bookmarks