Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

221

Srijeda, 24. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Jaeger
@galaksijo

Kako ide na ciganskom?? :D

Prevescemo i na ciganski,zasto ne? :)
Neka nam neko prevede na Makedonski i Albanski ako ima a ja cu naci nekog dzipsija na romski :D

P.S. Da u pravu si ed-to za prevod :)
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

222

Srijeda, 24. Maj 2006

Pa sta je sad ovaj cirkus?
Tema je Evrovizija, a ovogodisnja evorvizija je bila i prosla!
Dakle molicu u EVROVIZIJI samo o Evroviziji.
Translateprogs svi poznajemo. i Google isto. Stvarno nema smisla. Ovaj forum posecuju ljudi sirom sveta, ali ljudi koji govore nas jezik, svi do jednog! Ne razumem u cemu je smisao prevoda na danski ili nemacki jezik!

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

223

Srijeda, 24. Maj 2006

Pa jos traze prevod na Makednoskom i Albanskom jeziku.Da vam kazem sa sigurnoscu oba ta jezika govorim,i prevod vam se ne bi dopao uopste...VERUJTE MI :D ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

• »Иван_« je muško

Datum registracije: 21.05.2006

• Poruku poslati

224

Srijeda, 24. Maj 2006

Evo ja sam bio vredan pa sam je preveo na srpski :)

LEJLA

Niz polje vetar miriše
I bol me prati kao sena
Dal negde za mnom uzdišeš
Gde si od mene sakrivena
U kosu stavi ruzmarin
I jedan cvet kraj te fontane
Lejla, zar bi ti mogla da voliš drugoga

Golube, moj golube
Nosi joj suze umesto pesme
Ako te sutra zaprose
Znaj tamo neću biti ja
Lako se tuge oproste
Al samo ljubav nikada
Zar bi ti mogla da voliš drugoga

Golube, moj golube
Nosi joj suze umesto pesme
Odlazim ko da sam kriv
Što voleh onu koju ne smem

Golube, moj golube
Nosi joj suze mesto pesme
Ja odlazim ko da sam kriv
Što voleh tebe koju ne smem

Što voleh tebe Lejla

:)) :)) :))
Some Girls Are Bigger Than Others

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

225

Petak, 02. Juni 2006

Sto nas narod kaze, "Hairli bilo". Ja sam rezultate saznao naegde u Hrvatskoj i veoma mi je bilo krivo, ali Hari je kralj i bez tog prvog mesta na Evroviziji. Hari majstore. Tashke, hvala brate za onaj voice mail, imao sam gotovo direktan prenos Eurosonga i to u "lijepoj njihovoj" :) Ocekujem i taj snimak.
Sit Hungry Doesn't Believe

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

226

Srijeda, 05. Mart 2008

Jeste li culi bosansku pesmu koja ide na Evroviziju? Jooo legende :)) :)) :klanja: :klanja: :))

http://www.youtube.com/watch?v=DwT4gCAw3LU
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

• »diskutant08« je muško

Datum registracije: 26.02.2008

• Poruku poslati

227

Srijeda, 05. Mart 2008

Jeste li primjetili kako je ova kokoska nekako od svih na sceni najnormalnija :D ,cudi se i kaze "sta je ovim virtuelnim ljudima" :))
Ovaj potpis je gramaticki ispravan i orginalan.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

228

Četvrtak, 06. Mart 2008

Citirano

Orginalno od zuti cvijet
Jeste li culi bosansku pesmu koja ide na Evroviziju?

Muzika je dobra, ovo ostalo necu da komentarishem (tekst, nastup, stajling...). :(

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

229

Četvrtak, 06. Mart 2008

Voditeljka Jutarnjeg programa RTS-a Jovana Janković i pevač i kompozitor Željko Joksimović vodiće takmičenje 'Pesma Evrovizije' , koje će biti održano u 'Beogradskoj areni' od 20. do 24. maja. Jankovićeva je u Skupštini grada Beograda vodila žrebanje za redosled takmičara u dva polufinala ovogodišnje 'Pesme Evrovizije'.

Pre dolaska na RTS, vodila je emisije 'Trejler' i 'Blokbaster' na BK Televiziji.
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

230

Petak, 07. Mart 2008

Meni se čini da ovaj tekst nije ni malo blesav, kako najprije izgleda.

‚‚Na svoju omiljenu foru prevarih faunu i floru da život nije poteko u moru, već od Ljubavi'' - ovo mi je čista metafizika

‚‚tolike protraćismo dane ležući jedući banane, padosmo na niske grane bez Ljubavi'' - parodija na teoriju da je čovek postao od majmuna

Ja mislim da je ovaj Laka ipak faca, a da iza stajlinga koji sablažnjava ipak ima nečeg :)
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

• »Eastyzah« je muško

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

231

Petak, 07. Mart 2008

Citirano

Orginalno od zuti cvijet
Meni se čini da ovaj tekst nije ni malo blesav, kako najprije izgleda.

‚‚Na svoju omiljenu foru prevarih faunu i floru da život nije poteko u moru, već od Ljubavi'' - ovo mi je čista metafizika

‚‚tolike protraćismo dane ležući jedući banane, padosmo na niske grane bez Ljubavi'' - parodija na teoriju da je čovek postao od majmuna

Ja mislim da je ovaj Laka ipak faca, a da iza stajlinga koji sablažnjava ipak ima nečeg :)

Cvijete, po ko zna koji put briljiras. ;)

Apsolutno se slazem da je Laka fenomenalan i pored toga sto je neshvacen.

Samo inteligentan covek moze biti ovako duhovit! :)

Pogledajte: http://www.youtube.com/watch?v=SLzTkllp2yQ

asija

Početnik

(10)

Datum registracije: 05.10.2007

• Poruku poslati

232

Petak, 07. Mart 2008

bas je bosancima super pesma... konacno nesto nov i drugacije! a tekst uopste nije glup, pa mora malo i da se razmislja... :D

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

233

Petak, 07. Mart 2008

Shta cu, ne svidja mi se.

Dodatak: I Shtulic je imao duboke tekstove iskazane na mnogo lepshi nachin, EKV je imala skrivene poruke u tekstovima... A i Bosna je verovatno imala adekvatnije ljude za nastup na Evroviziji.
Chula sam skroz malo Lakinih pesama ranije, i bile su mi dosta interesantnije nego ova.

Ipak, ukusi su razlichiti. :)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

• »tidzanum« je žensko

Datum registracije: 10.10.2007

• Poruku poslati

234

Petak, 07. Mart 2008

Simpaticno, mada mi se cini da to nije pesma za ovakvu vrstu takmicenja ?(
,,Ljepota zene je u njenim ocima, jer to su vrata njenog srca, mjesto gdje ljubav stanuje,,

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

235

Petak, 07. Mart 2008

A meni se baš sviđa što ruši sve evrovizijske stereotipe :) Što mora dobru pjesmu na evroviziji da izvodi samo neka dama sa balskom haljinom i da o ljubavi pjeva na neki način kako je sto hiljada puta pjevano. Laka je očito lud ka struja, al meni se ovo razbijanje svake uštogljenosti sviđa :D

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

236

Petak, 07. Mart 2008

Slabo inače pratim i gledam Evroviziju, jer svakako takva vrsta dešavanja nije u domenu mojeg interesovanja, ali sam i ja primjetio (kada bih kakvim slučajem se zadesio pored TV-a dok bi se održavalo ovo takmičenje) da ima pjesama koje se ne uklapaju u onaj evrovizijski stereotip. Vjerovatno se i sami organizatori Evrovizije trude da taj stereotip razbiju kako ovo takmičenje ne bi postalo dosadno i kako bi bilo u skladu s' vremenom, tj. aktuelno.

Da li je to dobro ili nije moglo bi se prodiskutovati. Da li je bolje da se drže onog svojeg, od ranije poznatog, kodeksa ili treba da su u skladu sa vremenom i da izbjegavaju bilo kakvu vrstu formalizma?

U suštini ovog pitanja se krije pitanje, da li vam se više sviđaju one stare ili ove nove Evrovizije (ako se ovakvo pitanje uopšte postaviti može)?

A može se postaviti i pitanje: Šta mislite, da li evrovizijske stereotipe želi promijeniti sam organizacioni odbor ili ga mijenjaju sami izvođači?
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

• »diskutant08« je muško

Datum registracije: 26.02.2008

• Poruku poslati

237

Petak, 07. Mart 2008

Nije Evropa danas ono sto je nekada bila.U tom smislu mislim da ide i Evrovizija,tj. da dolazi do spontanog uvodjenja novog i osavremenjavanja(ako se tako moze reci) ili modernizovanja evro-vizije u skladu sa Evropom.

Neznam puno o staroj niti novoj viziji Evrope.Na kraju krajeva staro je najverovatnije bilo nesto sablonski,ustogljeno kako neko rehce,a i muzika nije bila razvijena kao danas :rolleyes:

Uglavnom mislim da nova Evro-vizija ide nekim svojim tokom zavisno od izvodjaca i njihovog angazovanja na tom planu.Ocigledno je da to ne smeta ni tim tamo glavnim glaveno glavenim organizacionim odborima evrovizije :))
Ovaj potpis je gramaticki ispravan i orginalan.

• »Mr. Floyd Pink« je muško

Datum registracije: 23.02.2008

• Poruku poslati

238

Četvrtak, 13. Mart 2008

Citirano

[I Shtulic je imao duboke tekstove iskazane na mnogo lepshi nachin, EKV je imala skrivene poruke u tekstovima... A i Bosna je verovatno imala adekvatnije ljude za nastup na Evroviziji.
Chula sam skroz malo Lakinih pesama ranije, i bile su mi dosta interesantnije nego ova.

Pa Sting Lady, Shtula je bio ''bajraktar'' pravca u Yu rock muzici kom bih ja (ni manje-ni vishe) dao naziv :malogradjanski rock, na osnovu muzike koju su pravili, naravno, lishuci textove... Ali, s obzirom na chinjenicu da text bez muzike (u pop-rock muzici) i muzika bez teksta ne vrede nishta, mislim da je malo previshe dato slobode vama samim da komentarishete neshto shto (iskreno) dobro ne poznajete... Naime, da biste neshto kritikovali morate poznavati 1243761354 aspekata koje chine tu stvar njome.... Da ne duzim.. Laka je neshto najorginalnije (po svemu) shto se zadnjih godina pojavilo na ex-Yu sceni, i mislim, u svakom smislu, da mu se smeshi ogromni uspeh... :)

P.S. Pitanje za Sting Lady: Ko su ti adekvatniji ljudi koji bi (po tvom misljenju) predstavljali BiH na Eurosongu?

The sun is the same in a relative way but you're older
Shorter of breath and one day closer to death.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

239

Četvrtak, 13. Mart 2008

@Floyd Pink: Kao shto rekoh u nekom od svojih prethodnih postova, ukusi su razlichiti.
Ova pesma mi se dovoljno ne svidja. Od 100% svidja mi se 10%. :) A kad kazem "pesma", onda mislim na sve shto sam videla i chula.
Ne znam na shta si mislio kada si rekao "da biste neshto kritikovali morate poznavati 1243761354 aspekata koje chine tu stvar njome". Narochito ne znam shta si mislio pod ovim: "mislim da je malo previshe dato slobode vama samim da komentarishete neshto shto (iskreno) dobro ne poznajete". O pitanju slobode komentarisanja u zavisnosti od toga da li se neshto dovoljno dobro poznaje ili ne - necu da komentarishem. Ko daje ili uskracuje slobodu komentarisanja?

To mi lichi na situaciju kada ne treba da kazesh da li ti se "Karenjina" svidja ili ne dok ne prochitash sva Tolstojeva dela.

I, da odgovorim na pitanje... Prva osoba koja mi je pala na pamet je Dino Merlin, na primer.

@Ostali:
Nego, zna li neko gde se mogu rezervisati karte za Evroviziju? Neki poznanici iz Shvedske su zainteresovani da prisustvuju i boje se da su karte rasprodate, a mi smo od ljudi iz Ticketline dobili informaciju da su karte u prodaji od 17. marta.
Znate li neshto o tome?

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

• »Mr. Floyd Pink« je muško

Datum registracije: 23.02.2008

• Poruku poslati

240

Petak, 14. Mart 2008

@Sting Lady: Vec dugo pratim Laku i mogu ti reci da je lik totalno genijalan! Imao sam priliku da prisustvujem njegovim koncertima i mogu ti reci da je apsolutni genije, lik koji pravi savrshenu sintezu muzike i texta... Na prvi pogled kreten, sa sve stajlingom, pojavom i pevanjem, ali ustvari nosilac jedne vrlo fine poruke, a to je ljubav. :) Nisam hteo da te uvredim Sting Lady, ili na bilo koji nachin iznerviram, ali mislim da je malo pregrubo reci za bilo kog umetnika i za njegov rad ''ruzan nachin iskazivanja textova'' ili ''textovi, stajling... ne bih da komentarishem''. Takodje, ovo je prvi predstavnik BiH za koga se uopshte ne dovodi u pitanje nacionalnost ili religija, shto josh jednom potvrdjuje da je lik pravi umetnik, za razliku od nekog Merlina ili Harija koji su davno ispevali svoje... :)

The sun is the same in a relative way but you're older
Shorter of breath and one day closer to death.

Social bookmarks