Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

21

Ponedjeljak, 08. Mart 2004

Hadzi kakve veze ima Marina sa ovom pesmom? Koliko znam Leontina je pisala text, a Zeljko se dici da je sam muziku komponovao.. Marina je radila Jeleninu pesmu valjda i sva je ljuta (kao i Jelena sama) sto ta pesma nije pobedila..

Na sledećim Internet adresama, možete čuti obe pesme i sami uporediti: www.zeljkojoksimovic.com/download/index.html i na adresi
www.azeroo.com/mp3/mp3_download.php3?mp3_id=26)

Po zakonu o autorskim pravima, dozvoljeno je iz već postojeće pesme preuzeti četiri takta, a da se to ne računa kao plagijat.

U slučaju da je Željko preuzeo više od četiri takta velike su šanse da pesma bude diskvalifikovana, što bi bila velika sramota za zemlju. To bi značilo da osim šećera, prepakujemo i pesme.

Zeljkovu mi mucno da slusam, a ovu drugu stranicu ne mogu da otvorim. Ako vi uspete eto vam sanse da prosudjujete sami. DA se ogradim: samo prenosim vesti iz novina, a prenosim ih jer mi se naglasava ono sto ne valja a to je malo kvaliteta i malo originala na nasim prostorima. A ova pesma ja mozda i cista od svega toga (al ipak mi se ne slusa nocas :).. mozda druge noci :) ).
mogu ja da se potpisem i bolje...

22

A mene bi, ukoliko glasine o Zeljkovom lanetu koje trenutno kruze imaju veze sa istinom, zanimalo ko je zauzeo drugo mesto na " Beoviziji". Bolje bi bilo sve to fino proverit i ne prezentirat se svetu kao lopoF X( .

@ fingersbroken: Ni ja ne mogu da otvorim i cujem ovu drugu pesmu.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

23

Jasko, organizaciju ovogodišnje Beovizije, mislim da je uradila Marina Tucaković, koja je svima nama poznata kao proizvođač, da ovo ne stavljam pod znacima navoda, jer je stvarno tako, ovog nakaradnog turbo-folka na našoj estradi, mislim da je ona i ako neposredno nije učestvovala u izradi pesme koja je pobedila, svojim pojavljivanjem u medijima, najviše prednosti dala Željku Joksimoviću, hvaleći njegovu pesmu, koju još nismo ni čuli...

Po meni je i tu napravljen neki vid uticaja na javnost, što nije uskladu sa propozicijama, i što mi je smetalo još od samog početka Beovizije, kao da je znala krajnji rezultat...

Drugo, ona kao presedni žirija, je morala da povede računa, naravno zajedno sa ostalim članovima, koji su sproveli "kontrolu", da se ne potkrade ni jedna falš pesma...

A stvarno je pesma, kao pesma, scenski nastup, i sve u pripremi oko nje, da je ona stvarno originalna, kako kaže Željko Joksimović, stvarno super...

P.S.
Gledag sinoć na Svet-plus, uporerdni snimak ove dve pesme...

Pozdrav

24

Utorak, 09. Mart 2004

Ok hadzi.. ne znam sto se javljam kad nisam u toku sa svim :) A sve je to dole po starom sablonu.. Kome je ta Marina pisala pesme (dosta mi je da sam cuo Jelenine textove (ne zeljom naravno)), pa da joj nikad ne bih ukazao cast da sedi u bilo kakvom ziriju koji bira predstavnike za svet.. al sta ces.. tako je kakko je..

Nego, jel imalo slicnosti izmedju tih pesama ili ne?

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

25

Utorak, 09. Mart 2004

Pa, koliko se ja razumem u muziku, oslanjajući se na sluh, mislim da postoji sličnost motiva ( oni koji znaju, motiv u stvari u muzici prestavlja "muzičku rečenicu", koja se tokom muzičkog dela razrađuje i uvek se provlači kroz muzički komad )...

E, sada postoji pravilo, da nebi trebalo da se poklopi više od 4 takta, a to već ne mogu da razlučim, i ne želim da ulazim u takve analize, ali sam siguran da će stručnjaci reći svoje, ukoliko ne bude sličnosti, Lane moje ima po meni velike šanse da pobedi na takmičenju, jer je stvarno urađena profesionalno, a ukoliko bude sličnosti, onda otpada i na takmičenje u Istanbul ide drugoplasirana pesma...

Pozdrav

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

26

Utorak, 09. Mart 2004

Citirano

Orginalno od fingersbroken
Nego, jel imalo slicnosti izmedju tih pesama ili ne?

Ja skidoh obe pesme sa neta.
Licno se ne bih usudio da kazem da je pesma ukradena. Malih slicnosti ima ali po meni nedovoljno za tako teške kvalifikacije.
No strucnjaci nek kazu svoje, meni su ionako uši malo potvrde od glasnog R'nR-a ;)

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

27

Utorak, 09. Mart 2004

Pesme preslusah i ja .... Mislim ima necega slicnog ali ne toliko da se moze tvrditi usima jednog laika da je stvar iskopirana.... uostalom najbolji sam kad ne znam :) jelj ? (o)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

28

Petak, 12. Mart 2004

IPAK "LANE MOJE" NIJE PLAGIJAT...

Večeras u informativnoj emisiji Pink televizije, najavljuje se suđenje, na osnovu tužbe Željka Joksimovića, i organizacionog odbora Beovizije, povodom objavljivanja vesti da je ovogodišnja pobednička pesma na Beoviziji "Lane moje", plagijat, uz odštetu koju treba da plati utuženi glavni i odgovorni urednik lista "Svet plus" u visini od 7.000.000,oo dinara...

Naime, Željko Joksimović i organizacioni odbor Beovizije, angažovali su stručnjake za procenu ove dve melodije, među kojima je i Kornelije Kovač, i koji su naime ustanovili da se pesme ne poklapaju, već da samo postoji sličnost motiva...

Konačan epilog, ova priča dobiće na sudu...

P.S.

No, ništa nije sigurno, dok komisija Eurosonga u Istanbulu, ne da zeleno svetlo našoj pesmi, bar što se tiče Evrovizije...

P.P.S.

Sada je bar malo lakše...

29

Subota, 13. Mart 2004

Eh oni iz Svet plusa... Jesam gledao (ne znam ni sto) onu emisiju al mi je ona voditeljka isla na zivceeeeeeeeeee... to je neopisivo.. Otvorim im site i citam ponekad i znam da lazu.. lazu... BIla jednom prica za naseg jednog sugradjanina koji veze sa texasom nema a oni mu napisali kralj texasa iz NP... A znam da i sve drugo izmisljaju i lupaju.. al to je tabloid.. samo da prodaju.. placaju novinare za mastu... A sad nek plate i za lazi.. :).. Eto ja im bio poverovao... a njima do gledanosti.. I treba da plate.. treba treba :]

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

30

Nedjelja, 14. Mart 2004

Istina da imam osnovno muzicko obrazovanje (i diplomu :O ), ali se ne smatram kompetentnom da kazem da li su u pitanju cetiri takta ili vise, zato mogu reci da sam odslusala obe pesme i moram priznati da sam sokirana, slicnost je tolika i to upravo u onim delovima koji mi se najvise svidjaju. :(
Pitam se samo kako ih nije sramota. X(
Pazi koju igru igras.

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

31

Utorak, 06. April 2004

Tursko 'a naseeeee'''

nemaju nasi pevaci nistaaaa oni samo znaju da ukradu tudje i da se fale ko svijetlac sa g*****m na tudju stvar .....

Alihan Sengelmezoldu je orginalni za LANE MOJE pa nek prica ko sta hoce !!!! xx( :P :) :D

Alihan Sengelmezoldu---pesma je u disko rumbu
zeljko joksimovic --- pesma je u Bit

izmeni malo ritam--oduzmi 3 takta u brzini i ETOOO POSTA ZVEZDA '''''''''''''''''''''

bux_ludvig_np je dodao/la ovu sliku:
  • ludwiig.jpg
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

32

Utorak, 11. Maj 2004

Sutra bese polufinale?
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

SANP-75

Početnik

(10)

• »SANP-75« je muško

Datum registracije: 26.04.2004

• Poruku poslati

33

Utorak, 11. Maj 2004

yes yes sutra je polufinale :D
Leben und leben lasen ;)

34

Utorak, 11. Maj 2004

A hocel ovo polufinalno takmicenje prenosit kakva TV iz Nemacke ili Austrije ?

SANP-75

Početnik

(10)

• »SANP-75« je muško

Datum registracije: 26.04.2004

• Poruku poslati

35

Utorak, 11. Maj 2004

Naravno da hoce :D

Austria - ORF1
Germany - PRO7 :rolleyes:
Leben und leben lasen ;)

36

Utorak, 11. Maj 2004

@ SANP-75 : Hvala.Na PRO7 ne nadjoh nista :O , al cu gledat na ORF1 21:00 Eurovision Song Contest - Semifinale

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

37

Utorak, 11. Maj 2004

Svi racnaju na SMS glasove iz dijaspore.
Za koga ce te vi glasat o nasa dijasporo?

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

38

Utorak, 11. Maj 2004

Prvo da kazem da poslusah tu famoznu pjesmu od Joksimovica i usudjujem se reci da isto odslusah i original iste pjesme. Mislim da je pjesma majstorski "ukradena". Asocijacija Bregovic...

Citirano

Orginalno od hobbes

Mozda je bolje pitanje za koga cete vi glasat' o nasa dijasporo iz Europe jer u sjevernoj Americi slabo je ko i cuo za to takmicenje. Evo ja ni mobilnog nemam...

Ne d'o Bog da postoji takmicenje Azijovizija i da se glasa SMS-om...Slabo bi pobjednik i vicesampion uvijek bili izvjesni.

Zivili
Giovanni
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

39

Utorak, 11. Maj 2004

Pozdrav za sve prijatelje...

Gledam ovih dana intenzivne reportaže iz Instambula, puno je izvođaća, dosta intervijua, i dosta njih onako kolegijalno daju prednost Željku Joksimoviću...

Slušao sam interviju Toše Proeskog, koji tipuje na našeg prestavnika...

P.S.

Večeras u Nišu koncert Crvene Jabuke, na Niškoj letnjoj pozornici u Tvrđavi...

Slušam pesme sa prozora, izgleda da je atmosvera super...

Pozdrav

40

Utorak, 11. Maj 2004

Citirano

Orginalno od hobbes

Ako budemo glasali onda verovatno za "Lane" pa bilo ukradeno ili ne ?( ...

Social bookmarks