Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

81

Subota, 22. Maj 2004

Admine da si ti nama zif i zdraf al o tome se davno ode pisalo i diskutovalo, a ja bi sad Zdreljka ostavio da pociva u miru
malo za promenu

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

82

Subota, 22. Maj 2004

Citirano

Orginalno od pink

Citirano

Orginalno od Administrator
A kad je bila ta evrovizija?

Dobro jutro admine, Evrovizija je bila sinoc.
Evo rezultata : RESULTS

Citirano

Orginalno od hadalj
Admine da si ti nama zif i zdraf al o tome se davno ode pisalo i diskutovalo, a ja bi sad Zdreljka ostavio da pociva u miru

Ne da pratim tu Evroviziju, nego je to cudo jedno koliko je pratim :D
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

83

Subota, 22. Maj 2004

KAKO RECE JEDAN POZNATI SRBIJANSKI NOVINAR DA ONIMA KOJI VOLE ZELJKA JOKSIMOVICA SMRDI IZ USTA

Bas mi je drago sto nije bio prvi-KO BI IH TRPEO
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

Jugo_ella_

Početnik

(10)

• »Jugo_ella_« je žensko

Datum registracije: 10.12.2002

• Poruku poslati

84

Subota, 22. Maj 2004

Hello pinky:)...sto se tice Evrovizije svake godine je nesto politicko umijesano i zato je i Pobedila Ruslana Tiki tantsi-wild dance..To je jednostavno lako izracunat..najbolje pjeseme su bile:Ukraina(ruslana),Scg naravno,Belgija,Bosna(kul show;))..Ja sam zadovoljna al Scg je bilo vise tradicionalno pokazuje bolje jednu kulturu.Mislim i svedska je mogla napravit neku takvu pjesmu..sta ces?Don't worrybe happy..sledece godine cu ih ja pobedzivat :D ...zao mi je sto nije Makedonia mogla malo bolje proc..good topic dear sister..
:P Elvira

85

Subota, 22. Maj 2004

Hello ella... & thanx sis :)

Ma verovatno da je Djodrdje u pravu kada kaze da to vec odavno nije pravo takmicenje u muzici i pevanju, vec kojekavi politicki kupovno-prodajni spektakli ...Ja valjda iz navike volim da propratim Evroviziju..

Do sledece godine ;).

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

86

Subota, 22. Maj 2004

Esselamu alejkum

Pročitah u jednim novinama komentar pod naslovom Možda je bolje biti mali.
Da su se odcijepili još i Crna gora i Vojvodina pobijedili bi na Evroviziji.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

vini

Početnik

(10)

• »vini« je žensko

Datum registracije: 13.11.2003

• Poruku poslati

87

Ponedjeljak, 24. Maj 2004

evrosong 2004

Ove godine evrosong je imao stvarno nekoliko dobrih pesama da je bilo tesko odrediti pravog pobednika. Takmicenje je bilo super al glasanje bljak,kako je moguce da je Turska dobila 1 poen od Srbije kad je ovde njihova pesma hit,uzas .Inace moj favorit je bila pesma Lane moje , smatram da veze nema sa plagijatom i oni koji zanju bar nesto o muzici reci ce isto .

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

88

Ponedjeljak, 24. Maj 2004

Citirano

Orginalno od Sandzacki_sin
Pročitah u jednim novinama komentar pod naslovom Možda je bolje biti mali.
Da su se odcijepili još i Crna gora i Vojvodina pobijedili bi na Evroviziji.

ada vika ja to bogomi jos davno, no nije kasno da se sad pocnu pripreme za iducu godinu,
trebalo bi se pregovarat i sa Sandzakom i Kosovom, siguran sam da bi se naso zajednicki jezik,
ovako mi vama nezavisnost vi nama 12 bodova i ete pobede, moglo bi se potpisat ugovor i za par narednih godina tako da se osigura svaka sledeca pobeda. Ovako bi Srbija bar usla u istoriju kao evropski pobednik.
malo za promenu

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

89

Subota, 05. Mart 2005

Dakle, na 50. takmicenju za pesmu Evrovizije u Kijevu, nasu zemlju predstavljace podgoricka grupa "No Name" sa pesmo Zauvijek moja .

Sinocnji izbor za naseg predstavnika bio je po mom ukusu izuzetno lose organizovan. Zasto je sve moralo da se odigra u Podgorici? Mizerna scenografija, voditeljke bruka za profesiju, o pesmama i da ne govorim. Osim sto su nama gledaocima uskratili uzivanje u dobro odradjenom festivalu i nemilosrdno nas prepustili izvestacenim voditeljkama i Andriji Milosevicu ciji smisao za humor ne zasluzuje cak ni komentar, organizatori su se potrudili da nam izbor za predstavnika na Eurosongu vise lici na najobicniju emisiju spotova. Zaista ocajna organizacija.

Sistem glasanja bio je vrhunac rasomonijade. Osam clanova zirija, po cetiri iz obe republike glasalo je po poznatom sistemu za po 10 pesama. Crnogorsko cojstvo jos jednom je doslo do izrazaja , favoritima RTS-a ni jedan jedni glas, a svojim junacima po 12. Ziri iz Srbije, posao je odradio posteno i po savesti. Pobednik je uglavnom dobijao 7 ili 8 poena.

Da li je sve bilo namestaljak? Ne znam, ali sam sebi prije izbora rekao da ovoga puta na Eurosong mora ici predstavnik Crne Gore jer to naprosto mora biti tako. Ruku na srce, pesma koju izvodi No Name jeste bila medju boljim, mozda je i zasluzeno pobedila, ali gorak ukus ostavlja nacin na koji je ziri delio svoje glasove. To je SRAMOTA. Grupi No Name zelim uspeh bar priblizan onom koji je postigao Joksimnovic.
Sit Hungry Doesn't Believe

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

90

Subota, 05. Mart 2005

Citirano

Orginalno od And_U_Price

vrhunac rasomonijade

sta ti je ovo
malo za promenu

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

91

Subota, 05. Mart 2005

Pozdravljam ovo sto je rekao And_U_Price (o) (o) (o) .mozda pobednicka pesma i jeste najbolja ali je organizacija bila ocajna,scenografija takodje,a sve zbog toga da bi dve drzave bile ravnopravne u svemu,pa jedne god.ovi a jedne ovi drugi...smesno,ipak,crnogorci nisu dorasli organizaciji koju su preuzeli.a i u celini,festival je bio znacajno losiji od proslog,i po imenu ucesnika,i po 'mogucim'novim hitovima.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

92

Petak, 11. Mart 2005

„Zauvijek moja“ dupli plagijat?!

Evropska agencija za radiodifuziju (EBU) iz Ženeve pokrenuće postupak utvrđivanja originalnosti pesme „Zauvijek moja“ grupe „No Name“, rekao nam je Svante Stokselijus, supervizor Odseka za organizaciju „Evrovizije“.

Na adresu ove institucije, osim tužbe da su iskorišćena čak četiri takta stare crnogorske pesme „Poljem se vija“, stigla je još jedna pritužba o plagijatu. Navodi se da pobednička kompozicija veoma liči i na špansku pesmu „No voy a Llorar“ („Neću da plačem“) koju izvodi Monika Naranjo. Znači numera „Zauvijek moja“ je u instrumentalnom delu (foršpil) plagijat pesme „Poljem se vija“, a u strofama i refrenu plagijat španske pesme.

- Pravila evrovizijskog takmičenja jasno kažu da pesma ne sme biti plagijat. EBU će sve pristigle optužbe detaljno razmotriti i pokrenuti postupak za utvrđivanje njihove verodostojnosti - rekao je Svante Stokselijus i dodao da, ukoliko ekspertiza potvrdi da je reč o plagijatu, kompozicija „Zauvijek moja“ će biti diskvalifikovana i zamenjena nekom drugom kompozicijom koju će, kako kaže, odrediti UJRT koju čine RTS i RTCG. (blic)
mogu ja da se potpisem i bolje...

93

Petak, 11. Mart 2005

Aman svake godine isto! Da ne umiju sami sklepat trohu teksta i melodije ovo mi oci videle nisu!

Ja slusah Borisa Novkovica predstavnika Hrvatske. Nije los.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

Datum registracije: 19.01.2005

• Poruku poslati

94

Petak, 11. Mart 2005

Ja za Borisa navijam pa kako god, taman da Zanzibar predstavlja (doduse njih svakako ne moze, nisu u Evropi :D )

Ne znam jeste li culi nase prestavnice, zovu se Feminnem, tri blajhane kokice... oooj majko mila, nidje veze s pjesmom, al opet tjesim se, bolje su od proslogodisnjeg "In the disco" cirkusa i dragog nam Backovica Fude :rolleyes:

Evo ako nekoga zanima, ovo je pjesmica koja ce nas predstaviti u Kijevu...

http://www.pbsbih.ba/bheurosong05/v01/mp…%20-%20Zovi.mp3
...Najgore je biti stranac u svome plemenu...

95

Petak, 11. Mart 2005

Ehmmm... poslusah ove "blajhane" ....stvarno blage veze nemaju...

Jugo_ella_

Početnik

(10)

• »Jugo_ella_« je žensko

Datum registracije: 10.12.2002

• Poruku poslati

96

Četvrtak, 07. April 2005

hallo

Kao i uvijek interesantno je pratiti evroviziju,ali mogu reci da ove godine Svedska ima najgoru pjesmu,neznam sta je stvarno bilo,sve neke bezveze pesme :rolleyes: ...ipak nadam se da ce neka druga zemlja osvojiti prvo mjesto.. :] ..cuvaj te se//cmokk ella
:P Elvira

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

97

Nedjelja, 22. Maj 2005

Pobednik ovogodisnjeg takmicenja Evrovizije u Kijevu je predstavnik Grcke Helena.
Malta druga,Rumunija,itd...
SCG sedmi,Hrvatska(na moju veliku zalost zbog Borisa Novkovica)jedanaesta,Bosna mislim da osvoji 13-o mesto.
Sve u svemu,ocekivalo se da ce Grcka da pobedi jer su imali najaktivniju kampanju,dok je po meni No Name napravio odlican rezultat obzirom da su ocigledno bili bojkotovani od srspskog dela dijaspore koja je poslusala svog ljubimca Zeljka i glasal za Grke X(
Meni se licno svidela Rumunija i UK(sa primesama arapske muzike)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

green

Učenik

(10)

• »green« je žensko

Datum registracije: 19.04.2005

• Poruku poslati

98

Nedjelja, 22. Maj 2005

MY NUMBER ONE

You’re my lover
undercover
You’re my secret passion and I have no other
You’re Delicious
So Capricious
If I find out you don’t want me I’ll be vicious
Say you love me
and you’ll have me
In your arms forever and I won’t forget it
Say you miss me
Come and kiss me
Take me up to heaven and you won’t regret it
You are the one
You’re my number one
The only treasure I’ll ever have
You are the one
You’re my number one
Anything for you ’cause you’re the one I love
You re my lover
undercover
You’re my secret passion and I have no other
You’re a fire
and desire
When I kiss your lips, you know, you take me higher
You’re addiction
my conviction
You’re my passion, my relief, my crucifixion
Never leave me
And believe me
You will be the sun into my raining season
Never leave me
And believe me
In my empty life you’ll be the only reason

HELENA - POBEDNICA EVROSONGA 2005. god.
Zatvori oci, zelenooka...

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

99

Nedjelja, 22. Maj 2005

NIKAD JACHA EUROVISIJA!!
Albanija,UK,Makedonija,Hrvatska,CG, Rumunija,Russia,
svi bre dobri Y*o te!!
Meni GREECE nishta NESHTO specijalno.
Al su Norvezhani bili 8)
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

100

Ponedjeljak, 23. Maj 2005

Sandokane ti mi delujes kao Jugo nostalgicar.Helena je bila ubedljivo najbolja.

Ups nisam gledao Evroviziju,samo vidoh Helenu zgodna devojka a i lepa joj pesmica (pevljiva).
" Bilen alemlere rahmettir "

Social bookmarks