Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

101

Ponedjeljak, 23. Maj 2005

Ako hochesh pravo,najbolje su bile:
Britanka(kao Bijons) i Albanka(WOOW).
Imala je i jedna u svajcarskoj ekipi CRNA (lijevo od pjevachice) svirala je kao fol neshto.
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

102

Zao mi je sto No NAME nisu bolje prosli, i slazem se sa Tashke-om, oko ovog bojkota. Samo su Austrija i Hrvaatska dale maksimalan br. poena za SCG. A Helena je ... (o) , super izgleda, super pjesma, super koreografija...

Nedavno je na Pinku gostovala, tu je bila i Jelena Karleusa, ma pravi primjer za kontrast...

Rezultati finalne veceri:

1. GRCKA (Helena Paparizou) 230 bodova
2. Malta 192
3. Rumunija 158
4. Izrael 154
5. Latvija 153
6. Moldavija 148
7. SCG 137
8. Svicarska 128
9. Norveska 125
10. Danska 125
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

Dax

Učenik

(10)

• »Dax« je muško

Datum registracije: 07.09.2002

• Poruku poslati

103

O ukusima se ne raspravlja ;)

Grkinja je bila najbolja za uho, Bosanka za oko...

Wahnsinn bei Individuen ist selten, aber in Gruppen, Nationen und Epochen die Regel

• »~Femme Fatale~« je žensko

Datum registracije: 10.10.2004

• Poruku poslati

104

Utorak, 24. Maj 2005

Helena je zasluzeno pobedila,imala je najbolju pesmu i nastup a i zgodna Grkinja nema sta :)
Albanka je isto imala finu pesmicu,onda Hrvatska i Izrael su takodje super, meni licno i Madjari nisu bili losi....
a nasi Montenegrici nisu bili nesto, mislim da je Jelena Tomasevic imala mnogo bolju pesmu a i ima devojka fenomenalan glas :)steta... a monte-boycicima joc uvek mutira glas,elem ako je bilo po tome da bas mora neko iz CG onda su barem trebali da nadju dobrog izvodjaca(Vlado Georgiev npr. :D ) a i momci su uz pesmu koja je onako mirnija skakali po bini, mislim da su bili prilicno neorganizovani. U svakom slucaju bolje da su se malo pozabavili koreografijom i svime sto ide uz jedno takvo takmicenje, negoli politickim temama :)))
A sto neko gore rece da ih srpska dijaspora nije podrzala,jedan deo mozda nije, ali i za ono osvojeno mesto treba da zahvale upravo srpskoj dijaspori,jer nesto ne verujem da su dobili poene od cistih Austrijanaca,Svajcaraca,cak i Hrvata :))
no bilo kako bilo, barem sledece godine necemo morati u pred-takmicenje :)

@dax jest Bosanka lepa nema sta, koja li je ?? :D

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

105

Utorak, 24. Maj 2005

Citirano

Originalno od femme fatale
Helena je zasluzeno pobedila,imala je najbolju pesmu i nastup a i zgodna Grkinja nema sta

Slazem se da je imala najbolju pesmu i nastup,ali se ne slazem da je zgodna grkinja.Kaze se zgodna svedjanka :D
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

106

Utorak, 24. Maj 2005

Citirano

Orginalno od ~Femme Fatale~
Helena je zasluzeno pobedila,imala je najbolju pesmu i nastup
a nasi Montenegrici nisu bili nesto
A sto neko gore rece da ih srpska dijaspora nije podrzala,jedan deo mozda nije, ali i za ono osvojeno mesto treba da zahvale upravo srpskoj dijaspori,jer nesto ne verujem da su dobili poene od cistih Austrijanaca,Svajcaraca,cak i Hrvata :))

Cisto da se zna,Zeljko Joksimovic je pozvao naciju i ljude u dijaspori da glasaju za Grcku!toliko o NE bojkotvanju.od Svajcaraca nisu dobili 12 poena.
Mislim da nisu smeli da bojkutuju ovu pesmu,jer ako nista drugo,trebali su razmisljat o sledecoj godini!jer ce sledece god.sigurno predstavnik iz rbije predstavljat zemlju.madA,mozda sledece god.i Crna Gora bude imala svog predstavnika... 8)
kakva god da je pesma i nihov nastup bio,ona predstavlja ovu zemlju i trebali su da je podrze jer su bokotovali svoju zemlju...
Grcka i je i pobedila zahvaljujici srpskoj dijaspori,jer prosle godine sve 12-ice koje je dobio zeljko,sad je dobila Helena,osim Hrvata i Austrijanaca.Za hrvatske srbe je razumljivo sto nisu bojkotovali,oni bi glasali za Scg pa makar pevao i albanac.a mislim da u dijaspori ima i crnogoraca...
Inace,mislim da je kljuc pobede Helene lezi u tome sto je imala neverovatnu kampanju!!!ja pre evrovizije nisam cuo ni maltu ni moldaviju ni rumuniju,...a grcka pesma mi se vec na glavu popela,pa je i normalno da cete pre glasat za onu pesmu koju ste vise puta culi i normalno je da ce vam se vise svidet od ostalih jer ste sve ostale(ili veci deo)culi prvi put bas na Evroviziji i nemoguce je da za tri min.stvorite sliku da je pesma dobra.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

107

Srijeda, 25. Maj 2005

Cini mi se da je grupa NO NAME imala dobar nastup ako
se izbaci ono ojha! :) Mislim da nisu zasluzili ni
manje ni vishe. Sedmo mesto je onako po meri. Iskreno
mi je zao sto Boris Novkovic nije usao u prvih deset
iako je imao po meni odlicnu pesmu i plus sto sam mu
ja dao dva glasa :). Da zlo bude vece Izrael ce i
sledece godine direktno u finale! Dokle?

I zamolio bih nekoga ko je gledao prenos preko RTS da
mi kaze sto je voditeljka pominjala LIBAN. Da li je to
neko zapamtio. Ne znam ko mi je rekao da je voditeljka
rekla nesto tipa da je i Liban (poput Izraela) hteo da
ucestvuje. Ja sam gledao prenos preko HRT jer su me
ovi nasi voditelji nervirali narocito sa RTCG :)
Sit Hungry Doesn't Believe

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

108

Srijeda, 25. Maj 2005

Citirano

Orginalno od And_U_Price
I zamolio bih nekoga ko je gledao prenos preko RTS da
mi kaze sto je voditeljka pominjala LIBAN. Da li je to
neko zapamtio.

Voditeljka je pominjala Liban jer se i Liban prijavio za ucesce na ovogodisnjoj Evroviziji.Medjutim,kako je u Libanu zabranjeno sve sto dolazi iz Izraela,samim tim oni su hteli da izbace Izraelsku pesmu,tj.da je ne prenose kad bude nastupala na Evroviziji Izraelska predstavnica.
To nisu dozvolili celnici Evrovizije jer,kako rekose,to takmicenje je izvan politike( :)) :)) :)) ),pa su predstavnici Libana pobukli prijavu na obostrano zadovoljstvo!
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• Poruku poslati

109

Srijeda, 25. Maj 2005

@Elvinov babo
pa dobro onda neka bude -zgodan Grk(onaj od prosle godine hehe mljac mljac ;) :D,samo ga proglasise peskiricem... ?( ) , a i zgodnog zenskog sveta je bilo prilicno na ovogodisnjoj evroviziji, ovi muski nesto zakazali :D

@Tashke
Cisto da se zna,nisam primetila nigde da je Zeljko licno, otvoreno pozvao na bojkot bezimenih i glasanje za Grcku, niti bi takav poziv mogao bilo kako da utice na moje misljenje o najboljoj pesmi ili zvodjacu...
jer, koliko znam, proslo je vreme torture i nametanja misljenja drugima ;)
znaci, njihova pesma mi se nije dopadala i tu je kraj o pesmi,mada ne kazem, , mozda je i pred njima neka "svetla buducnost" kao benda ali tek kada im glas sazri, momci jednostavno neznaju da pevaju !! mada neka, mladi su oni i da bi shvatili ko i u kakve svrhe ih je ovde uvukao ;)
Ja iskreno nisam glasala ni za njih i nizakoga, mada je i moj favorit bila Grcka i naravno pobedila :)
a i kada covek realno pogleda,glupo je milion puta glasati za nekoga samo zato sto je eto tvoja zemlja, to znaci da oni koji nemaju "gastarbajtera" ili pak dragih komsija, oni ce uvek biti u dnu,--kao nemacka :))
ipak bi ovo trebalo da bude muzicko takmicenje((iako je odaaavno izgubilo svoj pravi smisao )) a ne iskazivanje ljubavi prema otadzbini ili prijateljstva ka nekoj zemlji ...
a i to da ce ici kao dve drzave me uopste ne dotice,znam samo da dva meni najdraza mesta na svetu(jedno u Srbiji drugo u CG) ce ostati tu gde jesu i za mene uvek zajedno :) a i bar ce biti vise komsijski podeljenih 12-ica :))

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

110

Srijeda, 25. Maj 2005

Grkinja je imala Engleski akcenat koji bi dolicio Djekni, ali helje nejse... Eurovizija je, sto se mene tice, vise 'prda' nego muzicka kompeticija. Uglavnom, business pocinje s' glasanjem a ne izvodbom.
Rumunija i UK su meni bile naj.

G

Datum registracije: 25.05.2005

• Poruku poslati

111

Srijeda, 25. Maj 2005

Vidi se

Tacno se vidi na primeru ovog takmicenja koja je tragedija naroda sa ovih prostora. Nasa zemlja ce uvek biti u vrhu sve dok ne promene nacin takmicenja zbog tragedije naseg naroda da nam svake godine odlazi sve vise ljudi iz zemlje.Dokle god to ne bude stalo Englska i ostale zemlje Zapadne Evrope ce biti poslednje na glasanju.Radujem se danu kad ce mo mi biti medju yadnjim.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

112

Srijeda, 25. Maj 2005

Da sam ja neko ...

... zabranio bih, odnosno, postavio bih uslov nasim izvodjacima koji zele da nas predstavljaju na evroviziji da moraju pjevati na nasem jeziku.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

113

Četvrtak, 26. Maj 2005

Sirtaki je igrala jedna lepa Grkinja.........ko kaze da ona nije zgodna onda nek ide na OCNO.
Lepa je bila i Bosanka I Engleskinja (Bionce) ali sve je stvar ukusa.
Sto bi rekli stari "PLAHA" Grkinja ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

114

Petak, 27. Maj 2005

Slazem se sa Ed-om da bi svaka zemlja trebala da peva na svom jeziku (mislim, predstavnici svake zemlje... ;)). Zamislite da je grcka pesma izvedena na Grckom.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

115

Petak, 27. Maj 2005

Neko gore pomenu ono OJHA ja samo da se nadovezem.
Mojoj mami, kao cistokrvnoj crnogorki se ono na kraju igranje, odnosto skakanje, i ojha najvise dopalo. A nije i da cudi, krv nije voda, vuce rodni kraj. A i mene to podseti kad bi mi kao detetu,moj daidja da nebih plakao, zabavljajuci me igrao bas ko oni na evroviziji. Posto sam genetski opterecen, naravno da mi se pesma crnogoraca svidja. Bili su izvanredni. Zasluzeno su tamo bili. Moze Srbija da prica sta hoce ovaj put crnogorci su bili daleko kvalitetni od ponuda iz srbije. Ako bogda i sledeci put sokolovi ili neka krsna scekicka.
:]
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Dax

Učenik

(10)

• »Dax« je muško

Datum registracije: 07.09.2002

• Poruku poslati

116

Nedjelja, 29. Maj 2005

Citirano

Orginalno od ~Femme Fatale~
Helena je zasluzeno pobedila,imala je najbolju pesmu i nastup a i zgodna Grkinja nema sta :)
Albanka je isto imala finu pesmicu,onda Hrvatska i Izrael su takodje super, meni licno i Madjari nisu bili losi....
a nasi Montenegrici nisu bili nesto, mislim da je Jelena Tomasevic imala mnogo bolju pesmu a i ima devojka fenomenalan glas :)steta... a monte-boycicima joc uvek mutira glas,elem ako je bilo po tome da bas mora neko iz CG onda su barem trebali da nadju dobrog izvodjaca(Vlado Georgiev npr. :D ) a i momci su uz pesmu koja je onako mirnija skakali po bini, mislim da su bili prilicno neorganizovani. U svakom slucaju bolje da su se malo pozabavili koreografijom i svime sto ide uz jedno takvo takmicenje, negoli politickim temama :)))
no bilo kako bilo, barem sledece godine necemo morati u pred-takmicenje :)

@dax jest Bosanka lepa nema sta, koja li je ?? :D

A-DA

nisam joj jos uz'o MSN, pretahiri malo

:D

Izgleda je konvertirala u Islam , sad javi SRNA :P

Wahnsinn bei Individuen ist selten, aber in Gruppen, Nationen und Epochen die Regel

• Poruku poslati

117

Nedjelja, 29. Maj 2005

@Dax
pretahiri?? prevod bitte;)

a to drugo mora ti se ucinilo ;) a more bit' i da si sanjao :P :)) :))

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

118

Četvrtak, 18. Maj 2006

Veceras je u Atini bilo polufinalno vece Evrovizije.
Bosna(Hari Varesanovic) je dobio najaci aplauz i bez problema prosli u Finale gde ce nastupiti kao 13-i po redu.
Takodje je i Makedonija prosla,Rusija,Litvanija,Jermenija,Turska,Svedska,Finska.

U nedelju je finale!
Svi telefone u ruke i da glasamo za HARIJA koji ionako slovi za jednog od favorita na Eurosong-u.Pa ako bogda sledece godine da gledamo Eurosong uzivo u Sarajevu. :D

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

119

Petak, 19. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Tashke
Bosna(Hari Varesanovic) je dobio najaci aplauz i bez problema prosli u Finale gde ce nastupiti kao 13-i po redu.

Taman sam se ukljucio kada je Hari pevao i kao sto kaze Taske najjaci (o) (o) (o) (o) (o)
" Bilen alemlere rahmettir "

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

120

Petak, 19. Maj 2006

Ma Hari im je zadao domaci zadatak za nedelju.
Kako je samo uzivo otpevao pesmu... (o) (o) (o) ....a jos na kraju ono "Lejla" kad je trebalo da se izvuce...auuu.. (o) (o) (o)

Prema prognozama,sve ispod treceg mesta bi bilo iznenadjenje(negativno).
Nadam sse da ce dijaspora da dradi svoje.

Social bookmarks