Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

onjegin

Početnik

(10)

• »onjegin« je autor ove teme

Datum registracije: 04.06.2003

• Poruku poslati

1

Utorak, 17. Juni 2003

F.Muric pisao DOS-u

Evo kako F.Muric pise vlasi u Beogradu:
Cini mi se da je prenaglio u nekim recima.
Zeleo bih cuti vas emisljenje.

citat:
MURICH UPUTIO PISMO LIDERIMA DOS-a

NOVI PAZAR ( Sanapress )

– Predsednik Stranke za Sandzak (SZS) Fevzija Murich uputio je pismo liderima DOS-a i diplomatama u Beogradu kome se kazze da je u poslednje dve godine nastavljeno sa majorizacijom Bossnjaka.

Murich navodi da je na sceni “nastavak politike pokussaja kontrole politicckog zzivota u Sandzaku preko policije i verskih zajednica”.

“Joss su nam svezza sechanja na Marijanovicheve i Milutinovicheve posete Sandzaku, tj. policiji, Islamskoj zajednici i SPC uz apsolutno ignorisanje politicckih ccinilaca u nassoj regiji. Ni sadassnji funkcioneri ne menjaju strategiju”, kazze se u Murichevom pismu.

Predsednik SZS isticce da su kroz SPC u Novi Pazar “importovani najekstremniji kadrovi sa Kosova koji su zauzeli busije po manastirima”.

Murich optuzzuje Vladu da u politiccki zzivot uvodi predstavnike Islamske zajednice.

“Vlasti vrsse polarizaciju na sandzacckoj politicckoj sceni kako bi se u periodu donossenja Ustava razbio koncenzus bossnjacckih partija i izbeglo ressenje statusa regije”, stoji u Murichevom pismu. (kraj / Eng. / EHL

Ostro, nema sta.
A dali bi tako trebalo, i da li je sve argumentovano. pitam vas?

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

2

Utorak, 17. Juni 2003

Citirano

A dali bi tako trebalo, i da li je sve argumentovano. pitam vas?

Da li je trebalo ili nije stvar je političke procene stranke SZS i njenog lidera... Teško da bilo ko od učesnika foruma može dati konkretan i argumentovan odgovor na to pitanje, osim ako nije usko povezan sa ovom strankom i njenim liderom.

P.S. Mislim da bi najprecizniji odgovor na ovo pitanje dobio u samoj stranci ... ;) a možeš svoje pitanje postaviti i putem maila: pitanja@szsandzak.org
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

3

Srijeda, 18. Juni 2003

Pozdrav za sve prijatelje foruma.
Poseban pozdrav za tebe poštovani gospodine Onjegin, uz jedan dobronameran savet, da se uključiš aktivnije u razgovor u drugim forumima, a nemoj forsirati samo forum o politici, još si ti relativno novi član, da svakog dana pokrećeš teme u forumu o politici.
P.S.
Nemoj pogrešno da me shvatiš, ali ima ovde dosta starijih članova od tebe, koji bi sa punim pravom mogli da svaki čas pokreću razne teme, ali to ne čine, zato ti savetujem da dobro razmisliš o čemu ćeš da pišeš i uopšte imali potrebe pokretati pojedine teme.
Pozdrav

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

4

Srijeda, 18. Juni 2003

A kad si već pokrenuo ovo pitanje, evo i mog mišljenja:
Gospodin Fevzija Murić ima potpouno pravo kada kaže da je trenutni kurs čelnika u republičkim vlastima, takav da takoreći zanemaruju legalno izabranu vlast u Sandžaku, konkretno mislim na lokalnu samoupravu u Novom Pazaru.
Evo sam proceni, da li je primereno da potpresednik Vlade Republike Srbije, dođe u posetu Novom Pazaru, a da ne poseti strukture direktno podređene sebi, po meni to je nedopustivo.
Pozdrav o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o|

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

5

Srijeda, 18. Juni 2003

Pozdrav

Evo moga konkretnog misljenja o ovoj temi.

Prvo drzava mora da prihvati i da saradjuje sa ljudima koji su na lokalnim izborima izabrani od strane naroda.

Drugo vlada po meni nema nikakve potrebe nema da u svoj politicki mehanizam ubacuje versku instituciju jednog naroda. Sto znaci da veru treba drzati dalje od politike jer se jasno zna sta je vera a sta je politika.

Trece drzava mora da i pored politickih struja koje su u lokalnoj samoupravi na vlasti prida malo paznje i politickim strankama koje to nisu ali na kraju mogu da saslusaju i njihovo misljenje kako bi lakse se doslo do pravog dogovora i trajnijih rezultata.

Cetvrto licno poznajem doktora Fevziju Murica i ne mislim da je on ostar samo na jedan jasan nacin iznosi cinjenice koje vidi. Ovo cu vam argumentovati time: prosle godine kad je bila velika rasprava u parlamentu srbije da li da se crg odvoji od srbije samo je njegova politicka sturja stala na stranu neodcepljivanja crg od srbije. I ovo su jasno pokazali time sto su izasli na granicnom prelazu Mehov krs I jasno se izjasnilki da nisu za odcepljenje.

Ovim postupkom su podrzali sve one politicke struje u srbiji kojima nije do odcepljivanja.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

6

Srijeda, 18. Juni 2003

Citirano

Orginalno od hadzied
Onjegin, uz jedan dobronameran savet, da se uključiš aktivnije u razgovor u drugim forumima, a nemoj forsirati samo forum o politici, još si ti relativno novi član, da svakog dana pokrećeš teme u forumu o politici.

Čovek prvi put otvara temu u 'politici'!!! Dosad je uglavnom odgovarao na SanDzAkove svakodnevne političke aktivnosti.

I kad sam već tu:

Citirano

Orginalno od onjegin
– Predsednik Stranke za Sandzak (SZS) Fevzija Murich uputio je pismo liderima DOS-a i diplomatama u Beogradu kome se kazze da je u poslednje dve godine nastavljeno sa majorizacijom Bossnjaka.

Majorizacija? Ja ovo volim da nazovem 'pseudomistifikacijom kvaziintelektualnog vokabulara'...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

7

Srijeda, 18. Juni 2003

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Majorizacija? Ja ovo volim da nazovem 'pseudomistifikacijom kvaziintelektualnog vokabulara'...

Navedeni citat, kako ga ja shvatam, bi trebao da ukaže na (ne)pravilno upotrebljenu reč-majorizacija u datom kontekstu ALI...

Majorizacija je nažalost u našem političkom žargonu veoma često prisutna i njeno osnovno značenje u političkom žargonu je:

preglašavanje manjina i u oblastima koje su vitalne za njih , čime se ugrožavaju osnovni manjinski interesi i formalna demokratija pretvara u "tiraniju većine".

Do majorizacije dolazi ukoliko ne postoji bazični konsenzus u okviru političke zajednice i ukoliko se načelo većine shvati kao apsolutno načelo.

Prema tome, ne stoji da je upotreba pojma "majorizacija"- "pseudomistifikacija kvaziintelektualnog vokabulara"

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

onjegin

Početnik

(10)

• »onjegin« je autor ove teme

Datum registracije: 04.06.2003

• Poruku poslati

8

Srijeda, 18. Juni 2003

Djordje je cini mis e u pravu. Ovo sto je sans objasnio kao da je htelo reci, a potvrditi Fevzijine tvrednje, da je negde neka manjina satanizovana, da je vecina uzela sve u svoje ruke... Hocu reci, Fevzija Muric je taj koji se non-stop za nesto zali, a ja ne mogu zakljuciti, i to je dobro sto nije, da je bilo kakva manjina, bilo gde satanizovana, sa smanjenim pravima ... Ali, svaki pojedinac treba da ima misljenje, i dobro je da je tako.

-Takodje, kada sam ovde, Djordje je dobro primetio da ja nisam do sad otvarao teme u ovom forumu, vec je ovo prva, i Hazeid mi je rekao da se ukljucim u neke forume... itd.
Otvorenost u naslovu ovog foruma valjda daje ucesnicima u istom licno pravo da zakljuce gde ce i u kojoj diskusiji pokusati da daju doprinos...

Veliki pozdrav, valjda se sad razumemo...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

9

Srijeda, 18. Juni 2003

Citirano

Djordje je cini mis e u pravu. Ovo sto je sans objasnio kao da je htelo reci, a potvrditi Fevzijine tvrednje, da je negde neka manjina satanizovana, da je vecina uzela sve u svoje ruke... Hocu reci, Fevzija Muric je taj koji se non-stop za nesto zali, a ja ne mogu zakljuciti, i to je dobro sto nije, da je bilo kakva manjina, bilo gde satanizovana, sa smanjenim pravima ... Ali, svaki pojedinac treba da ima misljenje, i dobro je da je tako.

Meni se čini da se nismo dobro razumeli...Ni ja , a ni Đorđe se nismo "uplitali" u to da li je Murićeva tvrdnja ispravna ili ne, već se naša diskusija vodila o samoj upotrebi termina "majorizacije" i ispravnosti ili neispravnosti korišćenja istog termina u svrhu u kojoj ga je Murić upotrebio. Što se mene tiče, ja ću na tome i stati, jer sam te već uputio na adresu na kojoj ćeš sigurno dobiti najbolji odgovor na pitanje koje te muči...

Pozdrav!

i ... bode mi oči

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

10

Srijeda, 18. Juni 2003

Citirano

Orginalno od DjordjeRd

Čovek prvi put otvara temu u 'politici'!!! Dosad je uglavnom odgovarao na SanDzAkove svakodnevne političke aktivnosti.

Tačnije, čovek po drugi put otvara temu u politici, ali je jedna od tih otvorenih tema prebačena u ISTORIJU.

Što se pak druge tvrdnje tiče i "svakodnevne" SaNdZak-ove ( ne SanDzAk-ove, kako to tvrdi moj uvaženi kolega moderator) "političke aktivnosti" - ako iskoristimo prednosti opcije TRAŽI možemo se uveriti da ni ta aktivnost baš nije svakodnevna.

Što se pak obojice tiče ( i SaNdZaka i onjegina), meni bi bilo drago da svoju aktivnost na Otvorenom forumu Novog Pazara još više pojačaju, s opaskom da ne bi bilo zgoreg da prilikom pisanja postova što više izbegavaju "vruće" tj. provokativne upise, kojim se podstiče "negativni" tok diskusija i diskusija pretvara u lično prepucavanje...

Gornji pasus potkrepljuje ispravnost ovih onjeginovih reči:

Citirano

Orginalno od onjegin
Otvorenost u naslovu ovog foruma valjda daje ucesnicima u istom licno pravo da zakljuce gde ce i u kojoj diskusiji pokusati da daju doprinos...

Iskoristiću priliku da ovde citiram i gospodina Giovannija, da bi ove njegove reči ipak ostale na forumu trajno zabeležene:

Citirano

Zar i neki rijetki radosni trenutak u zivotu LJUDI koji mare za to treba pokvariti starom pricom o tome sta je nase i vase a sve se svodi na kraju na tu toliko isfucanu i glupu "suplju" pricu? Ovakve izjave nikako se ne mogu opravdati provokacijama i samo ce stvoriti jos ruzniju sliku o osobi koja ih iznosi. Apelujem da na provokacije ne treba odgovarati vecim provokacijama i to da li se nekom svidja dizanje tri, dva ili pet prstiju ostavimo njima kao i pravo da kazu sta misle o tome na jedan kulturan nacin nikako ulicnim govorom jer ovaj forum to ne zasluzuje.

i ... bode mi oči

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

11

Srijeda, 18. Juni 2003

MOZDA JE FEVZIJA PRENAGLIO U NEKIM RECIMA ALI JE SUSTINA TU
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 19. Juni 2003

Majorizacija

Eto naučih i jednu novu reč, tj. njeno značenje.

Esnafski rečnik političara je postao daleko zahtevniji od advoktskog!?! Misteriozni termini i poplava eufemizama imaju samo jedan zadatak: da čoveka potpuno odvoje od suštine problema, koje političari pokušavaju da protumače na način koji im odgovara, iz samo njima znanih razloga.

Odbijam da se upletem u to vrzino kolo, jer se u pozadini nalazi patologija koja u meni izaziva snažnu količinu odvratnosti, umesto humanog saosećanja sa bolesnicima.

Gospodo političari, srećno vam bilo...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 19. Juni 2003

Pozdrav

Zmolio bih one koji su razumeli da onima koji nisu razumeli prevedu sta ovo znaci.

Djordje ono sto si gore naveo veruj mi da mi je tesko bilo da procitam a kamoli da razumijem.

P.S. Pricajte pazarski da vas cio svijet razumije

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 19. Juni 2003

Citirano

Orginalno od juskos
Pozdrav

Zmolio bih one koji su razumeli da onima koji nisu razumeli prevedu sta ovo znaci.

Djordje ono sto si gore naveo veruj mi da mi je tesko bilo da procitam a kamoli da razumijem.

P.S. Pricajte pazarski da vas cio svijet razumije

Evo ja cu ti odgovoriti Juskos na sarajevskom (pazarski mi je drag ali jos uvijek ga ucim :) ) dodavsi da se misljenje DjordjaRd potpuno poklapa s mojim.

U prevodu ovo bi bilo da politicari "supljiraju" sve vise i vise koristeci rijeci koje se mogu dvojako shvatiti i uzimaju sebi za pravo da znacenje nekih rijeci prekrajaju kako to njima odgovara a sve u cilju mazanja ociju raji kako bi pribavili sebi korist...

Ukratko, sluzimo se lazima da obmanjujemo raju kako bi ispali pametni i ostali na funkciji koju obavljamo ne vodeci racuna o jedinki drustva - covjeku kao takvom...

I jos na kraju cu reci:
Politicari - Ma Zdraaavoooo! Zdraaaavooo!
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

15

Petak, 20. Juni 2003

Pozdrav

Giovvani hvala na prevodu nadam se da sem mene ima jos mnogo njih koji ove vokabularne pseudomistifikacije nisu razumeli ?( ?( ?(

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

16

Subota, 21. Juni 2003

Selam alejkum Boshnjakinje i Boshnjaci. Pa mogu samo rechi da najopasniji "igrach" u ovoj temi je naravno DjordjeRD. Ja sam lichno Djordje mislio da si iskren sugovornik ali ovo shto sam ovdje vidio je to kod mene demantovalo. Onako kako je Sans objasnio tebi shta je u tom pismu mishljeno je sasvim dovoljno onome ko je Iskren. Ali neiskren ako je neko dzabe je. Iskrenost je ta koja meni pribavlja prijatelje a nesirkenost mi ih oduzima. I mislim da se je bash time shto je Djordje pomenuo skrenulo sa teme i suhtine pisma Murichevog. Ono shto je Murich naveo u pismu (treba ga ponovno prochitat), je veoma precizno sa malo rijechi prikazana situacija u odnosima Snadzaka i Beograda. A upravo se radi, precizno 100%, sasvim jasno, direktno, konkretno, bez dvoumljenja o MAJORIZACIJI Boshnjaka. Dakle neradi se o lazi, vech o precizno iskazanoj i opisanoj situaciji u drzavi. Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

17

Subota, 21. Juni 2003

Citirano

Što se pak obojice tiče ( i SaNdZaka i onjegina), meni bi bilo drago da svoju aktivnost na Otvorenom forumu Novog Pazara još više pojačaju, s opaskom da ne bi bilo zgoreg da prilikom pisanja postova što više izbegavaju "vruće" tj. provokativne upise, kojim se podstiče "negativni" tok diskusija i diskusija pretvara u lično prepucavanje...

Pridodajem ovoj dvojici i trećeg. Gerilac, dobrodošao... ali smanji gas .

i ... bode mi oči

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

18

Utorak, 24. Juni 2003

Citirano

Orginalno od Gerilac
Selam alejkum Boshnjakinje i Boshnjaci. Pa mogu samo rechi da najopasniji ''grach'' u ovoj temi je naravno DjordjeRD. Ja sam lichno Djordje mislio da si iskren sugovornik ali ovo shto sam ovdje vidio je to kod mene demantovalo. Onako kako je Sans objasnio tebi shta je u tom pismu mishljeno je sasvim dovoljno onome ko je Iskren. Ali neiskren ako je neko dzabe je. Iskrenost je ta koja meni pribavlja prijatelje a nesirkenost mi ih oduzima. I mislim da se je bash time shto je Djordje pomenuo skrenulo sa teme i suhtine pisma Murichevog. Ono shto je Murich naveo u pismu (treba ga ponovno prochitat), je veoma precizno sa malo rijechi prikazana situacija u odnosima Snadzaka i Beograda. A upravo se radi, precizno 100%, sasvim jasno, direktno, konkretno, bez dvoumljenja o MAJORIZACIJI Boshnjaka. Dakle neradi se o lazi, vech o precizno iskazanoj i opisanoj situaciji u drzavi. Allahimanet.

Sedi, jedan!

Vidiš, Gerilac, moja neobrazovanost je dovela do toga da ne razumem termin 'majorizacija' i podignem prašinu oko toga, a tvoja da ne razumeš šta je 'eufemizam'. To još više kovitla već podignutu prašinu. Sledi konstrukcija...

Ja sada razumem, i kažem: da, Bošnjaci u Sandžaku jesu majorizovani. Da li je ovo dovoljno (*)iskreno? To jeste suština Murićeve izjave, ne bežim od toga, nakon male lekcije iz ''Političkog esnafskog rečnika''. A da li ti shvataš da naši (SCG) političari bez prestanka u svojim izjavama serviraju groznu količinu jezičkih prljavština i logičkih manipulacija narodima koji, verovatno, imaju najniži stepen obrazovanja u Evropi!

(*)iskreno: reč se piše malim početnim slovom.

Citirano

Orginalno od Gerilac
...onome ko je Iskren.

Postoji termin koji opisuje ovakvo izražavanje, ali, da ne komplikujem bez potrebe. I, iskreno da ti kažem, ako sumnjaš u moju iskrenost, tvoja sposobnost poimanja iskrenosti je za najiskreniju zabrinutost!

Uz najiskrenije namere, srdačno vaš DjordjeRd...

P.S. 37!

• »Safet Kurtovic« je muško

Datum registracije: 22.06.2003

• Poruku poslati

19

Subota, 28. Juni 2003

Sellam

Lijepo je sto je gosp.Muric koga visoko cijenim reagovao predvidjajuci ono sto se sada radi "bezbolno i vrlo vesto".
Dakle ne mora da demokratija bude demokratija "straha".Da bi shvatili ovo neki koji cenzurisu svako slovo,gosp.Muric je potpuno u pravu i njegov ton je vise nego blag.Sta...treba se nekome moliti za nesto sto je zagarantovano svakom covjeku,pravo na istinu,e ona se tako kaze.Sto se tice onih koji su dosli da utrenirane politicke aktivnosti upraznjavaju u Sandzaku 8)
Cini mi se da imaju nekog iskustva ;)
Ne takodavno.

WE SELLAM

Devon

Početnik

(10)

• »Devon« je muško

Datum registracije: 17.08.2003

• Poruku poslati

20

Nedjelja, 17. August 2003

Ne razumem se bas u politiku, mozda sam previse mlad da bih razumeo neke stvari... Ali mislim da Gospodin Muric nije prenaglio ni u cemu. Onjegin-e, ne znam sta te je nateralo na takvo misljenje. o|
It's this lyrical piranha- strapped with a grenade, in a pool with yo' mama, attack her by the legs, and pull her to the bottom, twit lettin' up like a condom, slappin' if you fuckas got a problem!

Social bookmarks