Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

limited

Početnik

(10)

• »limited« je autor ove teme

Datum registracije: 28.10.2005

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 03. April 2006

Fakultet humanistickih nauka NP

Ima li ko da je na fakultetu humanistickih nauka u NP, ili ima neka iskustva u vezi istog.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

2

Ponedjeljak, 03. April 2006

Ja sam na fakultetu humanistickih nauka ... samo pitaj sta te zanima, potrudicu se da ti odgovorim sta god treba ... ;)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

limited

Početnik

(10)

• Poruku poslati

3

Utorak, 04. April 2006

Zanima me kakvi su uslovi, profesori, ispiti?
Svaka informacija je dobrodosla.
Unapred hvala :)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

4

Utorak, 04. April 2006

Bilo bi lijepo kada bi neko nabrojao nekoliko tih humanistickih nauka, da bih ja stekao pojam, posto pojma nemam, sta se uopste pod tim misli i sta je to?

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

5

Utorak, 04. April 2006

Odsjek za filjoljogiju: Smjer za bosanski jezik I knjizevnost; Smjer za evropske jezike I knjizevnost (engleski, njemacki I sl.); Smjer za orijentalne jezike I knjizevnost (arapski, turski I slj.)

Odsjek za poljiticke nauke: Smjer za diplomatiju o medjunarodne odnose; Smjer za zurnalistiku; Smjer za politikologiju.

Odsjek za filmsku I pozorisnu umjetnost (bljaaak): Smjer za glumu; Smjer za reziju; Smjer za dramaturgiju; Smjer za kameru; Smjer za scenografiju; Smjer za kostimografiju.

Odsjek za dizajn i modnu kreaciju.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

6

Utorak, 04. April 2006

Ukratko Spain, to bi ti valjda bilo ono što se u naš vakat zvalo društvene nauke.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

7

Utorak, 04. April 2006

Ne vjerujem da su drustvene nauke to, eto pravo je valjda drustvena nauka pa ne spada u humanisticke, niti ostale nauke koje dole imaju a koje nisu prirodne vec drustvene.

limited

Početnik

(10)

• Poruku poslati

8

Utorak, 04. April 2006

Mene zanima odsek za dizajn i modnu kreaciju, ako bi ko mogao da napise nesto vise o tome...

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

9

Utorak, 04. April 2006

Na odseku za dizajn i modnu kreaciju , glavni covek je dekan fakulteta humanistickih nauka. Ervin Catovic izuzetno vodi racuna o samoj organizaciji i odlicno vodi taj deo posla , a op njegovoj strucnosti ne treba pricati jer je on ipak afirmisan covek ...

Iskreno ja ti preporucujem ako zelis bilo sta sto je vezano za to, jer je u pitanju klasicna umetnost, a cim je umetnost , valja ... sigurno !

Dodatne informacije salji na pm , ili se nakaci na msn ... ostavio sam na profilu ..
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

10

Srijeda, 05. April 2006

Poshto sam i ja na FHN, mogu ti izaci u susret kad su informacije u pitanju. Takodje mi se javi putem PM, pa cemo videti shta moze da se uradi...

Jedino shto znam vezano za dizajn i modnu kreaciju jeste da su predavachi vrsni struchnjaci, i da se niko da sada nije zalio ni na shta. ;-)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 28. Juni 2007

Citirano

Orginalno od Spain
Bilo bi lijepo kada bi neko nabrojao nekoliko tih humanistickih nauka, da bih ja stekao pojam, posto pojma nemam, sta se uopste pod tim misli i sta je to?

Hvala.

Ukratko:

"Humanističke nauke" je egzaktan ekvivalent engleskom terminu "Humanities", shto se tiche samog prevoda i znachenja. Ova dva izraza odgovaraju tradicionalnom latinskom izrazu "Studia humana", i ukljuchuju umetnost i jezike, kao i neke slichne disipline poput istorije i arheologije (ali, na primer, iskljuchuju sociologiju i politichke nauke). "Ljudske (antropoloshke) nauke" (ili "Human/istic Sciences"), s druge strane, su koncept skorijeg porekla, koji josh uvek nije nashao adekvatan izraz u nashem jeziku, i razlikuje se od "Studia humana" u onome shta obuhvata (antropologija, etnologija, sociologija itd.).

Parafrazirano sa: http://en.wikipedia.org/wiki/User_talk:Robin_Hood

(Termine je objashnjavao neko chiju struchnost ne poznajem, ali, u svakom sluchaju, to je ono na shta sam i ranije nailazila u objashnjenjima.)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Social bookmarks