Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

121

Utorak, 22. Juni 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Allahimanet.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

122

Utorak, 22. Juni 2004

Gerilce mislim da nisi u pravu.
Nacionalna opredeljenost se ne popunjava kad se registrujes na ovom forumu. Dakle nagadjanje da li je neko Bosnjak, Srbin ili nesto drugo je samo nagadjanje.
A ako dalje razradimo tvoju ideju onda znaci da viceve o Crnogorcima moze da pise samo Crnogorac (tema otvorena od fingersbroken-a), o plavusama samo plavusa (tema otvorena od Administrator-a), o Srbima samo Srbin (tema otvorena od fingersbroken-a), o policajcima samo policajac (tema otvorena od Administrator-a) itd.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

123

Utorak, 22. Juni 2004

Upravo tako. Samo sto bih ja izdvojio ove "nacionalne" viceve od ovih drugih.

Evo jednog primjera: Ako ja nekog neznam i ne poznajem onda ja ne mogu zbijati sale na njegov racun. A jos manje to mogu raditi ako ima nekih nerijesenih stvari medju nama. Ako je bilo konflikata izmedju dvije osobe pa to nije zavrseno, onda ce se svaki vic shvatiti kao provokacija.

Vicevi na tudj racun, bezazleni, se mogu pricati samo na racun nekog koga poznajes i sa kime si dobar prijatelj.

Dakle, nemozemo tako generalizovati stvari, jer ne moze se sve to svesti u jedan kalup.

A to sto su neki nasi otvarali teme u kojima ce se pricati vicevi o Srbima i Crnogorcima je njima na obraz.

Ja nisam nijednu temu tog tipa pokrenuo. A zato cu naravno da ukazem na ono gdje mislim da treba da ukazem.

Ja nisam smao ukazao na pokretaca teme, vec sam ukazao i nasim muslimanima da ne treba da pisu takve viceve.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

124

Utorak, 22. Juni 2004

Braco ja se slazem sa Gerilcevim ocjenama o ovoj temi. Zasto ste svi naletjeli na djordjevu temu i pisete svojevrsne viceve o HASU, HUSU, FATI o kako su to lijepa Islamska imena. Cuvajte se podvala.

Tih viceva nije bilo u istoriji dok ih UDBA nije ubacila kako bi omalovazila nas narod.

Selam
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

125

Utorak, 22. Juni 2004

Mislim da ova diskusija polako prelazi okvire normalne diskusije, a posto se nalazi na forumu "Vicevi", ja je necu uzimat za ozbiljno, jer je stvarno smijesno sto Gerilac i Supermen pisu. Znaci, niste ipak promasili temu :D
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

126

Utorak, 22. Juni 2004

Da te Uzviseni Allah dz.s. nagradi za tvoju opreznost i za tvoje razumijevanje. A ti ako hoces smatraj ovo vicem ili ti smijesnim, ja tu ne mogu nista.

Dakle, sve je dobra volja, kako ko hoce da shvati neka shvati. Ako neko hoce to da shvati ko vic, nek shvati, ako ko hoce to da shvati ozbiljno nek shvati ozbiljno. Svaki covjek bira za sebe, ali je neminovno to da ce se racun polagati, pa ce na kraju sve biti jasno jednog dana.

Da smo kako treba, dovoljan bi bio jedan isaret i da se prestanu pisati vicevi na ovu temu, jer niko od ovoga ne zaradjuje, niko od ovoga nikakve koristi nema. Eto toliko o odnosima medju mislimanima.

Prece je da neko neke viceve pise nego nesto sto jedan musliman govori i kaze. Zbog toga se je ovo iskomplikovalo, mada nije trebalo.

Opet kazem ko kako god hoce nek radi, ja sam svoje po kozna koji put rekao. Bujrum.

Allahimanet.

127

Utorak, 22. Juni 2004

Gery neka naroda neka se smije, nemo se ljutit odma?

Vicevi ko vicevi- ko ih ne razume ne treba ni da ih cita.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

128

Utorak, 22. Juni 2004

Ja se uopste ne ljutim, vec me ljute. Ja lijepo kazem da sam ja svoje rekao, a oni bi da to moje misljenje iz mene istjeraju. Ali, eto to je nase stanje, vazniji je vic nego musliman ili ti muslimanska lijepa imena. A posebno jos ako se sjetimo ko je ta imena nosio i koliko su ti ljudi vazni za nas.

Ja sam na to htio ukazati, a kome je preci vic od muslimana nek nastavi. Kako me nece ljutit takvo jedno gledanje stvari. Subhanallah.

Allahimanet.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

129

Utorak, 22. Juni 2004

Citirano

originalno od Gerilac
Svaki covjek bira za sebe, ali je neminovno to da ce se racun polagati, pa ce na kraju sve biti jasno jednog dana.

Hocemo, ako Bog da, svi za sebe.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

130

Utorak, 22. Juni 2004

To, samo tako, ostro, nema tu sta ovo ono. Jel nas, jeste, samo ga satri, on ce tu nekom da mudruje.

Treba se pitati zasto i u ime koga se nesto radi? Zasto nesto nekom smeta?

Ovo je vjerovatno otimanje oko nekog sevaba? ha?

Allahimanet.

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

131

Utorak, 22. Juni 2004

Citirano

Orginalno od SAJO SUPERMEN
Tih viceva nije bilo u istoriji dok ih UDBA nije ubacila kako bi omalovazila nas narod.
Selam

Sajo lave, nije samo UDBA odigrala tu kljucnu ulogu, vec i CIA i KGB. Ja sam cuo da su svi oni imali specijalno odjeljenje koje je imalo za zadatak samo da smislja viceve i iste plasira u raju subverzivno da ne moze bit subverzivnije. To je ba masinerija cijela bila pocevsi od daktilografkinja, smisljaca viceva kao takvih i podlih prenosioca tkz osa (eng wasp). Cak su dvije ose poslali na Balkan pa onaj sto je na Zapadu figurirao je forsirao viceve o Sulji i Muji a onaj na istoku Husi i Hasi...
Teorija zavjere u svom najprljavijem obliku, kazem ti ja...

Mashala
Giovanni

[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

132

Srijeda, 23. Juni 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnajci i Bosnjacad.

Giovanni, ti se ne bi trebao u ovo mijesat. Hmmm, neznam, ali kako hoces. Kod mene ces, ako ne kod nekog drugog, izazvati negativne misli. Fala.

Allahimanet.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

133

Srijeda, 23. Juni 2004

Evo, nije sad da branim Gerijevo glediste, no cini mi se da covek ima stvarno pravo. Mozda ne u onom da je sve smisljeno i sa namerom kreirano da bi se muslimani prestavili ko glupi i losi, al sigurno ima pravo da ovakvim vicevima i ismejavanjem Muje, Hase i Fate, sigurno ismejavamo sve one koji nose ta imena, pa i vicevi o Bosancima ismejavaju Bosance.

Vido da neki primise ovo k' pameti a drugi opet poces da se ismejavaju Geryju. Hajde sad da razmislimo malo, koliko nas celog zivota slusalo viceve o "Glupim Bosancima" a da pre toga nikada nisu srela nekog. To takvo ismejavanje dovodi do nesvesnog kreiranja slike o Muju i Hasu kao takvim kakvih ih prestavljamo u vicevima. U nedostatku vise informacija one iz viceva postaju preovladjujuce i onda se prenose generacijama, tako da Haso, Mujo i Fata postaju simbol Bosnjacke nacije i slika kreirana vicevima postaje slika Bosnjaka.

Naravno opet ce se neko smijat i na ovo, no hajde mi mozda znamo ko su Bosanci, no ispricajte par takvih viceva nekom Francuzu i posle ga pitajte sta misli o njima i videcete da je sigurno njegovo misljenje slicno onome koje je cuo u vicevima. Sad mozda mi znamo da nije tako, al deca nasa ne bas, a i deca drugih nacija nasih suseda ce misliti kao u vicevima.
Ovo se ne odnosi samo na Bosnjake i viceve koji ismejavaju nas, vec i vicevi o drugim narodima (Srbima), no posto smo mi Bosnjaci, nemoj bar od nas da polaze, jer jednog dana svaki taj vic ce nam se vratiti.
malo za promenu

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

134

Srijeda, 23. Juni 2004

Citirano

Orginalno od Gerilac
Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnajci i Bosnjacad.

Giovanni, ti se ne bi trebao u ovo mijesat. Hmmm, neznam, ali kako hoces. Kod mene ces, ako ne kod nekog drugog, izazvati negativne misli. Fala.

Allahimanet.

Gerilac,

umijesao sam se iz jednog jedinog razloga a to je sto nikako ne mogu da shvatim ljude koji mogu okvalifikovati druge ne poznavajuci ih licno i time donositi zakljucke koji stvarno nemaju veze s istinom. Ovo je narocito postalo ucestalo posljednjih dana i moradoh reagovati kako reagovah.
Ti stojis takodje na ovom stavu s tim da se kod tebe uvijek provlaci neka generalizacija na nivou nacije i ja tvoje misljenje postujem ali ga na zalost ne dijelim ne iz razloga sto ti nisi u pravu (u velikoj vecini slucajeva bi to mogao biti) vec sto doticnog Gospodina (sa velikim G) koji je pokrenuo ovu temu poznajem dugi niz godina i jednostavno necu i ne mogu da vjerujem da se toliko promijenio u shvatanju nekih stvari. Znam covjeka i tvrdim da nije tacno sve ovo sto ga napadate a Vase je da mislite drugacije i tu Vam se vise zaista necu suprostavljati.
Na stranu sve, posto te smatram vrlo (i vise od toga) tolerantnim poziv da ukoliko budes u prilici ovog Septembra izadjes negdje na kafu sa mnom i pokretacom ove teme (a nadam se da isti se nece ljutiti) da se upoznamo i popricamo; cijenim da ces steci drugaciji utisak.

Postujem tvoje pravo da ne zelis uzeti ucesca u ovakvim vicevima jer te vrijedjaju u neku ruku i volio bih kad bi isti prestali da egzistiraju no cini mi se da vecina ljudi ih ne uzima toliko ozbiljno, pa svaki apel na "vladajucu struju" ovog foruma a o ukidanju istih bi po meni izazvao salve drugih zahtjeva (opravdane dodacu) u stilu meni se ne svidja ta i ta tema a onda se i smisao otvorenosti gubi (po meni je li).

Citirano

Orginalno od hadalj
Vido da neki primise ovo k' pameti a drugi opet poces da se ismejavaju Geryju. Hajde sad da razmislimo malo, koliko nas celog zivota slusalo viceve o "Glupim Bosancima" a da pre toga nikada nisu srela nekog...

Samo jedna ispravka ovdje koju je mislim Gerilac u jednom davnasnjem postu odlicno opisao a ja cu je potkrijepiti licnim primjerom.
Bosanac jesam ali Bosnjak nisam tako da su vicevi koji su adresirali Bosance (ogradicu se ovdje od viceva koji specificirano sobom nose pominjanje muslimanskih imena) pogadjali sve narode i narodnosti koji su zivjeli i zive u BiH (ili van nje). I ne mali broj puta cuh adresiranja tipa "Glupi Bosanceros", u Sloveniji cuh dvije varijante Juznjaki ili Bosanci ili slicno ali ih nisam nikad prisivao na sve Bosance (ili onu poznatu da su svi Crnogorci lijeni, Lale spori i slicno) a mislim da ce se mnogi sloziti da u svakom narodu ima i glupih i pametnih, i lijepih i ruznih, i dobrih i losih LJUDI a pravo je svakog da ove osobine tumaci kako hoce.

Na kraju cu dodati da niko i nista (pa i neki vic ako hocete) u meni ne moze promijeniti sliku i misljenje koje nosim o nekoj naciji, narodu a Boga mi i narodnosti. U to ime

Zivili
Giovanni

[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

135

Četvrtak, 24. Juni 2004

Odlicno razumijem tvoj stav Giovanni, ali ti moram reci da se je mnogo toga izdjesavalo u posljednjih decenija, pa je zato i potrebno jedno lagano ponovno upoznavanje medju nasim narodima. Ja ne ulazim u to kakav je Djordje, ja jednostavno nemam povjerenja u Srbe kao narod, od prvog do posljednjeg, jer mi je iskustvo to pokazalo, zato kada sam ja u pitanju (ne znam za druge) mnooogo je potrebno da ja nekog Srbina primim u krug prijatelja.

Zato sam ja jednostavno ovaj postupak DjordjaRD shvatio onako kako sam shvatio i drugacije ga i necu shvatiti dok me sami Srbi vremenom ne uvjere u to da ih ima i drugacijih i da drugacije razmisljaju. A vjeruj mi veeeliku skepsu nosim po tom pitanju. Sto je i normalno, zar ne?

To je dakle sto se tice te jedne stavke (pokretaca teme), a druga stavka se tice nasih ljudi koji o tome pisu a ne bi trebali.

Jer trebalo bi da znaju da je recimo sa imenom Muhammed strogo zabranjeno i tezak je grijeh povezati nesto lose. A posto ova imena u ovim vicevima podsjecaju na imena clanova Muhammedove a.s. porodice, koja je odmah poslije Poslanika a.s., glavna u zivotu muslimana, onda ne bi trebali ni sa ovim imenima povezivati bilo sta lose ili bilo kakve sale zbijati. Time se rusi svetost samih tih imena.

A sto se tice ovog ubacivanja (teorije zavjere) nek svako promisli kako je to moglo doci do toga da se vicevi pricaju upravo sa ovim imenima. Zasto ne Hazbo, Ramiz, Edin, itd. a ima masa i masa imena muslimanskih.
A to ubacivanje i pocetak pricanja viceva sa ovim imenima je islo preko nasih muslimana koji bi da se nekom tamo umile, a da svoje ismiju. Tako je polahko to preraslo u viceve.

Ali opet na kraju kazem, niko mene ne mora da poslusa. Ja samo ovdje svoje misljenje (ubjedjenje) iznosim i nista drugo.

Problem nastaje onda kada od mene moji muslimani traze da ja poklonim povjerenje nekom Srbinu na nacin kako to oni cine. Ovom prilikom im kazem da ja to ne mogu, jer su mjerila moja drugacija i mnogo komplikovanija da bi se to desilo.

Imo sam ja dosta prijatelja Srba ranije, ali svaki do jednog je kasnije pokazao da ustvari stvari nisu onakve kakvim se dojme. Zato sam ja jedan veeeliki skeptik po tom pitanju.

A to je, je li, moje pravo, zar ne? Na ovo pitanje mogu odgovoriti kako muslimani moji tako i Srbi.

Allahimanet.

Dax

Učenik

(10)

• »Dax« je muško

Datum registracije: 07.09.2002

• Poruku poslati

136

Petak, 23. Juli 2004

Pošli Fata i Mujo u krevet - da vode ljubav, i Muji ispadne tableta viagre na parket.
Saginje se on da je podigne, a Fata će na to:
- Pusti bolan Mujo, uzmi drugu.
- Šta ti je bona Fato, podići će mi se parket.

:P
Wahnsinn bei Individuen ist selten, aber in Gruppen, Nationen und Epochen die Regel

Srce_

Zlatna sredina

(10)

• »Srce_« je žensko

Datum registracije: 09.10.2003

• Poruku poslati

137

Petak, 23. Juli 2004

Zaboravio Mujo papagaja u frizhderu i nakon 9 sati otvori frizider i iznenadjeno kazhe :

Ma koga to moje ochi vide 8o

na to che papagaj :

pingvina picka ti materina X(

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
ups :O ... uhvatili ste me na delu 8o ... kako ponovo lupam :)) :))

Dax

Učenik

(10)

• »Dax« je muško

Datum registracije: 07.09.2002

• Poruku poslati

138

Utorak, 15. Februar 2005

Impotentnost

Fata kod ljekara:

- Doktore pomagaj, moj Mujo je postao 300 posto impotentan.

Ljekar:

- Kakoje moguce 300 posto? Valjda 100 posto.

Fata:

- Ma ne, 300 posto kad kazem. Juce je pao sa tavana, izlomio obje ruke i pregriz'o jezik.

o|
Wahnsinn bei Individuen ist selten, aber in Gruppen, Nationen und Epochen die Regel

MrX

Početnik

(10)

• »MrX« je muško

Datum registracije: 29.01.2005

• Poruku poslati

139

Utorak, 22. Februar 2005

Sreli se Hans i Mujo u policijskoj stanici, te obadvojica prijavljuju nestanak supruga. Sluzbenik zamoli za opis. Hans ce na to : "Moja je Helga prekrasna plava njemica velikih grudi, dugih nogu i prekrasne guze!"
"Mujo kako je izgledala tvoja Fata?"-upita sluzbenik. Na to ce Mujo: "Ma jebo Fatu hajmo mi trazit' Helgu !"

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

140

Utorak, 17. Maj 2005

Odlucio se Mujo da ode na privremeni rad u Njemacku.
Obraca se Hasi za savjet:
- Kako da naucim njemacki?
- Pa bolan, ti samo govori polako i svi ce te razumjeti!
Ode Mujo u Njemacku. Jednog dana ode on u bar i rece:
- Daaaaj mi jeeednuuuu pivu!
Konobar:
- Eeeeeeevoooooo tiiiii jednaaaaaa pivaaaaa!
Mujo:
- Aaa oooodaaakleeee siii?
Konobar:
- Iz Saaaaraaaaajeeeeeevaaaaaaaa!
A Mujo ga zaprepasteno pita:
- A zasto onda govorimo njemacki?

:rolleyes: :D :D
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

Social bookmarks