Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• »kralj sevdaha« je autor ove teme

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

1

Srijeda, 23. Maj 2007

Festival STARI GRAD 2007, Novi Pazar

IMA LI NEKO INFORMACIJA O OVOGODISNJEM FESTIVALU STARI GRAD? KO DOLAZI OD GOSTIJU?NADAM SE DA CE I OVE GODINE BITI FANTASTICNO ORGANIZOVANO I OSMISLJENO. SELAM ZA SVE :O :O
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

Sem

Učenik

(10)

• »Sem« je žensko

Datum registracije: 15.06.2007

• Poruku poslati

2

Petak, 15. Juni 2007

Mozda ja imam neku informaciju...eto, kolko sam ja obavestena, postoji mogucnost da dodje neki jak rock bend,cula sam da ce doci onaj...nisam sigurna kako se zove...uglavnom je lik na foru Vlado Georgijev :P naravno, sta bi bilo bez Emine Jahovic i ovoh lokalnih bendica kao sto su Music Hospital, Stone Flowers... :D
..samo zivimo iz dana u dan..i svaki san, davno nestao je, izbrisan! Koga da pitam, ko ce mi dati odgovore? Reci bilo sta, osim da je moglo biti gore!

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

3

Petak, 15. Juni 2007

na oficialnom sajtu Festivala ``Stari Grad`` imash sve vazhne podatke vezane za sami festival, a i za goste osobno...

http://starigradfest.com

zhivili!!!
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

4

Petak, 15. Juni 2007

Na sajtu stoji da nastupaju Tijana Dapcevic i moj najdrazi bend sa ex YU prostora Zabranjeno Pusenje. Verovatno se jos uvijek pregovara sa gostima za drugo vece. Bice Stari Grad kao i ranijih godina - fenomenalan. U to sam siguran.
Sit Hungry Doesn't Believe

TUBORG

Početnik

(10)

• Poruku poslati

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

6

Petak, 15. Juni 2007

Citirano

Orginalno od And_U_Price
Bice Stari Grad kao i ranijih godina - fenomenalan. U to sam siguran.

faka, fala burazere shto mislish tako;)

[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

7

Petak, 15. Juni 2007

Bio sam na sva tri dosadasnja festivala i mogu reci da se svake godine video veliki pomak u odnosu na predhodnu. Nema razloga da sumnjamo da ce tako biti i ove godine. Moje sugestije za organizatore su sledece:

1) Visinu nagrada za pobednike (ako ih bude :D ) bi trebali da objavite pre festivala, a ne kao prosle godine posle proglasenje pobednika.

2) Nadam se da necete zvati voditeljku od prosle godine :D

3) Nisam 100% siguran, ali mi se cini da je prosle godine grafika zakazala. Tj, slova na telefizoru su bila suvise mala tako da se nije moglo pratiti koliko ko ima poena. Mozda bi to ove godine moglo da se izvede malo bolje.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

8

Subota, 16. Juni 2007

Logo...
Manager je dodao/la ovu sliku:
  • info-15.jpg
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Cranox

Početnik

(10)

• »Cranox« je muško

Datum registracije: 26.06.2007

• Poruku poslati

9

Utorak, 26. Juni 2007

Pozdrav ljudi, ja sam iz podgorice i sad vidjeh da zabranjeno pushnje gostuje na ovom festivalu pa bih vjerovatno doshao sa curom. Interesuje me kad to vremenski pochinje, kad se moraju kupiti karte, i gdje da prespavamo u novom pazaru?
[SIZE=3]ako je abortus ubistvo, onda je masturbiranje genocid[/SIZE] 8)

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

10

Srijeda, 27. Juni 2007

Cao, Cranox!

Festival ce trajati od 20. do 22. jula (3 noci). Mozesh spavati u bilo kojem od hotela, medju kojima je vecina u centru grada. Najbolje ti je da na licu mesta proverish cene, ako vec dolazish.

Preporuchujem:
Tadž, Atlas, Kan.

P.S. Pushenje je u nedelju, 22. jula, program verovatno pochinje oko 20:30 h.

Lep provod tebi i curi, i dobro nam doshli!

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

SleepLess

Početnik

(10)

• »SleepLess« je žensko

Datum registracije: 23.06.2007

• Poruku poslati

11

Srijeda, 27. Juni 2007

Da...

Mozda je za VAS Festival "Stari Grad" nekakav dogadjaj koji "dizze iz cipela" ali po mojem iskustvu ordinaran, obicni, kulturno-zabani program ili vece(ri).

Opet, mali je ovo grad pa se narod prema svemu tome i upravlja.

Licno sam posetila preko stotinu festivala sirom Evrope a i stare dobre Yuge, te ako bi ocenjivala "Stari Grad" od 1 do 5 (skolski), bar ono sto sam do sad videla, bila bi to solidna 2 (dvojka)

Ama, i dvojka je super, uostalom - koliko para toliko i muzike, kaze narod.

Nek je s hairom svakako a organizatorima zelim bolju koordinaciju; (jer bi to corav vido).
I Want To Believe

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

12

Srijeda, 27. Juni 2007

Koliko para - toliko i muzike, sam(a) kazesh...

Nego... Ima neshto u nashem narodu... Ne znam kako "to" tachno da definishem...
Naime, neki upucuju kritike koje su afirmativne i koje mogu pomoci da neshto bude bolje. Te kritike zlata vrede.
Drugi, pak, sve shto je NASHE zanemaruju, potcenjuju, i uvek je nechije tudje bolje, i uvek je lepshe videti uspeh nekoga koga ne znamo, nego onoga koga srecemo...
Tuzno je to...

To je Pazar dovelo ovde gde jeste. Na svim poljima.

P.S. Predlozi i sugestije iz prethodnih postova, kao i iz proshlogodishnje i pretproshlogodishnje teme o Festivalu su bili veoma korisni. Konkretni. Bez preteranog hvaljenja ili grdjenja, ali sa jasno definisanim propustima u organizaciji. I to je jedan od glavnih puteva ka boljem.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

13

Srijeda, 27. Juni 2007

@Cranox, na ovoj temi mozes procitati raspravu o hotelima u Novom Pazaru: cenama, uslovima boravka, lokaciji itd. Sto se tice karata, mislim da nece biti problem da ih uzmes i na licu mestu.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

14

Srijeda, 27. Juni 2007

Apsolutno razumem i Edvinu i ostatak sa druge strane. Stoji da je Stari grad za sad manifestacija koja , ukoliko napravi velike promene u samom shvatanju i nacinu organizovanja , pretenduje da bude veoma ozbiljna i kvalitetna . Trenutno je u razvoju, i sami znamo da i moze i mora jos mnogo bolje i mnogo otvorenije . Naravno , ni jedan uspeh se niti postize preko noci, festival je za 3 godine postojanja napravio onoliko koliko je uspeo da napravi, ja sebi necu dati za pravo da ocenjujem ni rad ni nivo , ali oni koji ucestvuju u samoj organizaciji festivala, moraju svakako da se ugledaju na one velike velike ukoliko i sami zele da postanu veliki . Ja bih iskreno zeleo da i Stari Grad bude neki nas Exit, kako festivalski, tako i bukvalno , jer ova situacija nije nimalo smesna .

Raditi za kulturu u ovom gradu nije posao , vec misionarstvo, tako da onima koji rade na misiji Stari grad zelim mnogo srece i sto manje finansijskih problema . Moze stari grad biti i nas pravi pazarski brend .
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

• »Eastyzah« je muško

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

15

Srijeda, 27. Juni 2007

Put do uspostavljanja novih brendova u izobilju izopacenih trendova je jako trnovit i naporan. Posebno ako uzmemo u obzir da ni na ovim prostorima na tom putu imamo mnogo vise prepreka nego li neko ko zivi, radi i deluje u gradovima poput Novog Sada, Beograda, Budve. Potenciram aspekt podrske drzavnih institucija i medija, kao i razumevanje sredine. Otuda i finansijske poteskoce. Apsolutno sam siguran da ideje nece ostati nedovrsene ako svako od nas ukloni makar i jedan kamencic sa puta koji nam predstoji. Ne dati podrsku festivalu, pozoristu i ostalim dogadjajima koji se ispostavljaju kao za sada jedino svetlo u dubokoj kulturoloskoj tami,drustvenoj ucmalosti, jednako je potpisivanju saveznistva sa kataklizmom drustva i sistema vrednosti.
Siguran sam da i gospodjica Edvina svojim kritickim stavom zapravo zeli da da smernice svim inicijativama, u ovom slucaju posebno festivalu.
Puno je truda ulozeno, puno znoja, puno gresaka napravljeno... Ali treba da znamo da ce ih ako nastavimo put biti sve manje.
Jednostavno, samo zajedno mozemo napred. Kao pojedinci smo nemocni.
Svi koji sebe smatraju prijateljima ovog grada, neka se konstruktivno ukljuce u unapredjivanje neceg postojeceg ili neka pokrenu nesto sto cemo svi mi rado podrzati. Takticnost je umetnost... Sirovosti je i previse.

Neka nam je svima sa srecom...

"Covek je vlasnik neizgovorene, a rob izgovorene reci. "

Sem

Učenik

(10)

• »Sem« je žensko

• Poruku poslati

16

Srijeda, 27. Juni 2007

Slazem se sa obe strane, al opet vise sa Edvinom,rekla bih. Stoji da je "stari grad" tek zaziveo sto bi se reklo...ali nekako imam osecaj da su organizatori dosta neodgovorni ...a obzirom da sam prethodne festivale provodila u bekstejdzu, sve je nekako "ha Hu" :D Mislim da je samo ta organizacija ono sto bih zamerila (iako je to najbitnije...). Inace smatram da je jako dobro za grad,omladinu inace...leto,muzika,ljubav,sreca... :] super je majke mi...takodje je odlicno sto svake godine dodje neki bas extra bend..(Neverne Bebe, Van Gogh, Crvena Jabuka...) to je bas super,jer vecina mladih ljudi mozda,eto,nema nacina da ode u Bg na neki koncert ili Novi Sad na EXIT...Inace je bzvz uopste uporedjivati EXIT i Stari Grad...naravno,svi znamo zasto...Ali,opet tvrdim (i cvrsto stojim iza svoje tvrdnje) da se radom sve moze,pa tako se moze i Stari Grad dovesti na nivo EXIT-a recimo... ;) Sami mozemo sve...samo dajte pravim ljudima sansu da rade,jer je grad preplavljen neverovatnim ljudima sa neverovatno puno snage...a vi (NE obracam se clanovima foruma) koji nemate kreativnosti,maste niti ideja,pustite nas, mi od toga zivimo...i ima nas dosta hvala Allahu :klanja:
..samo zivimo iz dana u dan..i svaki san, davno nestao je, izbrisan! Koga da pitam, ko ce mi dati odgovore? Reci bilo sta, osim da je moglo biti gore!

• »Eastyzah« je muško

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 28. Juni 2007

Organizatori mozde sve drugo jesu, ali nisu neodgovorni Sem. Zasto to kazem? Zato sto na projektu festivala radi desetina ljudi, a za realizaciju manifestacija slicnog tipa negde drugde ukljuceno je preko sto ljudi. Dakle, to sto je u back stageu sve izgledalo "ha-hu" :), nije nikakav pouzdan indikator, posebno ako se uzme u obzir da svako od organizatora radi posao za desetoricu. Najvaznije je da je prisutnima (publici) sve izgledalo jako pristojno, te da su gosti festivala otisli puni pozitivnih utisaka, pa se evo i ove godine najavljuju. Nazovimo ovaj proces sazrevanjem. :)
Uostalom, nada mo se da ce se iz godine u godinu broj ljudi koji su spremni da se aktivno ukljuce u realizaciju ovog i slicnih projekata povecavati. Eto, verujem i da si ti jedan od njih...
U svakom slucaju, ova prica je vrlo dragocena. Vise razlicitih stavova i gledista cine sliku celovitijom. :)
Jos nesto bih dodao... NARAVNO da je besmislica uporedjivati Stari Grad i EXIT. EXIT je brend svetskih razmera, a Stari Grad se jos uvek bori za svoje mesto u regionu bivse Jugoslavije i susednih drzava. Zar nije uspeh to sto je festival Stari Grad od druge godine svog postojanja postao autorski festival (takmicari nastupaju sa sopstvenim, novim kompozicijama), dok je jedan od najvecih festivala na Balkanu, Suncane Skale u Herceg Novom to postao tek u sestoj godini svog postojanja?
Takmicari koji su prosle godine osvojili nagrade u Novom Pazaru su bili vodeci takmicari ovogodisnjeg Budvanskog festivala, a bice ih i na skalama. Svi oni za sobom imaju manje-vise izgradjene karijerei uspehe.
Ove godine festival je zavredio paznju bugarskih medija i medija svih bivsih republika, a bice i takmicara iz Bugarske. Velika je to borba, obzirom da se zna na kom je glasu nas grad u poslednje vreme. Konacno, pozitivna slika odavde, pa neka je i izbledela. Na kraju, budi se ona uspavana mlada snaga, ljudi se ohrabruju i ispoljavaju svoju uplasenu kreativnost. Tako se stice iskustvo i stvara garancija za buduce pobede. Pitajmo jednog Enesa Ukica sta njemu znaci ovaj festival? Sta znaci nasim, kompozitorima, kreatorima? Veliki je znacaj bilo cega sto Novi Pazar otvara na sve strane.
Nezadovoljstva je bilo i bice ga, gresaka je bilo i bice. Ali neka ih iz godine u godinu bude sve manje.
Gledao sam Milan, navijam za FK Novi Pazar, posecivao sam pozorista posvuda, ali najvise uzivam gledajuci predstave Regionalnog Pozorista. Nije pitanje ko je bolji, pitanje je ko se voli. Ostalo ce se radom, trudom i predanoscu nadomestiti... :)

Datum registracije: 28.06.2007

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 28. Juni 2007

znaci nasim, kompozitorima, kreatorima? Veliki je Takmicari koji su prosle godine osvojili nagrade u Novom Pazaru su bili vodeci takmicari ovogodisnjeg Budvanskog festivala, a bice ih i na skalama. Svi oni za sobom imaju manje-vise izgradjene karijerei uspehe.
Ove godine festival je zavredio paznju bugarskih medija i medija svih bivsih republika, a bice i takmicara iz Bugarske. o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| KOLIKO SAM CUO I VIDEO NASIH(SANDZACKIH)"AUTORA"NIJE NI BILO.TI TAKMICARI KOJI SU PROSLE GODINE UCESTVOVALI OVDE KOD NAS U NOVOM PAZARU SU TRECA KLASA NA PROSTORIMA BIVSIH JUGOSLOVENSKIH REPUBLIKA.TAMAN POSLA DA ZNACE NESTO U BUDVI I HERCEG NOVOM.AKO MISLIS NA HANKU PALDUM ONDA JE TO U REDU.....DOSLA TETKA DA SE TAKMICI....MISLIM DA JE TREBALO DATI MALO VISE PROSTORA LJUDIMA IZ OVIH KRAJEVA , MA KAKO TO ZVUCALO I IZGLEDALO.TO JE NASA SUROVA REALNOST. OCITO DA TREBA MOTIVISATI LJUDE ODAVDE,OCITO DA I NEMAMO NEKIH KOMPOZITORA I PISACA TEKSTOVA(BAREM JA IH NE ZNAM). ALI ZASTO ONDA PRICATI DA JE FESTIVAL NASTAO IZ TE IDEJE DA POKRENE NASE PEVACE I PEVACICE...AUTORE...TEKSTOPISCE...PRODUCENTE... o| o| o| o| ZA MENE JE NAJBOLJI FESTIVAL BIO ONAJ PRVI.PA I DRUGI,OSTALO JE ZA DISKUSIJU.NIJE FESTIVAL NASTAO ZBOG SERGEJA CETKOVICA ILI TIFE ILI HAAAAAAANKE PALDUM.TAKMICENJE JE BILO U DRUGOM PLANU....NAZALOST STICE SE TAKAV UTISAK.POZDRAV

777

Početnik

(10)

Datum registracije: 28.05.2007

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 28. Juni 2007

Smesno i porazavujece je da ovde neko iz organizacije iznosi tj hvali se ili pak zali da je grupa mala i da obavljaju posao za desetoro. Eto, to je dokaz neprofesionalnosti.

Znam ekipu i znam da su svi jedni drugima prijatelji. To je opet neprofesionalizam. Svi tapkaju jedni druge, tu nema kritike, tu nema mesta za razlike. A jos manje ima mesta za ljude sa strane. To nikako ne valja. Umesto da se raspise konkurs i da se uposle najbolji i popune sve pozicije, dal za pare dal za havu, to je druga prica, ovde se pravi klan ljudi koji bi da se trudi al da mu se blagosilja sve pa i ono sto ne valja.

Da bi se islo napred mora da se kritikuje i mora da se gleda iz mnogo razlicitih uglova.

Dakle, tim mora da se kompletira, i to ne podobnim vec sposobnim ljudima. Snaga lezi u razlicitosti i u broju razlicitih plodnih ideja. Cak su i konflikti izvor inspiracije, pa i nesuglasice mogu bit korisne, a nedostatak ljudi nikako nije korisna stvar te je stvarno tuzno da nam to neko iz organizacije iznosi kao argument za bilo sta, jer da bi se pricalo o kvalitetu i profesionalizmu to bi bila prva stvar koja treba da se izmeni. Nikako da se njome bilo sta opravdava jer to je velika greska.

Treba dobar tim, dobar plan, sijaset ideja i alternativa, odabir najboljih, razrada implementacije, implementacija, organizacija, kontrola i nadgledanje svega, i ucenje iz iskustva.

Vi ocigledno ne umijete kritiku da prihvatite, zato ste i napravili grupu prijatelja i rodbine. Zato i ne mozete daleko napred dok se ne otvorite. Uostalom, to nosi ime grada, tako da ne mozete ni ocekivat da neko misli da je to vase. A zbog vas ne moze da postane ni ozbiljno jer nista kadri za nesto vise od vodjenja kafica, recimo...

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 28. Juni 2007

@777: Ovo shto ti govorish je vec konstruktivna kritika. Sad, koliko se ljudi iz organizacije poznavalo pre nego shto su ushli u organizaciju - to je vec pitanje. Koliko je prijateljstava nakon toga nastalo - e to je vec realna stvar.

Medjutim, zaista je shteta da jedan ovakav festival, koji pretenduje da postane sve bolji, vodi svega toliko ljudi, te se zato i apeluje sveke godine da se ukljuchi shto vishe njih. Sveko godine poneko novi i dodje, dosta mladih ljudi se ukljuchi neposredno pred festival.

Meni je sasvim razumljivo da ljudi ochekuju finansijsku dobit od onoga za shta se potrude (kada je ovakva stvar u pitanju), ali mnogi se ne usudjuju da se ukljuche u organizaciju jer vide da skoro svi koji su vec tu - rade iz nekog entuzijazma.

Svi trebaju nekoliko godina da se trude da bi jednog dana bilo dobiti od toga. Zato se i nadam da ce biti sve vishe ljudi koji ce se truditi oko festivala, i jedni menjati druge.
I svako od nas treba da bude otvoren da ga zameni bolji.

Dakle, 777, to je nova konkretna kritika koja ce svakako pomoci festivalu.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Social bookmarks