Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško
  • »@ef« je autor ove teme

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

1

Subota, 05. Juli 2008

Festival 'Stari Grad' 2008, Novi Pazar

I ove godine ce se u Novom Pazaru, ako Bog da inshala, odrzati festival "Stari grad". Ne znam tacan datum odrzavanja festivala, a koliko je meni poznato bice krajem mjeseca. Od izvodjaca koji ce gostovati na festivalu za sada je siguran Bajaga, a za ostale ne znam.

Na sajtu festivala: www.starigradfest.com mozete pratiti vijesti u vezi festivala. Vidoh da danas treba da se izbaci lista sa kandidatima koji su prosli na konkursu. Ukoliko neko ima vise informacija u vezi festivala zamolio bih ga da ih postavi ovde.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

2

Subota, 05. Juli 2008

Odličan festival čini se, sa onoga što sam gledao na ovoj stranici festivala koju si postavio eF. Nisam do sada čuo za njega i ako je eto izgleda 2007 bio i na ftv ... Reći ću svojim prijateljima za njega, s obzirom da mi datumi održavanja nekako idu u prilog,,planirali smo na crnogorsko more oko 20 jula - bit ce dobro ako ih mognem ubijediti da krenemo dan dva ranije pa da na more idemo iz Novog Pazara : i to sa strašnog festivala, posle koncerta Zabranjenog Pusenja i pjesme o Pisonji i Zugi :)) SELAM SVIMA
Na vatru odgovori vatrom !

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

3

Subota, 05. Juli 2008

Alejkum selam. Bujrum navratite sigurno ce vam biti lijepo i na festivalu, a i van njega.

• »Eastyzah« je muško

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

4

Subota, 05. Juli 2008

Ovogodisnji festival ce poceti 27. jula.

Za sada je izvesno ucesce:
Massimo Savic (27. jul) i
Aki Rahimovski (Parni Valjak) 28. jul

Po svemu sudeci bice jos koncerata.

Takmicarski deo predvidjen je za 28. jul, pre koncerta Akija Rahimovskog.

Spisak takmicara bice objavljen do ponedeljka na sajtu festivala.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

5

Subota, 05. Juli 2008

Kolike ce biti cene ulaznica? Koliko pojedinacno, a koliko u kompletu za sve tri festivalske veceri?

• »informatic_boy« je muško

Datum registracije: 29.06.2008

• Poruku poslati

6

Subota, 05. Juli 2008

Na RTV-u su potrdili dolazak Bajage....

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

7

Subota, 05. Juli 2008

svaka cast momci...ako bude masimo,aki i bajaga....pa to je kombinacija snova!!!!ne znam koliko za\sve to treba para,ali ako uspe onda skidam kapu...mada je taj takmicarski deo ono sto je najinteresantnije...nadam se da ove godine nece otkazat tehnika i da cemo moci ko ljudi da pratimo bodovanje i koliko je ko poena dobio...ono prosle godine je bilo nedopustivo...mada kad program ide uzivo,sve se prasta!selam (o) (o) (o)
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

• »Eastyzah« je muško

• Poruku poslati

8

Nedjelja, 06. Juli 2008

Ulaznice ce biti vrlo pristupacne, zasigurno pristupacnije od onih za koncerte brojnih narodnjaka koji u poslednje vreme posecuju Novi Pazar.

Nijednom mediju festival nije dao bilo kakvu informaciju ove godine a one najsvezije bice objavljene na sajtu festivala.

Sto se tice takmicarskog dela, brojace najvrovatnije 18 jako kvalitetnih kompozicija i izvodjaca.

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

9

Nedjelja, 06. Juli 2008

znaci bajaga otpada?pa dobro,i ovo sa\masimom i akijem je fantasticna koncertna ponuda!!!!ja tu ne bih nista diro.. ;) samo nemo Hanka da nam ponovo dolazi,na glavu nam se popela...Hoce i na festival,hoce i koncerte na trgu,stadionu....Posaljite joj 500 eura da ne dolazi vise....KATASTROFA xx(

• »Eastyzah« je muško

• Poruku poslati

10

Nedjelja, 06. Juli 2008

Napred su najavljeni samo potvrdjeni koncerti, sto ne iskljucuje mogucnost da ce biti jos neki.

U svakom slucaju, procice se bez Hanke. :)

mant3ra

Početnik

(10)

Datum registracije: 24.03.2008

• Poruku poslati

11

Nedjelja, 06. Juli 2008

blago meni evo mene opet ja posle dugo vremena :]

ej imam jedno pitanje ...ako e neko od vas u organizaciji ili kako vec...

ko radi grafiku za fest. pocevshi od plakata,postera flejera, i ostalog propagandnog materijala... a ne mislim ko stampa vec ko daje vizualni identitet ako se ovo moze nazvat tako :)

imali vec neki konkurs a valjda ne cim ja nisam saznao za to ili to inache ide kao inache u np-u ko ce to za Dz ili ti to ce moja bika, dedo sestric.. itd.

a sto se tice gostiju bilo bi lepo da dovedete nesto nofo kao na primer bend " IRINA I VI" iz sarajevo da malo imamo sto za nfo videt i cut a ne likove od pre 30god koji nemaju jos ni jedan nof text koji ima pojma sa zivotom barem. :)

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

12

Nedjelja, 06. Juli 2008

odlicno!!!u tom slucaju dolazim :D pretpostavljam da su akijev i masimov koncert rasporedjeni u dva dana festivala,a to bi znacilo da ce se morat pogledati ceo program! :D jos ako se zacini sa ponekim pevacem iz pazara ili sandzaka bice to pravi ugodjaj...pretpostavljam da si ti ISTIZAH(usput,jak ti nick!!!)u organizaciji festivala,pa mozda imas takvih informacija..prethodnih godina ja se secam samo pojavljivanja marka gredica ,imrana birdjozlica i onog masovica...i jos nesto...svaka vam cast za trjanje festivala i svega sto smo uz to kao grad dobili..aferim za organizaciju i trud!!!srecno i neka je po hairu!!! (o) (o) (o)

nercos

Početnik

(10)

• »nercos« je muško

Datum registracije: 07.08.2007

• Poruku poslati

13

Nedjelja, 06. Juli 2008

vizuelni izgled i graficki dizajn radi agencija za dizajn "Grupa". Jedina u gradu koja se bavi legalno tim poslom

mant3ra

Početnik

(10)

• Poruku poslati

14

Nedjelja, 06. Juli 2008

ne vidim kakfe ima veze "legalno" za grafikom ili grafickim dizajnom itd.

to koliko znam u normalnom svetu imaju konkursi za to .... posto kao sto kazes to e agencija... znaci oni uzmu
**** ojra a dizajneru koje to radio dobije 50e umesto da ima konkurs pa da kazu imamo buzet 500e na primer za graficko resenje ovo ono... e za stampu me i ne interesuje...

posto tako bi pomogli nekim ko od toga zive u ovom gradu ukljucijuci i mene....
jer ja inache najvise radim kao freelancer a ne da daju tamo koliko vec lofe tamo nekom iz BG-a i da josh agencija uzima procenat. misliim posto i ja znam da su oni agencija a ne dizajn studio.

posto ovo sto sam video na prosllim i neje nesto :S

• »Eastyzah« je muško

• Poruku poslati

15

Nedjelja, 06. Juli 2008

Najpre da se potsetimo muzickih velicina koje traju, pa onda da se fokusiramo na one koji ce ciniti buducnost dobre muzike na ovim prostorima. Puno smo toga preskocili. :)

Kad su u pitanju nasi sugradjani, verujem da ce i tu biti ekskluzivnog materijala.

Za trajanje festivala zasluzni su svi ono koji su ga makar jednom posetili ili na bilo koji drugi nacin doprineli potrebi da zivi i razvija se. Hvala svima!

Nadajmo se da ce u buducnosti doci do nivoa sa kojeg ce moci da ponudi jos vise.

Za vizuelni identitet se brinu ljudi iz Novog Pazara, u celosti. Teznja je da se u buducnosti putem konkursa odabira kako vizuelni identitet, tako i scenska resenja. Na zalost, iz mnogih razloga nisu se ni ove godine stekli uslovi za tako nesto. Kao sto vidite, jos uvek se na medijima nista ne govori o festivalu. Ne zato sto nije spreman, vec zato sto klima u Novom Pazaru i drzavi generalno ne doprinosi tome. Obzirom da Novi Pazar ima prilican broj talenata iz tih oblasti, nesumnjivo je da ce sistem konkursa dovesti do odabira najboljih resenja.
Svakako, hvala na dragocenom savetu i bili bismo zahvalni ako imas jos koji. U slucaju da je tako, bilo bi nam drago da nas kontaktiras.

mant3ra

Početnik

(10)

• Poruku poslati

16

Nedjelja, 06. Juli 2008

ma rado ... cak bih i uradio za free samo da se ono zna ko e radio mislim ako bi se njima svidelo...

jer sam ja do sada radio kao freelancer i nisam se davio sa ovim ovde iz np-a kako zbog nacina placnja jer oni ovde jos ne cene ideju.. umni rad itd. vec moze i moj sin to u wordu da uradi o| xx(
tako i sto ovde ljudi i dalje imaju ukus od pre 10god koji e danas sasvim pogreas tako da sto e danas trend u grafickom smislu ovde se kasni 5god.
tako na primer meni bi reklama dosla extra a ovakav veci projekat. bi mi lepo dosao :)

a sto se tice bendova, izvodjaca kao sto rekoh IRINA I VI extra su lepo pefa.. ima nice text... znaci nesto lepo za promenu a ne neke fensere itd.

jer prosle god. nisam zatekao fest. bio sam na odmoru to jest na moru :)

tako da sam gledao na Ytubu neke snimke i nasao sam ovaj snimak

Citirano

http://www.youtube.com/watch?v=KdBXzRubf5c

Mar'n'B

znaci pesma e extra i mislim da e trebala pobedi :D

tako mislim da treba da forsiraju neke extra likove kao na primer ona :D za koju nikad nisam cuo a zasluzije da visi na TV-u vise od vecine drugih nazovimo pevaca.

• »Eastyzah« je muško

• Poruku poslati

17

Nedjelja, 06. Juli 2008

Citirano

Orginalno od mant3ra
ma rado ... cak bih i uradio za free samo da se ono zna ko e radio mislim ako bi se njima svidelo...

jer sam ja do sada radio kao freelancer i nisam se davio sa ovim ovde iz np-a kako zbog nacina placnja jer oni ovde jos ne cene ideju.. umni rad itd. vec moze i moj sin to u wordu da uradi o| xx(
tako i sto ovde ljudi i dalje imaju ukus od pre 10god koji e danas sasvim pogreas tako da sto e danas trend u grafickom smislu ovde se kasni 5god.
tako na primer meni bi reklama dosla extra a ovakav veci projekat. bi mi lepo dosao :)

a sto se tice bendova, izvodjaca kao sto rekoh IRINA I VI extra su lepo pefa.. ima nice text... znaci nesto lepo za promenu a ne neke fensere itd.

jer prosle god. nisam zatekao fest. bio sam na odmoru to jest na moru :)

tako da sam gledao na Ytubu neke snimke i nasao sam ovaj snimak

Citirano

http://www.youtube.com/watch?v=KdBXzRubf5c

Mar'n'B

znaci pesma e extra i mislim da e trebala pobedi :D

tako mislim da treba da forsiraju neke extra likove kao na primer ona :D za koju nikad nisam cuo a zasluzije da visi na TV-u vise od vecine drugih nazovimo pevaca.

Mar 'n' B je odlican bend koji je vec nastupao zivo u jednom novopazarskom kaficu i prosto su vec postali brend u oblasti klubske svirke. Imao sam priliku da poslusam i neke njihove novije kompozicije i mislim da odlicno zvuce.

Nadajmo se da ce se festival nametnuti kao jedan od onih koji istinski potvrdjuju kvalitetnu muziku i da ce kao takav uspesno promovisati neke dolazece talente.
U BiH i Makedoniji se vec tri godine unazad emituje na nacionalnim medijima i okuplja jako dobre izvodjace otuda. U Srbiji ide malo sporije, nesigurnije ali vreme cini cuda. :)

Bilo bi lepo Massimu i Akiju pridodati malo muzicke mladjarije. :)

NeO

Početnik

(10)

• »NeO« je muško

Datum registracije: 22.03.2008

• Poruku poslati

18

Nedjelja, 06. Juli 2008

Sta bi sa tim Bajagom??

Ljudi,iskreno vala ako bude to istina da dolazi,nebi ostiso pa da je dzabe ulaze!
Dovoditi Bajagu,koji sa Ribljom Corbom peva za tamo razne te pomoci za kosovo,za podignimo stupove...mislim nebi dalje,ali nismo ostali za takve vala!
Hiroshima '45
Chernobil '86
WINDOWS '98

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

19

Nedjelja, 06. Juli 2008

@Neo, a sto ne bi pevao? Covek je pevao za svoj narod i za obnavljanje crkve koja je deo njegovo vjerskog, pa i nacionalnog identiteta i ja u tome ne vidim nista lose. Da sam na njegovom mjestu i ja bih isto uradio. Nije pevao na Ravnoj gori. On je cak prije par godina bio meta napada sovinista iz Srbije kada je uzeo hrvatski pasos (rodjen je u Hrvatskoj). Da je neki sovinista nikada ne bi uzimao hrvatski pasos. U Pazaru svaki dan se pusta Ceca i njena pjesma posvecena onom kriminalcu i ratnom zlocincu, pa niko ne reaguje, a trebamo da se bunimo protiv Bajage zbog toga sto je svirao na humanitarnim koncertima.

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

Datum registracije: 13.11.2006

• Poruku poslati

20

Nedjelja, 06. Juli 2008

Apsolutno se slazem sa @ef-om. A mislim i da bi Bajaga bio pravi potez!

Social bookmarks