Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sarajka

Početnik

(10)

• »sarajka« je žensko

Datum registracije: 09.07.2008

• Poruku poslati

41

Četvrtak, 10. Juli 2008

Pa... ima nas jos....samo im se ne da registrovati na forum u ova doba, aBd cuce se kad Sarajlije dodju, mnogo ce da nas bude!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško
  • »@ef« je autor ove teme

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

42

Četvrtak, 10. Juli 2008

Bujrum, dodjite malo i vi kod nas, a ne samo mi kod vas :D
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

nercos

Početnik

(10)

• »nercos« je muško

Datum registracije: 07.08.2007

• Poruku poslati

43

Srijeda, 16. Juli 2008

Besplatan ulaz

Redosled nastupa takmicara

1. Amina Majetic (SLO) - “Nista ili sve”
2. Hame Nalic (BiH) - “Sve si meni ti”
3. Marko Vujovic (SRB) - “Sedam dugih nedelja”
4. Jasmin Mimidinoski (MAK) - “Od lubov ne se umira”
5. Propaganda 117 (SRB) - “S tobom nisam bio zlatan”
6. Sabina Cerimagic (HRV) - “Zora je”
7. The Last Location (BiH) - “To you I belong”
8. Funkestra (SRB) - “Vozi me”
9. Taik & Novi Dan (BiH) - “Ako Bog da”
10. Stevan Lazarevic (SRB) - “Bio sam uz nju”
11. Varvara (SRB) - “Tek da znas”
12. Almir Alajnovic (BiH) - “Nema moje drage”
13. Mar’n’B (SRB) - “Ako pozelis”
14. No Comment band (SRB) - “Greh”
15. Eldin Huseinbegovic (BiH) - “Tako bih rado”
16. Dijana Hodzic (CG) - “Zastave”
17. Gul (BiH) - “S’ jastuka”
18. Feeling band (SRB) - “Jednostavna stvar”

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

44

Srijeda, 16. Juli 2008

nemoguce da je ulaz besplatan...ako je tako,cestitke za organizatore (o)
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

45

Srijeda, 16. Juli 2008

Cuo sam da ce, osim vec dvoje pomenutih, kao gost na festivalu doci i Aleksandra Radovic? Je li ovo tacno? Koji je konacni spisak gostiju?

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

46

Srijeda, 16. Juli 2008

Ja sam gledo reklamu, na kojoj su najavljena dva gosta. Prvo vece Masimo Savic a drugo AKi RAhimovski.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

nercos

Početnik

(10)

• »nercos« je muško

• Poruku poslati

47

Srijeda, 16. Juli 2008

ulaz

Postoje dve varijante sto se ulaznica tice:
Prva je da bude besplatan ulaz, a druga je da cene ulaznica budu simbolicne (100 din) a da ceo prihod od ulaznica ide u dobrotvorne svrhe.

Bas bih voleo da cujem i misljenje clanova foruma o izboru adekvatne varijante...

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

48

Četvrtak, 17. Juli 2008

Ja sam za ove "dobrotvorne" karte. 100 dinara nije mnogo, a nekome bi novac prikupljen od prodaje tih karata dobro dosao. Kome je zao da odvoji 300 dinara za tri festivalske veceri bolje i da ne dolazi. Sa cenom od 100 dinara bi se obezbedilo da oni koji budu na prisutni festival bar malo zanima, a ukoliko bi bio besplatan bila bi veca verovatnoca da se pojave oni koje festival ni ne zanima i koji su se tu pojavili samo zbog toga sto je ulaz bio besplatan.

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

49

Četvrtak, 17. Juli 2008

i jedna i druga varijanta su odlicne...besplatan ulaz je uvijek najpopularnije resenje..a ako sav iznos od prodatih ulaznica ide u dobrotvorne svrhe,i ta opcija je extra!!neka neko vidi hair tim parama,samo neka ih organizatori posalju na pravu adresu...a takvih je mnogo u ovom gradu i regionu...na primer opstini novi pazar jer kukaju da su u zestokom minusu i dugovima... ;) ;) ;)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

50

Četvrtak, 17. Juli 2008

I ja sam za humanitarnu varijantu! 100 kinti nije mnogo za jednu noć, a značiće puno nekome! @ef navede još jedan dobar razlog za naplatu karte sa simboličnih 100 kinti - oni koji bi došli na festival jer nemaju kud ovako bivaju eliminisani!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

51

Četvrtak, 17. Juli 2008

Pre svega zelim da izrazim izuzetno zadovoljstvo sto ce festival biti organizovan i sto se nece prekidati najlepsa manifestacija grada Novog Pazara,koju oni kojima je stalo do nje cekaju kao ozeblo Sunce.

Ovo kazem jer su 3 dana ovakvog festivala odmor za dusu,oci i usi i utociste od Ceca,Beca,Jeca i ostalih "pevacica" koje mozete "slusati" u gradu...

Zbog te neizvesnosti oko samog odrzavanja fesstivala,nije moguce za ovako kratko vreme resiti sve probleme koji se javljaju,a tu pre svega mislim na rak ranu naseg festivala a to je prostor za odrzavanje.

Dosadasnji prostor izgleda kao dvoriste nekog zatvora,ulaz takodje,a ni "plato"nam nije nista bolji.No,kao sto rekoh mislim da se taj problem trajno ne moze sada resiti.

Zato cu izneti moja zapazanja i kritike u pogledu nekih sitnijih stvari,sve u cilju kako bi festival podigli na visi nivo,a za koje znam da(ako organizator prihvati kritiku)mogu biti otklonjene.

1.Obavezno ali OBAVEZNO pokusati na sve nacine da RTS uzivo prenosi festival.

-Posto je to servis "svih gradjana" ,a rts prenosi Gucu,Exit,fetival u Vrnjackoj banji,privatne slave na kojima peva Ceca i dr. ,mi imamo pravo da i nas festival bude prenosen uzivo i preko satelita iz bezbroj razloga:
Zbog dijaspore,zbog promene slike o gradu(tu su samo kada se puca uzivo da penose),zbog toga da pokazemo da se u Pazaru zivi normalno.zbog toga sto kao i svi placamo pretplatu!
Ukoliko odbiju,predlazem da se svake veceri pozove na neplacanje pretplate,i sazvati konferenciju za novinare na kojoj biste to obrazlozili. (poznato je da rts reaguje dobro na ovakve pritiske,vise puta dokazano u praksi)

2.Papire na kojima pisu prezimena Vip gostiju Ne stavljati na stolice,izgleda vrlo glupo.

-dovoljno je da jedan clan organizatora bude tu pored loze i da docekuje goste i smeshta ih po pozicijama koje je prethodno mogao slobodno da nacrta na parcetu papira.

3.Smanjiti broj nagrada za sve i svasta ili ih makar preimenovati

-Prosle godine dodeljena je nagrada publike Marku Gredicu.kao sto neko vec pomenu u nekom postu,da li smo mi glasali pa ste na osnovu toga dali nagradu,ili da li imate neki uredjaj koji meri vrisak ili aplauz za svakog ucesnika pa je on pobedio.Nebitno je ko je dobio nagradu,ali ako hocemo ozbiljan festival mislim da se ne mozemo tako frljati svakakvim nagradama koje nemaju nikakav osnov.

Ili kad je Tijana Dapcevic dobila nagradu za pop pevacicu godine?Da je te godine bilo ko drugi gostovao,mi bi mu dali istu nagradu...nadam se da me razumete o cemu govorim.

4.Nagrade za najbolje ako je ikako moguce da budu iskljucivo novcane

-Iskljucivo iz prakticnih razloga,neznam kako je i da li je prosle godine pobednik uopste uzeo nagradu(neku garnituru namestaja u vrednosti 1000 evra cini mi se,kako je prebacio do mesta stanovanja,jel iz svog dzepa olatio carinu...)

Sve ove kritike sam izneo kao i do sada,iskljucivo da bih na svoj nacin pomogao da festival bude sto bolji,iz najboljih namera jer mi je zaista mnogo stalo da bude sto bolji,uz rame najboljima.
To su neka moja razmisljanja sta bi trebalo poboljsati,promeniti.

Lako je organizatorima festivala u Splitu,Sibeniku,Budvi,Herceg Novom,imaju more,rivijere,mnogo turista,podrsku grada,drzave...mi mnogo toga nemamo i zbog toga je teze,ali i izazovnije napraviti nesto veliko i u takvim uslovima.

Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

52

Četvrtak, 17. Juli 2008

Bash lepo, Tashke, od tebe. Vidi se kad je neko prijatelj Festivala, a kad neprijatelj.
Prokomentarisacu dve stavke iz tvog posta.

Prva su novchane ili robne nagrade. Proshlogodishnja pobednica je osvojila i novchanu i robnu nagradu, kao shto verovatno i znash. Mislim, shta god da je robna nagrada, svidja mi se ta ideja sponzora. Istina je da je malo nezgodno preneti to, ali chini mi se da je i prevoz bio obezbedjen. Ipak, chak i ako nije, nagrada nikad dosta. Ne verujem da se Gorica pozalila na to... ;) Tapetariji Tahirovic je svakako vishe odgovaralo da dodeli nameshtaj nego novac. 'Fala sponzorima! ;)

Druga stvar je obelezavanje stolica prezimenima gostiju. Mozda i izgleda chudno, ili glupo, kako ti reche, ali verujem da znash da bi se neko "uvalio" tu, iako je predvidjeno za nekoga drugog, koliko god neko iz organizacije pokushavao to da zaustavi. Ne bi me iznenadio komentar: "Dje pishe da je zauzeto?!" Ovako makar pishe, :) pa nema prostora za komentare. Iskreno, ne bi mi bilo drago da moji roditelji stoje ako to vec nije predvidjeno, a neki klinac koji je ostavio vaspitanje ko zna gde i pritom je 40-ak godina mladji od njih - sedi na njihovom mestu.

No dobro, svaka kritika ostane makar u podsvesti, tako da ih vredi chuti. Narochito ovako konstruktivna i prijateljska kao prethodna. (o)

Pozdrav i svako dobro!

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

53

Četvrtak, 17. Juli 2008

ma sve sto je dobronamerna kritika uvek je dobrodoslo...nikada nisam bio u organizaciji nikakvog kulturnog zbivanja a verovatno nikad i necu,ali....ali...volim da osluskujem desavanja u novom pazaru,sve ono sto ima veze sa muzikom i kuturnom ponudom uopste...skoro da sam potpuno siguran u to da su organizatori prethodnih godina(uz puno gresaka)uspeli da festival dovedu do nivoa koji je respektabilan....festival na koji svoje pesme salju vrhunski kompozitori iz svih drzava okolo nas(ex yu)...sto se NAGRADA tice, moje misljenje je da su prethodnih godina nagrade bile cak i previsoke...za mene je drveni trofej na polici uvijek bio vredniji od bilo kakve novcane nagrade..trebala bi iznositi tek onoliko koliko moze pokriti troskove putovanja,snimanja....svako ko dolazi da zaradi,za mene i nije pravi muzicar...to za mene nije zvezda..to za mene nije cak ni buduca zvezda koja karijeru gradi nastupima na festivalima diljem SFRJ!!!kad su natpisi na stolicama u pitanju,ja mislim da je to odlicna stvar...prvi put sam tako nesto video na koncertu rahmetli Safeta Isovica(MOG KRALJA SEVDAHA!!)u Zetri 2003 godine...u potpunosti se slazem sa Fikrijom kad je ta stvar u pitanju...U SVAKOM SLUCAJU ORGANIZATORIMA PUNO SRECE U OVOGODISNJEM PROJEKTU ZVANOM -STARI GRAD 2008.NEK JE PO HAIRU!!!!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

54

Petak, 18. Juli 2008

@ Sting Lady
Sto se tice robne nagrade,to sam naveo samo iz prakticnih razloga a znam da to skoro da i ne zavisi od organizatora vec od sponzora,i znam da je vredna nagrada,ali bas zbog toga sto su nam ucesnici sa ex Yu prostra pa i sire,da ne bude posle "dobila sam nagradu" a nisu mi je poslali" :D

A sto se tice obelezavanja stolica,sigurno nisi upoznata jer si bila iza bine,ali ni te nalepnice nisu pomogle.Dakle licno sam pristvovao raspravi gde je par nji selo ne gledajuci uopste natpis,i onda kada su dosli ti kojima su bile namenjene te stolice,napravi se mucna situacija ubedjivanja,raspravljanja...

Zbog toga sam i dao predlog da tu stoji jedan covek iz obezbedjenja(ima ih i previse na nekim mestima pa jednog mogu prekomandovat)i jos jedan iz organizacije(i njih imate dovoljno)koji ce docekivati i upucivati te goste na njihova mesta.
Covek iz obezbedjenja bi sprecavao da dodje do takvih situacija.

P.S.A sta mislis o ovim drugim dvema stavkama? Usvojene ili...? :D

Pozdrav i takodje svako dobro
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »Eastyzah« je muško

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

55

Petak, 18. Juli 2008

Taske, Sevdalijo... :) Hvala na dragocenim savetima! Itekako ce se uloziti napori da se sprovedu u praksu.

nercos

Početnik

(10)

• »nercos« je muško

• Poruku poslati

56

Subota, 19. Juli 2008

Massimo Savic

Najavni spot koncerta Massima Savica na muzickom festivalu Stari Grad 2008 Novi Pazar

http://www.youtube.com/watch?v=Ifk6baqkKsU

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

57

Subota, 19. Juli 2008

Video sam juce na Regionalnoj da ce festival da traje sve tri veceri. Prvobitno je bilo planirano da, zbog nedostatka novcanih sredstava, festival traje samo dve veceri, ali su se na kraju ipak nasla sredstva i za trecu noc. Prve dve noci ce nastupiti Massimo i Aki, a za trecu se jos uvek ne zna. Ulaznice ce biti po 100 dinara za vece.

• »Eastyzah« je muško

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

58

Subota, 19. Juli 2008

Glumci u ulozi voditelja festivala!

Uloga voditelja ovogodisnjeg festivala poverena je Lemani Becirovic, Andjeli Maric, Rifatu Rifatovicu i Dusanu Zivanicu, glumcima iz klase Envera Petrovcija, koje je iznedrio Internacionalni Univerzitet u Novom Pazaru.

Ovi mladi umetnici ce svojom energijom i talentom, koje su puno puta dokazali ljubiteljima pozorisne umetnosti, zasigurno osvojiti srca festivalske publike. Obecavaju nam nesto potpuno nesvakidasnje.

Izvor: http://www.starigradfest.com/

CanijA

Početnik

(10)

• »CanijA« je muško

Datum registracije: 16.01.2008

• Poruku poslati

59

Nedjelja, 20. Juli 2008

Koliko ja znam Cena ulaznice bice 100 Dinara.Prikupljeni novac od prodaje karata ici ce u humanitarne svrhe...!!!

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

60

Nedjelja, 20. Juli 2008

lijepo

to je lep gest...organizatori sigurno vec imaju na umu kome ce ici taj prikupljeni novac,pa bi lijepo bilo da i mi to znamo... ;)

Social bookmarks