Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

61

Nedjelja, 20. Juli 2008

Zlatni sponzor festivala srari grad UNIQA osiguranje!
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

• »Eastyzah« je muško

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

62

Nedjelja, 20. Juli 2008

Zlatni sponzori festivala su takodje modna kuca EXIT i Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru.

Trece veceri festivala Stari grad nastupice Gale (Kerber) i Najda (Smak), kao i Night Shift.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

63

Nedjelja, 20. Juli 2008

Svidja mi se sto Festival nastavlja da bude pretezno u duhu rok muzike. Odabir gostiju je sjajan, kao i svake godine.
Sit Hungry Doesn't Believe

• »Eastyzah« je muško

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

64

Ponedjeljak, 21. Juli 2008

Internacionalni univerzitet je festival podrzao kadrovski i logisticki. Zelja je organizatotra da da doprinos promociji obrazovanja i ostalih vrednosti koje su devalvirane.

• »informatic_boy« je muško

Datum registracije: 29.06.2008

• Poruku poslati

65

Utorak, 22. Juli 2008

Pošto je Telekom Srbija generalni sponzor festa:
"Cetvrtu godinu za redom Telekom Srbija dokazuje prijateljstvo Novom Pazaru i Muzickom festivalu "Stari Grad".
Ovim se i potvrdjuje da je sam festival postao ozbiljan partner velikim medjunarodnim kompanijama, sto Telekom Srbija itekako jeste. Telekom Srbija ce ove godine kroz MTS i tehnicki podrzati festival predstavivsi nekoliko usluga nove generacije mobilne telefonije.
Ako je suditi po ovoj prepoznatljivoj formuli, ovogodisnji festival ce zasigurno imati sta da ponudi ljubiteljima dobre muzike"
lepo bi bilo da se organizuje sms glasanje za gledaoce pored malih ekrana,RTV će sigurno prenositi koncert! Ne verujem da će RTS preuzeti prenos...Ali bilo bi izvodljivo, makar RTS2,mada vidiš da su zbog finansija jedva nekako treće veče dali.........Mada mogla bi i neka druga televizija uradila prenos,možda neka iz Bosne ,kao npr FTV jer je ona medijski sponzor,u svakom slučaju live prenos nedostaje!

Kerber

Učenik

(13)

• »Kerber« je muško

Datum registracije: 25.07.2005

• Poruku poslati

66

Četvrtak, 24. Juli 2008

Oduševljen sam

Extra, mane sta . Massimo Savić i Aki su pravi potez .

Bajagu poštujem što je sociološki ispravno nacionalista, nije četnik; što se njegove muzik tiče , nisam simpatizer.

No, najbitnije je to da grad polako izgrađuje kulturne brendove kakav je i ovaj festival.

Vidim tu su Gale i Najda , fenomenalno.

Samo kvalitet i napred momci !

Nadam se da ćemo polako napredovati u svakom pogledu ,
a Bog dž.š neka je sa nama.

8o
My soul is painted like the wings of butterflies

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

67

Petak, 25. Juli 2008

Eto, posle toliko muke, opet postoji Festival, i to je, izgleda, mnogo stabilniji nego prethodnih godina.
Sve na svoje dolazi... ;)

Nego, setih se da je prethodnih godina bilo sponzora koji bi trazili vishe ulaznica nego shto bi se moglo kupiti za novac koji su prilozili. To je bilo malo... bezveze. Zato razmishljam da li ce ove godine neko (ne samo od sponzora, vec i od dalekih poznanika organizatora, rodjaka njihovih komshija, itd.) imati obraza da trazi od organizatora besplatne ulaznice, s obzirom na to da im je cena 100 dinara. Shto je najgore, to najcheshce budu ljudi koji imaju mnogo vishe novca nego oni koji kupe kartu. I plus idu u humanitarne svrhe.

Drsh'te se, momci... Neka vasha snaga preraste u tradiciju i sutrashnji tudj entuzijazam. (o)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

68

Petak, 25. Juli 2008

vala to si sto posto u pravu!!!kad se sponzorise jedan takav razvojni kulturni projekat,"biznismeni"ne bi trebali ocekivati da ce se ime njihove firme fabrike ili manufakturne radionice pominjati na svakih 3 minuta festivala...obicaj je da se domacin zahvali na pocetku i na kraju festivala,svakome podjednako,bez obzira na ulozenu sumu...a oni bi hajali da za 300 "oira" koji su iscupani teskom mukom iz njihovih dubokih dzepova,na festival povedu svu rodbinu,poslovne prijatelje i komsije na festival-"od njih"!!!e pa tesko ce to malo ic...ali takav je profil naseg prosecnog pazarskog biznismena...to je surova realnost...dako dodje bolje vreme i malo vise razumeanja za ovakve dogadjaje koji su od krucijalnog znacaja za kulturu ionako nerazvijenog sandzaka...selam pa se vidimo u basti doma kulture i ove godine...neka je sa hairom!!! (o)
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

Tufan

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

69

Subota, 26. Juli 2008

Citirano

Orginalno od Tashke

4.Nagrade za najbolje ako je ikako moguce da budu iskljucivo novcane

-Iskljucivo iz prakticnih razloga,neznam kako je i da li je prosle godine pobednik uopste uzeo nagradu(neku garnituru namestaja u vrednosti 1000 evra cini mi se,kako je prebacio do mesta stanovanja,jel iz svog dzepa olatio carinu...)

Ja sam cuo da pobjednik ove godine dobija i dvoje jambuljija i to vunjenih :D :D
SDA 1990

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško
  • »@ef« je autor ove teme

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

70

Nedjelja, 27. Juli 2008

U koliko sati pocinje festival?
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

71

Nedjelja, 27. Juli 2008

8

na kartama pise da pocinje u 20h...samo ova kisa malo otezava stvari...valja ponijet umbrellu...:o)

Datum registracije: 15.05.2008

• Poruku poslati

72

Ponedjeljak, 28. Juli 2008

A jaoj kakav je koncert odrzao Masimo Savic. Posto sam ja njegov veliki fan - za mene vise ne postoji pevac koji moze da ga nadmasi. Fenomenalno. Ovo se jednom radja.

(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) :klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja:

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

73

Prvo dobro zagrijevanje od strane grupe "RnB" iz Novog Sada, a onda odlican nastup Masima Savica (o) (o) (o)

Jedino mi je krivo sto nije otpevao pesmu "Karta Devera" koju sam cekao cijelo vece. Mogao je ubacit umesto jedne od one dvije pesme koje je ponovio, ali hairli bilo.

Otvaranja ulaza je cini mi se kasnilo, iz ne znam kog razloga. Valjda se vise nece ponovit. Kad sutra pocinje program? Na kartama koje sam kupio (komplet za sve tri veceri) ne pise nista.

Svidela mi se scena, ozvucenje, osvetljenje, koncert... Jednom recju sve je proteklo u najboljem redu. Publika je u prvom delu koncerta Masima Savica bila po malo uspavana, ali su posle stvari dosle na svoje mesto. Steta sto koncert nije trajao jos pola sata.

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

74

BRAVO!!!

Ja sam ostao bez texta!!!neverovatno...Najbolji koncert do sada na proteklih 5 festivala!!!Massimo Savic je zaista fenomen!!!kakav vokal,kakav odabir pesama,kakva profesionalnost,kakvi muzicari...brate...od mene ima 10-ku i nikako je vise ne moze pokvariti...od sutra moze preci u turbofolkere,desetka ostaje...pod nekim cudnim sam utiskom... (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

75

Odushevila sam se! (o)
Najpre scena kad sam tek ushla... Grafika, spotovi na video bimu vidljivi i dobri, svi sponzori isposhtovani...

1. Maki je sa svojim bendom Mar'n'B imala odlichan nastup, kao i uvek, i pokazali su se kao pravi profesionalci. Ozvuchenje je bilo odlichno, ali ni ono ne bi moglo doci do izrazaja bez njihove odlichne svirke.

2. Voditelji... (o) Pa stvarno su neverovatni! Mislim da nijedan festival nije imao onakve voditelje. U njihovom stilu je da budu originalni i "drugachiji", ali ono je premashilo sva ochekivanja! Bash su bili... odlichni, u najmanju ruku!

3. Massimo mi je bio iznenadjenje meseca! Volim da ga slusham, ali ono shto se vidi na spotovima ili snimcima javnih nastupa nije ni delic onoga shto je on bio sinoc.
Zao mi je shto nisam mogla da ostanem do kraja koncerta, narochito kad chujem da je kasnije bilo josh bolje. :(
Dopao mi se pesnik i filozof u Massimu. Dopao mi se nachin na koji pricha o pesmama, kao da govori o zeni koju voli svim srcem... Dopao mi se i nachin na koji prilazi mikrofonu, i onda se naglo udalji od njega, kao da ga se na trenutak uplashi, i onda mu se opet vrati...

Sve u svemu, bravo momci! Kad pomislim da su se "ispucali" skoro svi koji bi nashoj publici bili zanimljivi, oni nas ovako iznenade.

Ali Aki vecheras... E, to ce biti posebna pricha... :)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

76

Massimo je odrzao koncert za pamcenje, neverovatan naboj emocija, neverovatan dozivljaj i prelijepo vece.
Izuzetan profesionalizam, velika umetnost, zapanjujuci glas:)
Godinama cekam nesto ovako:)
@Ertane, i ja sam cekao Karta devera, ali sam ostao i bez "gde je ljubav", "melankolija" i "tajna vjestina".
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

šatkar

Učenik

(10)

Datum registracije: 24.07.2008

• Poruku poslati

77

A jaoj i meni je znaci bilo drago da su svi sponzori ispostovani. Posebno su mi znaci voditelji bili na nivou nisu sirili smutnju. Moje satke i ja smo ostali bez texta!!! Neverovatno!!! Ellhamdulillah sinoc je pocelo hairli a nocas ce biti jos kabulnije Inshallah! :]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

78

Utorak, 29. Juli 2008

I sinoc je bilo fenomenalno!!! Ceo program je trajao neverovatnih 4.5 sata, a da mi ni u jednom trenutku nije bilo dosadno, niti sam pozeleo da odem. Odlicna organizacija, gotovo da je sve bilo perfektno. Najslabija tacna veceri je bilo glasanje. Voditelji na nivou, ocigledno je bilo da su se dobro spremali za festival i to se videlo tokom cele veceri. Takodje mi se svidelo sto su devojke koje su bile "prateci" vokali nosile iste haljine (ona u sredini se nesto malo razlikovala od one dvije sa strane). Kod njih mi se takodje svidelo to sto su imale dosta raznolikih pokreta. I mada je to bilo tesko za postici s obzirom na broj pesama na kojima su nastupale, njihova igra nije uopste delovala jednolicno. Jedina sitnica koja mi se nije svidela u vezi njih je to sto su bile dosta udaljene od mikrofona. Trebale su da budu malo blize da bi to sve izgledalo verodostojnije.

Ono sto je mozda za mnoge sitnica, ali sto se meni posebno svidelo je to sto je razmestanje mikrofona i ostalih rekvizita izmedju nastupa radio covek koji je to izvodio perfektno. Po majici koji je nosio zakljucio sam da se radi o coveku koji je zaposlen u firmi koja je radila scenu, ozvucenje, osvetljenje itd... To me navodi na zakljucak da je njemu to posao verovatno i na drugim manifestacijama i moze se reci da je covek profesionalac za ovo. Mozda malo deluje smesno da postoji profesionalac za razmestanje rekvizita po sceni izmedju nastupa, ali uporedjujuci ono sinoc sa onim sto smo imali u prvim festivalima razlika je toliko ocigledna i velika da je prosto neverovatno koliko svaki sraf u celoj organizacionoj masineriji mora da radi dobro da bi to sve izgledalo perfektno. Zahvaljujuci coveku koji je bio zaduzen za scenu tokom takmicarskog dela sve je teklo kao podmazano i nije bilo nikakvih zastoja ili problema izmedju nastupa.

Scena, osvetljenje i ozvucenje su bili fenomenalni. Ozvucenje je bilo toliko jako da mi je u nekoliko navrata pomerilo bubrege :)

Glasnje... Moram priznat da je glasanje bilo malo cudno. Nekako mi je bilo neverovatno da su neki clanovi zirija davali nula ili 1 poen za kompozicije za koje su neki drugi clanovi zirija davali 12 poena. Razumem da ne mogu i ne trebaju da svi isto ili slicno glasaju, ali tako drasticne razlike u broju dodeljenih poena mislim da nisu normalne. Deluje mi takodje da je glasanje bilo gotovo Evrovizijsko (glasanje po teritorijalnom kljucu) i da su clanovi zirija favorizovale takmicare iz onih republika iz kojih i oni poticu. Steta. TEHNICKI DEO glasanja. Mislim da u ovom delu ima velikog prostora za pomak. Bilo je problema sa desnim ekranom na kome se nije mogao videti zbirni broj poena takmicara u desnom redu. Takvih problema sa levim ekranom nije bilo. Graficki prikaz glasanja moze da prodje, ali nije bio na nivou ostalih delova festivala. Ovo bi valjalo u narednim festivalima promijeniti. Lijepo bi bilo kada bi se redosled prikaza takmicara menjao u odnosu na broj poena koje su osvojili, pa tako oni sto su osvijili najvise budu na vrhu. Takodje mi se nije svidelo to sto je publika na ekranima mogla da vidi broj dodeljenih poena nekog clana zirija jos prije nego su ih voditelji procitali. Ono sto mi se svidelo kod onih prednjih ekrana je to sto su je sa obe njihove strane bio isti prikaz, tj. i oni koji su bili iza ekrana (na sceni) mogli su da vide isto sto i oni koji su bili ispred.

Aki Rahimovski... Sta reci, osim da je i ovo bio jos jedan od odlicnih koncerata na dosadasnjim festivalima. Trajao je puna 2 sata i svaka mu cast na nastupu. Odlicno je otpevao ceo koncert. Covek jeste u godinama, ali je skakutao celo vece. Mozda je tome doprinela cinjenica da postoji neka hemija izmedju njega i jedne od pratecih vokala :D U njegovom nastupu mi se nijedino nije svidelo to sto nije doveo ceo bend, vec samo klavijaturistu.

Zbog toga sto prosle godine nisam bio u Pazaru u vreme odrzavanja festivala ne mogu da uporedjujem ovu godinu sa predhodnom. Ali vec sada mogu da kazem da u odnosu na prva tri festivala ovogodisnji festival predstavlja ogroman napredak u svakom smislu. Napredak festivala je ocigledan na svim poljima. Svaka cast organizatorima i nema sumnje da ce festival ako Bog da inshala nastaviti da raste i da se razvija i da grabi krupnim koracima ka napred.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

79

Utorak, 29. Juli 2008

I ja sam oduševljen sinoćnim programom. Iskreno, meni se svaka pesma svidela :). Po meni najbolju koreografiju imao je Almir Ajanović za pesmu 'Nema moje drage'. Na mene su dobar utisak ostavili i The last location...

Sreća da neki sponzori i pokrovitelji nisu došli pa sam takmičarski deo odsedeo u trećem redu i uživao sve dok nije krenulo glasanje. Čini mi se da je neporavdano dugo trajalo iščitavanje poena koji su se već videli na panou. Možda ne bi bilo loše da se od sledeće godine prvih pet četiri ili pet ocena daju bez čitanja a najviše ocene čitati kao na eurosongu.

Koncert je bio fantastičan. Čovek je 2 sata držao atmosferu, leteo po bini i igrao, a mi smo stajali, đuskali i (brem ja) se dobro umorili :).

Svaka čast organizatorima i publici koja je bila odlična na koncertu (prilično uspavana dok su se predstavljali takmičari)..

Ali, meni ostade u sećanju obraćanje gradonačelnika koji je nagovestio da će dogodine akoBogda trg dobiti novo ruho.

We will stay tuned...

Festival Stari Grad je definitivno Brand Novog Pazara! Sve čestitke još jednom svima - od organizatora, pokrovitelja, sponzora, publike... Zajedno ćemo se truditi da nam brand opstane...

• »informatic_boy« je muško

Datum registracije: 29.06.2008

• Poruku poslati

80

Utorak, 29. Juli 2008

Sve je bilo na nivou i koncert je bio vrh! Svaka cast! Ono sto me je iznenadilo kad sam dosao kuci i cuo od sestre da nije bilo nikakvog prenosa uzivo na lokalnim televizijama! ?( ?( ?( ?( to je jedan veliki minus ,a za ovo za glasanje meni nije smetalo sto je dugo trajalo samo sto nisu isli oni sa najvise bodova na vrh nego .... ali nema veze...

Social bookmarks