Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

21

Nedjelja, 11. Juni 2006

(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (Prvo mora aplauz za sve sto su do sada uradili organizatori festivala!)

Ispod ruke sam dosao do dosta informacija i prijatno sam iznenadjen i gostima u revijalnom ali i ucesnicima festivala u takmicarskom delu.

Kada je Crvena Jabuka pravila koncert u Sava Centru ja sam svoju dragu pod ruku, na autobus i pravac BG. Bio sam odusevljen koncertom koji je trajao slicno kao i kada je Taske gledao od 20:30 do posle ponoci ... Prelep koncert, sjajna atmosvera i veliki broj pesama koje su pevali sa celom publikom ... Ono sto sam posebno zapazio i sto me je odusevilo jeste kada je dosao kraj koncerta, otisli su sa bine i naravno vratili se ponovo da otpevaju jos nesto za kraj. Svi smo navikli da kada se neko vrati na binu otpeva jos 1-2-3 pesme i zavrsi koncert ali se to nije desilo. Verovali ili ne otpevali su jos 13 PESAMA!!! Sad kad se setim najezim se ...

Sergej je fenomenalan pevac i njega takodje necu propustiti! Ima odlicne pesme ...

Tifa je ziva legenda! Organizovao sam put u Sarajevo za
koncert Bkijelog Dugmeta i nisam mnogo uzivao u koncertu jer sam imao brigu za ljude koje sam poveo a sada cu bas ucosat na njegovom koncertu ...

Moja zelja je naravno Dino Merlin i nadam se da ce i on uskoro napraviti koncert kod nas ...

Sto se tice voditelja moj predlo je "Deki" koji je do skoro radio na BK televiziji i ovim putem molim Sting Lady da porazgovara sa Lakijem oangazmanu ovog voditelja (Sifra NATASA ZEPTER OSIGURANJE)

(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) A ovo je za buduci festival!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

22

Nedjelja, 11. Juni 2006

Pozdrav.
Ja sam planirao da idem na festival sve tri veceri iz razloga sto se ovako nesto u nasem gradu nije desavalo godinama i ne zelim da bilo sta propustim !!!
U vezi voditelja: imao sam zamerki na voditelje sa proslog festivala i mislim da je dobro da ce (kako vec neko rece) ove godine profesionalci da obavljaju ovaj posao. Medjutim mislim da bi trebalo da bude mesta i za jednog voditelja iz Novog Pazara. Ne mora da bude bas glavni voditelj, ali ipak se festival odrzava u Novom Pazaru i logicno bi bilo da imamo svog predstavnika i medju voditeljima. Ako ipak nemamo nekoga ko bi to sa dovoljnom profesionalnoscu obavio trebalo bi razmisljat u tom pravcu za sledece festivale i da se neko od ovdasnjih voditelja poradi malo na sebi za neke buduce festivale, koji ih ce ako Bog da inshala biti ;)

Nadam se da ove godine nece biti reklama tipa: "Sponzor veceri je cevabdzinica, kiosk, prodavnica i slicno", jer deluje prosto. U redu je sto je bilo ovakvih reklama na prvom, pa i na drugom festivalu, medjutim mislim da sada ovako nesto ne bi smelo da se dopusti. Jer od tih manjih "sponzora" organizatori mogu uzeti 1000 do 2000 evra sto nije neka suma. Cinjenica da ce RTS da prenosi festival je sama po sebi dovoljna da se privuku jaci sponzori tako da bi ova sita mogla da se zaobidje ;)

Sto se tice zelja: i ja bih voleo da dodje Dino Merlin ;)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

23

Ponedjeljak, 12. Juni 2006

Dok se ne dovede DINO nishta Vam ne rachunam!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

24

Mene ovdje jedino brine jedna stvar. Festival nosi naziv "Stari Grad" i na tom festivalu bi trebalo da se osjeti ko je domaćin. Naime, čini mi se da će se vremenom na ovom festivalu izgubiti totalno svaka crta bošnjačkog u tom festivalu, a trebalo bi je biti.

Naravno, ne mislim da treba ići sad nešto ekstremno, pa praviti od tog festivala nešto što je čisto bošnjačko, ali organizacija treba da bude potpuno bošnjačka.

Zašto da dovodimo voditelje sa B 92 koje će festival voditi čisto srpskim jezikom, zašto ne bismo našli nekoga od naših kadrova ko zna lijepo bosanski govoriti, pa ako nema, naći nekog voditelja ili voditeljku iz Bosne i Hercegovine.

To bi jasno stavilo do znanja svim gostima da su Bošnjaci domaćini i da su izvođači iz svih krajeva dobrodošli.

Dakle, ja sam protiv dovođenja voditelja iz Srbije, a jesam za profesionalizam. Dakle, ne smijemo u svemu ovome ispustiti i zaboraviti na našu kulturu, ako još znamo da ovakvi festivali imaju jak utjecaj kod naroda.

Dakle, treba se truditi da naš bošnjački duh zaživi u svim sferama, a ne samo formalno u školama i knjigama.

Nadam se da me razumijete.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko
  • »Sting Lady« je autor ove teme

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

25

Jedan od planova je bio da drugi voditelj bude sa neke od bosanskih televizija. Dj, polako, bice i toga, ako Bog da... ;) Bujrum pomozi ako mozesh.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

26

Svidja mi se i ideja dovodjenja voditelja sa neke od bosanskih televizija (o)
U vezi izvodjaca koji gostuju prosle godine mi se nije svidelo to sto su i Hari Mata Hari, a pogotovu Kemal Monteno dosli nespremni na festival. Hari Mata Hari je delovao neuigrano i Haris je cesto morao da daje znake svom orkestru ispravljajuci ga. Sta reci o Kemalu? Stvarno sam ono vece poludeo: prvo sto je kasnio na koncert, drugo dosao je sa totalno rastimovanom gitarom, trece dosao je sa pokvarenim kaisem za gitaru, cetvrto bilo je jasno da je dosao samo koliko da otalja koncert, uzme pare i sto pre ode. Dolazilo mi se da se popnem na binu i da ga nalupam onom gitarom po sred glave, ali me bilo sramota :O i nisam hteo da pravim skandal :D
Ako bih birao izmedju nekog manje poznatog izvodjaca koji ce svoj koncert da odradi profesionalno i afirmisanog fosila koji samo sto ne ispusti dusu na koncert, pre bih se opredelio za ovog prvog.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

27

Konacno Bingo!!! Svaka cast za izbor gostiju. Definitivno se ide na sve tri veceri, mada mi je iskreno zao sto nece doci Zabranjeno pusenje, jer sam cuo da su bili u planu, ali ako Bog da ima vremena.

Jos jedna stvar. Potpuno se slazem sa pricom u vezi sa sponzorima. Ako RTS bude medijski pokrovitelj bice javcih sponozora bice vise kinte, a samim tim i veci nagradni fond i ozbiljniji izvodjaci. Onda Festival samo dobija na kvalitetu i popularnosti i izrasta u pravi kulturni brend Novog Pazara. Jos jednom svaka cast organizatorima.
Sit Hungry Doesn't Believe

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

28

Utorak, 13. Juni 2006

Ada....

Bozze Zdravlja, Dobrog Vremena i Para - ostalo se odradjuje u hodu, mladi su to ljudi
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

• »Иван_« je muško

Datum registracije: 21.05.2006

• Poruku poslati

29

Četvrtak, 15. Juni 2006

Citirano

Orginalno od annonimus
Evo ja cu vam za koji mesec gostovat i necu vam naplatiti......................OBECAVAM !!!! :D ;)

P.S

Nije sve u parama ima nesto i u keshu ;)

Primamo i kartice (Master i Maestro) kao i nove čekove i bonove za hlebac :))
Some Girls Are Bigger Than Others

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

30

Četvrtak, 15. Juni 2006

Sto to voditelji iz Bosne...Svi su bolji , sem nas iz Novog Pazara....Ne kazem da nas grad nema ljudi koji bi profesionalno odradili svoj posao, vec kazem da su organizatori gresili u izboru proteklih godina...I kao da ne bude neko iz Srbije , hajde iz Bosne, a vi Pazarci , dodjite, podrzite, platite karte, navijajte, a neko iz drugih zemalja i gradova ce voditi glavnu rec, c c c .......... o| X(
misli globalno-deluj lokalno

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

31

Četvrtak, 15. Juni 2006

U pravu si global...ovdje kod nas u BIH cesto pozovu hrvastke voditelje pa me to uzasno nervira X(
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko
  • »Sting Lady« je autor ove teme

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

32

Četvrtak, 15. Juni 2006

Ko ce biti voditelj je bitno, ali ne toliko da to bude glavna preokupacija organizatora. Da li ce to biti Bosanac, Srbijanac, Hrvat, crnac, belac, Rom ili Nemac - je manje bitno nego kako ce taj neko odraditi svoj posao. Ima i Pazar ljudi koji bi kvalitetno odradili taj deo, ali ih mozda ne interesuje takva vrsta pojavljivanja... Rekoh da ce biti za svakoga poneshto, pa ce verovatno biti takav sluchaj i sa voditeljima... Da svi budu zadovoljni... ;)
Tako se makar ja nadam. Dok neko ne odradi posao, ne mozesh znati kakav je u tome...

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

33

Petak, 16. Juni 2006

EastyzahE, eve ti sugestija: ne bi bilo loše da unesete malo tradicije i bošnjačkog duha u scenografiju, neke detalje, kostime nekih učesnika, organizatora ili bilo koga ko se na neki način pojavljuje, kao npr. ono što svaka zemlja radi na Evroviziji. Ne dozvolite da festival bude potpuno isti kao festival u bilo kom drugom gradu, nek se vidi nešto naše ;)
Selam za tebe :)
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

34

Petak, 16. Juni 2006

svidja mi se tvoja ideja @zuti cvijete.mozda sam trebao reci da sam istog misljenja u vezi toga.samo nemoj da ga nacickaju pa da preteraju u tome,nego umereno sad zasad.

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

35

Petak, 16. Juni 2006

Da, bas je i meni palo na pamet isto ovo sto je pomenula zuti cvijet. Jer na RTS-u nema bukvalno nista niti o islamu, niti o Bosnjacima, a mi placamo istu onu pretplatu koju placaju i ostali. Kad treba da dodju da pokupe harac - eto ih, nema jedan mesec da promase, a na RTS-u nas pominju jedino kad vehabije nesto urade. Ovo nam je jedinstvena prilika da svoju kulturu prikazemo na RTS-u i mislim da bi trebali da je iskoristimo. Naravno, kao sto neko rece, nista preterano ;)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

36

Petak, 16. Juni 2006

Citirano

Orginalno od Sting Lady
Ko ce biti voditelj je bitno, ali ne toliko da to bude glavna preokupacija organizatora. Da li ce to biti Bosanac, Srbijanac, Hrvat, crnac, belac, Rom ili Nemac - je manje bitno nego kako ce taj neko odraditi svoj posao.

Upravo je ovo rečenica koja suštinski razlikuje tvoje viđenje ovog pitanja od mojeg viđenja. Jer uvijek kada je u pitanju kultura i kulturni događaji postavlja se pitanje šta je teže na vagi profesionalizam ili kulturna crta.

Kod mene je ova kulturna crta važnija od profesionalizma, ako bismo morali birati, a najbolje je kada bi se sastavilo oboje.

Dakle, najbolja kombinacija bi bila da neki Bošnjak i eventualno Srbin iz Pazara zajedno budu voditelji, a da oboje odrade profesionalno i na svojim jezicima maternjim, bosanskom i srpskom.

A najviše mi zasmeta kombinacija da to budu naši voditelji Bošnjaci iz Pazara a da posao odrade na srpskom jeziku, jer to, po mojem shvatanju direktno udara na nacionalno dostojanstvo Bošnjaka. Eto kažem, meni zasmeta.

Ja sam također takvog shvatanja da je bolje ništa i nemati u Pazaru, nego nešto raditi po svaku cijenu. Kada čovjek nešto radi po svaku cijenu onda je to znak neke bolesti unutarnje, kao recimo, kompleksa niže vrijednosti, odnosno nedostatka dostojanstva, pa po svaku cijenu želi nešto "kulturno napraviti" ne bi li tamo neko imao "bolju sliku" o nama. Ja lično ne patim od toga.

Dakle, u svemu što čovjek radi treba da se osjeti ta crta dostojanstva, a Bošnjaci Sandžaka su odavno to svoje dostojanstvo podobro pogazili, pa bi bilo lijepo da nove generacije sebi to ne dozvole i da povrate, odnosno da se trude da povrate dostojanstvo ovom narodu, tako što će držati do sebe svoje kulture i tradicije.

Naravno, što reče nevidljivi, ne treba sada da to preraste u neko fanatično dokazivanje sebe i svoje svojnosti, pa da to pređe crtu ukusnog i da se neko osjeti nelagodno zbog toga.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

37

Petak, 16. Juni 2006

Ada nije da se faljim al... :D 8)
Nevidljivi, taman tako ka ti što reče, samo umjereno i s ukusom, da se vidi ono što je lijepo a naše. A bistar je Laka, neće on pretjerat ;) Ima u Pazaru puno slikara, dizajnera i sl, imali bi koga da konsultuju.
Ha, šta veljiš EastyzahE :)
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

38

Petak, 16. Juni 2006

Meni je receno da ce iz Slovenije doci na festival pojedinci koji su u samom vrhu promovisanja Bosnjastva u Sloveniji. Mislim da njih zanima i to, kako se Bosnjaci snalaze na teritoriji koju zauzima Sandzak. Mislim da u Pazaru nema samo jedan dobar bosnjacki voditelj, vec vise njih, samo treba potraziti. A ko trazi, taj i nadje. Poznajem osobu koja bi odgovarala toj ulozi, ali vise ne zivi u Pazaru, pa ga ne mogu preporuciti. :(
U svakom slucaju cini mi se da festival postaje prepoznatljiviji svake godine, sto je i glavni cilj, ali Pazar mora to iskoristiti.
I da, slazem se, slusala sam ga vec nekoliko puta, ali Dino Merlin je jedan! :) Ali iskreno......koliko je to moguce?
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

39

Petak, 16. Juni 2006

Dino Merlin je jedna velika misterija vec godinama. Njega kao coveka i muzicara izuzetno cenim ali nije mi jasno sta vise ceka da bi odrzao jedan koncert u Pazaru. Pomalo pocinje i da me nervira, ali kad god da dodje dobrodosao je, a meni se "javlja" da ce to biti bas povodom festivala "Stari grad", mozda vec na sledecem, ko zna... :)
Sit Hungry Doesn't Believe

Conception

Početnik

(10)

Datum registracije: 15.05.2006

• Poruku poslati

40

Subota, 17. Juni 2006

Naucili su me nedavno sta je visok nivo aspiracije i koliko moze da steti, ali i da koristi. Dobro je kad covjek postavi sebi visok cilj, ali - sta onda? Koliko ce nas ciniti sretnima neke manje stvari poslije toga? Mislim da su momci nasli sredinu koje se drze, te smatram da ne treba odmah dovoditi ljude iz samog vrha; poslije ce biti tesko zainteresovati publiku. Bice Dine, ako Bog da, bilo gdje, ali bih i sam volio da to bude na Festivalu. I ovo sto se dogadja na ovogodisnjem festivalu je prijatno iznenadjenje, zaista. Znaju momci sta rade, ne sumnjam... ;) :D

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks