Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Иван_« je muško

Datum registracije: 21.05.2006

• Poruku poslati

41

Ponedjeljak, 19. Juni 2006

Citirano

Orginalno od Spain
Dakle, najbolja kombinacija bi bila da neki Bošnjak i eventualno Srbin iz Pazara zajedno budu voditelji, a da oboje odrade profesionalno i na svojim jezicima maternjim, bosanskom i srpskom.

A najviše mi zasmeta kombinacija da to budu naši voditelji Bošnjaci iz Pazara a da posao odrade na srpskom jeziku, jer to, po mojem shvatanju direktno udara na nacionalno dostojanstvo Bošnjaka. Eto kažem, meni zasmeta.

Nisam hteo da politizujem svoje komentare na ovom forumu, ali meni je malo zasmetao tvoj prvi komentar da bi sve to trebalo da bude "čisto Bošnjačko". Malo si se ispravio u ovom drugom komentaru, ali nikako ne smeš zaboraviti da u Novom Pazaru živi i nezanemarljiv broj drugih ne-Bošnjaka, pretežno Srba, a ako se festival finansira iz opštinskog budžeta u kome svi podjendako učestvuju, nepravično je da i oni ne budu zastupljeni. Kako je kulturno nasleđe Novog Pazara praktično pola bošnjačko - pola srpsko (manastiri, običaji, kulturno-istorijski spomenici, kultura uopšte), mislim da bi se i pri raspodeli voditelja kao i kulture grada trebalo uvesti to neko pravilo "pola-pola"... Pa jedan (jedna) voditelj/ka iz Sarajeva a drugi/a iz Beograda...

Jer nepravično je 21% Pazaraca ostaviti bez prava na promociju svoje kulture na jedinom novopazarskom festivalu pop muzike.

Toliko ;)
Some Girls Are Bigger Than Others

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

42

Naravno, ja sam to i prvi put podrazumijevao, ali eto ispustio sam da to napišem, pa sam dodao u drugom postu. Naime, meni smeta kada vidim da Bošnjaci nekako nemaju bošnjačku crtu, već više imaju srpsku crtu, a protiv Srba naravno nemam ništa i slažem se da treba da budu uključeni u sva dešavanja u Novom Pazaru u onom procentu koliko ih u Pazaru ima.

Mislim da je malo pretenciozno to tvoje pola-pola, ali hajde da to shvatim kao neku vrstu fer pleja. Kao neku vrstu pozitivne diskriminacije.

Najbolje bi bilo da su Srbi u svemu zastupljeni sa svojih 21%.

Bilo bi mi drago Ivane kada bih vidio da se ti podjednako žustro, kao za ovaj festival, zalažeš za ravnomjernu nacionalnu zastupljenost u svim institucijama. Primjera radi u Policiji. To spomenuh samo uspute, ne bih da sad napravimo neku polemiku od toga.

Dakle, naravno treba i Srbi da se uključe u festival Stari grad.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

• »$anj@qu€« je muško

Datum registracije: 10.06.2006

• Poruku poslati

43

Slazem se, ako je po jednom arshinu onda mora biti u svim oblastima zakona, i vlasti i kulture etc.

Prihvatio bih i to sto rece Spain 'pozitivnu' diskriminaciju i jednacinu 21% = 1/2 :O pod usolovom da to drugi shvate, prihvate i reklamiraju kao pozitivnu stvar od strane nas a ne kao moranje i njihovu moralnu pobjedu i sl. Ako hecemo demokratiju, nebi trebalo da ima biranja u tome u cemu bi se ona mogla primjeniti a u cemu nebi nikako smjela.

Al' ruku na srce trebali bi pregovarati o nachinima na koji su se izbornicki okruzi nastelili na demokratski nacin tako da, mada vecina u realnosti, mi nekako ostadosmo manjina.

Znaci ovo bi od nas bilo jednostrano jer se nista drugo ne stavlja na hastal. Spain i ja onako teoretski pristadosmo mada nismo (bar ja) ni blizu onima na koje bismo mogli utjecati da ovaj prijedlog prihvate za diskusiju.

Znaci, ako jedan kadija i tuzi i sudi, neka sudi svima po istome zakonu, bez negiranja icijeg postojanja u obliku u kojemu su oni sami sa sobom i komotni i rahat spavaju.

Bez ikakve diskriminacije jer samo tako je nanijeceno i samo tako je pravilno i posteno.

Dok ovoga nema mi svi smo ti dolje na zemlji za koju imamo tapiju (bez obzira kako je od milja zvali), samo u vjecnoj pozadini.
“Bolje jedanput čestito umirati, nego cijeli život umirati od straha."

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

44

Šta je zapravo važno? Važno je da svako od nas zna šta je i ko je, i da zna svoju definiciju i svoju suštinu. Odnosno, čime bi to trebao da zrači, šta bi iz nas trebalo da isijava?

Bošnjaci moraju znati za sebe, za svoju kulturu, tradiciju. Moraju je razumijevati. Moraju oni biti nosioci toga, jer ako to ne nose i ako time ne isijavaju, onda se upada u formalizam i onda imamo formalne Bošnjake, a suštinski nešto drugo.

To što mi zapravo jesmo treba da se osjeća u svemu što mi Bošnjaci radimo. Ne smijemo da zapadamo u one komunističke komplekse koji su nas učili da ako svoju svojnost pokazujemo, ako mi iz nas virimo, isijavamo, ako sobom zračimo, onda neminovno nekog ugrožavamo ili ugnjetavamo. To nije tačno i tog kompleksa se treba osloboditi.

Naravno, niko od Bošnjaka ne bi trebao biti diskiriminatorski nastrojen prema drugim nacijama i narodima.

A posebno se ovo zračenje treba osjetiti u ovim kulturnim događajima kao što je to Festival "Stari grad".

Pored toga što Bošnjaci trebaju biti svoji i sebe svijetu predstavljati, trebaju biti otvoreni za komunikaciju sa drugima. Trebaju ukazati dobrodošlicu svakom onom ko nema namjeru da nam nešto nameće ili da svojim postupcima udara na naše dostojanstvo. Dobrodošao je svako ko ima dobru namjeru.

Na kraju krajeva, niko nam i neće moći nauditi, ako mi sami sebi ne naudimo. Niko nam dostojanstvo ugroziti ne može, ako ga mi sami sebi ne ugrozimo.

Budimo svoji. Bošnjaci neka budu Bošnjaci, a Srbi neka budu Srbi. I, naravno, pokažimo tu različitost. Ako ne pokažemo tu različitost, pa kako ćemo se upoznavati?

Dakle, moja poruka je prije svega upućena Bošnjacima, jer ja nemam pravo obraćati se Srbima. Srbima neka se obraća Srbin neki. Tako je najbolje.

Dakle, Bošnjaci u svakom aspektu života budite ono što jeste. I neka se to vidi.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Shele

Učenik

(10)

• »Shele« je muško

Datum registracije: 08.06.2006

• Poruku poslati

45

Pitanje

Jel zna neko okvirnu cenu karata ? Mislim na set karata ( za 3 dana koliko ce trajat ) .....?
AMG

• »Eastyzah« je muško

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

46

Postovani forumasi, jako sam vam zahvalan sto znanjem i kritikom tezite da unapredite ovaj,nadam se svim Pazarcima,vazan dogadjaj. Ono sto je sigurno, jeste da cemo dati sve od sebe da ispravimo neke ranije propuste koje smo uvideli i na koje ste nam vi skrenuli paznju. Zelje nam nece manjkati, tako da ce se sve svesti na tehnicke i finansijske mogucnosti. U narednih nekoliko dana bice zvanicno objavljene neke bitnije informacije vezane za festival, izmedju ostalog i cene ulaznica.
Hvala na sugestijama i razumevanju.

Shele

Učenik

(10)

• »Shele« je muško

Datum registracije: 08.06.2006

• Poruku poslati

47

Odgovor

Hvala na ovako kvalitetnom i sazetom odgovoru . Josh vishe bih bio zahvalan kad bi te glavne informacije vezane za sam Festival objavili na Forum .

Unapred Hvala
AMG

• »Иван_« je muško

• Poruku poslati

48

Citirano

Dakle, naravno treba i Srbi da se uključe u festival Stari grad.

Drago mi je da se oko ovoga slažemo.

Citirano

Orginalno od Spain
Mislim da je malo pretenciozno to tvoje pola-pola, ali hajde da to shvatim kao neku vrstu fer pleja. Kao neku vrstu pozitivne diskriminacije.

Najbolje bi bilo da su Srbi u svemu zastupljeni sa svojih 21%.

Bilo bi mi drago Ivane kada bih vidio da se ti podjednako žustro, kao za ovaj festival, zalažeš za ravnomjernu nacionalnu zastupljenost u svim institucijama. Primjera radi u Policiji. To spomenuh samo uspute, ne bih da sad napravimo neku polemiku od toga.

A na ovo ću odgovoriti citatom samog sebe:

Citirano

Kako je kulturno nasleđe Novog Pazara praktično pola bošnjačko - pola srpsko (manastiri, običaji, kulturno-istorijski spomenici, kultura uopšte), mislim da bi se i pri raspodeli voditelja kao i kulture grada trebalo uvesti to neko pravilo "pola-pola"... Pa jedan (jedna) voditelj/ka iz Sarajeva a drugi/a iz Beograda...

Dakle ja sam računa da kompletno kulturno nasleđe našeg područja ne čini samo broj ljudi.

E sada da se ne bi polemisalo, jer izbegavam to moram još na ovo da odgovorim osetih se prozvano :)

Citirano

To sam radio cele svoje srednje škole, ali izgleda ne na pravom mestu. Ionako sad moram napustiti Pazar, ali nemoj da imaš utisak da nisam za ravnopravnost svake vrste ne samo etničke, jer sam već neke 3-4 godine aktivan u građanskom sektoru ;)

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

49

Utorak, 20. Juni 2006

Ivane, szog cega sada morash napustiti Pazar?

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

50

Utorak, 20. Juni 2006

Citirano

Orginalno od Иван_

Citirano

Orginalno od Spain
Dakle, najbolja kombinacija bi bila da neki Bošnjak i eventualno Srbin iz Pazara zajedno budu voditelji, a da oboje odrade profesionalno i na svojim jezicima maternjim, bosanskom i srpskom.

A najviše mi zasmeta kombinacija da to budu naši voditelji Bošnjaci iz Pazara a da posao odrade na srpskom jeziku, jer to, po mojem shvatanju direktno udara na nacionalno dostojanstvo Bošnjaka. Eto kažem, meni zasmeta.

Nisam hteo da politizujem svoje komentare na ovom forumu, ali meni je malo zasmetao tvoj prvi komentar da bi sve to trebalo da bude "čisto Bošnjačko". Malo si se ispravio u ovom drugom komentaru, ali nikako ne smeš zaboraviti da u Novom Pazaru živi i nezanemarljiv broj drugih ne-Bošnjaka, pretežno Srba, a ako se festival finansira iz opštinskog budžeta u kome svi podjendako učestvuju, nepravično je da i oni ne budu zastupljeni. Kako je kulturno nasleđe Novog Pazara praktično pola bošnjačko - pola srpsko (manastiri, običaji, kulturno-istorijski spomenici, kultura uopšte), mislim da bi se i pri raspodeli voditelja kao i kulture grada trebalo uvesti to neko pravilo "pola-pola"... Pa jedan (jedna) voditelj/ka iz Sarajeva a drugi/a iz Beograda...

Jer nepravično je 21% Pazaraca ostaviti bez prava na promociju svoje kulture na jedinom novopazarskom festivalu pop muzike.

Toliko ;)

da skratimo prichu!!
Festival se ne finansira iz opshtinskog budzeta!!
Opshtina daje samo PRVU nagradu!!
U N.Pazaru zhivi 18 % Srba!
Slazhem se da treba da bude multietnichki(i jeste,vidi goste unazad).
Na kraju, SRBI(srbija) nema "svoju" muziku!!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

• »Иван_« je muško

• Poruku poslati

51

Utorak, 20. Juni 2006

Citirano

Orginalno od Gyerzelez
Ivane, szog cega sada morash napustiti Pazar?

Zbog fakulteta.

• »Eastyzah« je muško

• Poruku poslati

52

Nedjelja, 25. Juni 2006

Cene ulaznica

Organizacioni odbor festivala ,odredio je cene ulaznica. Ulaznica za jedno vece, kostace 400 din.
Oni koji se odluce da festival proprate u celosti, mogu sebi obezbediti komplet ulaznica po ceni od 1000 din.
Ulaznice ce biti u prodaji krajem iduce nedelje.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

53

Petak, 30. Juni 2006

Kad me vidish opet,napomjeni me da ti dam HILJADARKU unaprijed!!!
p.s. dobar ti NICK!!
Ha ha ha ha ....
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

• »Eastyzah« je muško

• Poruku poslati

54

Petak, 30. Juni 2006

Sandokan... Nije ISTIZAH sad da dajes...:)
Bice jos iznenadjenja, a uskoro cemo ih objaviti... :)
www.starigradfest.com

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

55

Petak, 30. Juni 2006

Cena od 1000 dinara za sve tri noci uopste nije velika.
P.S. Na ovom sajtu http://www.starigradfest.com/ jedino sto radi je otvaranje pocetne stranice, a ostalo . . .
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

SaGgI

Početnik

(10)

• »SaGgI« je muško

Datum registracije: 09.04.2004

• Poruku poslati

56

Subota, 01. Juli 2006

Super :D

Tifi je pre neki dan umro otac, ne znam da li ce doci? ?(

• »Eastyzah« je muško

• Poruku poslati

57

Subota, 01. Juli 2006

Sajt je u zavrsnoj fazi izrade,a sadrzace sve informacije vezane za festival. Sto se Tife tice,mozemo ga ocekivati u Pazaru. :)

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

Datum registracije: 22.02.2006

• Poruku poslati

58

Srijeda, 05. Juli 2006

Jedva chekam!! :D Nemojte sad da zapostavite ovu temu, ima josh dosta do festivala. :D
[SIZE=2]Hocesh protiv njih ? ? Onda, budi bolji od njih ! ![/SIZE]

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko
  • »Sting Lady« je autor ove teme

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

59

Srijeda, 05. Juli 2006

Kakvi da se zapostavi tema... ;)
Momci, nadam se da pripreme idu kako treba i da nishta (pa ni o....) nece sprechiti Tifu da dodje u Pazar.

Bice ovo jedno izvanredno, ako Bog da! ;)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

60

Četvrtak, 06. Juli 2006

Ja se nadam da che sve biti odlichno!
A moglo bi biti i izvanredno samo kad bi nam doveli DeeN-a i kusturicu.....Ha ha ha ha ha .....

Social bookmarks