Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

141

Nedjelja, 23. Juli 2006

samo da ova kisha prodje......
Josh neke slike su postavljene na forumu TS pa ih Ti REEF(poshto su registr.) skini i prebaci ovamo! 8)

[SIZE=1](postavljeni link ne funkcionise) [/SIZE]
Sandokan je dodao/la ovu sliku:
  • Picture 066.jpg
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

142

Ponedjeljak, 24. Juli 2006

A veceras cu poceti sa WOW ...

Pobednica festivala Stari Grad je None ... Druga je Tinka iz BiH , a treci je Velicko iz Nisa . . . Generalno sam zadovoljan podelom nagrada. Treba napomenuti i nagradu za najbolji text koji je dobila Hanka Paldum i Don Almir .

EH sad dolazi ono posebno dobro . Tifa je najbolji pogodak vidjen u Pazaru . Iako je koncert trajao prilicno kratko, oko sat vremena, svaka cast bendu koji je otkinuo, kao i ljudima koji su bili u okolini i pravo se bar na tren uziveli u ono sto je Tifa doneo sa sobom, a to je pre svega, kvalitet .

Makii je bila tu, fino izgleda, fino i peva , ali ono , zao nam je i viidmo se ponovo sledece godine ... Sandkona je pravo navijao za nju, ja sam mu pokusao pomoci , ali :D moji favoriti su poneli nagrade ...

Viva Stari Grad ... !
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

143

Kao shto smo i predpostavljali NONE je bila najbolja!!
Normalno poslije Tife!!
Maki je bila vrlo dobra,ODMAH SMO JOJ DALI PODRSHKU,al se nevidosmo ;( .....
Inache Stari grad je dokazao da za ovaj grad josh ima nade...... (o)
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

144

Da se samo prebacim sa one teme, i kazem da nam pravo fali kulture generalno , pa i ono parcijalno , koje se odnosi na konkretne kulturne sitnice ...

Ono sto se dogovdilo za vreme starog grada pokazuje da smo pravo zeleni ... Prve Noci je Jabuka otisla sa scene i nije se vratila jer nije imao ko da zove na bis, nakon nje se isto desilo sa Sergejom a veceras je onako prelilo i umesto da se fino zove za jos jedan povratak na bis, Tifa je ladno izasao sa scene nakon samo sata svirke ...
Meni je delovalo tako da je covek ipak pravo kontao da ce se vracati bar jos par puta :) ne zaboravimo da je noc prosla bez "Lazes zlato , lazes duso " ... tako da pravo treba da pocienjmo da kontamo da nije sramota zvati ljude da se vracaju na scenu ... Zadovoljstvo je tim vece ...

i naravno ... VIVA BIS :) :D
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

145

Tifa dizhe sve u vazduh!!!

poshtovanje...

vecheras je bilo fenomenalno...
ko kazhe drugachije ...!

vecheras se po reakciji naroda i mase koja je bila tamo,moglo videti da je Tifa stvarno otkivao!!!

(o) (o) (o) (o)
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

146

Slazem se da je nocas bilo fenomenalno i da je bilo najbolje vece na festivalu.
Generalno gledano festival je jako napredovao i ako ovako nastavi daleko ce da dogura ;)
Ove godine su Crvena Jabuka, Sergej i Tifa profesionalno odradili svoj posao, sto nije bio slucaj sa izvodjacima od prosle godine. Mislim da je ova godine najslabija karika bila voditeljka ?(
A i jedna od "pratecih" fokala me nervirala, jer je izgledala kao da joj je neko preselio. Nigde oseha, a i pokreti su joj nekako bili drveni.
Kvalitet pesama se podigao u odnosu na proslu godina. A posebno mi je drago to sto je (bar po mojoj skromnoj oceni) ziri glasao vrlo korektno i da su nagrade zasluzeno zavrsile tamo gde si i trebala, sto znaci da nije bilo namestaljke (o) (o)
Mislim da je ogromna vecina festivala na nasim prostorima namestena i da je fer glasanje nesto sto MORA da postane prepoznatljivost festivala "Stari grad", a ostalo ce samo po sebi doci.
Sto se tice vracanja na bis, koliko se secam Tifa je jos na pocetku rekao da su organizatori trazili da skrati koncert, sto je on ocigledno i uradio, tako da nisam bas siguran koliko je to bilo do publike. Publike, koja na prve dve veceri festivala i nije bila nesto Bog zna sta, ali smo zato nadoknadili sve na Tifinom koncertu. Mislim da se onakva atmosfera, bez kapi alkohola moze napraviti samo u Novom Pazaru (o) (o) (o)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

147

ef

Citirano

Mislim da se onakva atmosfera, bez kapi alkohola moze napraviti samo u Novom Pazaru

bilo je alkohola,
grupa mladicha,koji su stajali iza mene uneli su flashe piva!!!
neko je kasnije jednom od flasha,gadjao u pravcu bine,shto me je jako iznerviralo,umalo je nisam uzeo i nabio mu je u ass!!!

ali,nejse...
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

148

I treca noc festivala je prosla u odlicnoj atmosveri. Kvalitetan takmicarski deo je dokaz da smo mnogo napredovali u odnosu na predgodnu godinu. Za Tifu nemam sta reci ... (o) (o) (o)

Sinoc se pevalo, skakalo, igralo, plesalo a Boga mi ponekom i zvizdalo ...

Cestitke na dobroj organizaciji!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

149

Citirano

Orginalno od Johhny
ef

Citirano

Mislim da se onakva atmosfera, bez kapi alkohola moze napraviti samo u Novom Pazaru

bilo je alkohola,
grupa mladicha,koji su stajali iza mene uneli su flashe piva!!!
neko je kasnije jednom od flasha,gadjao u pravcu bine,shto me je jako iznerviralo,umalo je nisam uzeo i nabio mu je u ass!!!

ali,nejse...

Pa dobro, ne moze da bude. Kada sam rekao da je bilo bez alkohola mislio sam na to da ga nije imalo u prodaji na samom festivala i da ga ja stvarno nisam video. A te divljaka sto su unosili piva je stvarno trebalo isutirat X(

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

150

Kada jedan Festival postigne jedan određeni nivo postavlja se pitanje kako održati kvalitet tog Festivala, kako sačuvati taj Festival od dobijanja obličja nekog običnog rock and roll koncerta, skakanja, ludiranja, pijančenja, ogavnosti raznih, itd.

Festival bi trebao da ima jedan ambijent kulturni, a ne koncertni. Zbog toga bi Festival trebalo održavati u dvoranama gdje ima mjesta samo za sjedenje, a nema mjesta za stajanje. Treba da ima jednu kulturnu, uljudnu i finu crtu.

Dakle, treba Festival izvući iz tinejdžerskih voda i prebaciti ga u ozbiljnije vode.

Eto to je moje viđenje, odnosno prijedlog.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

151

Spain, ne bih se slozio sa tobom da na ovom festivala ne bi trebalo da bude skakanja i igranja. Jer je ovaj festival za muziku koja jeste za skakanje, igranje i pevanje i normalno je da toga i bude. Ako si bio na festivalu video si da su se i sami izvodjaci trudili da malo podignu publiku da se razmrda, da djuska i da skace. Da je ovo festival klasicne muzike onda bih se slozio sa tobom, ali ovako . . .

Hoce li biti snimka na RTS-u? Sada sam gledao njihov program i nisam video u najavi ni na prvom ni na drugom programu da planiraju pustanje snimka festivala, a to je ovde bilo najavljeno. Zna li neko nesto vise o ovome?
Malopre sam zvao ove sa RTS-a i rekli su mi da jos neznaju da li ce i kada ce biti. Ali trazili su mi broj telefona da mi jave ukoliko nesto budu saznali, tako da ako mi se jave - javi cu i ja vama ovde ;)

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

Datum registracije: 22.02.2006

• Poruku poslati

152

Bilo bi sramota da RTS ne prenosi ovakaj dogadjaj i da svi vide da i mi umemo da organizujemo neshto kvalitetno i to bez ikakvih incidenata. Da je bilo nekog incidenta odmah bi to bilo emitovano i na satelitu. :D
Chista 10-ka za organizaciju, za izvodjache i grupe koje su nas zabavljale sve tri veceri. Svi oni koji su bili prisutni nece zaboraviti ovo, sigurna sam..

Pozdrav forumashima.
[SIZE=2]Hocesh protiv njih ? ? Onda, budi bolji od njih ! ![/SIZE]

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

153

Citirano

Orginalno od @ef
Imam i par klipova koje sam snimio mobilnim telefonom sasvim solidnog kvaliteta, ali zauzimaju po 2-2,5 MB tako da neznam gde da ih postavim.

Mogao bi probat preko rapidshare ili nekog slicnog programa. :) Ja nisam mogla doci, pa bi volela bar da vidim dio toga. A i mene cudi da je prosle godine bio prenos na jednoj od tv stanica, a ove godine nema.
Makii, nadam se da si dobro prosla, kako u gradu tako i na festivalu, mada mislim da to ne moze biti dovedeno u pitanje, ipak je Pazar - Pazar. ;)
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

154

Citirano

Orginalno od smeker

Sinoc se pevalo, skakalo, igralo, plesalo a Boga mi ponekom i zvizdalo ...

Ovi shto su zvizhdali izgleda nisu svjesni chinjenice da to vishe govori o njima samim nego o ONOM kome su oni pokushavali da zvizhde!! :O
Uzgred,bili su nadjachani VELIKIM APLAUZOM!! :))
p.s. Spain,nisi u pravu.ovo nije veche ilahija i kasida vech Muzichki festival zabavne muzike.
  • Picture 151.jpg

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

155

Utorak, 25. Juli 2006

Zna li neko hoce li biti izdat CD sa pesmama koje su ucestvovale u takmicarskom delu festivala? Pretpostavljam da hoce, jer su predhodih godina izdavali ovakve CD-e.
Mozda bi mogao neko da podeli po jedan CD nekim radio stanicama po Srbiji da bi se pustala muzika sa ovog festivala. Ja bih to rado ucinio sa radio stanica po BG-u, posto tamo studiram, ali trenutno sam u Pazaru tako da nisam u mogucnosti. Mogao bih tek za nekih 20-tak dana.

• »Eastyzah« je muško

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

156

Utorak, 25. Juli 2006

Najpre,HVALA VAM OD SRCA NA OVIM KOMENTARIMA! Srecan sam sto vam se festival dopao,kao i nosioci laureata! RTS CE EMITOVATI FESTIVALSKE VECERI! Najverovatnije u subotu! Kako je najavljeno,tako ce i biti... :)

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

157

Utorak, 25. Juli 2006

Hvala i tebi!
Pogledajte BUBNJARA!!
  • Picture 211.jpg

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

158

Utorak, 25. Juli 2006

Ovako, posto se festival zavrsio da dam par kritika, pohvala i svega sto je potrebno.
Idemo redom...
Stage je bio FENOMENALAN, znaci extra uradjen...Od onih ekrana pa do lampica..sve je super.
Jedino mi se nije svidelo sto na ekranima nije prenoseno zbivanje sa stage-a i iz backstagea povremeno nego su onoliki ekrani sluzili samo za reklamiranje sponzora i vizualizacije...Dodushe, znam da su oni ekrani radili na principu projektora pa nisam siguran da li je ista tako moguce izvesti projektorom (nemamo mi toliko sofisticiranu opremu). Trece noci, oni baloni koji su bili iza levog velikog ekrana su bili cist promasaj jer su ekrani prozirni, pa su se baloni videli :) ne znam da li ste primetili.. jos jedna stvar, jedan jereflektor bio uperen u ekran tako da sam imao utisak da se u blizini nalazi neki ogromni magnet i jedan ekran je imao pukotinu u vrhu (plastika, ali nije opasno posto nije LCD kao sto sam isprva mislio)..Sto se tice osvetljenja i ozvucenja (posebno ovog drugog) sam ODUSEVLJEN i impresioniran totalno. Mixeta kakva je...pola sata sam stojao onamo i divio joj se..
Voditelji:
  • Milan - PUN POGODAK, svideo se publici i puno je zabavan
  • Alma - CIST PROMASAJ, gresila je u izgovoru reci, zamuckivala je, gadajala se padezima i mislim da bi seldece godine njena savrsena zamena bila Padez Korektor sa Degenema ( Fix :P ) u tandemu sa recimo...Tarikom Filipovicem (Voditelj "Milijunasha", Hrvatska)

Oni sokici, energetska pica i voda koji su se prodavali su bili mnogo skupi, ali uprkos tome, cela zaliha je otisla..
Sto se tice revijalnog dela SVE je bilo extra, od predgrupa (Fakat ponajvise), preko Crvene Jabuke, pa sve do Tife bilo ekstra.
Organizacija je takodje bila odlicna. Aladinu dajem 10ku sto nije dozvolio vehabijama da umesaju svoje prste, iako su to pokusali prve noci..
Kod takmicarskog dela mi se nije svidelo sto je pevano u playbacku, jer je ovo takmicenje u pevanju i ponasanju na sceni,a ne imitiranju pevanja ili slicno...ali dobro, manje mogucnosti za greske pri izvodjenju u playback-u... Onaj post je nekako greskom objavljen, ni sam ne znam kako...mah..elem.. Za treci put, ODLICNO izvedeno od strane organizacije. Od sledeceg ocekujem da bude jos bolji naravno :)
Sting_Lady, koliko sam ja obavesten Balasevic je trebao da dodje na ovom festivalu, ali je svoj nastup odlozio za kasnije, a ne za sledeci "Stari grad" (tako sam bar cuo)...
-Spain, mislim da je zanr ovog festivala ne treba menjati jer je on pre svega MUZICKI, a ne islamsko-duhovni ili tako nesto...Tu nisi u pravu..Jer islamskih zbivanja ima puno u ovom gradu, za razliku od muzickh..a sto se tice sedenja-ma mogli su postavit josh koju stolicu za nas, a ne samo za pocasne goste, jer stojat od 8.30 do 1.30 nije malo :)

Opsti zakljucak: Festival je bio EXTRA..KEEP IT UP LIKE THAT!

Sting_Lady, secas se kad smo pricali pored kabineta engleskog kad su tvoje drugarice polagale ispit, a ja bio ceo poliven koka-kolom :P

Johhny, verovatno si bio pored mene posto su oni likovi sa onim pivom bili i iza mene... :) I koliko sam primetio, ona grupica je bila HIGH..

Dzenis
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

159

Utorak, 25. Juli 2006

:)

Divan post zaista :D

I, onako, koncizan, jako obaveshtavajuchi.....
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

160

Utorak, 25. Juli 2006

Kada je "Stari grad" prvi put bio organizovan, priznajem da sam bila jako skepticna i sumnjicava u njegov buduci kvalitet i napredak. Hvala Bogu te je moj skepticizam bio neopravdan. Razlika u kvalitetu festivala izmedju prvog i ovog tek treceg po redu je kao razlika izmedju neba i zemlje,sto sve govori u prilog ekipi koja vrijedno radi na njegovoj organizaciji.

Pratila sam na TV-u prenos festivala u djelicima i mogu reci samo jedno za dekoraciju i uredjenje bine, raznolikost ucesnika, brojnost gostiju - (o) (o) (o) (o) :] svaka cast.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Social bookmarks