Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Eastyzah« je muško

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

161

Utorak, 25. Juli 2006

Hvala SUDDENDEATH! Samo imam malu ispravku... Ovde su se bodovale kompozicije,ne interpretacija,ali se u potpunosti slazem sa tobom,lepse bi bilo da se uzivo peva. :) Neka to bude nasa teznja za iducu godinu! :) :) :)

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

Datum registracije: 22.02.2006

• Poruku poslati

162

Utorak, 25. Juli 2006

Citirano

Orginalno od SuddenDeath
Voditelji:
[*]Alma - CIST PROMASAJ, gresila je u izgovoru reci, zamuckivala je, gadajala se padezima [/list]
koliko sam ja obavesten Balasevic je trebao da dodje na ovom festivalu

Toliko o padezhima! :D

Nemoj neshto da zamerish, ali kad vec kritikujesh, onda bi trebalo da i ti povedesh malo rachuna. :rolleyes:
[SIZE=2]Hocesh protiv njih ? ? Onda, budi bolji od njih ! ![/SIZE]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

163

Utorak, 25. Juli 2006

Citirano

Neka to bude nasa teznja za iducu godinu!

Kad smo kod težnji:

-Lijepo bi bilo da festival "Stari grad" dobije odredište baš u samom Starom gradu, a koliko vidim prostor kule koja gleda ka Rekreacionom centru se polako ali sigurno sređuje u prostor koji bi mogao biti adekvatan- što bi se svakako moglo i ubrzati ukoliko bi težili tome...

-Lijepo bi bilo razmišljati o uređenju prostora za publiku - te da se većini,ako ne i svima, omogući praćenje festivala u festivalskoj atmosferi- tj. da im se omogući barem "klupski smještaj"

-Lijepo bi bilo da učesnici festivala ujedno budu i manekeni naših proizvođača odjeće, nastupajući u garderobi naših robnih marki - pri čemu bi se svakako izbjegao neki nastup koji je po vulgarnosti sličan nastupu one Zagrebčanke...

-Lijepo bi bilo da se koncertni dio festivala jasno odvoji od festivalskog, te shodno tome, da se za koncertni dio festivala obezbijedi koncetna atmosfera (oslobađanjem prostora pokrivenog klupama u prazan prostor za stajanje na- za koncert uobičajenoj razdaljini od bine)

-Lijepo bi bilo da glasanje, barem za glavnu nagradu bude javno, pri čemu bi se moglo organizovati čak i telefonsko glasanje publike putem SMS-a, što bi svakako bio dodatni, ne baš beznačajan prihod festivala. Lijepo bi bilo da se festival direktno prenosi barem na lokalnom, tj. regionalnom nivou, što bi omogućilo masovnije glasanje SMS-om, kao i uključivanje u žiri barem pet-šest TV i Radio studija iz Novog Pazara, Sjenice, Tutina,...,te da se na taj način jedan dio prelijepe festivalske atmosfere prenese i u te gradove.

-Lijepo bi bilo da se ne ponovi da jedne te iste pjesme dobiju po dvije nagrade, bez obzira na autoritet izvođača, dok druge ostanu bez nagrade i pored toga što su objektivno više zaslužile da budu nagrađene. Kao primjer toga navešću nastup Mirsada Cokovića-Kiće koji nije dobio nagradu a siguran sam da je scenski nastup, sa onim profesionalnim parom plesača koji su odigrali jednu zaista fenomenalnu rumbu (na svjetskom nivou!) ,bio mnogo bolji od scenskog nastupa T -I- N- K -E u kojem nismo mogli vidjeti ništa osim neuigrane 4 dama koje su se šetale po bini... Kad se pri tom ima u vidu da je Tinkina pjesma dobila pored ove još jednu nagradu - tim nepravda bude još očiglednija i tragičnija.

- Lijepo bi bilo da ovaj festival svakako bude iz godine u godinu sve bolji i bolji, kao i što jeste...

-Lijepo bi bilo da kritike protumačite kao dobronamjerne (o)

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Makii

Početnik

(10)

Datum registracije: 26.06.2006

• Poruku poslati

164

Utorak, 25. Juli 2006

olaaaaaaaaaa

Haj ljudiiii...Dobro jutrooo.. (o)
Ovako,fest je bio extra,super je pesama bilo,stage je super izgledao.... (o) (o) (o) Sve je bilo savrsenooo!!!
Sandokan,zao mi je sto se nijesmo uspeli vidjet,ali cim dodjem ponovo (a bice to skoro jer sam se navukla na Pazar), pijemo kafu u Bedemu :) Cula sam te i videla kad sma nastupala i htela sam da pozdravim sve forumase ali je mokrofon bio iskljucen :( Hvala svima sto ste me podrzaliiiii.....Ali moram posebno da pohvalim organizatore,najvise sam vremena s njima provodila pa su mi nekako prirasli za srce :D Super je bila zurka posle festa,a posebno mantije u 1 ujutru,tako dobro legnu :rolleyes:
Umorila sam se,300 na sat,ko da sam deset dana bila u Pazaru a ne 2..Odoh opet da spavam...Pozzzzz...

p.s. Fixi,ubaci i ti koju sliku,po celu noc si samo slikala ,podeli nesto i sa nama,nemoj da si sebicna
[SIZE=3]manta, [/SIZE] [SIZE=2]manta ,[/SIZE] [SIZE=1]manta... [/SIZE]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

165

Utorak, 25. Juli 2006

Citirano

Orginalno od sans

Citirano

Kad smo kod težnji:

-Lijepo bi bilo da festival "Stari grad" dobije odredište baš u samom Starom gradu, a koliko vidim prostor kule koja gleda ka Rekreacionom centru se polako ali sigurno sređuje u prostor koji bi mogao biti adekvatan- što bi se svakako moglo i ubrzati ukoliko bi težili tome...

-Lijepo bi bilo razmišljati o uređenju prostora za publiku - te da se većini,ako ne i svima, omogući praćenje festivala u festivalskoj atmosferi- tj. da im se omogući barem "klupski smještaj"

-Lijepo bi bilo da učesnici festivala ujedno budu i manekeni naših proizvođača odjeće, nastupajući u garderobi naših robnih marki - pri čemu bi se svakako izbjegao neki nastup koji je po vulgarnosti sličan nastupu one Zagrebčanke...

-Lijepo bi bilo da se koncertni dio festivala jasno odvoji od festivalskog, te shodno tome, da se za koncertni dio festivala obezbijedi koncetna atmosfera (oslobađanjem prostora pokrivenog klupama u prazan prostor za stajanje na- za koncert uobičajenoj razdaljini od bine)

-Lijepo bi bilo da glasanje, barem za glavnu nagradu bude javno, pri čemu bi se moglo organizovati čak i telefonsko glasanje publike putem SMS-a, što bi svakako bio dodatni, ne baš beznačajan prihod festivala. Lijepo bi bilo da se festival direktno prenosi barem na lokalnom, tj. regionalnom nivou, što bi omogućilo masovnije glasanje SMS-om, kao i uključivanje u žiri barem pet-šest TV i Radio studija iz Novog Pazara, Sjenice, Tutina,...,te da se na taj način jedan dio prelijepe festivalske atmosfere prenese i u te gradove.

-Lijepo bi bilo da se ne ponovi da jedne te iste pjesme dobiju po dvije nagrade, bez obzira na autoritet izvođača, dok druge ostanu bez nagrade i pored toga što su objektivno više zaslužile da budu nagrađene. Kao primjer toga navešću nastup Mirsada Cokovića-Kiće koji nije dobio nagradu a siguran sam da je scenski nastup, sa onim profesionalnim parom plesača koji su odigrali jednu zaista fenomenalnu rumbu (na svjetskom nivou!) ,bio mnogo bolji od scenskog nastupa T -I- N- K -E u kojem nismo mogli ništa osim neuigrane 4 dama koje su se šetale po bini... Kad se pri tom ima u vidu da je Tinkina pjesma dobila pored ove još jednu nagradu - tim nepravda bude još očiglednija i tragičnija.

- Lijepo bi bilo da ovaj festival svakako bude iz godine u godinu sve bolji i bolji, kao i što jeste...

-Lijepo bi bilo da kritike protumačite kao dobronamjerne (o)

Mislim da se tvrdjava koja gleda ka rekreacinom ne moze iskorititi za odrzavanja festivala, jer je mali prostor. Jos kada se postavi bina mislim da bi stage mogao da vidi samo mali broj ljudi, pogotovu zbog toga sto je tvrdjava zatvorena, pa oni ljudi koji bi otisli malo levo ili desno ne bi mogli videti skoro nista od zidova. A da je tvrdjava veca, lokacija bi bila fenomenalna, to se slazem.

A slazem se sa primedbom u vezi vulgarnosti. Mozda bi organizatori trebali da se potrude da izbegnu pojavljuvanje "pevacica" koje nastupaju bez donjeg vesa i slicno. Ne kazem da je iko mogao da predvidi da ce ona "pevacica" da se skine, ali smatram da takvima vise ne bi trebalo dozvoliti nastup na ovom festivalu, kao i onima koji su imali takve nastupa na nekim ranijim festivalima. U prvi plan treba da bude kvalitet pesme i glasovne mogucnosti izvodjaca, a ne skidanje pred publikom. Mislim da niko od onih koji su prisustvovali festivalu nisu dosli da gledaju striptiz, vec da slusaju muziku, a "umetnice" ala Ksenija Pajcin nega se dokazuju na nekim drugim festivalima, ne na nasem.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

166

Utorak, 25. Juli 2006

Citirano

Orginalno od @ef

Mislim da se tvrdjava koja gleda ka rekreacinom ne moze iskorititi za odrzavanja festivala, jer je mali prostor. Jos kada se postavi bina mislim da bi stage mogao da vidi samo mali broj ljudi, pogotovu zbog toga sto je tvrdjava zatvorena, pa oni ljudi koji bi otisli malo levo ili desno ne bi mogli videti skoro nista od zidova. A da je tvrdjava veca, lokacija bi bila fenomenalna, to se slazem.

Sama tvrđava bi bila bina a travnati dio ispred nje, adekvatno ograđen i uređen klupama bio bi prostor za posmatrače. Prostor, takav kako ga ja zamišljam veći je od prostora iza Doma Omladine...

U vrijeme kad nije festivala, tu bi se mogle održavati pozorišne i bioskopske predstave pod vjedrim nebom ;)
sans je dodao/la ovu sliku:
  • letnja pozornica.JPG
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

• Poruku poslati

167

Utorak, 25. Juli 2006

Citirano

Orginalno od sans

Citirano

U potpunosti se slazhem sa tobom.
Na festivalu je bilo dosta "starijih" ljudi kojima, sigurna sam, nije bilo ni malo prijatno da gledaju ono. Neise.. Bice bolje do godine ako Bog da insAllah. Ko je mogao i da zamisli da ce ona pokushati da odglumi Anu Nikolic? :D

Makii

Početnik

(10)

• Poruku poslati

168

Utorak, 25. Juli 2006

Ana Nikolic je mala beba za nju...Da ste videli hot dance u backstage-u...ajme...show..Al dobro,svako radi ono sto najbolje zna ;)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

169

Utorak, 25. Juli 2006

Mene ne brinu stariji ljudi, koji će nekako i uspjeti da se "izbore" sa onim što su vidjeli ili nisu vidjeli... Više me brinu djeca čije oči svakako nisu navikle ni da gledaju a ni da izbegavaju da gledaju...a kojih je bilo poprilično...

i ... bode mi oči

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

• Poruku poslati

170

Utorak, 25. Juli 2006

Ma da.. :D

Maki, htela bih da te pohvalim, jer sam propratila tvoj nastup. Svidelo mi se shto si bila skromna, a i pesma ti je bila dobra. Samo napred, nemoj da se predajesh, pa ce sledece godine, ako Bog da, biti mnooooogo bolje. :)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

171

Utorak, 25. Juli 2006

Citirano

Orginalno od Makii
Ana Nikolic je mala beba za nju...Da ste videli hot dance u backstage-u...ajme...show..Al dobro,svako radi ono sto najbolje zna ;)

Drago mi je sto joj to nije pomoglo da bilo sta osvoji na ovom festivalu :D
A i ja bih takodje pohvalio tvoj nastup (o) (o) (o) Svaka cast !!! ;)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

172

Utorak, 25. Juli 2006

Nije mi jasno zašto se nakon mog predloga o samoj definiciji Festivala odmah kao kontrateža pomislilo na nešto islamsko-duhovno. Nisam mislio na koncert ilahija i kasida, niti sam mislio na nešto islamsko, već na nešto što se neće pretvoriti u klasičan koncert, gdje će da se skače, vrišti, šuta, unose piva, votka, itd.

Mislio sam da se ipak Festival podvuče jednom ozbiljnijom crtom, naravno, ne tipa klasične muzike, ne tipa ilahija i kasida, ali ne i tipa tipičnog koncerta. Na to sam mislio.

Dakle, ja bih napravio razliku između tipično koncertne atmosfere i Festivala. Na to sam mislio.

Bojim se da se može desiti da vremenom to preraste u tipično tinejdžerski tip Festivala i da će "otjerati" gledaoce srednjih godina, a time bi Festival postao neinteresantan za neke zaista ozbiljne ljude, muzičare, itd. Da ne bude da nam onda glavna grupa koja će doći bude Bajone. :)

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

173

Utorak, 25. Juli 2006

Slažem se s tobom u potpunosti i zbog toga i rekoh da bi bilo lijepo odvojiti festivalski i koncertni dio manifestacije.

P.S. Usput da napomenem, pravilno je za stanovnicu Zagreba upotrebiti izraz Zagrepčanka ;)

i ... bode mi oči

Makii

Početnik

(10)

• Poruku poslati

174

Utorak, 25. Juli 2006

Hvala na pohvalama i bas mi je drago sto vam se pesma dopala :) Inace,dobro sam ja prosla...nisam osvojila nagrade,ali su mi rekli da sam imala bas dosta poena i da sam bila blizu,tako da je i to ok...Nagrade cu sledece godine da pokupim 8) Meni je samo krivo jedno-Hanka je bila tu a moglo je nesto da se organizuje da i ona zapeva...jednu,dve ,tri pesme,nebitno..Ono kao-gost na Tifinom koncertu----HANKA!!!Bas bi bila dobra fora...al to sve za sledecu godinu :) I nema veze sto je ona narodnjak...ja ne volim narodnjake,ali ona je druga dimenzija...A i ja pricam gluposti...zena mi je cele noci sedela 5 m od mene,a meni na pamet nije palo da joj pridjem i da se upoznam s njom,a jos je nastupala posle mene...bas sam seljanka o|

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

175

Utorak, 25. Juli 2006

Tako to biva.Obichno se kasno shvati.Inache mogla si da se upoznash sa PRAVIM LJUDIMA!! 8)
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Makii

Početnik

(10)

• Poruku poslati

176

Utorak, 25. Juli 2006

Citirano

Orginalno od Sandokan
Tako to biva.Obichno se kasno shvati.Inache mogla si da se upoznash sa PRAVIM LJUDIMA!! 8)

Bogami,nesto nam se nije dalo ovaj put da se upoznamo...Jurili smo se 24h al eto...Al dobro ,pricali su mi o tebi pa kao da te znam ;)

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

177

Utorak, 25. Juli 2006

Ja se izvinjotavam zbog te (po)greske...ma spavalo mi se, ne znam koliko je bilo sati, ali znam da je bilo kasno, a i smucilo mi se da pisem taj post po drugi put (prvi se izbrisao, ne znam kako..)

Zaboravio sam da napomenem onu Kseniju Pajcin #2...bruka, ali naravno to nije krivica samog Festivala, jer sam ubedjen da joj niko nije zavirivao ispod suknje da vidi nosli li donji ves ili ne.
Izvini Makii, koja si bila ti? Nesto nisam pratio takmicarski deo puno (ne zbog sto nisam zeleo,vec zato sto nisam nista video :))
Koreografije sam video i mnogo su mi se svidele...posebno one u stilu latino plesova i ono...

Pozz
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

Makii

Početnik

(10)

• Poruku poslati

178

Utorak, 25. Juli 2006

Bila 10-a...Pre Hanke...imala sam stapice u kosi :O

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

• Poruku poslati

179

Utorak, 25. Juli 2006

Ljudi jedva otvorih ovu stranicu! Prebukirali smo je! Festival josh uvek traje, jeeeeeee :D

Jedva chekam do godine ako Bog da inshAllah, pa da gost bude npr. Zheljko Bebek :D

• »Pahuljica« je žensko

Datum registracije: 16.12.2005

• Poruku poslati

180

Srijeda, 26. Juli 2006

Eto i ja nesto za istipkam(ispisem)...
Meni je zaista bilo super i drago mi je da su svi u ovom gradu ziveli u znaku festivala.Treca noc po mom misljenju bila najdivnija,a i najludje sam se te noci provela. Bice to veliki festival za par godina,a i vec je poznat,a posebno mi je drago da je bilo gostiju iz razlicitih drzava.
Ako pogledamo stanje u gradu onda je to cista desetka.

Social bookmarks