Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško
  • »Jaeger« je autor ove teme

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

1

Subota, 18. Februar 2006

Film "Grbavica" proglasen najboljim na festivalu Berlinale

Na upravo zavrsenom filmskom festivalu Berlinale u Berlinu film Jasmine Zbanic "Grbavica" proglasen je najboljim filmom.
Na ovom izuzetno poznatom filmskom festivalu "Grbavica" je dobila prestiznu nagradu "Goldener Bär" u kategoriji najbolji film.

Film govori o zivotnoj prici jedne silovane bosnjakinje za vrijme agresije na Bosnu i Herzegovinu.

Film svakako vrijedi pogledati, ali je njegova vrijednost utoliko veca, jer predstalja jedan vrlo uspjesan nacin predstavljanja siroj javnosti dogadjaja iz protekloga rata.
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 19. Februar 2006

Evo izjave Jasmile Zbanic kad je primila nagradu

- Željela bih iskoristiti ovu priliku da nas sve podsjetim da se rat u BiH završio prije 11 godina, a da ratni zločinci Ratko Mladić i Radovan Karadžić još slobodno žive u Evropi i nisu uhapšeni zbog organiziranja silovanja 22.000 žena u BiH. Ovo je Evropa, a još niko nema interesa da ih uhapsi. Nadam se da će se ovo promijeniti, da će se promijeniti pogled na BiH i nadam se da se ovaj medvjed neće razočarati kada bude vidio Bosnu - kazala je Žbanić, koja je ispraćena gromoglasnim aplauzom. (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)

http://www.avaz.ba/absolutenm/anmviewer.…4335&z=7&isasp=
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

3

Nedjelja, 19. Februar 2006

Cuh ovo na radiju. Volela bih pogledat ovaj film.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

seeker

Početnik

(10)

Datum registracije: 18.01.2006

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 06. Mart 2006

???

Šta radi Bosanac kad hoće da odgleda DOBAR film?

Ovo je Turska, Muamere!

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

5

Film je genijalan-predlazem da ga pogledate!
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

seeker

Početnik

(10)

• Poruku poslati

6

???

Citirano

Orginalno od seeker

Ovo je Turska, Muamere!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

7

Snimi ga
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

8

Citirano

Orginalno od seeker

Vjerovatno pita tebe za savjet,znash ono....ti mu dodjes kao dzoker zovi.... ;)
Ne znam sto se to pitash na ovoj temi :rolleyes:

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

seeker

Početnik

(10)

• Poruku poslati

9

Citirano

Orginalno od sans
Snimi ga

:D
Ovo je Turska, Muamere!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

10

Film Grbavica ide na 34. Fest u BG. Tamo mu se ne raduju svi. Naprotiv, neki pucaju od muke. Pogotovu ovaj tip :D
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

11

Ma ja sam procitala ovu njegovu izreku jos na indexu.hr.
Ma njegovi glupi nadrealni filmovi ne mogu se porediti sa Grbavicom,Kod amidze idriza,Gori vatra....
Emir stagnira sa svojim filmovima i to traje 20 godina.Ne znam kad ce vise napravit pravi film ,jer ciganija,letenje po nebu i slicne gluposti dosadile su vise svakome.Bolje mu je da se povuce u mirovinu :D

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

12

Sve cestitke za nagradu. Svaki uspeh je za pohvalu,pa jos ako je u pitanju zapazen festival.
Umetnik se pokazao u najboljem svetlu ,a tematika filma- o tom potom
misli globalno-deluj lokalno

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

13

Citirano

Orginalno od ed
Film Grbavica ide na 34. Fest u BG. Tamo mu se ne raduju svi. Naprotiv, neki pucaju od muke.

Samo mala ispravka,film je vec bio na Fest-u,Fest je sinoc zatvoren i doneo je dosta polemike u medijima i javnosti da li ga treba prikazati(isto je bilo i za "Vukovar poslednji rez").Nazalost,nisu uspeli u tome,a na festu je prodato oko 80 000 karata,nadam se da je makar cetvrtina odgledala ova dva filma.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

14

Bravo Miri Karanovic ... (o) (o) (o)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

15

Bas me zanima reakcija publike u Beogradu i kako ce dozivjeti film Grbavica.Ako je neko tamo gledao voljela bih da mi kaze reakciju publike.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

16

Utorak, 07. Mart 2006

Beogradska publika

Berlinski pobednik, film „Grbavica“ Jasmile Žbanić, došao je u Beograd sa izvesnom aurom „antisrpskog filma“. Pa se pomalo i strepelo pred preksinoćnu projekciju u Centru „Sava“ kako će publika reagovati. A reagovala je tako (izuzme li se omanji incident brzo okončan efikasnom akcijom obezbeđenja) što je višeminutnim aplauzima pozdravila i film i njegove protagoniste.

Beogradska publika je tako pokazala da ume da se suoči sa teškim nedavnim ratnim nasleđem, neupitno („a oni, šta su radili oni?“) i neopozivo, što jeste, po definiciji, neophodnost svakog iskrenog i delujućeg suočavanja. Bez kojeg nije moguća (nacionalna) katarza. A bez katarze nije moguć izlazak iz ralja nacionalističkih atavizama. Koji su nas i doveli gde su nas doveli.
www.blic.co.yu
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 09. Mart 2006

Poruka Emiru K,...Zavidljivost stvarno obezvrijedjuje covjeka

Cestitke Jasmili Žbanić ,... za film „Grbavica“ i puno uspjeha u daljem radu joj zelim.
A onome JOLPAZU Emiru K ... ili kako se ono zove , neka crkne od zavisti. Na zalost njegovu, proslo je vrijeme njegove ''umjetnosti'' . A zavist koju pokazuje , prema uspjesima drugih , pokazuje njegovu [SIZE=1]bez[/SIZE]/vrijednost...
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 09. Mart 2006

Juce na B92 javise da karte za film grbavica "namerno" nisu bile sve pustene za prodaju u nameri da izgleda kao da nema interesovanja za film,iako je bilo vise interesenata nego karata!!!

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

19

Petak, 10. Mart 2006

Upravo su ove i ovakve situacije u kojima tipovi kao sto je Emir Kusturica pokazuju pravo lice. Hvala Bogu da ima takvih trenutaka kroz koje se jasno vidi vrijednost nečija.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

20

Utorak, 27. Juni 2006

Gledala sam Grbavicu ali mi je zelja da ga odgledam na velikom platnu. Onima koji zive u Nemackoj, mozda je interesantna informacija da ce film biti prikazan u bioskopima od 6.7. Nazalost sinhronizovan.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Social bookmarks