Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko
  • »maleccka« je autor ove teme

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

1

Srijeda, 25. Decembar 2002

Filmovi bez preporuke

Filmovi koji po vama nisu loši, ipak nisu ostavili neki prejak utisak po bilo čemu, ali ih opet ne svrstavate u kategoriju Nervirajućih....

Pa eto, izvolite.....
[SIZE=1]...Moj stari kofer opet miriše na sive ceste...[/SIZE]

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

• Poruku poslati

2

Srijeda, 25. Decembar 2002

Iskonski strah

PRIMAL FEAR

žanr: triler
uloge: Richard Gere, Laura Linney,Edward Norton...
režija: Gregory Hob
godina proizvodnje: 1995

Film koji mogu ocijeniti kao solidan a govori o advokatskoj etici i nepravdama u sistemu u kome živi narcisoidni advokat koga glumi Ričard Gir. 'Svi su ljudi u osnovi dobri?' je dilema sa kojom se bori glavni lik pokušavajući da braneći svog klijenta zadovolji pravdu...Mislim da ne uspjeva.
Ono šta je mene u ovom filmu oduševilo (na neki način) nije sam glavni junak. Najjaču ulogu ima Edward Norton glumeći mladića koji u sebi krije veliku tajnu (Norton, dobio je Zlatni globus za film "Iskonski strah"). Dobro odrađena rola, zaista..Film se čudno završava ostavljajući nam dosta pitanja na koja možemo potražiti odgovore...

Dakle, nekako mi fali sam kraj filma. Dosta nedorečeno i zato ga stavljam u filmove bez preporuke.
maleccka je dodao/la ovu sliku:
  • iskonskistrah.jpg

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

• Poruku poslati

3

Utorak, 14. Januar 2003

Nevjerna žena

Režija: Adrian Lyne

Uloge: Diane Lane, Richard Gere, Olivier Martinez...

Film "Nevjerna žena" je baziran na klasiku Kloda Šabrola "Une Femme Infidele" (1969) samo što je radnja iz Pariza prebačena u Njujork. Tema filma "Nevjerna žena" je brak uključujući i probleme van njega kao rezultat nedostatka bliskosti među partnerima. Ričard Gir, ravnodušan, smiren i dobar, nekako je pravi glumac za ovu ulogu. Mada, na kraju i sam postaje ubica i to ništa manje nego savršenog zločina počinjenog iz ljubomore. Kraj filma kao da je ostavljen gledaocu, pa eto izaberite sami...
Po žanru moram se složiti sa onima koji ovaj film svrstavaju u erotske trilere (samo za punoljetne!), što i nije čudno obzirom na činjenicu da je isti čovjek režirao "9 i po nedjelja" (1986.), "Fatalnu privlačnost" (1987.) i "Lolitu" iz 1997. Pitanja u filmu ima, ali na jedno je i sam Gir rekao : "Odnosi su kao ajkule, moraju da su u stalnom pokretu, da se kreću po dubljim, hladnijim vodama, nekada i po zastrašujućim i mračnijim teritorijama da bi veza opstala."

Film bez preporuke ipak...Ako neko već prevari onda je sigurno taj neko koga vara već bivša voljena osoba...Ipak je meni to jednosmjerna cesta, a Vama?
  • unfaithful_img_2.jpg

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

• Poruku poslati

4

Utorak, 14. Januar 2003

Hari Poter i dvorana tajni

Žanr: fantastika
Trajanje: 161 min.

Hari Poter se poslije ljetnjeg raspusta vraća u Hogwart i avanture idu dalje...Nastavljajući da se bori protiv Gospodara tame, Lorda Voldemoroma Onog-čije-se-ime-ne-smije-reći.
Razočarana sam samom produkcijom, radnjom i skoro svim stvarima na filmu. Prvo, mislim da je predugo najavljivan kao nešto epohalno. Drugo, mislim da je prvi dio mnogo bolji (a možda zaista trebate pročitati nešto prije gledanja filma). Treće, nije to više onaj dječak koji je bio glavni krivac Poteromaniji prošle godine. I na kraju, mislim da što se tiče mladog Danijela Radklifa, jasno je da će uspjeti snimiti još jedan nastavak legendarne priče o malom čarobnjaku...

Sve u svemu, film koji nije na mene ostavio utisak.

Ali mi se sajt svidio, a evo i linka...
  • hari_poter_2.jpg

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

• Poruku poslati

5

Srijeda, 22. Januar 2003

Moja velika mrsna pravoslavna svadba

My Big Fat Greek Wedding - Moja velika mrsna pravoslavna svadba

Žanr: romantična komedija
Trajanje: 105 min.

Glavne uloge: Nia Vardalos, John Corbett..
Scenario: Nia Vardalos
Producenti: Tom Hanks, Rita Wilson
Režija: Joel Zwick

Tula Portokalos je 30-godišnja Grkinja koja radi u porodičnom restoranu "Dancing Zorba's" u Čikagu. Njen otac jedino želi da se ona uda za finog Grka. Međutim, Tula želi više od toga.

Zanimljivo je da je ideju za snimanje ovog filma dobila je žena Toma Henksa, Rita Vilson, koja je gledala Nijinu monodramu (Nija Vardalos, tumač glavne uloge i scenarista filma).

Film koji je jeftin u mnogim stvarima ali ipak u sebi krije dozu jednog zdravog humora koji doduše na momente prelazi i u parodiju..Sve u svemu, lagana komedija za nedjeljno popodne.

• pravoslavna_svadba.jpg

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

• Poruku poslati

6

Petak, 14. Februar 2003

Simona

S1M0NE

Rezija: Andrew Niccol

Uloge: Al Paćino, Catherine Keener, Jay Mohr

Holivudski reditelj umjetničkih filmova dobija otkaz od studija zbog finansijskog neuspjeha njegovih filmova...(ostalo pogledajte sami)

Film je na početku jako usporeniji i može vam se učiniti i dosadan. Tek kasnije radnja poprima jedan brži ritam i postaje nešto sa sasvim drugo...

Ipak, film definitivno ne zavređuje preporuke, pa čak i sa činjenicom da je Paćino glavni glumac.

P.S. U bioskopu je grijanje 0!!!

I umalo zaboravih poruku iz filma: Lakše je prevariti milion ljudi nego samo jednog čovjeka!!!!

• simone_img_2.jpg

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

• Poruku poslati

7

Petak, 21. Februar 2003

Mafijaš po stresom

Žanr: komedija
Glavne uloge: Robert De Niro, Billy Crystal, Lisa Kudrow
Režija: Harold Ramis

Ovo je u stvari nastavak filma 'Mafijaš na terapiji' ili Analyze this za koji je Robert de Niro, jedan od najboljih glumaca današnjice, nominovan za Zlatni globus 1999.godine.

Pol Viti, bos mafije odlično glumi preživljeni nervni slom u zatvoru, a kao pomoć dovode njegovog ličnog psihijatra Sobela koji je i sam u psihičkoj krizi...

Film nije loš, a možda sam ja očekivala više gledajući reklame koje su mu prethodile, pa je stoga završio ovdje. Moram priznati da je Robert fenomenalan zaista. Bez zamjerke. Za one koji budu film gledali u kinu, ovom našem kakav je već (a sinoć je bilo malko grijanja) napominjem da odgledaju sve do kraja, jer na odjavnoj špici imate kako je glumačka ekipa pokušavala iz više puta da snimi neke od scena, za koje ste vjerovatno mislili da su jednostavno i lagano snimljene... :) :) ...
  • mafijas_pod_stresom.jpg

8

Četvrtak, 27. Februar 2003

shanghai knights

Evo da ne bude maleccka jedina koja pise u temi koju je sama zapocela, da i ja dodam jedan film koji sam gledao, a nesto bas ne bih mogao da preporucim. Gledao sam ga pre skoro mesec dana, ali nisam imao vrmena nikako da napisem bilo sta ("izvinjavam se" :))
Radi se o filmu "Shanghai Knights". Glume Jackie Chan (ili Chon Wang kako mu je originalno ime), i Owen Wilson. Da film bude jos gori ovaj drugi me je svo vreme nervirao. Film je uradjen na istu foru, sa istom vrstom humor, kao i Rush Our, samo sto su mesto i vreme (i svi akteri do Jackie-a) promenjeni. Iako odlicne, postaju dosadne njegove karate vestine koje u skoro svim filmovima na isti nacin prikazuje. A da ne spominjem opet Wilsona.. nije ni do kolena Chris Rock-u, glumcu iz filma Rush Our. Ali da sve ne bude lose, svidela mi se sestra Jackie Chana u filmu... a jos mi je i u komsiluku tu (iz SIngapura je :) ).
Naravno da ima smesnih scena (jedan par je iza mene u kinu umirao svo vreme od smeha .. donno y? ), ali ja film ne bih preporucivao (al da se kajem sto sam ga odlgedao stavio bih ga u onu kategoriju nervirajucih).
mogu ja da se potpisem i bolje...

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

• Poruku poslati

9

Nedjelja, 30. Mart 2003

8 milja

8 MILJA
Žanr: Drama
Režija: Curtis Hanson
scenario: Scott Silver
Uloge: Eminem, Kim Basinger, Brittany Murphy

Film o borbi mladog repera protiv svog nezadovoljstva i onog što mu je život nametnuo u Detroitu pokušavajući da pomiri u sebi ono što jest sa onim što bi želio biti....

Otišla sam ipak da pogledam film, mada nisam zaista ljubitelj ove vrste muzike, odgledala sam film u prilično punoj sali biskopa. Nije mi se dopalo mnogo toga. Privatni život ima dosta sličnosti sa pričom koju krije i ovaj film, sudeći barem po novinskim člancima, no...Jedino pohvalno a vezano za Eminema u cijeloj priči o njemu i njegovom filmu je da je njegov najavljeni bojkot dodjele Oskara (nominovan je u kategoriji 'Best Original Song' sa svojim hitom 'Lose Yourself') ove godine. Eto.

• 8 milja.jpg

iceman

Početnik

(10)

Datum registracije: 30.03.2003

• Poruku poslati

10

Ponedjeljak, 31. Mart 2003

AUUUU malecka.
Jel ti to reklamiras bioskop ili imas video klub :))
preporucujem da ne budes toliko detaljna u prikazu filma. Dovoljno je da das ocenu od 1 do 10 i glavne uloge i mozda kratak prikaz filma. Malo gledaj vise evropske filmove kao npr. britanski ili francuski.
Toplo ti preporucujem francuski film CUDESNA SUDBINA AMELIJE PULEN. Film sam gledao 5-6 puta na DVD.
Ne shvatak kritilu licno, kritika je dobronamerna ;)

11

ne bas zanimljiv film

Prosle sedmice sam gledala [SIZE=3] "About Schmidt"[/SIZE]
Glavna uloga : Jack Nicholson
Film ukratko: Penzioner Schmidt, zivi sa svojom zenom. Oboje su u godinama.Njihova cerka, jedinica zivi daleko od njih, ne vidjaju se cesto. Jednoga dana Schmidtova zena iznenada umire. Nakon njene sahrane nalazi skrivena "ljubavna pisma" njegove (ne)verne supruge .... Creka hoce da se uda za nekog debila, on pokusava da je odvarti od toga, ona se ipak uda za ovog...UZASSS!!

Ne gledajte ovaj film pre nego napunite 60 godina :D

Pozdrav
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

iceman

Početnik

(10)

Datum registracije: 30.03.2003

• Poruku poslati

12

Film UPOZNATI SMITA nije za tebe Pink, pretpostavljam da imas ispod 20 god. Film ti je u zanru drama sa sjajnim ologama Dzeka Nikolsona i Keti Bejts koju su bili nominovani za Oskara za svoje uloge u tom filmu. Dzek Nikolson je uvek sjajan kao glumac bez obzira na uspeh filma.
Preporucujem ti film Dobro da bolje nemoze biti od istog glumca koji je dobio oskara za taj film. Mislim da ce ti film odgovarati posto spada u zanr komedije :]

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

• Poruku poslati

13

Petak, 04. April 2003

Ghost Ship

Brod duhova

Žanr: horor
Režija: Steve Beck
Scenario: Mark Hanlon
Uloge: Gabriel Byrne, Julianna Marguiles, Ron Eldard, Isaiah Washington, Desmond Harrington

Još jedan strašni film. Spasioci otkrivaju Antoniju Gracu, luskuzni italijanski putnički brod koji u sebi krije mračnu tajnu. Brod koji je nestao 1962. godine nije u potpunosti napušten. Serija bizarnih događaja čini da ostaju zarobljeni unutar broda....

Misterija...film koji nema kraj, kao ni misterija o kojoj govori. Ne preporučujem ga definitivno, tj, možete ga slobodno propustiti. Eto.

P.S. Nije reklama bioskopa, mada ih imam u svom vlasništvu jako puno (barem po jedan u svakom gradu:) ) a o videtekama...pa eto imam par desetina ...koje znam. Ne vrijedi, bolje je da priznam ;)
za Iceman-a: Neću biti neumjesna sa pojedinačnim preporukama, tipa koji film je za koga. Ponekad znam šta bi se kome svidjelo. Ovo što napišem odnosi se na sve koji gledaju. Postoje ljudi koji vole film baš zbog filma. Dobronamjerni pozdrav. :]

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

• Poruku poslati

14

Petak, 04. April 2003

Čikago

Režija: Rob Marshall
Uloge: Renee Zellweger, Catherine Zeta-Jones, Richard Gere, Queen Latifah, Lucy Liu
Žanr: mjuzikl

Legenda o Vilmi Keli, senzacija noćnih klubova Čikaga, grada u kome su skandali, ubistva i parnice donosile slavu, koja doduše uvijek kratko traje. Roksi Hart, zavedena velegradskim obećanjima stila i avanture, sanja o tome da se pjevanjem i igrom probije do zvijezda. Besramnost je Roksina karta za put ka slavi.
Šta reći osim : 'Easy come easy go'..Ipak, može li se život kojim živiš i ne voliš zamjeniti životom koji želiš? E, pa..

Iako je ove godine proglašen za najbolji film godine, u kategoriji mjuzikla i komedije, koja je bila objedinjena ove godine, nije me oduševio, pa zbog toga pišem ovdje. Film je kvalitetan, to stoji, dobra gluma, kostimi, scenografija, zvuk.. Meni je ipak daleko najbolje u ovom žanru što sam vidjela film 'Mulen Ruž'...
Sve ostalo je džez :)
  • chicago.jpg

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

• Poruku poslati

15

Srijeda, 30. Juli 2003

Anger Management

BEZ LJUTNJE MOLIM

Glavne uloge: Adam Sandler, Jack Nicholson, Marisa Tomei

Režija: Peter Segal

Komedija govori o kontroli bijesa kojoj se mora podvrgnuti Dejv Baznik a koju vodi čudni doktor Badi Rajdel (fenomenalni Džek Nikolson). Koliko je on u stvari u sukobu sa stvarnim situacijama oko sebe i da li ovo zaista može da učini da svakog trenutka možete kontrolisati svaki osjećaj besa u sebi? I ne samo to, probaće i da se riješi tih osjećanja.

Film je ipak ostao bez preporuke, prije svega što sama priča za sebe nema neki dublji smisao. Od svega ipak izdvajam odlično odigranu ulogu Džeka Nikolsona kojeg se ipak najradije sjećam iz filma 'Dobro da bolje ne može biti' o kome ću pisati.
  • anger menagement.jpg

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

• Poruku poslati

16

Utorak, 12. August 2003

K-19

PODMORNICA K-19

Fate has found its hero.
Trajanje: 138 min

Glavne uloge: Harrison Ford, Liam Neeson.

Rezija: Kathryn Bigelow

Prva nuklearna ruska podmornica u Sjevernom Atlantiku 1961.godine zbog kvara na nuklearnom reaktoru pokušava da dobije na vremenu i spriječi katastrofu...

Ako ste gledali film 'Podmornica U-571' nećete imati puno novih detalja. Oba filma imaju sličan sadržaj, ženskih likova nema. Simulacija igara na ovu temu kao da je rađena po ovim sadržajima.
  • k19.jpg

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

17

Utorak, 12. August 2003

Citirano

Orginalno od maleccka
PODMORNICA K-19

Fate has found its hero.
Trajanje: 138 min

Glavne uloge: Harrison Ford, Liam Neeson.

Rezija: Kathryn Bigelow

Prva nuklearna ruska podmornica u Sjevernom Atlantiku 1961.godine zbog kvara na nuklearnom reaktoru pokušava da dobije na vremenu i spriječi katastrofu...

Ako ste gledali film 'Podmornica U-571' nećete imati puno novih detalja. Oba filma imaju sličan sadržaj, ženskih likova nema. Simulacija igara na ovu temu kao da je rađena po ovim sadržajima.

Slazem se da je film 'nako, narocito mi se ne svidja cinjenica da se u filmu prica engleski a sa ruskim akcentom mada kao zaludjenik za filmove o podmornicama bih ga svrstao u neke srednje lose...
Nije ni cudo sto je dozivio financijski fijasko.

Das Boot jos uvijek neprevazidjen film sa tematikom zivota u podmornici. Pride ima i zenskih likova :D

Pozdrav
Giovanni
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 15. April 2004

Citirano

Orginalno od maleccka

Nevjerna žena

Režija: Adrian Lyne

Uloge: Diane Lane, Richard Gere, Olivier Martinez...

"Fatalnu privlačnost" (1987.) i "Lolitu" iz 1997. Pitanja u filmu ima, ali na jedno je i sam Gir rekao : "Odnosi su kao ajkule, moraju da su u stalnom pokretu, da se kreću po dubljim, hladnijim vodama, nekada i po zastrašujućim i mračnijim teritorijama da bi veza opstala."

Film bez preporuke ipak...Ako neko već prevari onda je sigurno taj neko koga vara već bivša voljena osoba...Ipak je meni to jednosmjerna cesta, a Vama?

Mene je ovaj film dotuko.

Tragedija grijeha; nasilje nad svojom dušom; grčevi u stomaku koji nastupaju kao prva barijera u odbrani duše od zla; kasnija otupljenost na grijeh koji se čini; robovanje grijehu... sve je to fantastično prikazano.

Čak, rekao bih, toliko da sve one silne erotske scene anulirane i da se čovjeku naprosto gade. Mislim da taj moj osjećaj nije bio subjektivan.

Može se postaviti pitanje da li je i namjera autora filma bila da se ovako nešto snimi kao kritika zla ili je prije riječ o fascinaciji grijehom kao užitkom i uzbuđenjem?

Da nema onih, suvišnih, slobodnih scena film bih mogao da preporučim kao izuzetan moralno-edukativni film.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Social bookmarks