Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

1

Utorak, 18. Januar 2005

Filmovi za pamcenje

Prosto neverovatno da ovu temu nije dosad niko pokrenuo. Imamo onu reportaznu (dnevnik like) temu koja belezi svaki odgeldani film; imamo i one u kojima iznosimo nazive filmova koji nas nerviraju ili koje ne preporucujemo. Zar najbolji filmovi (oni koje definitivno vredi preporuciti i oni koji su ostavili dubok utisak i ostali urezani u secanju) ne zavredjuju posebnu temu. Naravno da zavredjuju.. samo smo ih to malo dosad svi zajedno prevideli bili.. Pa evo.. evo teme. Ovde filter neka bude kvalitet.. svako po svom arsinu neka ocenjuje kvalitet, ali neka samo filmove koji taj kriterij zadovoljavaju udostoji obelezavanjem (posebnim) u ovoj temi. I nek se zna sta je dobro.. nek saznaju i oni koji dosad nisu znali.. i nek se onda kao takvo i pamti..

Dakle, kratko receno, filmovi koji su vas odusevili i koje svima preporucujete.. to su filmovi za pamcenje..
mogu ja da se potpisem i bolje...

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

2

Utorak, 18. Januar 2005

moze crtaci???
-ja puno volim da gledam crtane filmove sve bas sve. Moj najomiljeniji crtani serijski film je "The Sipmsons" ali secanje iz detinjstva: "Tarzan" i "himen".

-Shrek (a posebno magarac)

-The Lord of The Rings

-Poseldnji Samuraj

-Hary Porrer

-i sad nemogu da se setim
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

3

Utorak, 18. Januar 2005

Šta je bilo Fingers? Da nije nestalo filmova na lageru? Sve si odgledo pa treba nešto da se preporuci. Pokreneš temu i rešiš problem. Poštovanje za ideju. :))

Mada ovo vreme naišlo, proizilaze sve sami filmofili. Niko ništa ne živi samo gledaju filmovi, što bi rekli naši stari... Dobro solidan je uvertira, sad da nešto i kažem, jel, onako konkretno...

Paa ja bih toplo preporucio svim filmofilima jednu belu kafu dok gledaju film, ali pod uslovom da je sami spreme. Ako spreme i drugima u tom je bolji doživljaj.

Filmovi koji su meni posebno ostali u secanju jesu filmovi na kojima je radio Stanly Kubrick. Meni ga je preporucio jedan prijatelj i to baš iz malezije, i ja sad vama. Susret sa ovim virtuozom za režiju vam nece sigurno bit uobicajan. Jer poznat je po tome da isterava ljude iz carapa. Zato se vežite dobro za fotelju, jer može da vam se desi da ustuknete nedaleko od pocetka.

Nazivi su sledeci:
-Spartacus (stari, ni ja ga jos nisam naso, nadam se da se neko nece nadovezat na ovu stavku)
-Dr. Strangelove *******
-Paklena pomarandža ******
-Eyes wide shut **
-Full metal jacket (nemam informacije=
-Odiseja2001 (ni nju još nisam gledo)

I preporucio bih niskobudžetni film Clerks koji su Hobbes i Djordje vec negde pominjali na forumu... Toliko.

Takode Matrix I, II i III. Nemoj nekom da se omakne da ne gleda. Jer to je slika realnosti, onako kako su to sklopili Andz i Larry Wachowski. . To be reality... ;(

4

Srijeda, 19. Januar 2005

Pauk bvrate de ne filozoriraj.. ako imas sta napises napisi a ako nemas onda brisi...
Filmova daleko od toga da je nestalo (salis se il se nesalis, sve jedno je.. lupas). Ne zanima me ovde massprodukcija filmskih naslova... niti me interesuju bed time story filmovi.. zabavni i tako to.. Ovo je tema za filmove kao umetnicka ostvarenja.. film kao umjetnost (sa razlikom pojedinacnog dozivljavanja toga). Nesto sto se vredi pamtiti (i naravno odgledati).
Preporuka tebi: ne preporucuj filmove koje nisi odgledao. Kazem to iako se sa samim filmovima koje si naveo slazem (kao preporukama). Kako ces nam reci onda sta te je odusevilo i zasto te filmove preporucujes ili ti zasto ih ovdje spominjes? Kazem kriterij nemoj da bude zabavno vrijeme koje vam je film pruzio.. jer taj kriterij prolazi puno filmova... pa i serija. Nek dodje do izrazaja dobra rezija.. dobar scenario, sminka, gluma, radnja... Umetnicka vrijednost filma.. bilo sta sto ima vecu vrijednost od virtuelnog ugodjaja koji svaka konvecijalno napravljena stvar pruza..

Kao jedan takav evo biljezim film koji sinoc gledah: Mullholland Drive (od Davida Lincha).. I bas ga ne preporucujem.. ne svakome... Nece se vecini svidjeti, niti ce ga vecina skontati (nisam ga ni ja iskreno da recem.. mora cu opet da ga gledam). Film je umetnost koreografije, scenarija, rezije, sminke, boja... Scenski nastup.. pozoriste u filmu... Malo mistika.. malo realistika.. Sve kao bolestan san.. nista konvenciajalno ali je defintivno umetnost reziranja..

Nek nastavi ko hoce.. samo nemoj da ovo bude fabrika naslova.. takvu temu vec imamo. Ova bi trebala da se razlikuje i takva bi trebala da ostane (pa makar i prazna ostala bolje nego da se u nju svasta upisuje).

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• »Utopljena u Casi« je žensko

Datum registracije: 01.05.2004

• Poruku poslati

5

Srijeda, 19. Januar 2005

Pamchenje po dobrom ili po loshem? :)
Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

6

Srijeda, 19. Januar 2005

Pa ako tebi umjetnost (sa konvecijalnim pseudonimom kvalitet) moze da bude nesto lose, onda pisi i te lose filmove.. Ja bih te filmove radije u onu odredjenu temu za takve..

The Color Purple... jake emocije.. dobra gluma.. dobra rezija.. dobra slika. Smatram da je ovo najbolji film Stevena Spielberga (malo stariji film..film bez ikakvih specijalnih efekata).

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

7

Srijeda, 19. Januar 2005

Stose mene licno tice film koji bi obavezno trebalo pogledati je Kum I,Kum II, i Kum III,to su ontologijski filmovi sa sjajnom glumackom ekipom(Al Pacino,R.De Niro...)pa preporucujem da se pogleda.od novijih: Man on fire (Denzel Wasington),sjajan film,Insomnia,a od komedija :Mafijas pod stresom I i II,Ubica mekog srca takodje I i II. I naravno,film Istok-Zapad!!!
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

8

Srijeda, 19. Januar 2005

definitivno:

1. Message

2. Matrix

3. Devil's advocat

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

9

Srijeda, 19. Januar 2005

Obavezno filmove od Gina Wild ... ;)

Ne smijem da kopiram ode sliku od Filma, dobicu opomenu :D:D

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

Datum registracije: 19.01.2005

• Poruku poslati

10

Srijeda, 19. Januar 2005

evo da i ja pokusam...
1. The Message
.
.
.
.
2. Ovo malo duse
3. Al Pacinovi filmovi, posebno Miris zene i Frenki i Dzoni
4. Hrabro srce

NMeni licno najdrazi, van konkurencije - Amelie
...Najgore je biti stranac u svome plemenu...

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

11

Srijeda, 19. Januar 2005

Secam se da je krajem 80-tih prikazivan ciklus filmova Peter Weir-a, nesto kao svake srede po jedan film, pa tako dva meseca. Nekoliko filmova spada u prava remek dela - "Mosquito coast", "Galipolli", "The year of living dangerously", i posebno "Last wave", pretpostavljam da bi se hadalju svidelo "The car the ate Paris" :D, ali na pocasno bih stavio "The plumber". Neverovatno dobro docarana atmosfera situacije-u-kojoj-nesto-nikako-nije-u-redu, sa fantasticno uradjenim raspletom - pogotovu je ovo poslednje vazno, nista gore od filma sa super idejom gde na kraju uprskaju sa nemustim zavrsetkom.

Nazalost, ovaj reziser je najpoznatiji po dva krajnje komercijalna filma, "Witness" i "Green card", koji mi nikako nisu legli, suvise sapunice za moj ukus.

Pre nekoliko godina rezirao je jos jedan fantastican film - "Truman show" - nisam verovao da je moguce da mi se svidi film u kojem glumi Jim Carrey, ali eto, covek se iznenadjuje dok je ziv.

I za kraj, jedini film od Weir-a koji nisam gledao je "Drustvo mrtvih pesnika". Za one koji imaju nameru da gledaju taj film, preporucujem da NE CITAJU DALJE - SPOILER AHEAD :D

Elem - jedan moj rodjak je gledao taj film pre mene, i ja ga, greskom, upitam za misljenje, na sta mi on, mrtav ozbiljan, odgovori: "Super je, samo ja ne volim te filmove gde glavni glumac gine na kraju" o|

Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

12

Srijeda, 19. Januar 2005

The Patriot (patriota),sjajan film kao uostalom i svi filmovi gde glavnu ulogu tumaci Mel Gibson. (o) (o) (o)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

13

Srijeda, 19. Januar 2005

Gledo sam "Drustvo mrtvih pjesnika" i mislim pstdosta mi se svideo u pocetku. Ali sad kad se osvrnem na ideje i poruke filma, imam i nekih zamerki. A za rezisera istoimenog filma mogu rec da je poprilicno nekonvencionalan, sto je i poenta ove tme. Mada ideja i pogled na svijet koju film a i reziser samim tim nosi, je presudan faktor.

Sto se preporuke vezane za Stanly Kubricka tice, cim preporucujem sve njegove filmove samim tim u prvi plan se stavlja virtuozni scenariji i rezija. A pre svega mi se svidjaju teme koje obradjuje u svojim filmovima a to su uglavnom moral i sloboda volje, geopoliticka situacija u svjetu u filmu dr. Strangelove kroz koju protivnje iste. Film dr. Strangelove ce vas i nasmijati, i zaintrigirati, a nadam se i oplemeniti. Jer obradjuje svrhu, volju. Sta se desava kada tehnologiju, nuklearno oruzije tj. moc padne u ruke nemoralnih nacija na celu sa njihovim mentalnim bolesnim predsjednicima i generalima.

Sve u svemu misljenja sam da je Stanly Kubrick jedan virtuozni reziser, genijalac koji u svojim filmovima protinje moralne poruke. A i S filmske rezije za mene. Ko hoce nek mi veruje, ko nece ne mora. Eto toliko.
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 20. Januar 2005

Orange, Chonbey... razvukoste me :S
Kako se odluchiti koji od filmova staviti na prvo mjesto.. Ovo malo dushe , Amelie, Gallipoli (Ovdje ne zna insan je li bolji soundtrack ili sam film, pogotovo Oxigen od J.M. Jarre-a, sjechash se Cohenby, kad onaj kurir trchi preko polja? :) ), Kod amidze Idriza, Nichija zemlja ...
izgore pita, nastavim kasnije.
Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

Srce_

Zlatna sredina

(10)

• »Srce_« je žensko

Datum registracije: 09.10.2003

• Poruku poslati

15

TITANIC
Srce_ je dodao/la ovu sliku:
  • titanic.jpg
ups :O ... uhvatili ste me na delu 8o ... kako ponovo lupam :)) :))

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

16

La vita e bella - Das leben ist schön - zivot je lijep - Roberto Benigni, predivan film.

p.s. Cohenby, ja da sam fingersbroken, pozavidila bih ti, i to zeshche :D:D

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

17

Domaci IGRANI (ovo igrani mi je najveci fol 8) ) film

1. Sjecas li se Dolly Bell, E.Kusturica
2. Partizanska Eskadrila, Hajrudin Krvavac
3. Pre kise - Before the rain, Milco Mancevski

Domaca IGRANA drama

1.Ovo malo duse, Ademir Kenovic

Domaca IGRANA serija

1.Otpisani, Aleksandar Djordjevic (nije kosarkas), sto zbog dijaloga (Mrki: Vidite drugovi, proslo je vreme lakih i brzih improvizacija) a i zika koja je neprevazidjena u domacoj kinematografiji

Strani IGRANI film

1. Clerks, Kevin Smith (ovo ce zapamtiti i oni koji ne pamte - garantirano)
2. Das Boot, Wolfgang Petersen (u jednom trenutku se uhvatis da navijas za Svabe ?( )
3. Zmaj u zmajevom gnijezdu i nesto je ljut (Bruce Lee) :D

Aj zivili

P.S. Chonbey, it' all good man, it's all good...
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

18

Citirano

Orginalno od Giovanni
3. Zmaj u zmajevom gnijezdu i nesto je ljut (Bruce Lee) :D

Eh Giovanni, slabo si ti nacitan ovih filmova, pa se malo pomesalo naslova.

U pitanju je zapravo trilogija:

1. Zmaj u zmajevom gnijezdu
2. Zmaj napusta zmajevo gnijezdo
3. Zmaj se vraca u zmajevo gnijezdo i nesto je ljut :D

Citirano

Orginalno od Utopljena u Casi
La vita e bella - Das leben ist schön - zivot je lijep - Roberto Benigni, predivan film.

Ovo me je asociralo na jos jedan izvrstan film - Jarmush-ov "Noc na zemlji" (Night on earth) - pet kratkih prica o pet taksista u pet razlicitih gradova (LA, NYC, Paris, Rome, Helsinki). Talijana taksistu igra Benigni - uloga je antologijska. :D

P.S. Jos jednom se izvinjavam zbog duzine prethodnog posta, nije mi bila namera da provociram fingersa :D
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

Datum registracije: 19.01.2005

• Poruku poslati

19

Zaboravih dodati jos dva filma.
Posto sam ja inace malo "cudna" pa filmove koji mi se svide iz nekog odredjenog razloga, gledam po vise (desetina) puta, moram izdvojiti i "Dok si spavao", onako fin ljubic, nista spektakularno, obican film ali mene je odusevio upravo zbog jednostavnosti i duhovitosti (glavna uloga je Sandra Bullock). Uglavnom, taj film pravo volim gledati iako vise napamet znam pojedine dijaloge al dzaba... uvijek me pravo oraspolozi. Znam, priznajem da sam malo :rolleyes:

Drugi je "Grof Monte Cristo". Nevjerovatno dobar i snazan film... naravno mislim na ovu novu verziju iz 2002. godine. Svaki put se nasekiram kad gledam scene dok je bio u tamnici... o| :D
...Najgore je biti stranac u svome plemenu...

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

20

jojjj Chonbey, ti me obudali sa onim Matrixom, da nisi ti ona Dream Killer sto su ga banovali?

Posto tema bese cini mi se filmovi za pamcenje il tako nesto, pa sve zavisi, da bi se neki film zapamtio i posebno dojmio da bi bio zapamcen, treba biti dojmljif, no zavisi i od drugih faktora, atmosfere pri gledanju, skim, kad, kako?

Sigurno da je bilo dobrih filmova al ih nesto ne upamti iz ovih posebnih razloga, no bilo je i onih manje dobrih, al eto secam ih se, jer bese neko pored mene il mozda beho sam, u prvom redu bioskopske sale, il ka kuci kad sav narod spava il mozda nedelja izutra dok majka sprema lokume a brat i ja sa babom gledamo one kaubojske filmove. He, ko bi to zaboravio.

No da se vratimo na temu, one koje hajem i koje od svih zapamcenih eto izdvoio bi:

Prvo eto Venders, sta cu mlogo ga hajem,

Pariz, Teksas
(opet ja),

Nebo nad Berlinom (mlogo lijepo, i vala sto bi reko finger pravo umetnicki, more i za one sa straim televizorima jer je crno-beli i ne para oci),

Posle Jarmus, moj omiljeni lik, covek je sahi faca,

Ghost Dog: The Way Of The Samurai (he he, ova fim mozda i nije njegof najbolji, al meni mnogo drag, prvo za fim sam saznao slucajno, gledajuci MTV vidim nesto ka Making off, il kkao mu se to zove, te pricaju o tome filmu, a ja vec ko Jarmusof fan odma skoci, kad ono malo pa se pjavi lik po imenu RZA ja reko ijoooooooooo, te vele RZA pravio muziku i jos malo i glumi, joj ja jedno dva salta uradi, dva prednja i jedan dupli zadnji sam da se vratim dje sam bio, te velim sebi, auuu ovo mora vec sutra da se vidi, te receno uradjeno, vide se to, al sad mora i da se odslusa, ode se u Virgin, pogleda se Cd, eto kolko rad tafre, a i haje se, kad ono hoces, imas Soundtrack, to nesto ka pesme snimljene za film, al nije muzika iz filma, te to kosta 15-16 eura, ono ka normalno, no necu ja to, pogledam bolje kad ono orginal muzika iz filma, pise Inport from Japan, salj japanci to proizveli, te reko e ovo, ovo ja hocu, kad okrenem a ono hoces, Cd od 45 eurova, reko ijoooooo, pa jde ima to, otkalen mi 4( eurova za Cd, te sta cu, reko vala cu ja da im ga ukradem (da mi prostite, al ovo je ko u one jadnike sto kradu koru ljeba, isto tako). Ja fino hop hup te uradim ko sto treba fino napolje trk kuci i od meraka slusa. Eto zato hajem ta film, al i zbog filma, lijep je za videt.

Mystery Train (kad smo vec kod Jarmusa, lijep film za odgledat.

eto da ne duzim, da spomenem sam
La haine Film français de Mathieu Kassovitch, film koji sam odgeledo jedno 7-8 puta i to na velikom ekranu, a mozda jos tolko na malom (h e he, ne bi zno rec sto to) mlogo pre nego sto sam i slutio da cu se nac u zemlji u kojoj se radnja i desava. Ova film eto more se rec da je bio neka prekretnica u mom zivotu, nekako ko da sam tad svatio da ve nije onako kako nam se cini, i kako rece "jusqu'ici tout va bien".

malo za promenu

Social bookmarks