Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

iceman

Početnik

(10)

• »iceman« je autor ove teme

Datum registracije: 30.03.2003

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 30. Mart 2003

FILOZOFIJA I PIVO

Profesor filozofije je pred sudentima, a ispred sebe ima nekoliko predmeta.
Kada je cas poceo, bez reci uzima u ruke veliku praznu teglu od krastavaca i pocinje je puniti kamenjem precnika od 5 centimetara. Kada je napunio, upitao je studente da li je tegla puna. Slozili su se da jeste. Profesor onda uzima kutiju sa sljunkom i njega sipa u teglu. Teglu je malo protresao i naravno, sljunak je, kotrljajuci se, popunio prostor izmedju kamenja. Onda je ponovo upitao studente da li je tegla sad puna.
Studenti su uz smeh slozili da jeste.
Profesor sada uzima kutiju sa peskom i sipa ga u teglu. Naravno, pesak je popunio sve ostale supljine.
Profesor kaze: A SADA HOCU DA ZAMISLITE DA JE OVO VAS ZIVOT!
KAMENJE PREDSTAVLJA VASU PORODICU, PARTNERA, VASE ZDRAVLJE, DECU, PRIJATELJE - SVE ONO STO BI VAS ZIVOT UCINILO PUNIM I ONDA KADA BI SVE DRUGO NESTALO.
SLJUNAK SU SVE DRUGE STVARI KOJE SU VAZNE KAO STO JE POSAO, KUCA, AUTO.
PESAK JE SVE OSTALO. SITNICE.
AKO U TEGLU PRVO STAVITE PESAK, ZA KAMENJE I SLJUNAK NECE OSTATI MESTA. ISTO VAZI U ZIVOTU. AKO SVE VREME TROSITE NA NEVAZNE STVARI, NECETE IMATI PROSTORA ZA ONO STO VAM JE VAZNO. OBRATITE PAZNJU NA ONO STO JE KLJUCNO ZA VASU SRECU. IGRAJTE SE SA DECOM. NADJITE VREMENA DA ODETE KOD LEKARA NA KONTROLNE PREGLEDE.
IZVEDITE PARTNERA NA NEKO LEPO MESTO. DRUZITE SE SA PRIJATELJIMA.
UVEK CE BITI VREMENA ZA POSAO, SPREMANJE KUCE, POPRAVAK AUTA ... POBRINITE SE PRVO ZA KAMENJE, ZA ONO STO JE ZAISTA VAZNO. POSTAVITE SVOJE PRIORITETE. SVE OSTALO JE SAMO PESAK!
Tako je profesor zavrsio svoje predavanje.

A onda, jedan student uze teglu, za koju su se i profesor i svi studenti slozili da je puna. Student natoci svoju konzervu piva u teglu. Naravno, pivo je popunilo sve preostale supljine u tegli. Sada je ona ZAISTA bila puna.
NARAVOUCENIJE:
KOLIKO GOD DA VAM JE ZIVOT ISPUNJEN, UVEK IMA PROSTORA ZA PIVO!!! :))

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 30. Mart 2003

Jel' bilo Nikšićko?
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 30. Mart 2003

Pozdrav za sve prijatelje foruma.

[SIZE=3] NEZNAM, KAKVE VEZE IMA OVAJ POST SA FORUMOM O FILOZOFIJI I PSIHOLOGIJI ??? [/SIZE]
o| o| o|

Pozdrav :P :P :P

iceman

Početnik

(10)

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 30. Mart 2003

PA TO ZNACI DA JE TEMA O FILOZOFIJI I PIVU BLISKA SA PROZIVLJAVANJEM RAZLICITIH ISKUSTAVA. DA REZIMIRAM: ZIVOT JE VELIKA SKOLA, COVEK SE UCI DOK JE ZIV!
pRAVA STETA STO IMA DOSTA PONAVLJACA :]

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

5

Utorak, 01. April 2003

"REPETITIO EST MASTER STUDIORUM" :)) :)) :))
"PONAVLJANJE JE MAJKA NAUKE" :)) :)) :))

Pozdrav

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

6

Utorak, 01. April 2003

Citirano

A onda, jedan student uze teglu, za koju su se i profesor i svi studenti slozili da je puna. Student natoci svoju konzervu piva u teglu. Naravno, pivo je popunilo sve preostale supljine u tegli. Sada je ona ZAISTA bila puna.

Oprosti, iceman , hoces li mi svega ti objasnit dje je stalo to pivo??? 8) 8) 8)

I druga stvar, da li bi ti ispio pivo iz takve tegle?
Ako pretpostavimo da je odgovor negativan izlazi da pivo moze samo da ti upropasti ono sto ceo zivot gradis! Dakle nikakve koristi od njega (jer ne mozes da ga popjes ;) ) a tegla natopljena pa kad se to uzegne...jao majko! :D :D :D

Pozdrav!
Sit Hungry Doesn't Believe

iceman

Početnik

(10)

• Poruku poslati

7

Utorak, 01. April 2003

Da bi shvatio poentu, preporucujem ti par laska piva i odgovor ce ti sinuti kao grom iz vedrog neba! :))

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

8

Srijeda, 02. April 2003

U tom sluchaju chini mi se da cu umreti u zabludi o| jer ne pijem... ;) Jedino ako experiment moze da se izvede i sa BRAVO grozdjem 8) ili NEXT borovnicom! :D

pozdraF!

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

9

Petak, 04. April 2003

hehe na sta vi svedoste ljubav prema mudrosti filosofiu, na pivo
E interesuje me kad smo vec kod piva da li je Platon voleo da popije?
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

10

Subota, 05. April 2003

Naravno da je voleo! Platon je bio na dobrom putu da dodje do istine (bio je gimnastichar) al mu je prvo slava udarila u glavu! Posle ga je zena ostavila pa je utehu nashao u PIVU!
Znas da je Aristotel rekao: AMICUS PLATO SED MAGIS AMICA VERITAS (DRAG MI JE PLATON ALI MI JE ISTINA DRAZA)!!! E pa to je rekao zbog toga sto je Platon, kada je poceo da se opija poceo i da halucinira pa njegov ucenik Aristotel vise nije moga da sledi Platonovo uchenje!

iceman

Početnik

(10)

• Poruku poslati

11

Nedjelja, 06. April 2003

MA NAJBOLJA ZIVOTNA FILOZOFIJA JE
COGITO ERGO SUMM
:D

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

Datum registracije: 23.06.2003

• Poruku poslati

12

Srijeda, 02. Juli 2003

Rece prethodnik, jos u aprilu, najbolje je:
COGITO ERGO SUM.
-Ko ne veruje nek ne proba pivo, vec ovo drugo.

Pozdrav prijateljima ovog foruma
viskoznost nije isto što i gustina :(

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

13

Srijeda, 02. Juli 2003

Citirano

Orginalno od Cogito
Rece prethodnik, jos u aprilu, najbolje je:
COGITO ERGO SUM.

Ma to ti ja sad uglavnom devalviralo ispustilo se do: COITO ERGO SUM.

ale

Učenik

(10)

• »ale« je muško

Datum registracije: 11.01.2004

• Poruku poslati

14

Srijeda, 14. Januar 2004

samo mi osmeh osta

imam utisak da mnogo ljudi ovde nepisu iz glave nego otvore knjige i filozofiraju o stvarima koje ni ne razumiju.
i like you all :]
LIFE IS TOO SHORT, ENJOY ;)

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

15

Srijeda, 14. Januar 2004

Ale, vecina. Cini mi se! :))
A sto se tice filozofije i piva, zanima me kako je ucenik mogao da ima pivo na casu? :rolleyes:
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

16

Četvrtak, 15. Januar 2004

Citirano

Naravno da je voleo! Platon je bio na dobrom putu da dodje do istine (bio je gimnastichar) al mu je prvo slava udarila u glavu! Posle ga je zena ostavila pa je utehu nashao u PIVU!
Znas da je Aristotel rekao: AMICUS PLATO SED MAGIS AMICA VERITAS (DRAG MI JE PLATON ALI MI JE ISTINA DRAZA)!!! E pa to je rekao zbog toga sto je Platon, kada je poceo da se opija poceo i da halucinira pa njegov ucenik Aristotel vise nije moga da sledi Platonovo uchenje!

Jooj Facje, pa ja vecu izvalu u zivotu cuo nisam. (o) Platon se, kolko sam ja upucen u njegov zivot i delo, zalago za jednu autoritarnu drzavu zasnovanu na disciplini i pravdi. U svojim umovanjima o idealnoj drzavi, smatro je SPARTU i njihov nivo discipline kao uzor. A svi znamo sta je SPARTA i kakav je odgoj vlado u njoj. Kad podjes i od te stavke, pa naidjes na ovaj "izmisljeni" isecak iz njegove biografije, mozes lako da upadnes u ambis od kontradikcije. Ako je ovo bio vic onda imas jedan veliki (o) od mene, a u suprotnom pomiri se sa o|

Citirano

Originalno od Mukija: A sto se tice filozofije i piva, zanima me kako je ucenik mogao da ima pivo na casu?

Da je ucio skolu kod Epikurejaca, mogo je da dobije i golu curu na casu.

Naravucenije: Epikurejci su imali vrlo originalan nastavni plan i program !!! :) (o) :rolleyes:
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

Social bookmarks