Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

1.661

Nedjelja, 23. Maj 2010

Srem-Novi Pazar 0-3
Sezona toplo-hladno,bolja nego ranije ali i dalje nedovoljno.Jednostavno,kad date klub,(da upotrebim najblazi izraz) neznalicama i amaterima bolje se ne noze ni ocekivati.

Fudbalski klub je i dalje predmet trgovine kako bi se nazalost velika masa zamajavala i kako bi se ti amateri igrali sa snovima navijaca kojih ima ubedljivo najvise na stadionu ukljucujuci i Super ligu.

Jedini izlaz iz ovog zacaranog kruga je privatizacija kluba kojeg ce pruzet vlasnik koji ce napraviti infrastrukturu,uloziti u ekipu a novac ce mu se sigurno povratiti jer FK Novi Pazar ima ono sto nijedan klub u Srbiji(u potrebnoj meri)nema a to je armija navijaca koja ne navija za voljeni klub iz fotelje vec dolazi na jedini stadion u Srbiji koji nema nijednu stolicu za sedenje i bodre svoj klub iz kola u kolo,iz poraza u poraz,iz pobede u pobedu...

Ono sto se ova sezona po necemu moze pamtiti je to da se ne borimo za opstanak,ali opet kazem da to nije dovoljno kad neke selendre imaju ekipe u Super ligi.
druga stvar po cemu se moze pamtiti je Kup utakmica Fk Novi Pazar-crvena zvezda a pamtice se po sjajnom ambijentu i odlicnoj predstavi nasih igraca generalno u kup takmicenju.
ali opet,za armiju navijaca to nije i nece biti dovoljno.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

1.662

Nedjelja, 23. Maj 2010

Kada je u pitanju privatizacija voljenog kluba meni se kao najblje rješenje čini da navijači kupe klub.. Navijači plus neke bivše legende kluba da se udurže kroz navijačku skupštinu pa da klub postane dioničko društvo a navijačka skupština upravljala sa najmanje 49% dionica... Nešto slično predlaže u zadnje vrijeme i Almir Gredić ( inače momak vaše gore list koji je karijeru počeo u nekom Jasenovu iz Brodareva ) poznati kao magistar u kopačkama jer je zaista i magistrirao na Ekonomskom fakultetu dok je aktivno igrao fudbal, danas je direktor Poslovnog centra Sarajevo u UniCredit banci njegovo znanje na polju ekonomije izuzetno dobro dođe za Željezničar. Član je predsjedništva kluba i upravnog odbora. Helem da ne dužim on predlaže privatizaciju kluba u kojoj bi imali udjela : svi od sadašnjih ljudi u klubu, navijači, bivši igrači i legende...
Na vatru odgovori vatrom !

xxxxxx

Početnik

(10)

• »xxxxxx« je muško

Datum registracije: 22.11.2008

• Poruku poslati

1.663

Subota, 29. Maj 2010

Novi Pazar je danas remizirao sa ekipom Kolubare, 1:1 .

Evo cijeli text ovdje

• »amirovic« je muško

Datum registracije: 23.07.2006

• Poruku poslati

1.664

Petak, 02. Juli 2010

Rasim Ljajic je novi predsednik FK Novi Pazar !

Da li ovo znaci da ce se konacno krenuti u borbu za super ligu?

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

1.665

Petak, 02. Juli 2010

Kompletna vest na ovu temu

Citirano

Ministar rada i socijalne politike u vladi Srbije Rasim Ljajić imenovan je za predsednika Upravanog odbora fudbalskog kluba Novi Pazar, potvrđeno je radiju Sto plus iz ovog kluba.

Ljajić je na ovu funkciju imenovan na klupskoj Skupštini, na kojoj su za potpredsednike kluba izabrani Vujica Tiosavljević, Tarik Imamović i Džemail Plojović.

Sedamnaestočlani Upravni odbor, u koji je do sada kooptirano sedam članova, biće sastavljen, uglavnom, od uspešnih malih privrednika, čiji će zadatak biti da se obezbede uslovi za što bolje funkcionisanje kluba.

Prioritetni zadaci, kako ističu iz fudbalskog kluba, biće plasman u Jelen Superligu, ali i poboljšanje sportske infrastrukture, gde se očekuje i značajna pomoć Fudbalskog saveza Srbije.

Narednih dana klub će imenovati novog šefa stručnog štaba, a prvi na listi želja je bivši trener “plavih’’ Saša Štrbac.

Želja čelnih ljudi je da zadrže okosnicu prošlogodišnjeg sastava, posebno Ćirku, Živkovića, Skopljaka, Milenkovića, Stanojlovića, eventualno Pavlovića i Nedeljkovića, koji bi uz domaće snage i još nekoliko kvalitetnih pojačanja činili snažan kolektiv.

Novi Pazar je u sezoni 2009/2010 zauzeo deveto mesto na tabeli Prve lige Srbije.

Nekim nadljudskim naporima pokusavam da verujem i da ubedim sebe da ce ovaj put mozda,zaista,konacno,nekako,najzad,ipak,posle svega biti bolje i drugacije i da ce se zaista pokusati nesto vise.

No,razum mi govori da ce ovo najverovatnije biti jos jedno izivljavanje i jahanje kluba od strane nekompetentnih ljudi,ali pre svega ljudi koji u klubu nisu zbog kluba nego zbog sebe.

Ako se i na sudu kaze da je svako nevin dok se ne dokaze suprotno,hajde i za ovo sada sto se desava da kazemo da je u redu,a vrlo brzo cemo znati da li je zaista u redu ili je po sredi kao sto rekoh,novo i (nadam se) poslednje ostvarivanje nekih ljudi preko ledja FK Novi Pazar...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

1.666

Petak, 02. Juli 2010

Novom Pazaru uopšte nije potreban ulazak u Super ligu još minimum narednih 5 godina. Čemu? Da bismo ispali naredne sezone? Realno Novi Pazar nema ni infrastrukturu, ni stručnjake, ni sponzore da bi postigao nešto više. A to nešto više svakako nisu sezona-dvije u Super ligi.
Mislim da bi u narednim godina trebalo više pažnje da se posveti izgradnji infrastrukture, reorganizaciji klubova u gradu, donošenje plana i programa razvoja fudbala u Novom Pazaru, omogućiti kvalitetne uslove za razvoj mladnih igrača. Potrebna nam je vizija i strategija na duže staze, a ne jednokratni izleti u viši rang. Sve što dođe preko noći, preko noći i nestane. Dakle, osnovni ciljevi bi bili sledeći:

1) Ostati u ovom rangu takmičenja
2) Ulagati u infrastrukturu, u kadrove i omladinski pogon, tj. stvaranje uslova za prirodan napredak igrača i kluba
3) Ulazak u Super ligu u narednih 5 do 10 godina
4) Da se ove strategije pridržavaju svi koji budu vodili klub

Garantujem da bismo ovim putem postali u najmanju ruku stabilan Superligaš. A kada bi to postali, onda bi mogli da pravimo planove za nešto još više.

Svako ad hoc rešenje koje podrazumeva upumpavanje para u rupu bez dna (što FK Novi Pazar jeste) bez jasnog dugoročnog cilja nema nikakvog smisla. Koliko je samo u 20 predhodnih godina utrošeno para u naš klub? Kad bi neko izračunao ja verujem da bi po ulaganjima bili u prvih 5 klubova u Srbiji. I kakvi su bili rezultati? Zbog čega? Zbog toga što nije imalo jasne vizije. Zbog toga što se radilo od danas do sutra, isto kao što po ovoj vesti vidim da će se i dalje raditi.

Takođe mislim da je bilo pametnije da pare koje su se gurale u FK preusmerile u sportove i pojedince koji su postizali vrhunske rezultate. Umesto što se se izdvajale stotine hiljada evra za FK, bolje je bilo da su se uložile desetine hiljada u atletiku, biciklizam, boks, pa i u rukomet. Naši atletičari osvajaju medalje na evropskim i svetskim prvenstvima, a nemaju ni najosnovnije uslove za trening. Sa druge strane, u FK Novi Pazar su se slile velike pare da bismo na kraju svake godine proslavljali opstanak u drugu ligu. Dokle i čemu?

Treba ulagati u FK, ali ne u instant uspehe, već u osnove, jer je to nešto što će za 5-10 godina obezbediti svetlu budućnost klubu.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

• »amirovic« je muško

Datum registracije: 23.07.2006

• Poruku poslati

1.667

Srijeda, 07. Juli 2010

Sasa Strbac je novi-stari trener Pazara !!! (o) (o) (o)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

1.668

Utorak, 20. Juli 2010

drzava digla rampu...

Citirano

Napadač Miloš Đalac i odbrambeni igrač Ivan Babić novi su članovi Fudbalskog kluba Novi Pazar, dok su se u matični klub vratili Emir Lotinac, Aldin Gurdijeljac i Mirsen Mehmedović, saopšteno je radiju Sto plus iz tog kluba.

Dvadesetosmogodišnji Đalac je prošle sezone nastupao za ekipu Berana, a nosio je i dres Crvene Stijene, Mornara iz Bara, Koma, zeničkog Čelika, Grblja i Zete.

Nekadašnji mladi reprezentativac Babić ima 29 godina i igrao je u kruševačkom Napretku, odakle je 2004. godine prešao u Partizan, gde nije uspeo da se nametne. Kasnije je nosio dres Obilića, Rada i Bežanije, da bi se pre tri godine vratio u Kruševac.

Na Gradski stadion su se, iz kraljevačkog Metalca, vratili Emir Lotinac, Aldin Gurdijeljac i Mirsen Mehmedović, a konkurenciju u timu pojačali su i Semir Sadović iz Voždovca i bivši omladinac Crvene zvezde Demir Spica.

Pre njih, pristupnicu timu trenera Saše Štrpca potpisao je golman Danilo Pustinjaković.

Ranije je na mesto predsednika kluba postavljen ministar Rasim Ljajić, funkciju sportskog direktora obavljaće Esad Karišik, dok je Sead Brunčević novi tim menadžer.

radio 100+

zudo

Učenik

(10)

• »zudo« je muško

Datum registracije: 26.09.2007

• Poruku poslati

1.669

Četvrtak, 22. Juli 2010

Digla je ona rampu odavno,samo sto mi sedimo ispred te rampe (na jedan kamen ili sta vec)i nikako ne ulazimo.Onog trenutka kad budemo resili da predjemo rampu,eto nama super lige.Inace jos prosle godine nam je bilo nudjeno "da nas prevedu preko te rampe",ali mi to nismo hteli,jer sa ove strane rampe su manji troskovi,ne mora da se obnavlja stadion,igracki kadar ne mora da bude nesto posebno...

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

1.670

Četvrtak, 22. Juli 2010

Kad pocinje jesenji deo prvenstva? Gledam na stranici prva liga srbije ali jos nema nikakvih novosti...

zudo

Učenik

(10)

• »zudo« je muško

Datum registracije: 26.09.2007

• Poruku poslati

1.671

Petak, 23. Juli 2010

14. avgust sa Sremom kod nas.

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

1.672

Petak, 23. Juli 2010

Hvala zudo.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

1.673

Petak, 23. Juli 2010

Citirano

Novi Pazar dobio veliko pojačanje u Vladimiru Matiću

Fudbalski klub Novi Pazar dogovorio je saradnju sa nekadašnjim igračom BSK Borča Vladimirom Matićem i on će se već danas staviti na raspolaganje treneru Saši Štrpcu, potvrdio je radiju Sto plus tim menadžer Novopazaraca Sead Brunčević.

Dvadesetsedmogodišnji vezista sa ofanzivnim karakteristikama priključiće se ekipi na pripremama u Sjenici, a u klubu očekuju da će u naredna tri dana zaključiti spisak pojačanja za nastupajuću sezonu u Prvoj ligi Srbije, koja počinje sredinom avgusta.

“Matić je veliko pojačanje, a do nedelje će biti poznato hoćemo li uspeti da dogovorimo saradnju sa napadačom Sašom Bogunovićema iz Novog Sada’’, rekao je Brunčević.

Kao potencijalne prinove na Gradskom stadionu pominju se i štoper Despot Višković koji je prošle sezone igrao u Mađarskoj, kao i vezista Predrag Vujović iz kruševačkog Napretka.

“Postoje neke kombinacije sa našim bivšim članom Viškovićem, kao i sa Vujovićem, ali ništa konkretno ne mogu reći po tom pitanju’’, kazao je Brunčević.

Ekipu Novog Pazara su, ranije, pojačali napadač Miloš Đalac, odbrambeni igrač Ivan Babić, golman Danilo Pustinjaković, dok su se u matični klub vratili Emir Lotinac, Aldin Gurdijeljac, Mirsen Mehmedović, Semir Sadović i Demir Spica.

Klub su napustili Miloš Stojanović(Zlate Moravce, Slovačka), Ivan Ćirka(BASK), Miloš Živković(Jagodina), Nebojša Skopljak, Nebojša Stanojlović, Salih Hamidović, Petar Jokić, Damir Beširović, Dragan Starčević, Nenad Jovanović i Nenad Simić.

Novopazarci će danas u 18 časova, u Sjenici, odigrati kontrolni meč protiv Zlatara iz Nove Varoši.

radio 100+

Inace,posle Srema u prvom klou kuci,sledi gostovanje banatu,pa Napredak kuci pa opet gostovanje Dinamu iz Vranja.......

sarajevo8

Početnik

(10)

Datum registracije: 10.08.2010

• Poruku poslati

1.674

Utorak, 10. August 2010

Pjesma za Vedrana

Ovo je pjesma za mucki ubijenog navijaca Sarajeva-Vedrana Puljica
http://www.youtube.com/watch?v=5bC0ZCwNG9A

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

1.675

Nedjelja, 26. Septembar 2010

Novi Pazar odneo bodove iz Šida, Napredak ponovo izgubio, Sinđelić, Banat i Mladi Radnik sigurni kod kuće

Banat - Zemun 1:0

Jedan od derbija kola, Banat traži nove bodove pred domaćim navijačima. Po jedan pokušaj u prvih pola sata, uglavnom igra između dva kaznena prostora. Banat je brojčano jači jer je isključen kapiten gostiju Slaven Stanković.

Na startu drugog dela, Banat vodi, Grumić je matirao sjajnog Kirovskog koji je nekoliko puta danas spasio svoj tim.

To je bio i konačan rezultat meča, veoma važni bodovi za Banata.

Napredak - Novi Sad 1:2

Napretku su nakon košmarnog starta preko potrebni bodovi. Pod Bagdalom slaba poseta, loše vreme, ali i još gore igre Kruševljana su oterali navijače.

Kruševljani su najbolju šansu imali u finišu prvog dela, kada Punoševac nije realizovao penal.

Drugo poluvreme je donelo bolju igru, Milovac je doveo "kanarince" do prednosti, ali je Josip Projić poravnao rezultat.

Ipak Napredak je izgleda pretplaćen na razočaranja, Đukić ponovo Novosađane dovodi do vođstva. U 90. minutu je poništen gol Punoševca, a sumorna jesen u Kruševcu se nastavlja.

Sinđelić - Bežanija 2:0

Sinđelić u odličnoj formi, posle lake pobede nad Čukaričkim u kupu, na putu su da dobiju i Bežaniju u šampionatu. Načeli su goste na startu i već se nazire pobednik...golove su postigli Marković i Miloš Stanković.

Do kraja se rezultat nije menjao, a Sinđelić je do kraja je Đorđević dobio crveni karton.

Teleoptik - Radnički (S) 0:1

Teleoptik umoran od duela sa "romantičarima" u kupu, ali i pun samopouzdanja pred gostovanje Somboraca. Golman domaćih Nikola Petrović je imao više posla u prvih pola sata.

Prvi su do gola stigli gosti, Dubajić je iskoristio sporost poslednje linije "optičara" i matirao Petrovića.

To je bilo sve na ovom dosadnom meču.

Big Bull - Novi Pazar 0:2

Oko 400 gledalaca u Šidu, prvi meč u istoriji Big Bula i Novog Pazara. Nokaut za Šiđane u prvom poluvremenu, gosti su postigli dva gola i najavili pobedu. Matić sa bele tačke i Đalac su dali golove za Pazarce.

To je praktično i bila presuda za Šiđane, pa bodovi putuju u Novi Pazar.

Mladi radnik - Mladost (L) 3:1

Mladi Radnik je propustio dve šanse preko Vukašinovića, ali je u 36. minutu Nedeljković sa bele tačke savladao Krznarića, nekadašnjeg čuvara mreže Požarevljana.

Pobedu su učinili ubedljivom Lazić i Vukašinović u prvih 15 minuta nastavka, a Lučanci su smanjili pred kraj golom Stevanovića.

Ostali mečevi igraju se sutra.

Sastaju se:

Kolubara - Srem (16:00)
Proleter - Radnički KG
Dinamo - BASK

Na tabeli je vođstvo preuzeo Banat sa 15 bodova, Proleter, BASK i Radnički imaju 14, ali i meč manje
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

1.676

Utorak, 28. Septembar 2010

Može li proći x2 danas u Subotici ?! ;)
Na vatru odgovori vatrom !

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

1.677

Utorak, 28. Septembar 2010

Moze ako se kupi. ;)

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

1.678

Srijeda, 29. Septembar 2010

Spartak u osmini finala Kupa

Fudbaleri Spartaka plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije, pošto su u Subotici u zaostaloj utakmici pobedili ekipu Novog Pazara rezultatom 2:1 (1:0).

Spartak je poveo golom Nemanje Nikolića u 28. minutu, dok je konačan rezultat postavio Vojo Ubiparip u 76. minutu.
U osminu finala prethodno su se plasirali Crvena zvezda, Rad, Srem iz Sremske Mitrovice, Smederevo, Srem iz Jakova, Sinđelić i Niša, Vojvodina, Borac, Teleoptik, Proleter iz Novog Sada, Metalac, Jagodina, Sloboda Sevojno i Kolubara.
U šesnaestini finala treba da se odigra još utakmica između Mladosti iz Apatina i Partizana. Taj duel na programu je 6. oktobra.

Utakmice osmine finala nacionalnog Kupa na programu su 27. oktobra
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

BJH 13

Početnik

(10)

Datum registracije: 08.09.2010

• Poruku poslati

1.679

Četvrtak, 30. Septembar 2010

Da se razumemo, ja sam rekao da bi FK Novi Pazar u prvu ligu mogao da uvede samo Muftija Zukorlic, ne igrajuci za klub vec vodeci ga! Onako uspesno kako vodi sve firme, stranke, i zajednice koje formira i predvodi. Valjda je svima jasno da je on najjaci u Sandzaku. Tome nema potrebe da se Jasmin podsmeva, a taske da brise, osim ako nekog nije sramota od toga? Ja predlazem muftiju za predsednika fudbalskog kluba! Jel ti to nesportski Taske? Ako jeste, ili ti smeta iz nekog drugog razloga, molio bih te da pojasnis pre nego ponovo obrises. Nije to fer ponasanje od tebe. Zahvaljujem.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

1.680

Četvrtak, 30. Septembar 2010

Citirano

Orginalno od BJH 13
molio bih te da pojasnis pre nego ponovo obrises. Nije to fer ponasanje od tebe. Zahvaljujem.

kao sto si objasnio na sta si mislio,i ja sam te tako razumeo,no tako ocigledno nije(verovatno ustvari i jeste)razumeo drugi clan foruma pa je krenuo da se podsmeva.E sad posto sam na ovom forumu 5 godina znam kako to funkcionise te da nisam izbrisao tvoj komentar doslo bi jos 10 slicnih Jasmin-ovom,ja sam reagovao na nacin na koji jesam.

Ne zelim da sirimo ovu temu ovde,ovo je tema Fk Novi Pazar,on ima upravu a vlasnik je grad Novi Pazar i fk Novi Pazar se trenutno takmici u prvoj ligi Srbije te sve sto je u vezi toga i ove uprave mozes komentarisati...
A o tome sta bi bilo kad bi bilo cemo u nekoj drugoj temi,ako i kada bude aktuelna(npr kad bude privatizacija kluba pa mozemo pisat ko bi bio najbolji vlasnik istog)

Novi Pazar u subotu igra protiv Mladog radnika iz Pozarevca,nakon pobede u Shidu protiv Big Bula.

2 korisnika osim vas pregledava ovu temu.

2 Gostiju

Korišteni tagovi

FK, fudbal, Novi Pazar, sport

Social bookmarks