Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

221

Petak, 19. Septembar 2008

Citirano

Orginalno od Tashke

Ovde si previse subjektivan,moras priznati da je imao hrabrosti da je po onakvom vremenu jurcao i pritiskao papucicu gasa vise nego svi ostali.Da je sve u bolidu onda bi i Heiki lako mogao da pretekne Vetela ali nije hteo da rizikuje.

I subjektivan i objektivan. Ima u mojim stavovima malo navijačkih elemenata, ali činjenica je da je McLaren trenutno najbrži, najstabilniji i najpouzdaniji bolid u gridu. Šteta što nije bio tako pouzdan 2005. godine, kad je Raikkonen sa 15. ili 16. dolazio do 2. mesta. To ne treba zaboraviti...
A Hamilton jeste bolji od Heikia, što je pomalo čudno, jer su Finci u globalu najbolji vozači na svijetu (objektivno) :)
我还记得

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

222

Petak, 26. Septembar 2008

Moram prekršiti običaj bez dva posta jedan ispod drugog :)
Zahuktavaju se pripreme i obećanja uoči prve noćne trke u istoriji Formule 1, u Singapuru.
Naravno, niko ne može predvideti ishod dok se bar ne izvoze kvalifikacije. Kimi Raikkonen tvrdi da je još sve otvoreno i da će se svako za sebe boriti za titulu...
Ako neko ima rFactor, evo prilike da se upozna sa stazom:

http://rapidshare.com/files/147133965/Singapore_Day.rar
我还记得

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

223

Petak, 26. Septembar 2008

Citirano

Orginalno od MATRIX
Kimi Raikkonen tvrdi da je još sve otvoreno i da će se svako za sebe boriti za titulu...

Mozes li da navedes izvor gde je to izjavio?
Ja sam na CNN-u video njegovu izjavu da od njega ne zavisi odbrana titule i da je svestan toga da ju je najverovatnije izgubio.

Na prvom treningu u Singapuru Hamilton najbrzi,za njim Massa i Raikonen.

Alonso kaze da navija da Massa postane sampion jer ce u suprotnom to boti Hamilton. :D

Eklston najavljuje da bi i trka u Japanu mogla biti odrzana u nocnom terminu.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

224

Subota, 27. Septembar 2008

Ufff, ne znam tačan link, znam sigurno da sam to negde pročitao, ali to je bilo par dana posle trke u Monzi... Nebitno, nisam čitao poslednje izjave, koje ionako nisu bitne "na terenu", jer kako stvari stoje -ishod ovog šampionata je manje-više izvestan...
我还记得

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

225

Subota, 27. Septembar 2008

Massa storms to first floodlit pole in Singapore

2-gi Hamilton

3-ci Raikonen...............bice zanimljivo :D ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

226

Nedjelja, 28. Septembar 2008

Auu, što je Massa osušio rezervoar! :)) :))
我还记得

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

227

Bice dobra trka. Sigurno , pravo ovo po noci, zanimljivo.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

228

Ja sam se odusevio izgledom trke i nocnim ambijentom. Ovo je ocigledno bio pun pogodak.

www.f1-serbia.com

Citirano

Fernando Alonso ostvario je prvu pobedu ove sezone na VN Singapura. Sjajnom vožnjom Alonso je iskoristio prvi Sejfti Kar i probio se do vrha.

Niko Rozberg zabeležio je fantastičnu drugu poziciju za Vilijams, iako je morao da odradi stop-go kaznu. Hamilton je stigao na cilj treći i tako uvećao svoju prednost u odnosu na Masu.

Felipe Masa je imao dobru trku sve dok nije došlo greške u boksu kada je otkinuo crevo za dolivanje goriva. Nakon toga Masa je pao na poslednje mesto, i nakon nekoliko grešaka nije uspeo da napreduje u poredku.

Očajnu trku Ferarija kompletirao je Kimi Raikonen koji se ponovo osramotio i 3 kruga pred kraj udario u zid. Raikonen je tada bio na petoj poziciji, a sa ovih nula poena Ferarija Meklaren je preuzeo vođstvo u plasmanu.

Robert Kubica i Heiki Kovalainen takođe nisu osvojili poene. Njih dvojica su imali duel na startu, a Sejfti Kar se obojici pokazao kao koban.

Timo Glok je završio odličnu trku stigavši na cilj kao četvrti ispred Fetela i Hajdfelda. Fetela je Glok pretekao nakon prvog restarta trke posle Sejfti Kara. Kultard se takođe našao u poenima a na samoj trci je jako dugo odolevao naletima Luisa Hamiltona koji nije uspeo da ga obiđe.

Poen Nakadžime u Vilijamsu kompletirao je odličan vikend za ovaj tim, koji možda izlazi iz duge krize koja je pogodila ekipu u sredini sezone.

Više informacija sledi.

Pos Driver Team Time
1. Alonso Renault (B) 1h57:16.304
2. Rosberg Williams-Toyota (B) + 2.957
3. Hamilton McLaren-Mercedes (B) + 5.917
4. Glock Toyota (B) + 8.155
5. Vettel Toro Rosso-Ferrari (B) + 10.268
6. Heidfeld BMW Sauber (B) + 11.101
7. Coulthard Red Bull-Renault (B) + 16.387
8. Nakajima Williams-Toyota (B) + 18.489
9. Button Honda (B) + 19.885
10. Kovalainen McLaren-Mercedes (B) + 26.902
11. Kubica BMW Sauber (B) + 27.975
12. Bourdais Toro Rosso-Ferrari (B) + 29.432
13. Massa Ferrari (B) + 35.170
14. Fisichella Force India-Ferrari (B) + 43.571
15. Raikkonen Ferrari (B) + 4 laps
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

229

Ove godine nece Hamilton da osvoji titulu vec ce licno Massa i Raikonen da mu je gurnu u ruke o| o| o|

Massa je bio odlican,i u kvalifikacijama gde je oduvao protivnike za vise od pola sekunde prednosti,ali i u trci gde je kontrolisao sve do onog udesa onog Pike-a i odlaska u box...ostalo je za ;( ;( ;( ;(

Kimi nije propustio priliku da se jos jednom potpise na zid,pokazujuci jos jednom da je u slaboj formi i velikoj krizi

Svaka cast Alonsu i ekipi koja je imala odlicnu taktiku,Rozbergu je mesto palo u krilo kao i usotalom i ostalima.
ova sezona je zaista jedna od najuzbudljivijih,i ulazi u istoriju po mnogim desavanjima u njoh,najmladji pobednik,prva nocna trka,mozda prvi crnac sampion...a mozda i prvi Brazilac nakon Senne da postane sampion...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

230

Citirano

Orginalno od Tashke
Ove godine nece Hamilton da osvoji titulu vec ce licno Massa i Raikonen da mu je gurnu u ruke o| o| o|

POŠTOVANJE ZA OVO! U jednoj rečenici si opisao stanje na terenu! Respect! (o)
我还记得

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

231

Ponedjeljak, 29. Septembar 2008

Ovako:

Kimmi definitivno otpada.

Massa ima dobrih izgleda, ali ce mu trebati jedna One-Two Victory, i jedna pobeda bez one-two, sto nije nemoguce.Kombinacija ima mali milion, najbolja ( komb ) bi mu bila jednu trku Hamilton da ispadne.

Hamilton, izvozio skolski bez rizika, sakuplja sto vise poena..........pametno.

Sada danasnja trka..............ah Pike Pike X(

Mozemo se mi ljutiti, ali i on nije hteo da ima udes.Ali sta je tu je.

Massa startovao odlicno, napravio solidnu razliku, Hamilton je bio nekoliko krugova na muci ( pre udesa ) jer mu se Kimmi strahovitom brzinom primicao.Sto je moglo rezultirati gubljenjem druge pozicije.Ali se desilo ono sto se desilo.

Ostalo znate :D

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

232

Tuzno je danas bilo gledati scenu kako Massa krece sa iscupanim crevom...

Kako se to ne desi onom ionako maleru Kimiju :D

Ferrari je sada izgubio prvo mesto i u konkurenciji konstruktora...
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • Haos.jpg

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

233

Ne govorim o ovim sada situacijama, ali ljudi ne mozete stalno kada Raikonen ili Masa lose prodju okriviti srecu. Nije tako, vec priznajte za vise od 50 posto su sami krivi.

Evo za Massu, hajde onde IPAK nisam siguran ko je kriv, on ili onaj sto mu pokazuje kada da krene. Mnogi ce optuziti onog momka, ja kazem nisam siguran, a Raikonen je sto posto sam kriv, za svoje udaranje u zid.
Pa gde je krenuo da preskace one ivicnjake. pogodi jedan pa malo drugi i izgubi kontrolu. Neki ovde da je to Hamilton uradio, ne znam sta bi radili.

Ali ono sto je vazno je to , da je konacno moj pulen POBEDIO.

Sve cestitke Fernandu Alonsu.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

234

Utorak, 07. Oktobar 2008

Svetska automobilska federacija (FIA) izbacila je iz kalendara za 2009. godinu trku za Veliku nagradu Kanade u Montrealu, što znači i da je severnoamerički kontinenet ostao bez organizacije takmičenja u Formuli 1.

Umesto kanadskog Gran prija na stazi Žil Vilnev, sledeće sezone u tom terminu voziće se trka za veliku nagradu Ujedinjenih Arapskih Emirata u Abu Dabiju.

Kanada je tako prvi put od 1987. godine ostala bez trke "najbržeg cirkusa".

Prošle sezone bez trke ostale su i Sjedinjene Američke Države, koje su organizovale takmičenje na kružnoj stazi u Indijanopolisu.

FIA je saopštila da se će 2009. godine voziti 18 trka u F1 šampionatu.

Nova sezona počeće 29. marta 2009. u Australiji, a završiće se 15. novembra u Abu Dabiju.

Mondo

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

235

Srijeda, 08. Oktobar 2008

Evo i Kalendara za 2009

*

Thursday 26 March - Sunday 29 March
Australian Grand Prix - Melbourne
*

Friday 3 April - Sunday 5 April
Malaysian Grand Prix - Sepang
*

Friday 17 April - Sunday 19 April
Bahrain Grand Prix - Manama
*

Friday 8 May - Sunday 10 May
Spanish Grand Prix - Montmelo
*

Thursday 21 May - Sunday 24 May
Monaco Grand Prix - Monaco
*

Friday 5 June - Sunday 7 June
Turkish Grand Prix - Istanbul
*

Friday 19 June - Sunday 21 June
British Grand Prix - Silverstone
*

Friday 26 June – Sunday 28 June
French Grand Prix - Magny-Cours
*

Friday 10 July - Sunday 12 July
German Grand Prix - Hockenheim
*

Friday 24 July - Sunday 26 July
Hungarian Grand Prix - Budapest
*

Friday 21 August - Sunday 23 August
European Grand Prix - Valencia
*

Friday 28 August - Sunday 30 August
Belgian Grand Prix - Francorchamps
*

Friday 11 September - Sunday 13 September
Italian Grand Prix - Monza
*

Friday 25 September - Sunday 27 September
Singapore Grand Prix - Singapore
*

Friday 9 October - Sunday 11 October
Japanese Grand Prix - Fuji
*

Friday 16 October - Sunday 18 October
Chinese Grand Prix - Shanghai
*

Friday 30 October - Sunday 1 November
Brazilian Grand Prix - Sao Paulo
*

Friday 13 November - Sunday 15 November
Abu Dhabi Grand Prix - Abu Dhabi

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

236

Petak, 10. Oktobar 2008

Raikonen: Pomoći ću Masi

Citirano

Kimi Raikonen neće odbraniti titulu, ali će nastojati da pomogne klupskom drugu iz Ferarija, Felipeu Masi, da pretekne lidera iz Meklarena, Luisa Hamiltona, ali i da ekipi donesu trijumf u generalnom plasmanu konstruktora.
.
.
.

U Ferariju veruju da će na stazi videti "kolegijalnost", odnosno da će, ukoliko zatreba, Raikonen pustiti Masu, koji se sa Hamiltonom bori za prvo mesto.

"Ja ću da vozim svoju trku, a on svoju. Ekipa očekuje da osvoji obe titule i znam šta se od mene očekuje. Felipe treba da dobije trku i trebalo bi da mu pomognem, ali se nikako ne može predvideti kako će se trka odvijati", podvukao je Kimi Raikonen.

U generalnom plasmanu vozača vodi Hamilton sa 84 boda, prate ga Masa sa 77, Kubica sa 64, Raikonen sa 57, Hajdfeld sa 56, Kovalainen sa 51...

U generalnom plasmanu konsktruktora Meklaren (135) ima bod prednosti u odnosu na Ferari (134), sledi BMW Zauber (120)...

Mondo

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

237

Nedjelja, 12. Oktobar 2008

Vec za nekoliko sati na stazi Fudzi u Japanu sa pol pozicije ce krenuti Hamilton,iza njega Raikonen,onda Heiki i Alonso a tek na petom mestu Massa...

Massi je sutra potrebno jedno od dva cuda da se dese pa da zavrsi trku ispred Hamiltona,ili da ga Kimi na startu pretekne i koci dok Massa ne zaobidje Alonsa i Heikija,ili da Hamilton ne zavrsi trku(a i ovde bi mogo Kimi da mu pomogne,da ga malo "gurne") :D

Trka je u pola 7 ujutru po nasem vremenu,sto je dobro te je necu gledati,a ako se neko cudo ipak desi onda ima repriza trke u pola 7 uvece na Foxu pa je onda mogu natenane pogledati i uzivati... :]

dopuna :

Španski "As" tvrdi da će Fernando Alonso sigurno preći iz francuskog u italijanski tim(Ferrari) po završetku tekuće sezone.

Prema saznanjima tog sportskog dnevnika, bivši dvostruki šampion Formule 1 će u Ferariju zameniti Kimija Raikonena, koji će, prema istim izvorima, napustiti ekipu.

Mondo

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

238

@Tashke, kod Alonsa se to nikad ne zna, a i u Ferrariju su nedavno potvrdili da ne planiraju promenu vozača... -niti Kimi planira promenu tima. Alonso je extra vozač, tu nema dileme. Al mogli bi Massu najurit umesto Kimija!
Ma, to će se sve znati za vreme zimske pauze. Biće dosta transfera, izgleda.
Što se tiče današnje trke: IDEALNA TROJKA! Toliko... :)

A onaj Hamilton, NO COMMENT X( X( - a Massa kao tetkica :O
I TO MI NEKI ŠAMPIONI?!?!?!
MATRIX je dodao/la ovu sliku:
  • Japan.JPG
我还记得

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

239

Nemoj Matrix-e zaebavat bogati

Massa :klanja: :klanja: :klanja: :klanja:

Za razliku od Kimija koji se sklonio Hamiltonau na startu iako ga je pretekao na samom startu,Massa mu je ocitao lekciju i pokazao Hamiltonu da nije na kartingu i da nije sam na stazi!I respect za to! :klanja: :klanja: :klanja:

Kimi treba da se penzionise,jer 15 krugova nije mogao da zaobidje Kubicu iako je imao bolji,tj brzi bolid.

2 kruga pre kraja Massa je fantasticno preshao Webera sa unutrasnje strane i uspeo da osvoji bod iako ga je mnogo kostao onaj incident sa Burde-om kada je ovaj izlazio iz boxa.

Alonsu kapa dole,ali i ekipi Reno na odlicnoj,tj fantasticnoj taktici.Alonso se ovim dvema pobedama dobro preporucio i digao sebi cenu preda sledecu sezonu.Mislim da ce sigurno preci u neki drugi tim,mada,i Reno na momente pokazuje da ima potencijala...
Kubica se posle ove trke dosta primakao borbi za titulu,zaostaje samo 12 bodova 2 trke pre kraja.

Sledeca trka VN Kine vec sledece nedelje.
Steta sto Massa nije vise smanjio prednost Luisa,kakav bi to bio podvig,Osvojiti titulu u Brazilu,pred freneticnim navijacima,prvu za Brazilca posle legendarnog Senne...nadam se da ce to biti kraj ove fantasticne sezone i da ce Massa proslaviti titulu u Brazilu,na Interlagosu...

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

240

Citirano

Orginalno od Tashke
kakav bi to bio podvig,Osvojiti titulu u Brazilu,pred freneticnim navijacima,prvu za Brazilca posle legendarnog Senne...nadam se da ce to biti kraj ove fantasticne sezone i da ce Massa proslaviti titulu u Brazilu,na Interlagosu...

Pa... ni to ne bi bilo loše, a onda neka on i Hamilton fino idu u Nascar, pa se da onako surovih, neprefinjenih vozačkih emocija kuckaju sa Montoyom.
我还记得

Social bookmarks