Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

61

Subota, 10. Maj 2008

Vala znaš šta, uopšte mi nije žao zbog povlačenja Super Agurija. Formula 1 je elitno takmičenje, a bez OGROMNOG budžeta timovi tu nemaju šta da traže!
Najveće budžete a i najbolje predispozicije imaju fabrički timovi, sa svojim razvojnim platformama,
kao što su Ferrari, BMW, Meklaren-Mercedes, Toyota, Honda...
Jeste da neki od ovih timova ostvaruju loše rezultate,
ali ipak imaju sopstvene razvojne projekte, što daje neku nadu. Najbolji primer za to je BMW. Da li ste znali da su još prošle godine nabavili jedan od najjačih super računara današnjice, namenjen simulacijskim testovima. Ovaj super-računar zasnovan je čak 1.024 jezgra Intelovih Dual Core procesora Xeon 5160, poseduje 2.048 GB osnovne memorije i hard-disk sistem zapremine 15 TB, a maksimalna brzina obrade podataka, odnosno maksimalna računarska snaga 12.228 GFLOPS (gigaflopsa), te je prema TOP500 listi super-računara “Albert” najbrži u Evropi u svom segmentu i 60. u ukupnom plasmanu.
Eto, trud se ostvario, ali to može upaliti SAMO fabričkom timu!
Kakve rezultate možete očekivati od timova koji kupuju
tuđe bolide? Mislim na Red Bull, na primer. Uvek srednja klasa!
我还记得

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

62

Subota, 10. Maj 2008

U petu trku ovogodišnjeg šampionata Formule 1, koja se u nedelju vozi za Veliku nagradu Turske, sa prve pozicije krenuće pilot Ferarija Felipe Masa koji je ostvario najbolje vreme u subotnjim kvalifikacijama.

Iza Brazilca se plasirao tandem Meklaren-Mercedesa, Heiki Kovalainen - Luis Hemilton , dok će se četvrtog mesta krenuti lider prvenstva i aktuelni vlasnik titule, Kimi Raikonen u bolidu Ferarija.
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • masa.jpg
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

63

Subota, 10. Maj 2008

Citirano

Orginalno od Tashke
Iza Brazilca se plasirao tandem Meklaren-Mercedesa, Heiki Kovalainen - Luis Hemilton , dok će se četvrtog mesta krenuti lider prvenstva i aktuelni vlasnik titule, Kimi Raikonen u bolidu Ferarija.

Ovo je ono sto se trazi ( Kimmi 4-ti ) razlog je prost, bice preticanja.Samo mislim da ce Kimmi na samom startu preci jedan Mclarenov Bolid, a mozda i oba :D

Kako bilo ceka nas zanimljiva trka!
" Bilen alemlere rahmettir "

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

64

Nedjelja, 11. Maj 2008

Pobednik danasnje trke u Istanbulu je Felippe Masa koji treci put uzastopno pobedjuje na stazi u Turskoj.
Drugi je bio Hamilton a treci Raikonen koji je napravio na samom startu gresku koja ga je i kostala drugog a mozda i prvog mesta.

Sve cestitke Hamiltonu koji se kao lav borio sa dva Ferarija,uspeo i da predje Massu ali je taktika ipak bila presudna sto se Ferrarija tice.

Barikelo je obelezio jedan veliki dogadjaj za njega,257 trka je izvezao,svak mu cast..

Na tabeli
Raikonen prvi sa 35 bodova
Masa i Hamilton sa istim brojem bodova,po 28
  • barikelo_masa_turska.jpg
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

65

Ponedjeljak, 12. Maj 2008

Poštovanje za Hamiltona! Tashke je u pravu, borio se kao lav! Svaka čast! Dobra trka!
hehe! Negde pročitah komentar, mislim da je na b92, kaže: "Sultan Massa - svetska klasa". (o)
BMW-i doooobri, ali nikako da ono muški priprete Ferrariju i Meclarenu.
我还记得

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

66

Ponedjeljak, 12. Maj 2008

Citirano

Orginalno od Tashke
Sve cestitke Hamiltonu koji se kao lav borio sa dva Ferarija,uspeo i da predje Massu ali je taktika ipak bila presudna sto se Ferrarija tice.

Ja bih pre rekao sve cestitke Massi koji je zadrzao hladnokrvnost tokom cele trke.A sto se tice preticavanja..........ma dajte ljudi, nemojte mi pisati kao neka deca od po 5-godina !!!

Ferrari je ove godine Dream Team............A dokaz toga vam je koliko je Massa bio tezi na startu u odnosu na Hamiltona.Umoran sam odoh na spavanje.......to be continued....

" Don't try too Follow me " :D

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

67

Utorak, 13. Maj 2008

Citirano

Orginalno od annonimus
Ja bih pre rekao sve cestitke Massi koji je zadrzao hladnokrvnost tokom cele trke.A sto se tice preticavanja..........ma dajte ljudi, nemojte mi pisati kao neka deca od po 5-godina !!!

Ene hladnokrvnost,znaci treba da mu cestitamo zbog toga sto nije izleteo sa staze od besa nakon sto ga je Hamilton pretekao??
Nemo zezat,sto ne ide,ne ide.

Koliko god da je Ferari bio tezi u onom trenutku,ono je aposlutno Massina greska,jer Meklaren(bas zbog te superiornosti o kojoj pricas)ne moze Ferari da pretice ni kad je razlika u masi 100l a kamoli 20-tak kolika je tad bila. ;)

Sumaher mu ne bi dao najmanje 3 kruga da ga obidje i to sa gumama za kisu... :]

P.S.Jesam,sentimentalan sam,i jos uvek ne navijam ni za koga... ;(

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

68

Utorak, 13. Maj 2008

Citirano

Orginalno od Tashke
Meklaren(bas zbog te superiornosti o kojoj pricas)ne moze Ferari da pretice ni kad je razlika u masi 100l a kamoli 20-tak kolika je tad bila. ;)

Sumaher mu ne bi dao najmanje 3 kruga da ga obidje i to sa gumama za kisu... :]

@Taki smanji malo :D

I nemoj pominjat " Caisera " , mnogo je njih alergicno na njega...........:D :))

P.S

Fali mi Sandokan na Forumu, jes zimi ti :D ;)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

69

Subota, 24. Maj 2008

Kvalifikacije, VN Monaka:

1. Felipe Masa (Ferari) 1min 15.787sek.
2. Kimi Raikonen (Ferari) 1:15.815
3. Luis Hamilton (Meklaren) 1:15.839
4. Heiki Kovalainen (Meklaren) 1:16.165
5. Robert Kubica (BMV) 1:16.171
6. Niko Rozberg (Viliams) 1:16.548
7. Fernando Alonso (Reno) 1:16.852
8. Jarno Truli (Tojota) 1:17.203
9. Mark Veber (Red Bul) 1:17.343
10. Dejvid Kultard (Red Bul) 1:15.839

Sutra trka,14h,Tv Fox

Vest:
Fernando Alonso, vozač Renoa, voziće Ferarijev bolid od 2010.

Španac je u Reno stigao iz Meklarena, sa kojim je osvojio dve titule prvaka, a ove sezone postiže razočaravajuće rezultate. Do sada je osvojio samo devet bodova.

Zato najmlađi šampion u istoriji Formule 1 već razmišlja o promeni ekipe, a nije neobično da piloti sklapaju poslove godinama unapred.

Tako se dve godine unapred govorilo o Raikonenovom dolasku u Ferari, a i sam Alonso je posao sa Meklarenom sklopio 2005, a priključio se timu 2007.
  • Interesting.jpg

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

70

Nedjelja, 25. Maj 2008

E baš svaki put se iznerviram kad gledam trku u Monaku!
Ova "staza" nije ni za karting trke a kamoli za F1! Ponižavaju najbrže vozače na 4 točka.
Što se tiče trke, Kimi KONAČNO onaj stari - BAKSUZ!!! Čini mi se da nije kriv za onaj udes kojim je sebe i Sutila izbacio iz poena, izgubio je kontrolu nad bolidom.
我还记得

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

71

Nedjelja, 25. Maj 2008

Citirano

Orginalno od MATRIX
Ova "staza" nije ni za karting trke a kamoli za F1! Ponižavaju najbrže vozače na 4 točka.
Što se tiče trke, Kimi KONAČNO onaj stari - BAKSUZ!!! Čini mi se da nije kriv za onaj udes kojim je sebe i Sutila izbacio iz poena, izgubio je kontrolu nad bolidom.

Ovo u celosti potpisujem.

Sto se tice Ferrarijevog dvojca, losa taktika do koske!A glavni krivac toga je Massa, kada je na samom startu blokirao Kimmija i pri tome dozvolio Hamiltonu da izbije na drugoj poziciji.Jos bih izdvojio Prekrasne voznje,Roberta Kubice,Adrijana Sutila ( A few tears came out as the adrenaline was high - I just can't explain it. ) mlado momce, ima jos vremena za njega, i Sebastijana VeTTela koji je startovao sa 19-te pozicije azavrsio trku kao 5-to plasiran......well done boys (o) (o) (o) (o)

Datum registracije: 15.05.2008

• Poruku poslati

72

Ponedjeljak, 26. Maj 2008

Citirano

Orginalno od annonimus

Citirano

Orginalno od MATRIX

Ovo u celosti potpisujem.

Sto se tice Ferrarijevog dvojca, losa taktika do koske!A glavni krivac toga je Massa, kada je na samom startu blokirao Kimmija i pri tome dozvolio Hamiltonu da izbije na drugoj poziciji.Jos bih izdvojio Prekrasne voznje,Roberta Kubice,Adrijana Sutila ( A few tears came out as the adrenaline was high - I just can't explain it. ) mlado momce, ima jos vremena za njega, i Sebastijana VeTTela koji je startovao sa 19-te pozicije azavrsio trku kao 5-to plasiran......well done boys (o) (o) (o) (o)

Nije imao veze Massa sa Raikkonenom na startu. Kimi je lose startovao. Hamilton ga je prestigao vec posle par metara a da je bilo vise mesta i Kovalainen je imao sansi. U tom trenutku sam pomislio da je zaboravio da upali 'launch mode' da bi se razuverio toga citajuci njegovu izjavu posle.
Odmah se videlo da ce to da bude frustrirajuci dan za Kimija. Prvo mu nisu stavili gume 3 minuta pre pocetka trke, vec su 'kupovali vreme' kako bi u poslednjoj sekundi ostavili intermediate.
Onda su promenili taktiku na sred trke i poverovali da ce pasti ponovo kisa i tako prosto izvrsili samoubistvo.
A ono na kraju je primer kako se 'lost control of the car under braking'. Nije do njega. Probao je kasnije da napravi korekciju ali se odmah videlo da zadnji kraj 'igra' vise nego sto sme.
Zao mi Sutila, bio je moralni pobednik trke.
Setite se Vettela prosle godine. Slicna situacija.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

73

Ja neznam za vas, ali ja sam ucoso gledajuci. Najjaca trka je u Monaku. Uske ulice, sanimljivo 500. BIlo svega, nisu ko one trke gde celu , ali celu trku nemas jedno pravo preticanje. I ako ga ne volim previse , odusevio me je Hamilton. Zao mi sto Kubica ne pobedi. Zao mi Zutila, zasluzio je peto mesto.

Ali mi najvise zao mog ljubimca Alonsa. Steta.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

• Poruku poslati

74

Zao ti Alonsa ? o| o| o| Ja davno vecu glupost nisam video da je neko uradio. Tako iskusan vozac da proba da prestigne Hajdfelda u krivini gde se vozi 50 km/h po kisi... o| o| o|

Sve sto vise i vise gledam F1 vise se divim Raikkonenu. Fantasticna kontrola bolida kod onog udesa na kraju. Da je bio neko drugi, moglo je mnogo gore da se zavrsi.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

75

Citirano

Orginalno od Machiavelli
Sve sto vise i vise gledam F1 vise se divim Raikkonenu. Fantasticna kontrola bolida kod onog udesa na kraju. Da je bio neko drugi, moglo je mnogo gore da se zavrsi.

On je postao moj Pulen, jos davno i davno...........Ali dok je bio Shumacher na stazi niko nije mogao da preuzme njegovo prvo mesto.

@Jahja

A sto se tice trke u Monaku, i nije neka, vise je zbog prestiza a manje zbog sporta.Mnogo bolje su Monza, Interlagos, Indijanapolis ( nema je vise ) i red drugih da ih ne nabrajam.Sve u svemu Sampionat je sve bolji i bolji.Samo se pitam dali ste uocili koliko je Kovalainen Malerozan u Mclarenu................slicno kao i Kimmi kada je vozio za njih!

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

76

Utorak, 27. Maj 2008

Kimi Raikonen ce biti novi stari sampion formule 1!!!!! (o) (o)
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

RoyDin

Učenik

(10)

• »RoyDin« je muško

Datum registracije: 22.04.2008

• Poruku poslati

77

Utorak, 27. Maj 2008

ooooooo

Gaaassas Kimi (o) (o) (o)
Svaka moć u svijetu počinje kao moralna čvrstina.
Svaki poraz počinje kao moralno zakazivanje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

78

Srijeda, 28. Maj 2008

@ annonimus : tebra,izgleda da cemo ti i ja opasno da se raspravljamo u ovoj temi,veruj mi,nece ti bit potreban sandokan :D

Ja Ne navijam za Kimija,potpuno me razocarao,on nije za Ferrari,Massa mi je trenutno vozac koga podrzavam i koga bih voleo da vidim kako na kraju sezone prvi prolazi kroz cilj. :]

O svemu ovome podrobnije za nekoliko dana,nemam sad vremena...
Sve su svemu bice ovo jako zanimljiva sezona cim se cak 4 vozaca bore za tiutlu...jos uvek...

• Poruku poslati

79

Četvrtak, 29. Maj 2008

A sto te Kimi razocarao?
Kimi nema kvalitet za Ferrari ? :klanja:

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

80

Četvrtak, 29. Maj 2008

Ne mogu da verujem!!! KIMI NIJE ZA FERRARI?!
E vala ništa žešće nisam čuo još od kad su prošle
godine za Massu govorili da će biti šampion!
Massa nije lik za šampiona, i ne mogu da verujem da ima ljudi koji ga porede sa Senom (valjda samo zato što je Brazilac).
Ice-man je najveći talenat u F1,
ali ujedno i najveći baksuz u tom cirkusu. Mada, prošle godine u Interlagosu mu se sve vratilo na gomilu, hehe!
我还记得

Social bookmarks