Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

81

Četvrtak, 29. Maj 2008

Razocaro vas ALonso, a nije vas razocaro Kimi. Stvarno mislite da su ono uvek bili maleri. I da nije kriv. Pa bar za 50 posto je kriv.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

82

Četvrtak, 29. Maj 2008

Jes, kao u VN Evrope 2005., 600 metara pred cilj,
puče mu držač točka (to zbog onih preglupih propisa o ne-menjanju guma), i pobedi Alonso.
Najveći krivac za odustajanja je bio Meclaren, uvek je imao
brz ali nepouzdan bolid.
Dobro, hajde, priča se da Kimi haje da cugne po koju votku X( , pa i to ima uticaja. Al mislim da mu je sad to ugovorom zabranjeno...
我还记得

Datum registracije: 15.05.2008

• Poruku poslati

83

Četvrtak, 29. Maj 2008

Kimi ima jedan izuzetno specifican stil voznje. Nesto slicno Hamiltonu sad. I dok je vozio tako nije osvojio championship. Trebala mu je godian da se privikne u Ferrari i tek je posle 20 trka rekao da je prvi put pogodio set-up kakav on hoce. To je ona trka u Barseloni cini mi se.
A za one kolapse je pre svega McLaren kriv ali i Kimi jer je preteravao nekad. Ali i dalje je najjace ono da je Massa bolji :rolleyes:

A Ferrari spokesman has rubbished strong rumours that Fernando Alonso has signed a preliminary agreement to switch to the Italian team in 2010.

The rumour about the former double world champion, who currently drives for Renault, was heard more than once in the Monte Carlo paddock last weekend.

The German publication Auto Motor und Sport, however, quoted a Ferrari spokesman as saying the speculation is "absolute nonsense".

Paddocktalk

---------------------------------------------------------------

Wednesday 28 May at 17:24 : Adrian Sutil has confirmed that reigning world champion Kimi Raikkonen apologised to him in person after punting him out of a career-high finish at Monaco.

Raikkonen, 28, was quoted in the official Ferrari post-race document last Sunday as saying he felt "sorry for Sutil".

The Force India driver, who broke down in tears after retiring from fourth place in the closing stages of the prestigious Monte Carlo race, confirmed: "Yes, Kimi did apologise to me.

"After the race he came to me and said 'I'm sorry, I'm really sorry'," the 25-year-old German told the Indian news agency PTI.

"Anyway, it's racing and incidents like this do happen," Sutil, who has otherwise struggled to shine so far in 2008, added.

Raikkonen was excused by the stewards for losing control of his Ferrari exiting the tunnel, but less forgiving was Force India team owner Vijay Mallya.

Onestopstrategy

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

84

Nedjelja, 01. Juni 2008

8.06. se vozi VN Kanade. Kažu da će biti kiše :(
Nadam se da će Kimi ponoviti uspeh iz 2005. god.
Inače mi se ta sviđa samo zbog najmanje dva dobra mesta za preticanje.
Evo par informacija:

Staza je napravljena:1978. godine
Prvi F1 GP se održao:30.10.1978. godine
Ukupno održanih Velikih nagrada: 29
Kapacitet staze: oko 100.000
Dužina staze:
4.361 km
Broj krugova:
70 (305.270 Km)

Broj krivina:
12 (levih:5) (desnih:7)

Top brzina:
348 Km/h

Najbrži krug:
R. Barrichello - 1'13''622
(2004, Ferrari)

Rekord pol pozicije:
R. Schumacher - 1'12''275
(2004, Williams)

Pol pozicija 2007:
L. Hamilton - 1'15''707
(McLaren)

Postolje 2007:
1. L. Hamilton
2. N. Heidfeld
3. A. Wurz
MATRIX je dodao/la ovu sliku:
  • 59730.jpg
我还记得

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

85

Nedjelja, 01. Juni 2008

KIMI

KIMI RAIKONEN POBEDJUJE.DEFINITIVNO JE NAJBOLJI!!!!
(o)
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

86

Nedjelja, 01. Juni 2008

Ne pobeđuju uvek najbolji,
that's the problem...
Priča se da BMW obećava ludnicu u Kanadi! :D
-samo se nadam ne kao prošle godine (udes Kubice).
我还记得

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

87

Ponedjeljak, 02. Juni 2008

matrix detaljno prati karavan formule 1.svaka cast.za pohvalu!!! (o)

• Poruku poslati

88

Citirano

Orginalno od MATRIX
Ne pobeđuju uvek najbolji,
that's the problem...
Priča se da BMW obećava ludnicu u Kanadi! :D
-samo se nadam ne kao prošle godine (udes Kubice).

Pa da. Realno od njih se i ocekuje da tu budu jaki. Imaju oni jak paket samo moraju isto kao i Ferrari da napreduju na sporijim stazama.
Mene najvise brinu price o povlacenju Raikkonena na kraju sledece godine ;(

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

89

Aha, i ja sam čuo da će da se povuče, i potpuno ga razumem.
Ostvario je cilj, još samo da odbrani titulu i ostvario je snove :D
Doduše, on polako odlazi u stariju klasu, možda prepusti kokpit Alonsu (priča se da će Alonso 2009. god. MOŽDA preći u Ferrari, ili 2010., ne znam tačno).
我还记得

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

90

Vezano za Kimija, evo sta njegov najbolji drug kaze:

" On samo uziva dok vozi na stazi, a ostali glamur tog sporta mu uopste nije bitan "

Nije ni cudo sto ga zovu ICEMAN

A sta se tice tih kombinacija.........Alonsa i ostalih, po meni za Ferrari nojbolji izbor je Sebastijan VeTTel........mlad + Nemac, i da ne zaboravim Massu bih penzionirao........nije momak za sampiona!
" Bilen alemlere rahmettir "

• Poruku poslati

91

Utorak, 03. Juni 2008

Uvek sam ostao zamisljen nad postom u kojem neko kada hoce nesto da naglasi, napise to velikim slovima. Ti si sad napisao VeTTeL. :P

Ferrari je opisao ovo sa Alonsom kao 'nonsense' a i poznato je da di Montezemolo ne voli bas Alonsa.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

92

Utorak, 03. Juni 2008

@Machiavelli

Lepa asosocijacija tt :P A sto se tice njega, mali poseduje rekord kao najmladji pilot koji je osvojio poene u F1 Trkama.Sto po meni je dobar predznak da od njega moze biti mnogo dobar pilot, naravno u dobroj Ekipi i dobrom Bolidu.

Alonso ma....
" Bilen alemlere rahmettir "

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

93

Utorak, 03. Juni 2008

Ih, osvojio poen nakon onog haosa u Indiaonopolisu (čini mi se), zahvaljujući bezbrojnim odustajanjima vozača ispred. Ali ne poričem, čim je u društvu najboljih, i on je među najboljima. Ma, kad malo bolje razmislim, svi su oni dobri vozači 8) , neke samo bolidi zezaju.
我还记得

sanelah

Učenik

(10)

• »sanelah« je žensko

Datum registracije: 29.04.2008

• Poruku poslati

94

Utorak, 03. Juni 2008

Kimi je naj-naj!Za mene naravno!Selam-Sarajevo! (o) (o)
vozdrica ;)

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

95

Srijeda, 04. Juni 2008

Satelitske slike staza u Formuli 1:

http://f1gmap.googlepages.com/f12008.html

Fantastično! (o)

- Ako negde ugledate Schumachera, javite :P
我还记得

• Poruku poslati

96

Srijeda, 04. Juni 2008

Citirano

Orginalno od MATRIX
Ih, osvojio poen nakon onog haosa u Indiaonopolisu (čini mi se), zahvaljujući bezbrojnim odustajanjima vozača ispred. Ali ne poričem, čim je u društvu najboljih, i on je među najboljima. Ma, kad malo bolje razmislim, svi su oni dobri vozači 8) , neke samo bolidi zezaju.

Zar nije zadnjih 5-6 vozaca tu zato sto dolaze iz jakih zemalja ?? :rolleyes:

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

97

Srijeda, 04. Juni 2008

u pravu si machkiaveli....za fince i nemce se zna da su tradicionalno dobri vozaci...finci recimo godinama dominiraju na stazama wrc sampionata u rally/ju...o nemcima je suvisno i trositi reci..ali,postoji nekolicina vozaca iz mocnih zemlja,koji namaju kvalitet za voznju u karavanu formule 1 :rolleyes:

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

98

Četvrtak, 05. Juni 2008

Citirano

Orginalno od kralj sevdaha
...ali,postoji nekolicina vozaca iz mocnih zemlja,koji namaju kvalitet za voznju u karavanu formule 1 :rolleyes:

Na primer?
Možda Japanci, hehe!
Ljudi, treba kontrolisat one 'aždahe' od skoro 750 konja!
Dobro, ima i boljih vozača koji nisu našli mesto u F1, priznajem. Ne znam šta Coultard više traži tamo, ili previše agresivni Takuma Sato, ali previše je reći da tamo ima neki 'loš' vozač.
Uzgred, većina njih su dečica za vozače WRC-a, iako je teško uporedit ove 2 kategorije...
我还记得

• Poruku poslati

99

Četvrtak, 05. Juni 2008

VB, Finska, Brazil, Poljska, Nemacka, Australija, Spanija, Italija, Japan, Francuska. To su zemlje iz kojih dolaze vozaci. Nadjite mi jednu slabiju zemlju. Nema je.

Ovo je najvise ovako jer je F1 papren sport. Tamo imaju vec staze i deca ved od 5-6 godina pocinju da voze karting.
Pogotovu u zemljama petice. Iza njih staju gigantske multi-nacionalne kompanije i imaju pare. Najboljim vozacima to ne treba jer vec imaju svoje sponzore. Tako da F1 realno treba da ima 14-15 vozaca koji su tu zahvaljujuci sebi a ne drzavi. Ovako oni moraju da traze po svetu jos vozaca koji ce doneti lovu. Bernie Eccleston je to, masina za novac.
A kod ovih 'manjih' zemalja npr. Poljske, stane cela vlada iza tebe i eto ti.
To me podseti ko u Gimnaziji. Hoce da otvore 8 odeljenja a samo 5-6 zadovoljava kriterijum i onda uzimaju djake iz drugih skola kako bi popunili.

Npr. Zasto Sebastijan Burde vozi F1 u 28 godini kad je vec dominirao ostalim serijama par godina unazad ? Jer nije dovoljno atraktiva i ne eksponira se u javnosti. Kapitalizam bato.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

100

Četvrtak, 05. Juni 2008

Ovo si potpuno u pravu, stvarno! Evo Schumacherov sin vozi karting takmičenja, mislim da je u Španiji nedavno bio tek 8., ali garatujem ti da ima sigurno mesto u F1 čim napuni 18 ili 19 godina.
Osim talenta, potrebno je i MNOGO novca, što opet talenti u slabije razvijenim zemljama ne mogu sebi priuštiti.
F1 je privilegija bogatih i talentovanih a ne samo talentovanih.
我还记得

Social bookmarks