Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

121

Utorak, 10. Juni 2008

Citirano

Orginalno od annonimus
Ovo je bilo namenjeno meni :D

Izmedju ostalog,i tebi,ali pre svega Massi :D :D

Citirano

Orginalno od annonimus
Sto se tice trke.Da nije bilo udesa siguran sam 100% da niko od njih ne bih stigao Kimmija !!! Evo ja moj text necu Boldovat :D ;) 8)

Ada nista nije sigurno,sigurno je da su postojale sanse da bude prvi,ali sigurno nisu bile 100% ;)

Sta bi bilo kad bi bilo...eee :(
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

122

Utorak, 10. Juni 2008

E ljudi, kaže Hamilton da je kazna pomeranja za 10 mesta
na startnoj poziciji u Francuskoj previše stroga, jer, kaže:
>>nisam uništio ničiju trku<<! :)) :)) :))
MATRIX je dodao/la ovu sliku:
  • 0.jpg
我还记得

Datum registracije: 15.05.2008

• Poruku poslati

123

Utorak, 10. Juni 2008

Rosberg je ljudina za njega.

Rosberg:'Kazna je zasluzena. Nisam video crveno svetlo, moram sam da stanem, a nisam. Pravila su jasna.'

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

124

Utorak, 10. Juni 2008

Meni sad nije jasno ko je koga udario i ko je dobio kaznu?!Ako neko moze neka mi odgovori ,tnks...
La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

125

Utorak, 10. Juni 2008

Kimi Raikonen je ukočio jer je čekao da se upali zeleno svetlo,
Hamilton nije video ni crveno svetlo na semaforu ni CRVENI bolid ispred sebe i udario Kimija,
a Rosberg koji ništa ni od toga nije video, udario u Hamiltona.
Lančani udes :P
Glavni krivac - 'gospodin' koji neće ni da se izvini...
我还记得

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

126

Utorak, 10. Juni 2008

Citirano

Orginalno od MATRIX
Lančani udes :P
Glavni krivac - 'gospodin' koji neće ni da se izvini...

I ko je od njih nastavio trku,a ko nije?Pretpostvaljam da je Hamilton ipak nekog izbacio na taj nacin iz trke ili?
Cus,vozio na crveno,a nije kriv :rolleyes:,Rosberg je barem prizno da nije gledo.A da,pretpostvljam da su samo Rosberg i Hamilton kaznjeni ili?Halalite dosadih vam sa poitanjima :P
La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

• Poruku poslati

127

Srijeda, 11. Juni 2008

Raikkonen i Hamilton nisu nastavili ali Rosberg jeste mada je morao ponovo u box. Normalno da su kaznjeni pre svega Hamilton a i Rosberg jer nisu stali na crveno.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

128

Ponedjeljak, 16. Juni 2008

Zaboravismo Formulu zbog fudbala :P .
22. juna se vozi Grand Prix de France.
Prošle godine je Kimi odavde počeo svoj pohod na titulu.
Najveći izazov staze je brza kombinacija leve i vrlo duge desne krivine, Grand Kurbe i Estoril, koja vodi vozače iz startnog pravca do najbržeg dela staze koji završava sa Adelaide lakat krivinom. Lakat krivina Adelaide je popularno mesto za preticanje, kao što je David Coulltard pokazao Michaelu Schumacheru kada je pobedio francuski Grand Pri 2000. godine.
Ako ne bude kiše, mislim da nas čeka jedna dosadna trka.
Po tradiciji, ovde Meklaren nema šta da traži, samo jednom su pobedili.
  • france.jpg
我还记得

• Poruku poslati

129

Bice interesting. Mozda i najbolja krivina je ona poslednja gde moze da se odbije ali i da se izgubi mnogo. Ako se 'pushne' onda se mora agresivno napasti onaj prvi desni ivicnjak a onda i lijevi. Naravno da to moze da osteti gume pre svega. Raikkonen je prosle godine pobedio ko sto rece Matrix a Massa iza tako da je Ferrari imao 1-2. Ja jedva cekam vec treninge u petak.

Hamilton i Rosberg imaju kaznu a naravno da je Hamilton izjavio da ce pobediti ovde o| o| o| o|

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

130

Jeste, ali mozda je jos bolja krivina posle pravca, 3. po redu,
kad vozaci koce skoro u mestu. Cini mi se da sam tu video najvise preticanja.
Mislim da ce kamere biti fokusirane na Hamiltona i Rosberga,
jer imaju dug put da prevale, da bi uopste stigli do poena,
tako da ce biti dooosta preticanja, upravo u toj krivini. Videces!
Mislim da je Williams 5 puta pobedio na ovoj stazi, pa ne bi bilo lose da vidimo jedan spektakularni come back.
我还记得

• Poruku poslati

131

Da. To je najduzi pravac i sa 320 se dolazi na nekih 60.
Brakes :klanja: Tu ce biti cirkusa pogotovu posle starta.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

132

http://www.youtube.com/watch?v=Wvwv4cROQCo&feature=related

Jeste, to je ta krivina :)) :))
Snimak iz 2000. god.
Komentator je Mađar.
我还记得

• Poruku poslati

133

Da, da. Sad je modifikovan zadnji deo tako da nije ova spora krivina vec jedna shikana. Ali je opasan pit lane entrance.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

134

Utorak, 17. Juni 2008

Taj deo jeste važan (i sviđa mi se to što su promenili zadnji set krivina), ali najviše za brze krugove u kvalifikacijama i preticanje u boxu.
Ipak, preticanja na stazi skoro uvek dolaze nakon dugih pravaca koji se završavaju lakat krivinama. Ko "ubode" tačku kočenja u milimetar i i dobro izađe iz krivine, dobija duel skoro sigurno.
Toga ćemo se nagledati i 20. jula u Hockenheimu, akoBogda :)
我还记得

• Poruku poslati

135

Utorak, 17. Juni 2008

Da ali kad skrenu sa idealne putanje imaju vecu sansu da promase kocenje ko Kimi u Australiji :rolleyes:

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

136

Utorak, 17. Juni 2008

Narode, znatel šta ima novo? Hamilton bio kod očnog
lekara, zbog problema sa uočavanjem semafora :)) :)) :)) :))

• tbcnfs1.jpg
我还记得

• Poruku poslati

137

Srijeda, 18. Juni 2008

Evo ga mali guide od Alexa Wurza za Magny Cours. Ja je znam napamet posto je vozim svaki dan ( :D )

"What I like about Magny Cours is the fact that there is a bit more time at the end of each day. No-one rushes off anywhere because there's nowhere to go, so people have more time to sit and talk.

"The circuit is quite nice because of the fast chicanes, but it's always difficult to get the set-up right because a very small change in track temperature can affect lap times by as much as two seconds per lap. It can get very slippery.

"From a driving point of view, the circuit has a nice rhythm and throws up different challenges. The double left-hander after the start-finish straight is taken flat-out, before the long right-hander called Estoril. It's tricky because you get a lot of rear end instability on entry, understeer mid-corner and oversteer on the exit. You also have to floor the throttle without being able to see the exit.

"A long straight follows and the wind direction can affect your braking point into the Adelaide Hairpin. It's a bit slippery through here, but it's still the only realistic overtaking point on the lap. You're in first gear, so it's important to make sure you get good traction at the exit because you're then flat-out until the first high speed chicane. You arrive in sixth gear and have just a little lift and tap of the brakes to stabilise the car.

"Next, you're into a long left-hander that tightens up on you. There are several different lines through here and you have to let the car do what it wants to a degree. It's easy to lock the inside front under braking and you'll always get understeer or oversteer; I've never had a perfect balance through this corner.

"Another quick chicane follows. It's slightly slower than the first one, but you have to position your car carefully because a small crest makes the apex momentarily blind. If you position the car well, you clip the kerb on the right; if you miss that kerb by a few inches you have to get off the throttle and you can easily lose 0.3 seconds.

"Then you come to a first gear right-hander, which is a bit slippery on entry and exit. Then comes another right-hander, which is second gear, before you find yourself into the final chicane. The kerbs are very high, so you have to be very rough with the car through here. Then you cross the start-finish line to start another lap."

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

138

Srijeda, 18. Juni 2008

Citirano

Orginalno od Machiavelli
... but it's still the only realistic overtaking point on the lap...

...if you miss that kerb by a few inches you have to get off the throttle and you can easily lose 0.3 seconds...

Šta sam ti rekao!! :D To je ono o čemu smo pričali, doslovice.
我还记得

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

139

Subota, 21. Juni 2008

Danas su voženi treninzi pred sutrašnje kvalifikacije na VN Francuske. Zapaženo poboljšanje Renaulta.
Pred prvi trening su imali mehaničke probleme, koje su popravili do drugog treninga.
Vozači, u globalu, zadovoljni...

• france 2.JPG
我还记得

• Poruku poslati

140

Subota, 21. Juni 2008

Kimi leads Ferrari 1-2

Auu kakve kvalifikacije Ferarija... razbise sve...

kakav potez Ferarija na kraju da izvuce Raikkonena iz poslednjeg kruga. Znali su da samo Massa moze da prodje bolje od njega, posto on nije, odmah Raikkonena vade vani kako bi imao vise goriva za jos jedan krug.
:klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja:

Mislim da Ferarijevi vozaci imaju isto goriva ali ce Massa krug ranije u box.

Hamilton 13 :))

Social bookmarks