Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Datum registracije: 29.08.2002

• Poruku poslati

21

Subota, 28. Mart 2009

FORZA FERRARI!

• »annonimus« je muško
  • »annonimus« je autor ove teme

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

22

Ponedjeljak, 30. Mart 2009

Woow

Najbolji pokazatelj za Difuzer na ovoj trci je bila voznja Tima Gloka posle drugog pit-stopa.Coek ih je preticao sa spoljasnje strane, kao od sale.

Hamilton je imao veliku srecu sto je stigao do 3-eg mesta, naravno sa dobrom voznjom.Ferrarijev dvojac je podbacio totalno!Nadaju se da ce se na Sepangu pokazati u boljem izdanju.Cak je bilo izjava da su im ove godine glavni konkurenti Baton i Baricelo, dok su Mclarena otpisali.Ova izjava mi deluja kao da je data mnogo rano.

Vettel i Kubica

Koliko je kriv Vettel jos vise je krivsi Kubica!Vettel je vozio svojom putanjom, dok je ovaj to hteo da uradi u samoj krivini!A bio je brzi od njega 2-sek u krugu, mogao je sacekat jos nekoliko metara pa ga prestici na pravcu bez ikakvog rizika od sudara.

Mislim da bi ih trebalo obadovojicu kaznit sa po 10-pozicija nazad na sledecoj trci, a ne samo Vettela.

" Bilen alemlere rahmettir "

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

23

Četvrtak, 02. April 2009

"Under Article 158 of the International Sporting Code, the driver No 1 Lewis Hamilton and the competitor Vodafone McLaren Mercedes are excluded from the race classification for the 2009 Australian Grand Prix and the classification is amended accordingly."

In addition to Hamilton’s disqualification, Trulli’s penalty has been withdrawn and the Italian therefore regains his third place - and six world championship points. "

Hamilton je diskvalifikovan nakon saslusanja koje se desilo danas.Radi se o tome da Mc-Mercedes nalozio Hamiltonu da " zakoci " kako bi ga Truli morao preci, i time bi dobio kaznu, a Hamilton bi bio 3-ci.

Ali se desilo obrnuto, Truliju je priznato 3-ce mesto a Mc-Mercedes i Hamilton su Diskvalifikovani.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

24

Nedjelja, 05. April 2009

Button 2 puta zaredom. Dobro nisu ćuskije padale, a kamoli kiša! :P Šalim se...
Ala sam slatko zaspao uz TV, kad je trka prekinuta!
Ustvari, čim sam video šta su oni kreteni uradili Kimiju, odmah sam izgubio volju... A baš je dobro vozio.
Pa ljudi, i najvećeg laika da ste pitali, ne bi se usudio da se kocka sa gumama!
To me dovodi do drugog zaključka: neko NAMERNO sabotira Kimija!!!
UAAAA SCHUMACHER!!! Bio si najbolji u bolidu, ali se sad kloni kontrolne table!!!

Nisam impresioniran onim što sam video.

Pobeda čekajući u ugašenom bolidu , dodeljene polovine poena , hoće mrak da ih uhvati za vreme trke, eh čega ćemo se još nagledati!
我还记得

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

25

Nedjelja, 05. April 2009

Citirano

Orginalno od MATRIX

To me dovodi do drugog zaključka: neko NAMERNO sabotira Kimija!!!
UAAAA SCHUMACHER!!! Bio si najbolji u bolidu, ali se sad kloni kontrolne table!!!

hahahaha ne mogu da verujem da ovo mislis!!!!!!!! Da puce Schumacher da sabotira Kimija. Pre nego sto je krenuo u boks vec je polako pocela kisa, i da je kisa pala 2 kruga ranije Kimi bi razbio, bio je to riskantan potez, koji se na kraju nije isplatio. Bio je i riskantan potez Glock na Intermedia gumama, pa videli smo kako je dobro prosao. A moze li neko da mi obijasni sta je fora sa ovim zadnjim difuzerima, nije mi jasno kako daju onaliku prednost pojedinim timovima???
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

26

Nedjelja, 05. April 2009

Jahja, to mislim zato što se odavno šuška da Schumacher nikako, ali baš nikako ne haje Kimija, ne podnosi ga.
Drugo, ako su hteli da rizikuju, mogli su to da urade kao Toyota -srednje gume, a ne one za pljusak koje se potpuno raspadnu nakon 3 kruga vožnje po suhom! Intermediate su puno izdržljivije i bile bi prava prelazna varijanta.

ČAK i kad je počela kiša, neki su stavljali int., a neki sa wet vraćali na int., pa posle opet na wet.

To se tako radi! A tako i treba Ferrariju, kad duh takmičenja sputavaju na šibicarske varkice i prognozice.
我还记得

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

27

Nedjelja, 05. April 2009

Polako te momci, sezona je tek pocela.

Izmedju prve i druge trke nije bilo vremena da se sta uradi na bolidima, kratki rokovi.Sada svi imaju dovoljno vremena, da vide gde grese i kako se to moze poboljsati.U prvom planu Kers nije dovoljan da da bi se smanjila brzinska razlika u odnosu na Difuzer.

@Jahja

Sa Difuzerom bolid je brzi 1-sek u jednom krugu od ostalih.Kers tu nista nemoze pomoci.

Sabotaza se nije dogodila Kimmiju, samo je bio pogresan tajming da su to uradili 2-kruga kasnije, Kimmi ne bio bio 15-ti.

BGP je uradio redovni pit stop, ali odmah nakog jednog kruga je uradio jos jedan pit stop ( gume za kisu ).

Mislim da ce na narednoj trci stvari leci na svom mestu.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

28

Nedjelja, 05. April 2009

Mozda ga i ne voli ali ne verujem da bi ga sabotirao.
Vidim da su bolidi brzi zbog toga za celu sekundu ili vise, ali mi nije bilo jano zasto, koja je fora sa tim. Mislio sam da neko zna sa fizicke strane da to pojasni :D , ocigledno previse trazim.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

29

Nedjelja, 05. April 2009

Jahja,sve sto te interesuje o difuzeru mogao si da cujes tokom prenosa same trke gde su voditelji podrobno objasnili u cemu je prednost difuzera kod ova 3 tima koja ih koriste.
A takodje na bilo kom specijalizovanom site-u mozes da nadjes strucno objasnjenje u vezi toga.Ovde mi mozemo samo da trosimo vreme i objasnjavamo ti a to su strucnjaci vec sve objasnili a razne(mnogobrojne)agencije prenele.

Sto se prve 2 trke tice mislim da f1 sve vise lici na cirkus i da,ako se nesto ubro ne promeni,ce doci do odvajanja timova od fia-e i pravljenja sopstvenog takmicenja.

Ono sto Berni hoce da napravi od f1 mozda moze u nekom drugom sportu(primer u NBA gde imate salary cap pa s tim novcem sta uradite uradili ste),ali u f1 to ne ide tako.
Nije fora da se Tajsonu zavezu ruke za ledja pa da neki anonimni boxer udje u ring i pbedi ga,fora je da vezba koliko i on i da ga pobedi u istim uslovima.
I ovde,nije fora praviti pravila koja ce stetiti velikim ekipama samo zato sto su velike kako bi ih male ekipe stigle.Treba stimulisati male da budu dovoljno dobre i iznenade velike.
I mislim da je to prosla sezona dokazala da moze tako i da je to dovoljno,jer prosle sezone su kao dominantni timovi bili Ferari i Meklaren ali su pobede ostvarili i BWMW I Reno i Red Bull,dakle sasvim dovoljno i uzbudljivo.

Ovakva nakaradna pravila bi bila isto kao kad bi uveli pravila zbog Celzija,Mancestera,Liverpoola i Barselone i rekli im da ako su mnogo dobri onda ce da igraju sa 10 igraca a svi ostali sa 11...

Niko ne voli da vidi debelog Elvisa,niko ne zeli da vidi Alija na podu,niko ne zeli da vidi Meklaren i Ferrari na zacelju...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

30

Nedjelja, 05. April 2009

@Tashke, odličan post (o)

@Jahja, difuzer je deo aerodinamike bolida. Pravilo u F1 je do prošle godine bilo da ništa, pa ni difuser, ne sme odstupati od dužine zadnje osovine.
Od ove godine, dozvoljen je produžetak karoserije od 150mm, ali ne postoji precizna klauzula o difuzeru. Većina timova se u početku držala standardnog pravila da ništa ne sme iskakati od dužine karoserije, tj. od zadnje osovine, dok su se Toyota i Williams dosetili da karoserija ostane skoro iste dužine (možda su je i neznatno skratili) , ali da difuzer bude nešto duži. Tako su uspeli smanjiti aerodinamički pritisak, a difuzer odskače, čini mi se, oko 300mm od zadnje osovine. Sve se to, na kraju, uklapa sa zacrtanim pravilima o maksimalnoj dužini automobila. Ako negde nađem skicu, postaviću je ovde.
我还记得

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

31

Ponedjeljak, 06. April 2009

Citirano

Orginalno od MATRIX
@Jahja, difuzer je deo aerodinamike bolida. Pravilo u F1 je do prošle godine bilo da ništa, pa ni difuser, ne sme odstupati od dužine zadnje osovine.
Od ove godine, dozvoljen je produžetak karoserije od 150mm, ali ne postoji precizna klauzula o difuzeru.
annonimus je dodao/la ovu sliku:
  • DIF.jpg

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

32

Ponedjeljak, 06. April 2009

Mnogo jasnije , hvala momci :D .

Ali moram prizanti, odlicna ideja, bas su se dobro setili, i ako ne krsi pravila, mislim da ne bi smeli da budu ni zabranjeni...

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

33

Srijeda, 15. April 2009

Citirano

Orginalno od Jahja
moram prizanti, odlicna ideja, bas su se dobro setili, i ako ne krsi pravila, mislim da ne bi smeli da budu ni zabranjeni...

I nisu zabranjeni, definitivno. Evo ih najnovije vesti: LINK
我还记得

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

34

Nedjelja, 10. Maj 2009

Velika nagrada Španije

Ne znam da li ste gledali ovu parodiju danas.
Ako niste, nema veze, niste propustili nikakav spektakl.
Znate, Formula 1 nije više što je bila.
I što bih komentarisao ishode kontradiktornih pravila: namera im bila da ujednače timove, a ustvari su od nekakvog autsajdera napravili novi Ferrari ili novi McLaren.

MATRIX je dodao/la ovu sliku:
  • Spain.JPG
我还记得

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

35

Nedjelja, 10. Maj 2009

Kako je Shumaher otisao iz F1 pocela je Engleska Dominacija u svim segmentima Formule1 xx(

Mozda se secate " Leteceg Cirkusa Monti Pajtona " ovo danas sto smo gledali je bio Leteci Cirkus Formule 1 .....zalosno!

R.Baricelo je bio i ostao uvek Drugi pilot svih timova za koje je vozio do danasnjeg dana.Danasnje javljanje preko radia R.B je glasilo ovako " Nista od plana A, prelazimo na plan B " da prevedem " neces biti prvi ( mora biti Baton ) bices drugi iza Batona, a Baton je englez.

Ima jos puno toga da se pise, ali cu sacekat jos neki dan.A taj dan je mislim da bese 29-Maj kad svi timovi moraju resiti dali ce i sledece godine u cestovati u Formuli1 t.j Cirkusu.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

36

Nedjelja, 24. Maj 2009

Monako

Brawn GP su opet dokazali da su dominantan Tim ove godine.

Ferrari ih je pratio dosta solidno ( najbrzi krug je imao Massa ), sto mi se stvarno dopalo, pa se sledece trke u Turskoj nadam boljem rezultatu Ferrarijevih Pilota.

Mclaren....Zalosno :D

Sada idemo kod dodela nagradi, J.Button i R.Barichelo jadnici se savise do zemlje kako bi odali pocast ( gusarskom ) Princu Albertu :D To su uradili i pre dodele pehara i posle intoniranja himne.Dok je K.Raikonen samo pruzio ruku pre dodele nagrade a posle toga je otisao bez pozdrava!

Monako

Monako sledece godine mora produziti dogovor za koristenje staze.Ali M.Mozliju je dato do znanja, ako Ferrari napusti F1 moguce je da Monako ne produzi svoj ugovor sa njima.

Jos pet dana je ostalo do konacne odluke.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

37

Srijeda, 27. Maj 2009

Wiliams.........Suspendiran 8o :D

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

38

Srijeda, 27. Maj 2009

Citirano

Orginalno od annonimus
Wiliams.........Suspendiran 8o :D

Da, ali samo iz FOTA-e. To telo nije baš previše bitno.
我还记得

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

39

Nedjelja, 07. Juni 2009

Ne znam kome je još zanimljiva Formula, ali radi reda - evo rezultata.
Ne mogu da verujem da i meni polako postaje dosadna.
Nema onog elementa neizvesnosti pred trku: ko koliko goriva ima u rezervoaru, kad će ko napraviti prvi pit-stop, i slično.
Sad nam režija još pre trke saopštava tačan raspored odlazaka u box (jer se tačno zna ko koliko ima goriva).
MATRIX je dodao/la ovu sliku:
  • F1 Turkey.JPG
我还记得

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

40

Srijeda, 10. Juni 2009

Prosto je neverovatno sta je Max Mozli uradio od Formule 1.
Nacisto je unistio.Imali smo 2 magicne sezone gde se o sampionu odlucivalo bukvalno u poslednjoj krivini poslednje trke u sampionatu,i to nije bilo dovoljno nego se pocelo sa uvodjenjem katastrofalnih pravila koja su dovela do toga da svi budu nezadovoljni,osim Batona.

Ovo je haos,svake sezone se menjaju domacini,staze,bacuju nove,izbacuju legendarne,i niko od sponzora nezna na cemu je.Nema vise istorije nekih staza jer nikom nije zagarantovana trka.
USA nema trke,o boze,zemlja sa 300 miliona stanovnika i velikom tradicijom moto sporta,ali zato Bahrein mora da zatvara skole na dan trke da bi popunio tribine...i sve zbog novca.

Mozli mora da shvati da F1 ne treba da postane Reno serija vec ono sto jeste,da se ustanove pravila,da se zna u narednih 5 godine gde ce se oziti trke i da se onda timovi puste da se takmice.
U suprotnom FOTA ce,siguran sam,osnovati svoje takmicenje,ili jednostavno nece ucestvovati.a mozete li da zamislite f1 bez Ferrarija,BMW-a ,Reno-a...

Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Social bookmarks