Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

41

Petak, 19. Juni 2009

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/motorspo…one/8108488.stm

POČELO JE POČELOOO!!!
Nova liga!
Max Mosley, f. off!
我还记得

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

42

Nedjelja, 21. Juni 2009

Po običaju, super trka na Silverstonu! Red Bull neuhvatljiv, Vettel bez greške!
Opet me impresionirala genijalnos Rosa Browna, sa 10. ili 11. mesta je Buttona doveo na 6. mesto, tako što su u prvom stopu dolili više goriva nego obično, pa je time znatno skratio drugi pit stop.
Ne znam šta se ono desi sa Kimijem, nakon fantastičnog starta, zaglavi se negde u gužvi, i na kraju samo 8. mesto.
Dobra borba je bila u svim sektorima, a Fisikelino dvostruko preticanje će se prepričavati!
:))
Alonso daleko ispod očekivanog! Nije uspeo da pretekne Heidfelda sa oštećenim prednjim spojlerom. Istina, Heidfeld je stari lisac, ne može se tako lako preteći.
MATRIX je dodao/la ovu sliku:
  • silverstone 2009_b.jpg
我还记得

• »annonimus« je muško
  • »annonimus« je autor ove teme

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

43

Nedjelja, 21. Juni 2009

Primetio sam nisi spomenuo Hamiltona, i on je bio dobar " Da Zabavlja Publiku " :D

Vettel............Govorio je @annonimus da ce on jednog dana biti Sampion (o) (o) (o)

Znaci:

Pol pozicija

Najbrzi Krug

Pobeda........tako to rade majstori (o)

A od ostalih, Massa me je iznenadio najvise..........Odlicna strategija (o) (o)
" Bilen alemlere rahmettir "

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

44

Nedjelja, 21. Juni 2009

Ah da, u pravu si za Hamiltona, extra mu onaj burnout na kraju, hehehehe!
我还记得

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

45

Četvrtak, 25. Juni 2009

U poslednjem trenutku celnici FIA-e i FOTA-e su se dogovorili,tako da cemo i sledece sezone gledati jednu F1.
Mozli ide na jesen zauvek(konacno,ludak),to je i bio jedan od uslova,a smanjenje troskova ce se odijati postepeno,kao sto je i normalno i podnosljivo za timove.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

46

Četvrtak, 25. Juni 2009

Čekaj, nisam u toku. Zadnje što sam čuo jeste da se pojavio nekakav kalendar FOTA-e za narednu godinu. Jel taj dogovor baš baš konačan, mislim - sve OK???
我还记得

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

47

Petak, 26. Juni 2009

Vest je tacna,preneo je Eurosport,sastanak je bio u Parizu,Max Mozli je na konferenciji za novinare izjavio da su pronali resenje i da se on nece kandidovati u Oktobru za peti mandat,sto je i bio jedan od uslova FOTA-e,a posle njega je izjavu dao i predsednik Ferrarija Luka Di Montezzemolo sa istom sadrzinom uz dodatak da ce oni pomoci novim timovima koji od sledece sezone takodje ucestvuju u F1.
U pitanju su 3 nova tima...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

48

Nedjelja, 12. Juli 2009

VN Nemačke

Sjajan dan za Red Bull. Prva Weberova pobeda u karijeri, nakon 130 trka. Sve čestitke.
Što se trke tiče, uživanje je gledati Nirbugring, pa makar to bila trka kartinga, a kamoli kraljevske klase četvorotočkaša. Sve prednosti i mane automobila na ovoj stazi izađu na videlo. Nadam se da će mi se bar jednom u životu pružiti prilika da neku trku na njoj posmatram uživo...

• Ger.jpg
我还记得

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

49

Nedjelja, 26. Juli 2009

Toliko puta osporavana, Velika nagrada Mađarske ipak svaki put priredi toliko iznenađenja!
Hamilton 1., Raikonnen 2., Weber 3.
Vettel i Alonso su imali tehničkih problema, pa su nažalost odustali, iako su imali startne pozicije 1 i 2.
McLaren sa kers sistemom gazi sve pred sobom. Start je bio neverovatan, kao da se od 100km/h uključio turbo!
Kimi takođe bez problema. U sadnjoj sesiji je morao da stavi tvrde gume, pa je bio sporiji skoro sekundu po krugu u odnosu na meke gume.
Prema poslednjim vestima, Masa je OK, oporavlja se. Niko ga nije zamenio na trci. Srce mi se razlupalo kad Niki Lauda reče da ne bi bilo loše da ga zameni Schumacher. Phe, što bi to bilooooo.... Ferrari ima test vozača i rezervu, ali nedostatak testova ih čini opasnima na terenu.
Sve čestitke najmlađem debitantu u istoriji F1, Jaime Alguersuariju. Iako su testovi ovim suludim pravilima zabranjeni, uspeo je da završi trku na 15 mestu. (o)

• HUNGARY 2009.jpg
我还记得

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

50

Ponedjeljak, 27. Juli 2009

Citirano

Orginalno od MATRIX
Prema poslednjim vestima, Masa je OK, oporavlja se. Niko ga nije zamenio na trci.

Evo kako je sve to izgledalo......od jednog dela koji ima tezinu od samo 800-gr

Felipe Massa

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

51

Ponedjeljak, 27. Juli 2009

Nažalost, izgleda da mu je oko oštećeno
pa je pitanje da li će moći da nastavi karijeru :(
Mada doktori kažu da stepen povrede još nije utvrđen jer nije mogao da otvori lijevo oko.
Videćemo za par dana.
我还记得

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

52

Srijeda, 29. Juli 2009

BMW SE POVLAČI!!!

Uveliko se špekuliše o tome, mada iz BMW-a nisu ništa definitivno potvrdili! E to bi bila šteta. Dobro, ova sezona im i nije neka, ali su prethodne 2-3 bili sjajni. Šteta...

Masa definitivno neće voziti ove sezone. Za ubuduće još ništa nije sigurno.
我还记得

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

53

Srijeda, 29. Juli 2009

Vec je potvrdjeno od strane BMW-a da nece potpisat ugovor za sledecu sezonu.

Po mojem misljenu sasvim logicna stvar, kakva je to firma koja svojim radnicima smanjuje plate pa cak i daje otkaz a milione i milione baca u F1 i to bez ikakvog uspeha, ja bio voleo da jos koji tim ispadne (mislim da renault nece dugo) pa da konacno jedna od najdosadnijih trkackih klasa ode u bankrot.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

54

Srijeda, 29. Juli 2009

Pa dobro, nisu oni sami snosili troškove. Tu je Sauber i drugi sponzori.
Sad će doći LOLA, Aston Martin i ostala sita... A ja ću da gledam snimke Formule 1 od pre 2006., tek koliko da ne zaboravim pravu, ultimativnu i nažalost istorijsku F1.
Nije Formula dosadna, dosadne su stalne promene pravila na koja niko živ ne može da se navikne. F1 se dobro uklapa u lepezu WRC, Moto GP, DTM, WTCC, to je to. Nekako je pro-evropski sport, za razliku od onih surovih američki bagija i 500 milja stock cars. :D
我还记得

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

55

Srijeda, 29. Juli 2009

Kao i sto sam mislio, ova sezona je zavrsena za Massu......Na zalost!

Ali ce ga Caiser zamenit do kraja sezone ;)

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

56

Srijeda, 29. Juli 2009

Mihael Šumaher menja Masu!

"Legenda Formule 1 Mihael Šumaher zameniće povređenog Felipea Masu u ekipi Ferarija.

Sedmostruki šampion 'najbržeg cirkusa na svetu' povukao se 2006. godine, ali je ipak pristao da vozi za Ferari na trci za Veliku nagradu Evrope u Valensiji 23. avgusta. Masa se povredio na stazi "Hungaroring" prošlog vikenda i najverovatnije će propustiti ostatak sezone. "

b92.net

我还记得

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

57

Srijeda, 29. Juli 2009

Citirano

Orginalno od MATRIX
Pa dobro, nisu oni sami snosili troškove. Tu je Sauber i drugi sponzori.
Sad će doći LOLA, Aston Martin i ostala sita... A ja ću da gledam snimke Formule 1 od pre 2006., tek koliko da ne zaboravim pravu, ultimativnu i nažalost istorijsku F1.
Nije Formula dosadna, dosadne su stalne promene pravila na koja niko živ ne može da se navikne. F1 se dobro uklapa u lepezu WRC, Moto GP, DTM, WTCC, to je to. Nekako je pro-evropski sport, za razliku od onih surovih američki bagija i 500 milja stock cars. :D

Da F1 nije dosadna onda nebi bez razloga svake godine uvodili neka nova pravila ... vide i funkcioneri da beze gledaoci.

motoGp je jedan od najpozitivnijih primera kako trkacka klasa treba da funcionise, u Sachsenring pre 3 nedelje je bilo 300 000 gledaoca od subote do nedelje, skoro svake trke su 100% rasprodate, mebitno na kojem kontinentu se odrzavaju, DTM isto super funkcionise ...

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

58

Srijeda, 29. Juli 2009

Gledao sam trku u Sacheringu. Neverovatna trka, 0,06 sekundi razlika. Bešel? :)

ALI LJUDI, VRAĆA SE SCHUMIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)
我还记得

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

59

Četvrtak, 30. Juli 2009

Šumaher se vraća u Formulu 1!

Ferari je potvrdio da će legendarni Mihael Šumaher ponovo sesti u crveni bolid i zameniti povređenog Felipea Masu u ovoj sezoni Formule 1.

"Ferari namerava da poveri Masin bolid Mihaelu Šumaheru sve dok Brazilac nije u mogućnosti da vozi. Šumaher je pokazao želju da sedne za volan i u narednim danima će proći kroz poseban program priprema za trku", kaže se u saopštenju tima.

Sedmostruki šampion Formule 1 će prekinuti penziju i prvi put od 2006. godine voziti za svoj bivši tim na trci za Veliku nagradu Evrope u Valensiji, koja je na programu 23. avgusta.
"Istina je da je moje vozačko poglavlje Formule 1 davno zatvoreno, ali je i istina da zbog lojalnosti ekipi ne mogu da ignorišem ovu nesrećnu situaciju", rekao je danas Šumaher.

Čuveni Nemac (40) iza sebe ima 91 pobedu na 250 trka i trenutno radi u Ferariju kao konsultant. Šumaher nije bio na stazi od februara ove godine kada je doživeo nesreću. Šumaherova portparolka je pre neki dan rekla misli da on "nije preterano zainteresovan za povratak na stazu, ali da je sada situacija drugačija".

Felipe Masa se oporavlja, ali je teško očekivati da se vrati na stazu ove sezone.
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

60

Četvrtak, 30. Juli 2009

Formula 1 prezivljava najgore trenutke u svojoj dugoj istoriji,i to nakon 2 izuzetne sezone gde se o sampionu odlucivalo u poslednjim krivinama poslednjih trka.

A onda je Berni sve zapoceo,nadovezala se ekonomska kriza,istupanje Honde a sada i jednog giganta,BMW-a.
Nije samo to uticalo na ovakav rejting F1.
Uticalo je to sto je Berni svake nedelje menjao staze i zemlje gde ce se trke odrzavati,ubacivao je male zemlje popu Bahreina i Abu Dabija koji nemaju nikakvu tradiciju ali zato imaju hrpu novca,iskljucivanje iz kalendara legendarnih trka,poput Indijanopolisa,VN Belgije,Imole i mnogo drugih...

Na kraju,debilan incident gde ce Massa mozda zavrsiti karijeru zbog toga,ali i slika gde proslogodisnji sampion prvi put pobedjuje u ovoj sezoni na kraju Jula je tragikomicno.

Trke F1 se ne mogu odrzavati tamo gde se kome navije vec se mora usvojiti kalendar sa najmanje 3 godine bez promena,a to isto se mora uraditi sa pravilima,kao i sa zvanicnim treningom kako bi on dobio na znacaju a ne kao sad...maltene niko ne gleda zvanicne kvalifikacije...

Buducnost F1 je vrlo neizvesna i trenutno sumorna...

Social bookmarks