Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

61

Nedjelja, 23. August 2009

Dobar preview inače dosadne staze:

http://www.youtube.com/watch?v=okUGvlaVQAw

Oba McLarena na čelu. Uz to, imaju K.E.R.S. Samo ne znam koliko imaju goriva, nešto mi preterano deluje da Heiki tek tako bude 2.
Ako ne bude incidenata, očekujem da ovo bude trka šampiona: Luis vs. Kimi vs. Fernando :D (puste želje)
我还记得

• »annonimus« je muško
  • »annonimus« je autor ove teme

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

62

Nedjelja, 23. August 2009

Kakve su to trke, gde nema preticanja?!!!

Kad sumiram danasnju trku, najveci dobitnici su R.Baricelo i K.Raikonen.Prvi je startovao kao trece plasiran i sa pit-stop strategijom dosao do pobede..........nakon 5-godina posta.Zadnja pobeda R.Baricela je bila 2004 dok je jos vozio za Ferrari.Kimi je startovao sa 6-te pozicije i uspeo je da zavrsi trknu na trecem mesto....well done!

Luser.........Hamilton ne njegov brilijantnom voznjom, vec njegovim uspavanim Timom, koji mu je doprineo da izgubi daasnju pobedu.

Ostali su prica za sebe.
" Bilen alemlere rahmettir "

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

63

Nedjelja, 30. August 2009

Citirano

Orginalno od annonimus
Kakve su to trke, gde nema preticanja?!!!

E probaj to isto da kažeš za današnju trku! :D :D
FORZA KIMI!!!! OD 6. DO 1. MESTA, svako mesto zarađeno na stazi, a ne u Pit-stopu!
Fizikela 2.!
Čestitke Vettelu za pravu borbu i 3. mesto.
Kakva trka!!!
我还记得

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

64

Nedjelja, 30. August 2009

:D

Moja pretpostavka je bila da ce Kimmi na startu doc do 3-ce pozicije.Razlog toga je dobro poznavanje staze.I sa Babicom gledamo start....i kad ode Kimmi sporednim putem, kazem Babici gledaj sad ce on izac na 2-goj poziciji, kao sto se i desilo.Onda kada se pojavilo Bezbedonosno vozilo i kada sam video Kimmija kako se zalepio Fiziju, znao sam da ceka da se skloni B.Vozilo i da jedva ceka da ukljuci KERS, da proleti pored Fizija.

Odlicna trka, kao sto rece Matrix sve se desilo na stazi bez nekog kalkulisanja sa pit-strategijom.

(o) (o) (o)

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

65

Petak, 04. Septembar 2009

Svaka cast Mark Heneu, ali treninzi su jedno a trka je drugo.Na zadnje dve trke je pokazao njego znanje i nakon slabih rezultata dobio je Crveni Karton.Njegovo mesto ce zauzeti Fizikela.

By Fizzy......." Sada sam na Sedmom Nebu!Voziti za Ferrari na Monci pred Tifozima....ja bih jos dodao WOOooooooooW "

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

66

Subota, 05. Septembar 2009

Reno pred sudom zbog nameštanja

"Ekipa Renoa zvanično je optužena za nameštanje rezultata prošlogodišnje trke za Veliku nagradu Singapura, objavila je Svetska automobilska federacija (FIA).

U saopštenju FIA se kaže da će saslušanje Svetskog saveta za auto-moto sport biti održan 21. septembra u Parizu, i da je francuski tim optužen da je bivšem vozaču ekipe Nelsonu Pikeu junioru naređeno da udari u zid da bi na stazu izašao „sejfti kar“, što je koristililo Fernandu Alonsu, koji je trijumfovao na trci.

Pošto je prošle nedelje otkriveno da FIA istražuje događaje koji su se desili u Singapuru, jer su se pojavili novi dokazi, vladajuće telo Formule 1 je u petak to i potvrdilo.

„Od predstavnika Renoa je zatraženo da se pojave na sastanku Svetskog saveta za auto-moto sport 21. septembra u Parizu. Predstavnici tima su pozvani da bi odgovarali na optužbe, među kojima se nalazi i kršenje člana 151c Međunarodnog sportskog koda, tj. da je od njihovog vozača Nelsona Pikea juniora traženo da namerno udari u zid, što je automatski pogodovalo drugom vozaču Fernandu Alonsu“, kaže se u saopštenju.

Kršenje člana 151c može da dovede do kazne od manjih novčanih, do suspenzija, ali isključenja iz šampionata.

Reno je za sada odbio da komentariše istragu, ali i da da bilo kakvo saopštenje o događajima u poslednje vreme, a zanimljivo je da će saslušanje biti održano samo nekoliko dana pre ovogodišnje trke za Veliku nagradu Singapura, koja će biti druga noćna u istoriji Formule 1."

b92.net
我还记得

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

67

Nedjelja, 13. Septembar 2009

Samo jedna opaska u vezi današnje trke u Monzi: Koja je to pamet izmislila da Hamilton i Kimi imaju 2 stopa, a ogromna većina ostalih samo 1 stop?! Da bi održali prednost, ne treba im bolid formule nego spejs-šatl!
Tako se Bronovi prošetaše do podijuma... Šteta za Hamiltona. Dobro za Icemana.
Sad će neko reći da su tako uradili da bi imali što bolju startnu poziciju. Ali ipak, na taj način moraju voziti bar 0,7 sekundi brže od ostalih! A na Monzi je to mnogo teško.
Najzanimljiviji deo trka mi je start. Raikonen ima ubedljivo najbolji start od svih. Danas mu se Hamilton postavio, inače bi bilo svašta.

MATRIX je dodao/la ovu sliku:
  • MONZA 09.jpg
我还记得

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

68

Utorak, 15. Septembar 2009

Citirano

Orginalno od MATRIX
Najzanimljiviji deo trka mi je start. Raikonen ima ubedljivo najbolji start od svih. Danas mu se Hamilton postavio, inače bi bilo svašta.

Raikonen je kao Leteci Holandzanin.......MATRIX, evo vec na nekoliko Trka na startu proleti pored ostalih pilota........za to treba imat moooda :D

Za ostatak trke nije potreban komentar, jer ti sve rekao ;)

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

69

Srijeda, 16. Septembar 2009

Reno priznao nameštanje trke

©Renault F1 Dosadašnji prvi čovek Renoa Flavio Briatore i izvršni direktor ekipe Pet Simonds podneli su ostavke zbog optužbi za nameštanje trke, koje tim ne osporava.

Reno se, posle optužbi bivšeg vozača Nelsona Pikea juniora da je od njega traženo da udari u zid tokom prošlogodišnje trke za Veliku nagradu Singapura, našao pod istragom vladajućeg tela Formule 1 Svetske automobilske federacije (FIA) i sledećeg ponedeljka će se naći pred sudom FIA zbog optužbi za nameštanje.

Incident koji se našao pod istragom se dogodio na prvoj noćnoj trci u istoriji Formule 1, krajem septembra prošle godine, kada je zbog udesa mladog Brazilca na stazu izašao „sejfti kar“, a na trci je na kraju trijumfovao njegov tadašnji klupski kolega Fernando Alonso.

©Renault F1 Pike junior, koji je početkom avgusta dobio otkaz u Renou zbog loših rezultata, je potom zajedno sa svojim ocem Nelsonom Pikeom, bivšim trostukim šampionom, optužio Reno, tačnije Briatorea i Simondsa, da su mu na sastanku pre trke, koja je vožena na ulicama Ingapura, naredili da udari u zid u 17. krivini da bi pomogao ekipi, ali i da bi zaslužio novi ugovor.

Prema nekim medijima, Simondsu je FIA ponudila imunitet, koji je već mladi Pike dobio svojim dvedočenjem, u zamenu za informacije šta se tačno dogodilo u Singapuru.

„Reno ne osporava optužbe FIA povodom dešavanja na trci za Veliku nagradu Singapura 2008. godine. Takođe, želimo da naglasimo da su direktor tima Flavio Briatore, kao i izvršni direktor Pet Simonds, napustili tim. Pre saslušanja pred Svetskim savetom za auto-moto sport FIA Reno, koje je zakazano za 21. septembar u Parizu, tim neće davati nikakve izjave, ni saopštenja“, kaže se u saopštenju Renoa.

Pre podnošenja ostavki Briatore, Simonds i Reno su optužili i mlađeg i starijeg Pikea za ucenu i objavili su da su pokrenuli pravni proces protiv njih dvojice.

Reno će se sledećeg ponedeljka naći pred sudom FIA, pošto su optužbe podnete protiv celog tima, a ne individualno, a ukoliko francuska ekipa bude optužena krivom, mogla bi da bude izbačena iz šampionata Formule 1.
malo za promenu

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

70

Utorak, 22. Septembar 2009

B92

Citirano

Predstavnici Premijeršipa zatražili su od Svetske automobilske federacije (FIA) da im dostavi sve informacije oko doživotne zabrane Flaviju Briatoreu.

Suvlasnik Kvins Park Rendžersa, koji se takmiče u Premijeršipu, kažnjen je doživotnom suspenzijom u Formuli 1, kao i prisustva na svim takmičenjima koji se održavaju pod patronatom FIA, a prema pravilima Fudbalske lige Engleske (Premijeršipa) neko ko je doživotno kažnjen od strane vladajućeg tela nekog sporta ne može da bude vlasnik ili predsednik nekog kluba.

Prema rečima predstavnika Premijeršipa konačnu odluku o Briatoreovom slučaju biće doneta kada dobiju odgovor of FIA.

59-godišnji Italijan je prošle nedelje dao ostavku na mesto prvog čoveka francuske ekipe, pošto je Reno odlučio da ne ospori optužbe FIA o nameštanju trke za Veliku nagradu Singapura prošle godine, po kojima je Briatore, zajedno sa šefom inženjera Petom Simondsom, naložio tadašnjem vozaču Nelsonu Pikeu junoru da udari u zid da bi pomogao timu i klupskom kolegi Fernandu Alonsu, koji je potom trijumfovao na toj trci.

Na saslušanju, koje je u ponedeljak održano u Parizu, FIA je doživotno suspendovala Briatorea, dok je Reno kažnjen uslovnom diskvalifikacijom do kraja sezone 2011. godine, što znači da će francuska ekipa ostati u šampionatu, ali će biti izbačena ukoliko ponovo načini sličan prekršaj.

Briatore je jedan od vlasnika Kvins Park Rendžersa, zajedno sa prvim čovekom Formule 1 Bernijem Eklstonom i Lakšmijem Mitalom. Italijan je takođe predsedavajući holding kompanije koja poseduje klub.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

71

Četvrtak, 01. Oktobar 2009

ALONSO U FERRARIJU!!

Citirano

Dvostruki šampion sveta u Formuli jedan, Španac Fernando Alonso, od 2010. godine će voziti bolid Ferarija, potvrdio je u sredu italijanski tim. Alonso (28) je potpisao trogodišnji ugovor i biće novi klupski drug trenutno povređenog Brazilca Felipea Mase. Rezerva u timu "crnog konja" biće iskusni Đankarlo Fizikela.

Odlazak Kimija Raikonena iz Ferarija time je postao gotova stvar. Pretpostavlja se da će njegov novi tim biti Meklaren.
"Bi Bi Si sport" saznao je iz izvora u Ferariju da će Alonsova godišnja plata iznositi između 19 i 25 miliona evra.

Šef Ferarija Stefano Domenikali rekao je da Alonso, svetski prvak 2005. i 2006. godine, poseduje "zapanjujući talenat", dok se Raikonenu zahvalio na svemu što je uradio za tim, pre svega na tituli u svojoj prvoj sezoni u Maranelu (2007).

http://www.mtsmondo.com/sport/vesti/text.php?vest=148324

Sta mislite o ovoj trampi? :D
Alonso u Ferrariju,annonimuse mozes li da verujes??
Hoces da navijas za Alonsa? :D
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

72

Četvrtak, 01. Oktobar 2009

Čuo sam za to :D Da vidimo šta će Kimi da uradi. Haug mu reče da ima bujrum :))
Da bi da opet vidimo tu divovsku borbu dva gigantska tima.
我还记得

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

73

Petak, 02. Oktobar 2009

@Taki

Govorio je anny da je Ferrari kao Real Madrid........Svako bi tamo vozio i igrao fudbal.

Joj jakih kombinacija.........pazi:

Raikonen vs Alonso....K.R je Izgubio je titulu sa vise pobeda !

Alonso vs Hamilton...F.A se izgubio pred Debitantom !

Massa vs Hamilton ( Glock ) ovo je vec dobro poznato.

Ove ostale, mada ce neko od njih biti Sampion, ali njih sam svrstao u drugu ligu........Nisu zanimljivi :D

A sto se tice navijanja..........Cim vozi za Ferrari nas je :D

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

74

Ponedjeljak, 12. Oktobar 2009

Masi dozvoljen povratak na stazu

Vid Felipea Mase potpuno se popravio posle nesreće na stazi "Hungaoring" krajem jula pa je Brazilac dobio dozvolu da se ponovo nađe u bolidu Ferarija.

Masi je napukla lobanja kada ga je u glavu tokom kvalifikacija za Veliku nagradu Mađarske udario deo amortizera koji je otpao sa bolida njegovog sunarodnika Rubensa Barikela. Brazilac se na stazi nije našao od te nesreće, ali bi već početkom sledeće nedelje trebalo da testira bolid Ferarija.

"Prvi rezultati su pozitivni, posebno oftalmološkog pregleda, koji je potvrdio da se Felipeu, koji je došao u pratnji ličnog lekara Dina Altmana, vid u levom oku u potpunosti vratio", kaže se u saopšenju Ferarija posle pregleda kojima je Brazilac bio podvrgnut u Parizu, a kojima su prisustvovali i predstavnici Svetske automobilske federacije.

Masa će bolid Ferarija testirati na privatnoj stazi italijanske ekipe "Fjorano", a potom će otputovati u Brazil, gde će prisustvovati pretposlednjoj trci ovogodišnjeg šampionata Formule 1 na stazi "Interlagos".
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

75

Nedjelja, 18. Oktobar 2009

Najbrzi cirkus je zavrsen,barem sto se sampiona tice!
Baton je novi sampion Formule 1 !

Jos jedna trka ostala je ove godine u najbizarnijem cirkusu mozda i svih vremena...
Pocelo je sa difuzorima,najava paralelnog takmicenja,povlacenje velikih sefofa iz Ferarija i Meklarena,Renoa,skandali oko namernih udesa,otpustanja u sred sezone vozaca,prekid trke i podela pola bodova,carobna jedna trka Fors Indije,svako pobedjivao,svako gubio...ma jednom recju pravi cirkus.
Barikelo je propustio poslednju sansu da posatne sampion,nije mu bila treca sreca...
Mislim da sam sve pobrojao :D

P.S. Potpuno smo omanuli u anketi... 8)

Brown GP je takodje u ovoj trci obezbedio prvu konstruktorsku titulu...

Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • Sampion.jpg
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

76

Utorak, 20. Oktobar 2009

Citirano

Orginalno od Tashke

P.S. Potpuno smo omanuli u anketi... 8)

AAAA, MATRIX više ne glasa pre Malezije! :D

Ako ćemo iskreno, ova sezona je bila bezveze. Mislim da nije pobedio najbolji.
Stekao je neverovatnu prednost u početku, dok su ostali timovi bili još zbunjeni novim propisima, i posle je samo guslao prosečnu vožnju.
Nije tu bilo nikakvog žara.
Nisam verovao da ću ovo ikada reći, ali drago mi je što Alonso prelazi u Ferrari. Da je samo došao umesto Mase, a ne umesto Kimija... :(
A Kimi, ako je izašao iz Ferrarija, trebao bi da ode zauvek iz Formule 1. Samo će se izblamirati u Tojoti.
Da su pravi ljudi na pravom mestu, borba bi bila divovska. Na primer, Niko Rosberg pod hitno bi trebao napustiti Williams. Mladost mu prođe u karikaturi od tima.
Imam gadan osećaj da će F1 samo tonuti. Čelni ljudi su biznismeni a ne sportisti. Nemaju progresivne ideje, niti ih zanimaju trke. Sa 100 godina života jure svoje milijarde...
A licemerstvu nikad kraja. Na foru OČUVANJA ŽIVOTNE OKOLINE bolide formule svode do nivoa uličnih autića na biodizel, kao da 50% zagađivanja otpada na motosport.
Iz rallya se povlači Loeb, zbog glasina o uvođenju 1.6 motora bez turbine u WRC klasu!!!
Zato ja imam snimke svih trka u zadnjih nekoliko godina, da se sećam kako je motosport nekad bio dobar...
我还记得

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

77

Srijeda, 04. Novembar 2009

Blago receno Formula 1 se raspada!

Nakon proslogodisnjeg povlaacenja Honde,mislili smo pa nista strasno.Ranije ove sezone se povukao jos jedan gigant,BMW i opet smo nekako olako presli preko toga.
Danas je Toyita objavila da se i ona povlaci iz F1 a snabdevac guma Bridgestoun je takodje najavio da nece produziti ugovor sa F1 i da se od sledece godine povlaci i on.

F1 ce izgleda postati samo malo poznatije takmicenje od Reno serije i ostalih manjih takmicenja,ovo je strasno sta se desava.
Poslednja vest je da se i Reno ozbiljno razmislja da napusti takmicenje...

Ima li kraja svim losim stvarima koje su pogodile Formulu u poslednjih godinu dana i nesto vise?

Jedina svetla tacka je da je na celu FIA izabran ZAn Tod,covek je iz struke,nije neki nadobudni bogatas koji nema pojma o sportu te se nadam da ce pravim izmenama doprineti vracanju F1 tamo gde je i bila,tamo gde joj je i mesto.

Mnogo mi je zao sto se Toyota povukla,imali su dobru sezonu i sigurno bi naredovali sledece sezone...

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

78

Četvrtak, 05. Novembar 2009

Toyota je u F1 zalutala odavno!
Katastrofalno mnogo novca su rasipali za prosečne uspehe. Taman i kad bi napravili brz auto, nije mogao da izdrži trku. Nije mi žao Toyote. Žao bi mi bilo Renoa...

Što se tiče Žon Toda, ne bih ništa unapred. Čim ga Max podržava, tu nije sve kako treba.
我还记得

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

79

Utorak, 17. Novembar 2009

Kakve vesti stizu iz sveta formule 1 za narednu sezonu!

1.Mercedes preuzeo Brwn GP,sada je Mercedes GP !Mozak ekipe i dalje ostaje Ros Brown.
2.Dzenson Baton najverovatnije ce voziti za Meklaren sa Hamiltonom!
2.Timo Glok presao u novu ekipu u F1,Manor GP

Na kraju,Alonso jos ljudski nije ni seo u Ferrari a vec je izleteo sa staze :D
http://www.mtsmondo.com/sport/vesti/text.php?vest=152860

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

80

Srijeda, 02. Decembar 2009

*Nemac finskog porekla Niko Rozberg voziće sledeće sezone za Mercedes u šampionatu Formule jedan, saopštila je ta ekipa.

*Kako se i očekivalo, Dženson Baton je potpisao za Meklaren. Aktuelni svetski šampion Formule 1 zameniće Heiki Kovalainena i sa Luisom Hamiltonom, koga je smenio na tronu, činiće tandem vozača u narednoj sezoni.

*Nemački vozač Timo Glok potpisao je dvogodišnji ugovor sa ekipom Manor GP, koja će 2010. debitovati u Formuli jedan. On je prethodne dve sezone vozio za Tojotu, ali je japanska kompanija odustala od takmičenja zbog loše finansijske situacije.

Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • v153179p0.jpg

Social bookmarks