Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »annonimus« je muško
  • »annonimus« je autor ove teme

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

121

Nedjelja, 03. April 2005

Bolid je dovoljno brz!!!Dovoljna vam je bila i pol pozicija da to potvrdi,a i dansnji rezultat Baricela.Ali mu nisu sve komponente uskladjene da bi dobili ono sto zele.Ali sada prestoji jos jedna brza staza Imola.Pa ima vremena da se isprave svi propusti sto su bili na ovoj trci.
Nemojte se jos radovat ima jos vremena do kraja sezone!!!

SANDOKAN

Za koga ti ono bese? :)
" Bilen alemlere rahmettir "

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

122

Ponedjeljak, 04. April 2005

Citirano

Orginalno od annonimus
Bolid je dovoljno brz!,a i dansnji rezultat Baricela

????????????????????????????????????
(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)
9.mjesto?????????????????
o| o| o| o| o| o| o| o|
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

123

2003 godine kad je Renault ponovo usao u Formulu1, Ferrari bijase neprikosnoven. Malo nesto otpora dolazilo je od bmw-williamsa i mb-mclarena. Bas negdje u to vrijeme slusao sam intervju sefa Renault tima, govoreci o svojim ciljevima u narednim sezonama. Kaze cova, mi kao konkurenciju ne vidimo bmw-williams i mb-mclaren, nas je cilj ferrari. Tad sam mislio da je ovaj tip neki glumac, a danas ispada da se nije salio. :)
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

124

Ovoga sam se i plasio.prebrzo su uveli novi bolid,iz razloga sto je stari star,i zbog nedovoljnog testiranja se i desio ovaj kvar,koji je inace tek prvi jos od 2001.godine!!!!!!(naravno,u trci)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

125

Citirano

Orginalno od Tashke
Ovoga sam se i plasio.prebrzo su uveli novi bolid,iz razloga sto je stari star,i zbog nedovoljnog testiranja se i desio ovaj kvar,koji je inace tek prvi jos od 2001.godine!!!!!!(naravno,u trci)

Pa kako to da se desi jednom tako iskusnom i kvalitetnom timu? Ccccc.... Mah.. Ko zna ko se sve urotio protiv ferarija! X(

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

126

Utorak, 05. April 2005

Citirano

Orginalno od Tashke

E TI si stvarno SVJETSKI EKSPERT!! :klanja:
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

127

Utorak, 05. April 2005

Citirano

Orginalno od Phikret
Pa kako to da se desi jednom tako iskusnom i kvalitetnom timu? Ccccc.... Mah.. Ko zna ko se sve urotio protiv ferarija! X(

svi su se urotili protiv Ferarija,sva ziva pravila promenise kako bi okoncali njihovu dominaciju.
PA JA REKOH DA IM SE PRVI PUT JOS OD 2001.GODINE TEK SAD POKVARIO MOTOR!
I oni su ljudi,pogrese,desi se.potrazi na netu informacije o tome koliko dugo,precizno i perfektno mora da se sklopi bolid kako bi izdrao jednu trku.
uostalom,za koga TI navijas,ili si ko mnogi koji samo kontriraju?kontras(vruc vetar ;) )
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

128

Utorak, 05. April 2005

Pozdrav

Ja vec godinama navijam za mercedesov tim ali ipak priznajem da je ferari neprikosnovena ekipa.

Mogu bolidi biti besprekorni sta vredi kada piloti nisu ni pric ni doc schumaheru

(o) (o) (o) (o) Za ekipu ferarija skidamo kapu
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

129

Utorak, 05. April 2005

juskos, dobro dosao u klub! :D (o) :D
izgleda da ce ova sezona da bude mnogo zanimljiva, a to u realu kao i na forumu ;)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

130

Utorak, 05. April 2005

Citirano

Orginalno od Tashke
svi su se urotili protiv Ferarija,sva ziva pravila promenise kako bi okoncali njihovu dominaciju.

Rekoh ja ;).

Citirano

Orginalno od Tashke
...
uostalom,za koga TI navijas,ili si ko mnogi koji samo kontriraju?kontras(vruc vetar ;) )

Ja sam cini mi se vec rekao da navijam za Juan Pablo Monoya-u i tim WILLIAMS BMW! Ako mi se samo cini, to evo ponavljam sad, tj. ponovio sam u prethodnoj recenici :).

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

131

Utorak, 05. April 2005

Informacija (osim za fanove Montoyi): Montoya nije ucestvovao u prosloj trci zato sto je pri tenisu pao i povredio si rameno. Ono kruze i nekakve druge verzije, ali ne znam jos kakve. Njegov team sef je rekao da mu veruje ;)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

132

Utorak, 05. April 2005

Ma decko je SVESTRAN :).

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

133

Utorak, 05. April 2005

Citirano

Orginalno od Sandokan

Citirano

Orginalno od annonimus
Bolid je dovoljno brz!,a i dansnji rezultat Baricela

????????????????????????????????????
(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)
9.mjesto?????????????????
o| o| o| o| o| o| o| o|

Koliko ti je dobar taj Mclaren to vidim po 3-bolida izlaze na trening sesije.Samo me zanima da je neko od njih propustio takmicenje za pol poziciju i da starta kao poslednji,bas bi me zanimalo gde bi stigao?

Hajde ovako da pogledamo stvari iz druge perspektive.Sta mislis da se nije Shumaheru bolid zeznuo dali bi Alonso pobedio na ovoj trci?Sta ti mislis?

Ja mislim da bi pobedio Shumaher jer mu je doslovno receno duvao u vrat i ne bi mogao da izdrzi taj pritisak.Zna se mnogo lepo ko vozi najbolje kad je pod pritiskom.

I jos nesto da ti kazem Sandokan.

Izgleda ja cu da se smejem zadnji,pa ti vidi kako je to kad se neko zadnji smeje :D

Morao sam da dopunim ovaj post,da bih ispostovao juskos.

juskos RESPECT :)

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

134

Srijeda, 06. April 2005

Da te napomjenem da ima i OPKLADA!!
jEDAN SE VECH KLADIO,HAJDE ti BUDI DRUGI!!
8)

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

135

Srijeda, 06. April 2005

Citirano

Orginalno od Tashke

Ferrari testira taj bolid dan i noc, svi osim ferrari tima su potpisali sporazum o limitiranju vremena za testiranje. Bolje je da se nadje kako drugo opravdanje.

Izgleda da je mnogo ljudi uslo u formulu na ferrariju :) , ferrari ne moze da izgubi, ferrari king, MS king :) , eto samo jedan mali pomak u vremenu, recimo da isti gleda sezone od 91-97, nidje ferrarija nema, vjerovatno bi tad bilo: renault king, honda king... kraljevi se mijenjaju, vremana se mijenjaju. ;)
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

136

Srijeda, 06. April 2005

Citirano

Orginalno od Phikret
Ja sam cini mi se vec rekao da navijam za Juan Pablo Monoya-u i tim WILLIAMS BMW! Ako mi se samo cini, to evo ponavljam sad, tj. ponovio sam u prethodnoj recenici :).

Pa kako navijas za Montoyu i BMW Wiliams kad Montoja vozi za Meklaren Mercedes? :rolleyes: :rolleyes:
Ili mozda nisi obavesten da je Montoya od ove sezone clan Meklarena?pojasni!
a ovo je samo da vam dokazem da Sumaher nije pobedjivao jer je imao najbolji tim!on je izuzetan vozac i bez ferarija bio i jos uvek je!izvolite procitajte.

Karijera Mihaela Sumahera je jedna od najplodnijih u istoriji sporta, a sve je pocelo 1984. godine kada je Mihael seo za volan kartinga. Prvi pravi korak ka Formuli 1 je napravio 1987. kada prelazi u Formulu Koenig, gde apsolutno dominira, a paralelno se takmici u Formuli Ford, gde se susrece sa buducim kolegom Mikom Salom. 1989. odlazi u Nemacku Formulu 3, gde vec u prvoj sezoni deli trece mesto sa svojim velikim rivalom H.H.Frencenom, vec sledece godine apsolutno dominira i osvaja titulu. Iste godine pobeduje i na prestiznim internacionalnim trkama u Makau, ( gde se rada rivalitet sa Mikom Hakinenom), i Fiji. Mihael je u to vreme bio izuzetno aktivan i cak se oprobao u voznji sportskih automobila nastupajuci za Mercedesov juniorski tim, gde stice dragoceno iskustvo koje ce izgraditi njegov prepoznatljivi vozacki stil.

1991. godina je godina prekretnica za mladog Nemca, iako je sezonu poceo u Formuli 3000 i paralelno vozio za Mercedes u sampionatu sportskih automobila, 1991. ce ostati upamcena kao godina kada je debitovao u Formuli 1. Bilo je to na GP Belgije, na stazi koja je Mihaelu donela mnogo uspeha. Prvu trku je vozio za Jordan ali je vec na sledecoj bukvalno otet i odveden u Beneton, gde provodi naredne cetiri sezone.

Vec prve sezone Mihael ostavlja zapazen trag u Formuli 1, zauzima trece mesto u sampionatu, i postize prvu pobedu u Belgiji. 1993. pobeduje takode samo jednom, ali vec 1994. postize punu afirmaciju. Nemac postaje svetski sampion, posle kontraverznog sudara sa Dejmonom Hilom na poslednjoj trci u Australiji, u sezoni obelezenoj crnim vikendom u Imoli, i smrcu Airtona Sene. Naredne sezone ponavlja uspeh, brani titulu sa devet pobeda i donosi Benetonu prvu titulu u konkurenciji konstruktora.

1996. godine prelazi u cuveni Ferari u kome dozivljava najsvetlije trenutke u karijeri. Ali nije sve pocelo tako sjajno. Iste godine pobeduje tri puta, naredne cak sest, ali ne uspeva da donese titulu timu iz Maranela. 1997. godine, posle pokusaja da u finalnoj trci sampionata na nesportski nacin izbaci Vilneva sa staze, zaraduje najstroziju kaznu u karijeri. Oduzima mu se vicesampionska titula, crna mrlja u njegovom dosijeu, ali Mihael ne odustaje, vec sledece sezone je na pragu titule, ali McLaren je bio mnogo jaci i Nemac jos jednom ostaje kratkih rukava. 1999. godine kada je titula sampiona bila na vidiku dozivljava najtezi udes u karijeri. Lomi nogu u Engleskoj, propusta dobar deo sezone, ali se vraca na poslednje dve trke i znacajno doprinosi osvajanju titule u konkurenciji konstruktora. Prvu za Ferari jos od 1983. Od toga dana pocinje nova era Formule 1, era Mihaela Sumahera. 2000. godine osvaja toliko zeljnu titulu, prvu za Ferari a trecu u karijeri. Naredne dve godine ponavlja uspeh svaki put sve superiornije. Obara rekord za rekordima. 2001. postaje rekorder po broju pobeda, dok 2002. belezi 11 pobeda, svaku trku zavrsava na podijumu i izjednacuje Fandov rekord od pet sampionskih titula.

U 2003. ulazi sa samo jednim ciljem, da postane najveci vozac svih vremena.

Licna karta:

Roden: 3 Januara 1969.
U mestu : Hurth-Hermuhlheim
Bracni status : Ozenjen sa Korinom, dvoje dece
Visina : 174 cm
Tezina : 75 kg

Pobeda : 64
Osvojenih poena : 945
GP trka : 179
Pol-pozicija: 50
Najbrzih krugova : 50
Podijumi : 114
Prvi GP : 1991 (GP Belgija)

Karijera:
1984 : Junior Kart Champion of Germany.
1985 : Junior Kart Champion of Germany, participates to the World Championships.
1986 : Karting Germany, 3rd / Karting Europe, 3rd.
1987 : German and European Kart Champion.
1988 : Formula Koenig Champion / FF1600 Europe, 2nd / FF1600 Germany, 6th.
1989 : Formula 3 Germany, 3rd.
1990 : Prototypes, 5th with 21 points / F3 Champion Germany.
1991 : Prototypes, 9th, 43 points / Jordan (1 race) and Benetton, 12th, 4 points.
1992 : Formula 1 (Benetton), 3rd with 53 points.
1993 : Formula 1 (Benetton), 4th with 52 points.
1994 : Formula 1 (Benetton), World Champion with 92 points.
1995 : Formula 1 (Benetton), World champion with 102 points.
1996 : Formula 1 (Ferrari), 3rd with 59 points.
1997 : Formula 1 (Ferrari), 2nd with 78 points.
1998 : Formula 1 (Ferrari), 2nd with 86 points.
1999 : Formula 1 (Ferrari), 5th with 44 points.
2000 : Formula 1 (Ferrari), World champion with 108 points.
2001 : Formula 1 (Ferrari), World champion with 123 points.
2002 : Formula 1 (Ferrari), World champion with 144 points.
Da ne pominjem ove zadnje dve-tri godine!!ti podaci nisu ovde ubaceni tako da je skor jos impresivniji!
DODJE,UCESTVUJE,POBEDJUJE,moto Sumaherov! (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

137

Četvrtak, 07. April 2005

Njegova karijera pochinje uzlaznom putanjom od SENNINE SMRTI!!??
Dakle ,nije KING sluchajno.
SENNU su ubili jer nije htjeo u PDrski tim ferari,a ON nije mogao biti NO 1. dok je ovaj zhiv!!??
PST......

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

138

Četvrtak, 07. April 2005

Njegova karijera je pocela uzlaznom putanjom jos kad se rodio!

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

139

Nedjelja, 10. April 2005

Citirano

Orginalno od Tashke
Njegova karijera je pocela uzlaznom putanjom jos kad se rodio!

POSTOVANJE TASHKE (o) (o) (o) (o) (o)

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

140

Nedjelja, 10. April 2005

haj anni sto te sekiraju

a sto se tice toga Shumija, slazem se sa Sandokanom, more bit jes on prof za ovu decu ode, al kad se poredi sa legendama ipak je on amater. Setimo se sam kad je Sena vozio meklaren koji je bio za klasu slabiji od svih pa je ocvek ipak pobedjivao, a ovaj kad nema kola da su dvaput brza od ostalih more sam da se slika.

malo za promenu

Social bookmarks